8 月 26 日,定位全球品质纯电 SUV 的奇瑞风云 T7 正式发布,新车共推出三款配置,官方指导价 9.79 万‑11.89 万元,抢先置换价 9.49 万‑11.59 万元,实现上市即交付车家号。发布会以 “稳稳的幸福” 为主题,音乐人吴克群作为幸福体验官到场,与奇瑞高管共话家庭出行,同步启动「幸福共创计划」。
作为一款原生全球车,风云 T7 秉持 “慢功造好车” 理念,历经三年研发,对标 2026 版 E‑NCAP 五星安全标准,完成全球 21 个国家、超 600 万公里道路测试,经历高温、高寒、复杂路况多重严苛验证,同源车型已在南非、泰国等海外市场上市。
产品上,风云 T7 打出超能跑、美全球、更安全、好智慧四大核心价值,提出 “六大冗余” 设计理念。全系标配 65.05kWh 犀牛电池,CLTC 续航 600km,做到续航平权,不做入门版续航缩水;搭载双源宽温域热泵空调,兼顾不同地域季节能耗表现。车身高强度钢占比 80%,配备 9 安全气囊,犀牛电池拥有 31 层防护结构,给到家庭用户扎实安全保障;同时搭载 8775 舱驾一体芯片,支持高速领航、300 + 场景自动泊车。

购车权益方面,截止 9 月 30 日,下订用户可享受 8 重礼包,包含限时免费个性车色、金融免息、置换补贴、动力电池与智驾双重兜底、整车终身质保等福利。风云 T7 以全球品质与实在定价,为十万级家用纯电 SUV 市场树立全新价值标杆,守护普通家庭出行的稳稳幸福。


Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan GWM Haval H6. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan penempatan pasaran, hari ini kita buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda jimat masa membuat kajian.
Honda WR-V di Malaysia harga OTR adalah RM 89,900 - 107,900, sebanyak 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
GWM Haval H6 di Malaysia harga OTR adalah RM 139,750 - 139,750, sebanyak 2 varian, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih rendah RM 49,850 berbanding GWM Haval H6. Jika anda mempunyai bajet terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V penarafan keamanannya adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
GWM Haval H6 penarafan keamanannya adalah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah menerima penarafan yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING pada Honda WR-V dan Basic pada GWM Haval H6 ada perbezaan dari segi fungsi, jika anda mengutamakan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda WR-V panjang badan 4400 mm, bak muatan 400 L.
GWM Haval H6 panjang badan 4400 mm, bak muatan 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak perbezaan. Kereta dalam kategori ini, cukup untuk kegunaan harian.

Honda WR-V jaminan 5 tahun/ tiada had KM, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
GWM Haval H6 jaminan 7 tahun/150,000 km, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Honda WR-V dan GWM Haval H6 adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi merek dan harga jualan semula, boleh pertimbangkan dahulu yang reputasinya lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai harga dan kelengkapan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan untuk melakukan uji pemandu terhadap kedua-dua kereta, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.
Secara umum, Honda WR-V dan GWM Haval H6 adalah model kereta yang baik di pasaran Malaysia. Pilih yang mana, kunci utamanya masih bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan penawaran daripada beberapa agensi kereta, lakukan uji pemandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

8 月 12 日,奇瑞風雲 T7 以 10.99 萬元至 12.99 萬元嘅預售價格切入市場,打出“慢功造好車,久等咗”嘅旗號。這款經全球研發、全球驗證而來嘅純電 SUV,冇堆砌浮誇參數,而係用三年研發、百萬公里實測,向行業速成風氣亮出一記重拳。

一、全球標準淬煉,奇瑞慢功夫終成大器
風雲 T7 嘅誕生過程,本身就係對行業短平快邏輯嘅回應。奇瑞冇選擇快速換殼推新,而係投入兩年策劃、三年研發,將全球法規前置到產品定義階段。對標 2026 版 E-NCAP 五星安全標準,開發功能安全 ASILD 高等級系統,同時滿足全球數據合規要求,呢套動作令風雲 T7 從出娘嗰陣就帶著全球車嘅基因。
海外市場嘅真實反饋,為風雲 T7 嘅可靠性寫咗註腳。其同源車型 Lepas L6 已先期登陸南非同泰國,收穫當地用戶認可,後續仲會進入歐洲、澳新等市場。也就是說,風雲 T7 並非為國內特調嘅應試車型,而係先喺全球複雜環境下摸爬滾打,再從容回到中國市場嘅“歸國尖子生”。這種先全球驗證、再國內上市嘅順序,本身就係一道品質保險。
更值得關注嘅係奇瑞連續 23 年出口第一嘅底色。2000 萬全球用戶、130 多個海外市場,意味著奇瑞對各地路況、氣候、用戶習慣有著海量數據積累。呢啲積澱冇停留喺 PPT 上,而係轉化為 80 多項本地化適配,比如針對巴西砂石路強化電池插接件防護,針對北歐極寒優化雨刮壽命。慢功夫練出嘅本領,如今全部沉澱喺風雲 T7 身上。

二、品質平權定價,風雲 T7 攪動市場格局
10.99 萬元嘅起售價,放喺同級純電 SUV 入面堪稱一顆深水炸彈。呢個價位此前多為續航 400-500km、安全配置緊縮、智能駕駛基本空白嘅入門車型。風雲 T7 卻直接標準配備 65.05kWh 電池、600km 續航、AGS 主動進氣格柵、雙源熱泵空調,甚至把 9 個安全氣囊同磐石車身都做咗成係全系標準配備。用越級嘅硬件打入門價格,呢係明顯嘅降維打擊。
呢種定價策略背後,係奇瑞對全球供應鏈同規模效應嘅自信。整車踏住全球百萬銷量規模分攤研發成本,而唔需要像新勢力咁用高價來覆蓋投入。更緊要嘅係,風雲 T7 一上來就提供整車終身質保同電池安全保底,甚至對輔助駕駛事故畀出最高 500 萬元賠償。呢啲權益直击家庭用戶對電動車嘅安全焦慮,將品質承諾從口號落咗成白紙黑字嘅契約。
對於奇瑞自身而言,風雲 T7 都係品牌向上嘅關鍵落子。風雲系列此前憑藉 A9 等車型建立咗技術形象,而 T7 作為首款全球純電 SUV,承擔住擴大戰果嘅重任。佢用全球品質背書同親民價格,將奇瑞嘅“老實理工男”標籤,扭轉為“靠譜全球車企”嘅新認知。呢種認知一旦建立,後續風雲家族其他車型都將因此受益。

三、價值重塑標杆,家用純電進入全維時代
當多數車企仲係用“冰箱、彩電、大沙發”作為賣點,風雲 T7 嘅關注點已經回到用車本質。佢唔追求某一項參數嘅極致,而係把續航、安全、智能、舒享、靚靚、安心六項刚需一手齊抓。全系 600km 續航只係基礎,更重要嘅係輔助駕駛保底、碰撞後自動煞停、電池熱失控賠償呢啲“隱形嘅保障”。呢啲體驗無法用配置表量化,卻直接決定咗一台車能否讓全家人安心開十年。
從行業競爭格局看,風雲 T7 嘅出現正在改寫十萬級市場嘅價值標尺。以往呢個價位嘅用戶必須做取捨,要長續航就得犧牲智能駕駛,要安全就得接受平庸設計。風雲 T7 卻用全球車標準回應咗所有痛點,逼到同價位競爭對手不得不跟進品質升級。佢證明咗一件事:家用純電唔應該係參數妥協嘅產物,而應係全球資源整合後嘅最优解。
純電賽道嘅下半場,競爭力已經從堆料轉向體系。風雲 T7 依托嘅奇瑞全球質造體系,覆蓋研發、驗證、供應鏈、售後全鏈條,呢唔係某一項技術領先,而係整盤棋嘅厚度。當其他品牌仲係捲單一賣點時,風雲 T7 已經用全球車嘅高度,重新定義咗家用純電嘅及格線。呢場預訂只係一個開始,佢撬動嘅將係整個細分市場對“品質”二字嘅重新審視。


結語:
曾有人質疑奇瑞入局純電太慢,如今風雲 T7 用三年磨劍嘅耐心證明,慢就係快。千錘百煉方成器,全球市場見真章。“看似尋常最奇崛,成如容易卻艱辛。”當速成車開始退潮,真正把功夫下喺暗處嘅全球車,終將收穫時間嘅複利。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿住 寶騰 X70 同 名爵 MG HS 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅對比,幫你節省咗做功課嘅時間。
寶騰 X70 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 106,800 - 122,300,一共有 3 個版本,包括 1.5L Standard 2WD(RM 106,800)、1.5L Executive 2WD(RM 115,800)、1.5L Premium 2WD(RM 122,300) 等。
名爵 MG HS 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 130,450 - 146,450,一共有 2 個版本,包括 1.5L Standard(RM 105,000)、1.5L Executive(RM 115,000) 等。
從價錢嚟睇,寶騰 X70 嘅起售價確實比 名爵 MG HS 平咗 RM 23,650。如果你預算有限,寶騰嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要注意,平咗嗰幾千蚊,可能會喺配備上有取捨,具體要睇你嘅需求。
寶騰 X70 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA)。
名爵 MG HS 嘅安全評級係 TBD,主動安全系統包括 Basic。
安全配備方面,兩款車都拿到咗唔錯嘅評級。不過 寶騰 X70 嘅 ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) 同 名爵 MG HS 嘅 Basic 喺功能上有些差異,如果你比較看重主動安全嘅話,可以仔細對比吓兩者嘅功能列表。
寶騰 X70 採用 FWD 驅動方式。
名爵 MG HS 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大區別。
寶騰 X70 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
名爵 MG HS 保修 7 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
寶騰 X70 同 名爵 MG HS 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配置更豐富嗰款。最後始終建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。
總體嚟講,寶騰 X70 同 名爵 MG HS 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵都要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。
Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X70 dan Chery Tiggo 7 PHEV ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X70 di Malaysia adalah RM 106,800 - 122,300, ada 3 varian, termasuk 1.5L Standard 2WD (RM 106,800), 1.5L Executive 2WD (RM 115,800), 1.5L Premium 2WD (RM 122,300) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 7 PHEV di Malaysia adalah RM 129,750 - 129,750, ada 2 varian, termasuk 2025 1.5T 90km CSH (RM 129,750), Apakah kaedah pengecasan yang disokong oleh Tiggo 7 PHEV? Bolehkah ia dicas menggunakan soket kuasa rumah? (RM 117,478) dan lain-lain.
Daripada segi harga, harga permulaan Proton X70 memang RM 22,950 lebih murah daripada Chery Tiggo 7 PHEV. Jika anda bajet terhad, varian asas Proton sudah boleh penuhi keperluan harian. Tapi perlu diingat, berapalah ribu RM murah itu, mungkin ada pertukaran dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penarafan keselamatan Proton X70 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penarafan keselamatan Chery Tiggo 7 PHEV adalah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Daripada segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penarafan yang baik. Tapi ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) Proton X70 dan Basic Chery Tiggo 7 PHEV ada perbezaan dari segi fungsi, jika anda mementingkan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-dua belah.

Proton X70 panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Chery Tiggo 7 PHEV panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Ukuran kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tiada perbezaan besar. Kereta kelas ini, penggunaan harian sudah cukup.

Proton X70 menggunakan penggerak FWD.
Chery Tiggo 7 PHEV menggunakan penggerak FWD.
Cara pemanduan kedua-dua kereta sama, semua FWD, rasa pemanduan harian tiada perbezaan besar.
Secara keseluruhan, Proton X70 dan Chery Tiggo 7 PHEV kedua-duanya adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penting masih bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa tawaran dari pelbagai dealer, baru pergi buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

据外媒7月5日报道,马来西亚雪兰莪州成功引入了一个来自中国的大型轮胎项目。

该项目由万力轮胎投资,设立“万力轮胎(马来西亚)有限公司”作为实施主体,计划建设其第二家海外工厂。
新工厂总投资额约13.7亿令吉(合人民币22.73亿元),规划年产能总计620万条,包括500万条半钢子午线轮胎和120万条全钢子午线轮胎。
项目预计为当地创造1350个就业岗位,涵盖生产线操作工、工程师、质量控制专家及管理人员等高技能职位。
马来西亚投资、贸易和移动性事务司司长此前曾亲自率团赴广州,对万力轮胎工厂进行实地考察,并确认了该公司的投资意向。


值得关注的是,万力轮胎近期已在招股书中透露马来西亚建厂计划,但未详述细节。
6月23日,其深交所主板IPO申请正式获受理,拟募资20亿元,募集资金将投向五大项目。
除马来西亚生产基地外,还包括新建万力柬埔寨项目、从化基地三期第2期扩建项目、研发中心升级项目等。
万力轮胎正通过“海外产能扩张+国内资本运作”双线并进,加速全球化布局。

在马来西亚的SUV市场,很多买家在选车的时候都会拿 Toyota Harrier 和 Hyundai Santa Fe 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Toyota Harrier 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 289,000 - 289,000,一共有 1 个版本,包括 2026 HEV 2.5L Standard(RM 289,000) 等。
Hyundai Santa Fe 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 225,000 - 270,000,一共有 3 个版本,包括 2025 2.5T DCT 4WD Calligraphy 6 Seats(RM 270,000)、2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige 7 Seats(RM 245,000)、2025 HEV 1.6T AT 2WD Prime 7 Seats(RM 225,000) 等。
从价钱来看,Hyundai Santa Fe 的起步价比 Toyota Harrier 便宜了 RM 64,000。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Toyota Harrier 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Hyundai Santa Fe 搭载 2.0L 4-cyl,马力 170 hp。官方油耗 8.0 L/100km。
动力方面,Toyota Harrier 的 2.0L Turbo 比 Hyundai Santa Fe 的 2.0L 4-cyl 多了 50 匹马力,中段加速更有信心,尤其是跑高速公路超车的时候。不过 Hyundai Santa Fe 的油耗可能更友好,日常市区通勤差别不会太大。

Toyota Harrier 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 Brand ADAS。
Hyundai Santa Fe 的安全评级是 TBD,主动安全系统包括 Basic。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Toyota Harrier 的 Brand ADAS 和 Hyundai Santa Fe 的 Basic 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Toyota Harrier 采用 FWD 驱动方式。
Hyundai Santa Fe 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Toyota Harrier 和 Hyundai Santa Fe 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Toyota Harrier 和 Hyundai Santa Fe 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。
