Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli yang semasa memilih kenderaan akan membandingkan Honda HR-V dan Hyundai Santa Fe. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Honda HR-V dijual di Malaysia dengan harga OTR ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Hyundai Santa Fe dijual di Malaysia dengan harga OTR ialah RM 225,000 - 270,000, terdapat 3 varian, termasuk 2025 2.5T DCT 4WD Calligraphy 6 Seats (RM 270,000), 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige 7 Seats (RM 245,000), 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prime 7 Seats (RM 225,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 109,100 berbanding Hyundai Santa Fe. Jika anda mempunyai bajet terhad, varian asas Honda sudah dapat memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diperhatikan, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin melibatkan pengorbanan dalam pelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penarafan keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penarafan keselamatan Hyundai Santa Fe ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi pelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah memperoleh penarafan yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) Honda HR-V dan Basic Hyundai Santa Fe mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda HR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Hyundai Santa Fe menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, tidak ada perbezaan besar dalam perasaan memandu harian.

Honda HR-V dan Hyundai Santa Fe adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga kenderaan terpakai, utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai untuk wang dan pelengkapan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih banyak. Pada akhirnya, disarankan untuk memandu kedua-duanya, pengalaman sendiri yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda HR-V dan Hyundai Santa Fe adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan membuat penyelidikan teliti, bandingkan banyak kedai kereta, kemudian uji memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk membuat penyelidikan tidak akan salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan Hyundai Santa Fe semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak dekat dari segi harga dan sasaran, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia adalah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Santa Fe di Malaysia adalah RM 225,000 - 270,000, terdapat 3 varian, termasuk 2025 2.5T DCT 4WD Calligraphy 6 Seats (RM 270,000), 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige 7 Seats (RM 245,000), 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prime 7 Seats (RM 225,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 109,100 berbanding Hyundai Santa Fe. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga ribuan ringgit itu, mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Hyundai Santa Fe menggunakan sistem pemacu FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan pemacu yang sama, iaitu FWD, tiada perbezaan besar dalam rasa memandu harian.

Honda HR-V waranti 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Hyundai Santa Fe waranti 5 tahun/300,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda HR-V dan Hyundai Santa Fe adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan nilai jual semula, boleh utamakan yang lebih baik reputasinya; jika anda lebih mementingkan nilai wang dan kelengkapan, maka pilih yang lebih lengkap konfigurasinya. Akhir sekali, disarankan untuk uji jalan kedua-duanya, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Hyundai Santa Fe adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kunci utama bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan anda membuat kajian, bandingkan harga dari beberapa kedai kereta, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan Hyundai Tucson semasa memilih kereta.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia adalah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia adalah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 versi, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 27,988 berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah mungkin mempunyai kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V dilengkapi 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Hyundai Tucson dilengkapi 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, pengalaman memandu harian adalah sama. Penggunaan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu risau mengenai perkara ini.

Pengkelasan keselamatan Honda HR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Pengkelasan keselamatan Hyundai Tucson adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk SmartSense.
Pengkelasan keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, dalam kelas ini kelengkapan keselamatan sudah sangat lengkap. Kereta baru semasa ini keselamatannya sudah baik, tidak perlu risau tentang perkara ini.

Panjang kenderaan Honda HR-V 4500 mm, ruang muatan belakang 450 L.
Panjang kenderaan Hyundai Tucson 4400 mm, ruang muatan belakang 400 L.
Dari segi ruang, kenderaan Honda HR-V lebih panjang 100 mm berbanding Hyundai Tucson, ruang duduk dalam kereta sedikit lebih lapang, terutamanya ruang kaki penumpang belakang. Jika anda kerap membawa keluarga atau perlu memuatkan kereta bayi, kenderaan yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga kenderaan terpakai, pertimbangkan model yang lebih baik reputasinya. Jika anda lebih mementingkan nisbah harga dan kelengkapan, pilih model dengan lebih banyak kelengkapan. Pada akhirnya, disarankan untuk memandu kedua-dua model ini, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, ia bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan agar anda membuat kajian yang teliti, bandingkan harga dari beberapa pengedar kereta, kemudian buat keputusan akhir selepas memandu. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian tidak akan rugi.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan Hyundai Tucson ketika memilih kereta. Kedua-dua kenderaan ini mempunyai harga dan segmen pasaran yang hampir sama, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa mencari maklumat.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 varian, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang RM 27,988 lebih murah berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah mencukupi untuk keperluan harian. Tetapi perlu diingat, pengurangan harga sebanyak beberapa ribu ringgit itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Hyundai Tucson menggunakan sistem pemacu FWD.
Sistem pemacu kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda HR-V mempunyai waranti 5 tahun/jarak tanpa had, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Hyundai Tucson mempunyai waranti 5 tahun/300,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda HR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan nilai jualan semula, pilih yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih memprioritaskan nisbah harga-kualiti dan kelengkapan, pilih yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Akhir sekali, disarankan untuk mencuba kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa tawaran harga dari dealer kereta, kemudian cuba pemanduan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membuat perbandingan antara Honda HR-V dan Mitsubishi Xforce semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini hampir sama dalam harga dan kategori. Hari ini kita buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, bantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia adalah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia adalah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 versi, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Mitsubishi Xforce lebih murah RM 5,970 berbanding Honda HR-V. Sejujurnya, dalam kelas harga ini, perbezaan ribuan ringgit sebenarnya tidak besar, yang penting adalah nilai keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Penarafan keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penarafan keselamatan Mitsubishi Xforce ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Kedua-dua kereta mempunyai penarafan keselamatan yang sama, dalam kelas ini kelengkapan keselamatan agak lengkap. Kereta baharu masa kini standard keselamatannya tidak rendah, tiada perlu risau sangat tentang hal ini.

Panjang badan Honda HR-V 4500 mm, ruang muatan belakang 450 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce 4400 mm, ruang muatan belakang 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm berbanding Mitsubishi Xforce, ruang duduk dalam kereta agak lebih lapang sedikit, terutamanya ruang kaki bangku belakang. Jika anda sering membawa keluarga atau perlu letak kereta bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Jaminan Honda HR-V 5 tahun / tanpa had kilometer, selang servis setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Jaminan Mitsubishi Xforce 3 tahun / 100,000 km, selang servis setiap 10,000 km atau 6 bulan.

Honda HR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan nilai jualan semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai kos dan kelengkapan, maka pilih yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Akhir sekali disarankan kedua-dua kereta diuji memandu, pengalaman sendiri paling penting.
Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya model kereta yang cukup baik di pasaran Malaysia. Memilih salah satu, yang penting adalah melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan membuat kajian, bandingkan harga di beberapa dealer kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian tidak akan rugi.

Pasar SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta sering membandingkan Honda HR-V dan Mitsubishi Xforce. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda HR-V di Malaysia harga OTR adalah RM 115,900 - 143,900, ada 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce di Malaysia harga OTR adalah RM 109,930 - 119,930, ada 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, Mitsubishi Xforce harga permulaan lebih murah RM 5,970 berbanding Honda HR-V. Jujurnya, dalam julat harga ini, beza ribuan ringgit sebenarnya tidak terlalu besar, perkara penting sebenarnya lihat nilai keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Pengkelasan keselamatan Honda HR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Pengkelasan keselamatan Mitsubishi Xforce adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Pengkelasan keselamatan kedua-dua kereta sama, dalam tahap ini peralatan keselamatan dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak buruk, tidak perlu terlalu risau tentang hal ini.

Honda HR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemacu sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda HR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk penggunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nilai dan peralatan, maka pilih yang mempunyai peralatan lebih kaya. Akhir sekali disarankan kedua-dua untuk dicuba diuji, pengalaman sendiri paling penting.

Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya model kereta yang cukup bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, perkara penting sebenarnya lihat keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan buat kajian lebih lanjut, bandingkan lebih banyak tawaran pengedar kereta, kemudian buat ujian jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan sedikit masa membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli bandingkan Honda HR-V dan GWM Haval H6 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini berada dalam lingkungan harga dan penjenamaan yang hampir sama, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900. Terdapat 4 varian keseluruhan, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia ialah RM 139,750 - 139,750. Terdapat 2 varian keseluruhan, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 23,850 berbanding GWM Haval H6. Jika anda mempunyai anggaran terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi berhati-hatilah, perbezaan ribuan ringgit yang lebih murah itu mungkin melibatkan kompromi dalam kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V dilengkapi dengan 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi minyak rasmi 7.0 L/100km.
GWM Haval H6 dilengkapi dengan Hybrid, kuasa 170 hp. Konsumsi minyak rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid pada GWM Haval H6 mempunyai 30 hp lebih berbanding 1.5L Turbo Honda HR-V. Walau bagaimanapun, untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah cukup, anda tidak akan rasa kurang kuasa.

Honda HR-V mempunyai panjang badan 4500 mm, truang 450 L.
GWM Haval H6 mempunyai panjang badan 4400 mm, truang 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm berbanding GWM Haval H6, ruang penumpang di dalam akan lebih luas sedikit, terutamanya ruang kaki di belakang. Jika anda sering mengangkut keluarga atau perlu meletakkan kereta bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
GWM Haval H6 menggunakan sistem pemacu FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem pemacu yang sama, iaitu FWD, perasaan memandu harian tidak akan ada perbezaan besar.
Honda HR-V dan GWM Haval H6 adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk penggunaan keluarga dan perjalanan harian ke pejabat. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jual semula, boleh prioritisasikan model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai wang dan kelengkapan, maka pilihlah model yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Akhir sekali, disarankan untuk mencuba kedua-duanya secara test drive, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.
Secara umumnya, Honda HR-V dan GWM Haval H6 adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, penting bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk melakukan kajian, membandingkan tawaran daripada beberapa pengedar kereta, kemudian buat test drive untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa untuk melakukan kajian pasti tidak akan salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli sering membandingkan Honda HR-V dan GWM Haval H6 ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai tahap harga dan kategori yang agak hampir. Hari ini, kami akan melakukan perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat persiapan.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, mempunyai keseluruhan 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia ialah RM 139,750 - 139,750, mempunyai keseluruhan 2 versi, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 23,850 berbanding GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah, mungkin ada kompromi dari segi kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Panjang kenderaan Honda HR-V adalah 4500 mm, ruang muatan belakang 450 L.
Panjang kenderaan GWM Haval H6 adalah 4400 mm, ruang muatan belakang 400 L.
Dari segi ruang, panjang badan kenderaan Honda HR-V lebih panjang 100 mm berbanding GWM Haval H6, ruang duduk di dalam akan sedikit lebih lapang, terutamanya ruang kaki untuk penumpang belakang. Jika anda sering membawa keluarga atau perlu meletakkan kereta bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V menggunakan cara penggerak FWD.
GWM Haval H6 menggunakan cara penggerak FWD.
Metode penggerak kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda HR-V dan GWM Haval H6 adalah pilihan utama dalam pasaran Malaysia, sesuai untuk penggunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jualan semula, boleh utamakan yang lebih mempunyai reputasi baik; jika anda lebih mementingkan nisbah harga dan nilai serta kelengkapan, maka pilih yang mempunyai konfigurasi lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan kedua-dua model untuk didrive, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Honda HR-V dan GWM Haval H6 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya adalah keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat persiapan, bandingkan tawaran dari beberapa dealer, kemudian buat ujian jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat persiapan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda HR-V dan GWM Haval H6. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penjenamaan yang cukup hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda HR-V di Malaysia mempunyai harga OTR dari RM 115,900 - 143,900, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan sebagainya.
GWM Haval H6 di Malaysia mempunyai harga OTR dari RM 139,750 - 139,750, terdapat keseluruhan 2 varian, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan sebagainya.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 23,850 berbanding GWM Haval H6. Jika anda mempunyai had bajet, versi asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu juga diingat, beberapa ribu yang lebih murah itu mungkin ada pertimbangan dalam peralatan, spesifik perlu lihat keperluan anda.

Honda HR-V dilengkapi 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
GWM Haval H6 dilengkapi Hybrid, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid GWM Haval H6 mempunyai 30 kuasa hp lebih daripada Honda HR-V 1.5L Turbo. Namun apabila memandu di bandar sehari-hari, kuasa kedua-dua kereta ini sudah memadai, tidak akan terasa kurang kuasa.

Honda HR-V panjang badan 4500 mm, bahagian bagasi 450 L.
GWM Haval H6 panjang badan 4400 mm, bahagian bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm berbanding GWM Haval H6, ruang duduk dalam kereta akan lebih luas sikit, terutamanya ruang kaki kerusi belakang. Jika anda sering membawa keluarga atau perlu meletakkan kereta bayi, badan yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V waranti 5 tahun/mil tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
GWM Haval H6 waranti 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhan, Honda HR-V dan GWM Haval H6 kedua-duanya merupakan model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, kunci utama tetap lihat keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan buat kajian lebih lanjut, bandingkan beberapa harga pengedar, kemudian baru buat uji bawa untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan masa membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta sering membandingkan Honda HR-V dan MG MG HS. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan penjenamaan, hari ini kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa mencari maklumat.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR MG MG HS di Malaysia ialah RM 130,450 - 146,450, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang RM 14,550 lebih murah berbanding MG MG HS. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah dapat memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan ribuan ringgit itu, mungkin ada kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuda kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
MG MG HS dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuda kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, rasa ketika memandu dalam rutin pada dasarnya tiada perbezaan. Dari segi penggunaan bahan api juga hampir sama, tiada perlu bimbang mengenai hal ini.

Penarafan keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penarafan keselamatan MG MG HS ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penarafan yang baik. Namun Honda SENSING Honda HR-V (ACC, CMBS, LKAS, RDM) dan Basic MG MG HS mempunyai perbezaan dari segi fungsi, jika anda mengutamakan keselamatan aktif, boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Panjang kenderaan Honda HR-V 4500 mm, kapasiti Bagasi 450 L.
Panjang kenderaan MG MG HS 4400 mm, kapasiti Bagasi 400 L.
Dari segi ruang, kenderaan Honda HR-V lebih panjang 100 mm dari MG MG HS, ruang tempat duduk dalam kereta akan sedikit lebih lapang, terutamanya ruang kaki di barisan belakang. Jika anda kerap membawa keluarga atau perlu meletakkan kereta bayi, kenderaan yang lebih besar memang lebih praktikal.
Honda HR-V dan MG MG HS adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda mengutamakan reputasi jenama dan harga jual balik, boleh memberi keutamaan kepada model yang lebih bagus reputasinya; jika anda lebih mengutamakan nilai wang dan kelengkapan, pilihlah model yang kelengkapannya lebih banyak. Akhirnya disarankan untuk mencuba memandu kedua-duanya, pengalaman sendiri yang paling penting.
Secara keseluruhannya, Honda HR-V dan MG MG HS adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, perkara utamanya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan anda mencari maklumat yang baik, bandingkan beberapa sebut harga dari pelbagai kedai kereta, kemudian buat keputusan akhir selepas memandu. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa mencari maklumat tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda HR-V dan MG MG HS. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan pelan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari banyak aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR MG MG HS di Malaysia ialah RM 130,450 - 146,450, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dilihat dari harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 14,550 berbanding MG MG HS. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
MG MG HS dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, perasaan memandangnya pada dasarnya tidak ada bezanya. Dari segi penggunaan minyak juga hampir sama, tiada perlu terlalu memikirkan hal ini.

Pencapaian keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Pencapaian keselamatan MG MG HS ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat pengumpulan yang baik. Namun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) pada Honda HR-V dan Basic pada MG MG HS mempunyai perbezaan dalam fungsi, jika anda lebih mengutamakan keselamatan aktif, boleh dibandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Panjang badan Honda HR-V ialah 4500 mm, muatan bagasi 450 L.
Panjang badan MG MG HS ialah 4400 mm, muatan bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm berbanding MG MG HS, ruang duduk dalam kereta akan sedikit lebih lapang, terutamanya ruang kaki di kerusi belakang. Jika anda sering membawa keluarga atau perlu meletakkan kereta bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.
Honda HR-V menggunakan cara pemacu FWD.
MG MG HS menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, semuanya FWD, perasaan memandu dalam kesusahaan harian tidak akan ada perbezaan besar.
Secara keseluruhannya, Honda HR-V dan MG MG HS adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan untuk melakukan persediaan, bandingkan harga dari beberapa dealer kereta, kemudian ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk persediaan pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan MG MG HS apabila memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan posisi pasaran, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa mencari maklumat.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR MG MG HS di Malaysia ialah RM 130,450 - 146,450, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 14,550 berbanding MG MG HS. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah cukup memenuhi keperluan harian. Tetapi jangan lupa, beberapa ribu ringgit yang lebih murah mungkin melibatkan kompromi dari segi peralatan, lihat keperluan anda secara spesifik.

Honda HR-V menggunakan enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Pengambilan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
MG MG HS menggunakan enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Pengambilan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem tenaga yang sama, pengalaman memandu harian adalah hampir sama. Dari segi pengamalan bahan api juga serupa, tidak perlu terlalu bimbang.

Pengkelasan keselamatan Honda HR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Pengkelasan keselamatan MG MG HS adalah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat pengkelasan yang baik. Namun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) Honda HR-V dan Basic MG MG HS mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda HR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
MG MG HS jaminan 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Honda HR-V dan MG MG HS kedua-duanya pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan nilai semula, terutamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih menitikberatkan nilai wang dan peralatan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih kaya. Akhir sekali, disarankan untuk memandu kedua-dua kereta untuk merasakan sendiri, pengalaman langsung adalah yang paling penting.
Secara keseluruhannya, Honda HR-V dan MG MG HS kedua-duanya model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, yang utama masih bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan untuk membuat kerja persediaan yang baik, bandingkan lebih banyak tawaran dari dealer kereta, kemudian uji memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan masa untuk membuat persediaan tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Honda HR-V dan MG MG HS semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini berada pada julat harga dan kedudukan yang agak dekat, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penelitian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia adalah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR MG MG HS di Malaysia adalah RM 130,450 - 146,450, terdapat 2 varian termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 14,550 berbanding MG MG HS. Jika bajet anda terhad, versi masuk Honda sudah mencukupi untuk keperluan harian. Namun perlu diingat, berbeza harga beberapa ribu ringgit itu mungkin mempunyai kompromi dari segi peralatan, ia bergantung pada keperluan anda.

Taraf keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Taraf keselamatan MG MG HS ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Mengenai peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat rating yang bagus. Namun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) pada Honda HR-V dan Basic pada MG MG HS mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda HR-V Waranti 5 tahun / tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
MG MG HS Waranti 7 tahun / 150,000 km, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.

Honda HR-V dan MG MG HS adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan pengangkutan harian. Jika anda lebih mementingkan nama baik jenama dan harga runcit kedua, pertimbangkan model dengan nama yang lebih baik terlebih dahulu; jika anda lebih peduli kepada nilai harga dan peralatan, pilih model dengan konfigurasi yang lebih kaya. Akhirnya adalah disarankan untuk ujian jalan kedua-dua model, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Honda HR-V dan MG MG HS adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya adalah melihat keperluan dan bajet individu anda. Kami menyarankan anda membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran dari dealer kereta, kemudian pergi ujian jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan MG MG HS semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penjenamaan yang hampir sama. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR MG MG HS di Malaysia ialah RM 130,450 - 146,450, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 14,550 berbanding MG MG HS. Jika anda terhad bajet, versi entry-level Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingatkan, ribuan ringgit yang lebih murah itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V dilengkapi dengan 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Jimat minyak rasmi 7.0 L/100km.
MG MG HS dilengkapi dengan 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Jimat minyak rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem enjin yang sama, rasa memandu harian pada dasarnya tidak ada bezanya. Jimat minyak juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang tentang ini.

Honda HR-V panjang kenderaan 4500 mm, ruang muat bagasi 450 L.
MG MG HS panjang kenderaan 4400 mm, ruang muat bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm daripada MG MG HS, ruang duduk dalam kereta sedikit lebih luas, terutamanya ruang kaki baris belakang. Jika anda kerap membawa keluarga atau perlu meletakkan kereta bayi, badan yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V menggunakan cara pemacu FWD.
MG MG HS menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, rasa memandu harian tidak akan berbeza banyak.
Secara umumnya, Honda HR-V dan MG MG HS adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan agar anda membuat kajian rapi, bandingkan beberapa tawaran di kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa untuk kajian pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membuat perbandingan antara Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 ketika memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang hampir sama, pada hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa melakukan kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia adalah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 9 di Malaysia adalah RM 166,800 - 179,800, terdapat 1 varian, termasuk 2026 2.0T Standard (RM 179,750) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 50,900 berbanding Chery Tiggo 9. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit itu, mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V dilengkapi dengan enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Chery Tiggo 9 dilengkapi dengan enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Penggunaan minyak rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-cyl Chery Tiggo 9 mempunyai 30 hp lebih berbanding 1.5L Turbo Honda HR-V. Walau bagaimanapun, untuk pemanduan harian di kawasan bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi dan tidak terasa kurang tenaga.

Panjang badan Honda HR-V 4500 mm, ruang bagasi 450 L.
Panjang badan Chery Tiggo 9 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm daripada Chery Tiggo 9, ruang duduk dalaman adalah sedikit lebih luas, terutamanya ruang kaki di baris belakang. Jika anda kerap mengangkut keluarga atau perlu meletakkan kereta bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Chery Tiggo 9 menggunakan sistem pemacu FWD.
Sistem pemacu kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan nilai jual semula, anda boleh mempertimbangkan terlebih dahulu model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai harga dan kelengkapan, maka pilih model yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Pada akhirnya, disarankan untuk ujian memandu kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, ia bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan untuk melakukan kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa sebut harga dari kedai kereta yang berbeza, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah urusan penting, mengambil masa untuk membuat kajian pasti tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli akan membandingkan Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir. Hari ini, kami akan melakukan perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 9 di Malaysia ialah RM 166,800 - 179,800, terdapat 1 varian termasuk 2026 2.0T Standard (RM 179,750) dan lain-lain.
Daripada segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 50,900 berbanding Chery Tiggo 9. Jika bajet anda terhad, model permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ini mungkin melibatkan pengurangan pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Chery Tiggo 9 dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Konsumsi bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Daripada segi kuasa, enjin 2.0L 4-silinder Chery Tiggo 9 mempunyai 30 hp lebih daripada enjin 1.5L Turbo Honda HR-V. Namun, untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi dan tidak akan terasa kurang.

Paraf keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Paraf keselamatan Chery Tiggo 9 ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Daripada segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat paras yang baik. Namun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) pada Honda HR-V dan Basic pada Chery Tiggo 9 mempunyai beberapa perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih menekankan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi keduanya dengan teliti.

Honda HR-V mempunyai panjang badan 4500 mm, ruang bagasi 450 L.
Chery Tiggo 9 mempunyai panjang badan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Daripada segi ruang, badan Honda HR-V 100 mm lebih panjang daripada Chery Tiggo 9, ruang duduk dalam kereta akan sedikit lebih lapang, terutamanya ruang kaki di kerusi belakang. Jika anda sering membawa keluarga atau perlu meletakkan kereta bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih menitikberatkan reputasi jenama dan harga jual semula, sila utamakan jenama yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengambil berat mengenai nisbah harga dan kelengkapan, pilih model yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Pada akhirnya, disarankan untuk memandu ujian kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana-mana, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan agar anda membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan sebutan harga daripada beberapa kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian adalah sentiasa tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 semasa memilih kereta.
Honda HR-V di Malaysia mempunyai harga OTR RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Chery Tiggo 9 di Malaysia mempunyai harga OTR RM 166,800 - 179,800, terdapat 1 varian, termasuk 2026 2.0T Standard (RM 179,750) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 50,900 berbanding Chery Tiggo 9. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingatkan, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.

Honda HR-V dilengkapi dengan 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Chery Tiggo 9 dilengkapi dengan 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Penggunaan minyak rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 2.0L 4-cyl Chery Tiggo 9 mempunyai 30 hp lebih berbanding 1.5L Turbo Honda HR-V. Namun, untuk pemanduan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah mencukupi dan tidak akan terasa kurang tenaga.

Peringkat keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Peringkat keselamatan Chery Tiggo 9 ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat peringkat yang baik. Namun, terdapat perbezaan dalam fungsi antara Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) Honda HR-V dan Basic Chery Tiggo 9, jika anda mengutamakan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda HR-V mempunyai jaminan 5 tahun/tanpa had jarak, selang penjagaan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Chery Tiggo 9 mempunyai jaminan 3 tahun/100,000km, selang penjagaan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, pilih yang lebih terkenal; jika anda mengutamakan nilai dan kelengkapan, pilih yang lebih lengkap. Akhir sekali, disyorkan kedua-dua model dicuba di jalan untuk pengalaman langsung yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pilihan mana yang harus diambil, ia bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda membuat penyelidikan, bandingkan harga daripada beberapa penjual kereta, dan cuba untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk mencari maklumat tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, banyak pembeli membandingkan Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kategori yang agak hampir. Hari ini, kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 9 di Malaysia ialah RM 166,800 - 179,800, terdapat 1 versi, termasuk 2026 2.0T Standard (RM 179,750) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 50,900 berbanding Chery Tiggo 9. Jika bajet anda terhad, versi masuk Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, berhati-hatilah, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin ada kompromi pada peralatan, bergantung kepada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penilaian keselamatan Chery Tiggo 9 ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penilaian yang baik. Namun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) pada Honda HR-V dan Basic pada Chery Tiggo 9 mempunyai perbezaan dalam fungsi. Jika anda lebih menitikberatkan keselamatan aktif, anda boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Panjang badan Honda HR-V 4500 mm, kapasiti bak belakang 450 L.
Panjang badan Chery Tiggo 9 4400 mm, kapasiti bak belakang 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm berbanding Chery Tiggo 9, ruang penumpang dalaman agak lebih lapang, terutamanya ruang kaki baris belakang. Jika anda kerap membawa keluarga atau perlu letak kereta bayi, badan yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Chery Tiggo 9 jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih menitikberatkan reputasi jenama dan harga jualan semula, anda boleh utamakan yang lebih popular; jika anda lebih peka terhadap nisbah harga dan peralatan, pilih yang mempunyai lebih banyak ciri. Akhir sekali, disyorkan untuk kedua-dua model untuk ujian jalan, pengalaman sendiri yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disyorkan untuk membuat kajian, bandingkan beberapa dealer kereta, kemudian buat ujian jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan segmen, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia adalah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 9 di Malaysia adalah RM 166,800 - 179,800, terdapat 1 varian, termasuk 2026 2.0T Standard (RM 179,750) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang RM 50,900 lebih murah daripada Chery Tiggo 9. Jika bajet anda terhad, versi dasar Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin melibatkan kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.
Honda HR-V dilengkapi enjin 1.5L Turbo, 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Chery Tiggo 9 dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, 170 hp. Penggunaan minyak rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-silinder Chery Tiggo 9 mempunyai 30 hp lebih daripada Honda HR-V 1.5L Turbo. Tetapi untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta mempunyai kuasa yang cukup, tidak akan rasa kurang kuasa.
Penilaian keselamatan Honda HR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penilaian keselamatan Chery Tiggo 9 adalah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penilaian yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) pada Honda HR-V dan Basic pada Chery Tiggo 9 mempunyai perbezaan dari segi fungsi, jika anda mengutamakan keselamatan aktif, anda boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya.
Panjang badan Honda HR-V 4500 mm, Trunk 450 L.
Panjang badan Chery Tiggo 9 4400 mm, Trunk 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm daripada Chery Tiggo 9, ruang dalam kenderaan agak lebih lapang, terutamanya ruang kaki baris belakang. Jika anda kerap membawa keluarga atau perlu meletakkan kerusi bayi, badan yang lebih besar memang lebih praktikal.
Honda HR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Chery Tiggo 9 menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, tiada perbezaan besar dalam pengalaman memandu harian.
Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah model kereta yang cukup baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting lihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan buat kajian terlebih dahulu, bandingkan sebut harga beberapa kedai kereta, kemudian uji memandu untuk buat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak rugi.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan kedudukan pasaran. Hari ini, kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk melakukan kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia adalah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 9 di Malaysia adalah RM 166,800 - 179,800, terdapat 1 varian, termasuk 2026 2.0T Standard (RM 179,750) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda HR-V memang lebih murah RM 50,900 daripada Chery Tiggo 9. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diambil perhatian, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Gred keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Gred keselamatan Chery Tiggo 9 ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah memperoleh gred yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) pada Honda HR-V dan Basic pada Chery Tiggo 9 mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih mengutamakan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda HR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Chery Tiggo 9 menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta mempunyai cara pemacu yang sama, iaitu FWD, pengalaman memandu sehari-hari tidak akan terlalu berbeza.

Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 kedua-duanya adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan nama jenama dan harga kedua tangan, anda boleh memberi keutamaan kepada model yang mempunyai nama jenama yang lebih baik; jika anda lebih mengambil berat tentang nilai untuk wang dan kelengkapan, pilihlah model dengan kelengkapan yang lebih kaya. Akhir sekali, disarankan untuk memandu kedua-duanya, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda HR-V dan Chery Tiggo 9 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kunci utamanya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda membuat kajian, bandingkan sebut harga dari beberapa dealer, kemudian lakukan ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.
