Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross apabila memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan positioning yang agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Corolla Cross di Malaysia ialah RM 133,800 - 148,800, terdapat 3 varian, termasuk 2026 HEV 1.8L GR Sport (RM 148,800), 2026 HEV 1.8L Standard (RM 140,800), 2026 1.8L Standard (RM 133,800) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga asas Honda WR-V memang RM 43,900 lebih murah daripada Toyota Corolla Cross. Jika bajet anda terhad, versi masuk Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perhatikan juga, beberapa ribu ringgit yang lebih murah mungkin ada kompromi pada kelengkapan, ia bergantung kepada keperluan anda.

Penarafan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Toyota Corolla Cross ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk TSS (PCS, LDA, ACC, LTA).
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta sama, peralatan keselamatan dalam kategori ini agak lengkap. Keselamatan kereta baru semasa tidak buruk, tidak perlu risau mengenai hal ini.

Honda WR-V menggunakan cara penggerak FWD.
Toyota Corolla Cross menggunakan cara penggerak FWD.
Cara penggerak kedua-dua kereta sama, semua FWD, pengalaman pemanduan harian tidak akan berbeza banyak.

Jaminan Honda WR-V 5 tahun / jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Toyota Corolla Cross 5 tahun / jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat jaminan kedua-dua kereta sama, tidak perlu pening mengenai hal ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian servis jenama dan harga bahagian, disarankan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan pengguna kereta.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross adalah model kereta yang agak bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kunci utamanya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan harga dari beberapa dealer kereta, kemudian lakukan uji pusing untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah urusan besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross semasa memilih kenderaan. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penempatan yang hampir sama, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, ada 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Corolla Cross di Malaysia ialah RM 133,800 - 148,800, ada 3 varian, termasuk 2026 HEV 1.8L GR Sport (RM 148,800), 2026 HEV 1.8L Standard (RM 140,800), 2026 1.8L Standard (RM 133,800) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 43,900 lebih murah berbanding Toyota Corolla Cross. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah mencukupi untuk keperluan harian. Namun, perhatikan juga, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Jangkaan penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Toyota Corolla Cross dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Jangkaan penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Toyota Corolla Cross mempunyai 35 hp lebih daripada 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Walau bagaimanapun, untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, anda tidak akan berasa kurang kuasa.

Honda WR-V mempunyai waranti 5 tahun / tanpa had jarak, selang servis 10,000km atau 6 bulan.
Toyota Corolla Cross mempunyai waranti 5 tahun / tanpa had jarak, selang servis 10,000km atau 6 bulan.
Kedua-dua kereta mempunyai syarat waranti yang sama, tidak perlu bimbang dalam aspek ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian servis jenama dan harga komponen, disarankan bertanya kepada pemilik sebenar dalam kumpulan peminat kereta mengenai pengalaman mereka.

Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross adalah pilihan utama dalam pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jualan semula, pertimbangkan dahulu model dengan reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai serta kelengkapan, pilihlah model yang lebih lengkap. Pada akhirnya, disarankan untuk memandu kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross adalah model kereta yang sangat baik dalam pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan anda membuat kajian, membandingkan sebut harga dari beberapa pusat penjualan kereta, kemudian uji pemanduan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk mencari maklumat pasti tidak akan rugi.

Dalam pasaran SUV Malaysia, banyak pembeli membandingkan Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Corolla Cross di Malaysia ialah RM 133,800 - 148,800, terdapat 3 varian, termasuk 2026 HEV 1.8L GR Sport (RM 148,800), 2026 HEV 1.8L Standard (RM 140,800), 2026 1.8L Standard (RM 133,800) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 43,900 berbanding Toyota Corolla Cross. Jika bajet anda terhad, versi masuk Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin mempunyai kompromi dari segi kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Toyota Corolla Cross menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemacu yang sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda WR-V jaminan 5 tahun / jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Toyota Corolla Cross jaminan 5 tahun / jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat jaminan kedua-dua kereta adalah sama, anda tidak perlu bimbang tentang hal ini. Kos penyelenggaraan sebenar juga bergantung pada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga bahagian, disyorkan bertanya kepada pemilik sebenar dalam kumpulan pemilik kereta.

Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross merupakan pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga kereta terpakai, anda boleh memilih model dengan reputasi yang lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nilai dan kelengkapan, pilihlah model dengan konfigurasi yang lebih lengkap. Pada akhirnya, disyorkan untuk memandu kedua-duanya, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disyorkan untuk membuat kajian, membandingkan sebutan harga dari beberapa kedai kereta, kemudian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross apabila memilih kereta.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Yaris Cross di Malaysia ialah RM 99,900 - 109,900, terdapat 2 versi, termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 10,000 lebih murah berbanding Toyota Yaris Cross. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah cukup memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat, perbezaan harga tersebut mungkin melibatkan pengurangan dalam pelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Toyota Yaris Cross dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kenderaan menggunakan sistem kuasa yang sama, perasaan memandu harian hampir tiada perbezaan. Dari segi penggunaan bahan api juga serupa, tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Paraf keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Paraf keselamatan Toyota Yaris Cross ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk TSS.
Paraf keselamatan kedua-dua kenderaan adalah sama, dalam kategori ini pelengkapan keselamatan dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak buruk, tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Waranti Honda WR-V 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Waranti Toyota Yaris Cross 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Kondisi waranti kedua-dua kenderaan adalah sama, tidak perlu bimbang tentang hal ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian perkhidmatan dan harga spare part, disarankan bertanya kepada pemilik sebenar di kumpulan pengguna kereta mengenai pengalaman mereka.

Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross kedua-duanya adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jual semula, pertimbangkan model yang mempunyai reputasi lebih baik; Jika anda lebih mengutamakan nisbah harga dan nilai, pilih model dengan pelengkapan lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan kedua-dua model untuk dipandu, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross kedua-duanya adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian, bandingkan beberapa tawaran dealer kereta, kemudian lakukan ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan sasaran pasaran yang agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda WR-V di Malaysia dijual pada harga OTR RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Toyota Yaris Cross di Malaysia dijual pada harga OTR RM 99,900 - 109,900, terdapat 2 versi, termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 10,000 lebih murah daripada Toyota Yaris Cross. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beribu ringgit yang lebih murah mungkin mempunyai kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Kecekapan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Toyota Yaris Cross dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Kecekapan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem pemacu yang sama, pengalaman memandu harian hampir tiada perbezaan. Dari segi kecekapan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang mengenai hal ini.

Honda WR-V panjang badan 4400 mm, ruang muatan 400 L.
Toyota Yaris Cross panjang badan 4400 mm, ruang muatan 400 L.
Dimensi kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Untuk kereta kelas ini, kegunaan harian sudah memadai.

Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jualan semula, boleh memberi keutamaan kepada model yang lebih baik reputasinya; jika anda lebih mementingkan nilai dan kelengkapan, pilih yang lebih kaya konfigurasi. Akhir sekali disarankan untuk uji kereta kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, kuncinya bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa penawaran kereta dari pelbagai kedai, kemudian buat keputusan akhir selepas uji kereta. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membuat perbandingan antara Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan sasaran pasaran. Hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Yaris Cross di Malaysia ialah RM 99,900 - 109,900, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 10,000 lebih murah daripada Toyota Yaris Cross. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah ini mungkin mempunyai pertukaran dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penarafan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Toyota Yaris Cross ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk TSS.
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, kelengkapan keselamatan dalam kategori ini dianggap cukup lengkap. Kebolehlindungan kereta baharu sekarang tidak buruk, tidak perlu terlalu risau mengenai hal ini.

Honda WR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Toyota Yaris Cross menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman pemanduan harian tidak akan terlalu berbeza.

Honda WR-V ada jaminan 5 tahun/tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Toyota Yaris Cross ada jaminan 5 tahun/tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat jaminan kedua-dua kereta adalah sama, tidak perlu terlalu risau mengenai hal ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga spare part, disyorkan bertanya pengguna sebenar dalam kumpulan pemilik kereta.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya adalah melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Kami sarankan anda melakukan penyelidikan, bandingkan lebih banyak tawaran daripada agensi kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk penyelidikan pasti tidak salah.

Pada pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli sering membandingkan Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross ketika memilih kereta.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Yaris Cross di Malaysia adalah RM 99,900 - 109,900, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 10,000 berbanding Toyota Yaris Cross. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah mencukupi untuk keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Toyota Yaris Cross dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan set sistem kuasa yang sama, pengalaman memandu harian pada dasarnya tiada perbezaan. Dari segi penggunaan minyak juga hampir sama, tidak perlu terlalu memikirkan hal ini.

Honda WR-V mempunyai jaminan 5 tahun tanpa had kilometer, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Toyota Yaris Cross mempunyai jaminan 5 tahun tanpa had kilometer, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat jaminan kedua-dua kereta adalah sama, tidak perlu bimbang mengenai hal ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga barang, disarankan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan peminat kereta.

Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross merupakan pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan nilai jual semula, boleh mempertimbangkan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nilai dan kelengkapan, pilih yang mempunyai kelengkapan lebih banyak. Akhir sekali, disarankan untuk mencuba memandu kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penentunya bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan untuk melakukan penyelidikan terlebih dahulu, membandingkan beberapa sebut harga dari dealer kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat penyelidikan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, banyak pembeli yang membandingkan Proton X90 dan Subaru Crosstrek ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang agak hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa mencari maklumat.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia ialah RM 106,800 - 122,800, sebanyak 4 versi, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Crosstrek di Malaysia ialah RM 145,000 - 160,000, sebanyak 1 versi, termasuk 2.0L e-Boxer (RM 150,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 38,200 berbanding Subaru Crosstrek. Jika bajet anda terhad, versi masuk Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingatkan, ribuan ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi dari segi peralatan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Subaru Crosstrek dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem enjin yang sama, pengalaman memandu harian hampir tiada perbezaan. Dari segi penggunaan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang tentang perkara ini.

Panjang badan Proton X90 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Subaru Crosstrek 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman juga tidak banyak berbeza. Kereta kelas ini, penggunaan harian sudah cukup.

Proton X90 menggunakan cara pemacu FWD.
Subaru Crosstrek menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan ada perbezaan besar.

Proton X90 dan Subaru Crosstrek kedua-duanya adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih melihat kepada reputasi jenama dan harga kereta terpakai, anda boleh memprioritaskan yang lebih baik reputasinya; Jika anda lebih mementingkan nilai dan peralatan, pilih yang lebih banyak peralatan. Akhir sekali, disarankan kedua-dua model untuk dipandu ujian, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Subaru Crosstrek kedua-duanya adalah model kereta yang bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, penting bergantung pada keperluan dan bajet individu anda. Kami sarankan anda membuat persediaan, bandingkan beberapa tawaran dealer kereta, baru kemudian buat ujian pemandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk membuat persediaan pasti tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Proton X90 dan Subaru Crosstrek semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan penjenamaan yang hampir sama. Hari ini, kita akan melakukan perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Proton X90 dijual di Malaysia dengan harga OTR antara RM 106,800 hingga 122,800. Terdapat 4 versi termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Subaru Crosstrek dijual di Malaysia dengan harga OTR antara RM 145,000 hingga 160,000. Terdapat 1 versi termasuk 2.0L e-Boxer (RM 150,000) dan lain-lain.
Berdasarkan harga, harga permulaan Proton X90 memang RM 38,200 lebih murah berbanding Subaru Crosstrek. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit mungkin melibatkan kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Pengklasifikasian keselamatan Proton X90 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Pengklasifikasian keselamatan Subaru Crosstrek ialah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat pengklasifikasian yang baik. Walau bagaimanapun, ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) pada Proton X90 dan EyeSight pada Subaru Crosstrek mempunyai perbezaan fungsi tertentu. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, sila bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Proton X90 menggunakan cara penggerak FWD.
Subaru Crosstrek menggunakan cara penggerak FWD.
Kedua-dua kereta mempunyai cara penggerak yang sama, iaitu FWD, tiada perbezaan besar dalam pengalaman memandu harian.

Proton X90 dan Subaru Crosstrek adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan nilai jualan semula, sila utamakan jenama yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nilai dan kelengkapan, pilih model yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Akhir sekali, disyorkan untuk memandu uji kedua-dua kereta ini dan merasai sendiri, kerana pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Proton X90 dan Subaru Crosstrek adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan lebih banyak kutipan harga daripada beberapa dealer, dan kemudian memandu uji untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa untuk membuat kajian pasti tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Subaru Crosstrek semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan penjenamaan yang hampir sama, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa melakukan kajian.
Proton X90 di Malaysia dijual pada harga OTR RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Subaru Crosstrek di Malaysia dijual pada harga OTR RM 145,000 - 160,000, terdapat 1 varian, termasuk 2.0L e-Boxer (RM 150,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang RM 38,200 lebih murah berbanding Subaru Crosstrek. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan harga ribuan ringgit itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 ditenagai enjin 1.5L Turbo, kuasa kuda 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Subaru Crosstrek ditenagai enjin 1.5L Turbo, kuasa kuda 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem pemacu yang sama, perbezaan perasaan semasa memandu harian adalah hampir tiada. Dari segi penggunaan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang mengenai hal ini.

Proton X90 jaminan 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Subaru Crosstrek jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Proton X90 dan Subaru Crosstrek adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga kedua tangan, pilih yang mempunyai reputasi lebih baik. Jika anda lebih mementingkan nilai dan kelengkapan, pilih yang lebih banyak ciri. Akhir sekali, disarankan untuk menaiki kedua-dua model untuk ujian memandu, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Subaru Crosstrek adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian, bandingkan beberapa kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Subaru Crosstrek semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan penentuan pasaran, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia ialah RM 106,800 hingga 122,800, terdapat sebanyak 4 versi, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Crosstrek di Malaysia ialah RM 145,000 - 160,000, terdapat sebanyak 1 versi, termasuk 2.0L e-Boxer (RM 150,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 38,200 berbanding Subaru Crosstrek. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, jangan lupa, kelebihan harga beberapa ribu tersebut mungkin ada kompromi dari segi peralatan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 dipasang enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Subaru Crosstrek dipasang enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem pemacu yang sama, rasa semasa memandu harian pada dasarnya tiada perbezaan. Dari segi penggunaan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang mengenai perkara ini.

Panjang badan Proton X90 4400 mm, stor belakang 400 L.
Panjang badan Subaru Crosstrek 4400 mm, stor belakang 400 L.
Dimensi kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kenderaan perbezaannya tidak ketara. Kereta dalam kategori ini, penggunaan harian sudah cukup.

Proton X90 dan Subaru Crosstrek merupakan pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan jenama dan harga jualan semula, boleh utamakan model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nilai berbanding harga dan peralatan, maka pilih model yang mempunyai konfigurasi lebih banyak. Pada akhirnya disarankan untuk memandu ujian kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Proton X90 dan Subaru Crosstrek adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa sebut harga dari kedai kereta, baru buat ujian pemandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan pernah salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Subaru Forester ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan penjenamaan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Proton X90 dijual di Malaysia dengan harga OTR dari RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Subaru Forester dijual di Malaysia dengan harga OTR dari RM 174,000 - 197,000, terdapat 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga asas Proton X90 memang RM 67,200 lebih murah daripada Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin melibatkan pertukaran dalam ciri-ciri, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Kecekapan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Subaru Forester dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Kecekapan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-silinder Subaru Forester mempunyai 30 hp lebih daripada 1.5L Turbo Proton X90. Namun, untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta ini mempunyai kuasa yang mencukupi dan tidak akan terasa kurang tork.

Proton X90 menggunakan sistem penggerak FWD.
Subaru Forester menggunakan sistem penggerak FWD.
Kedua-dua kereta ini sama dari segi sistem penggerak, iaitu FWD, tiada perbezaan besar dalam pengalaman memandu harian.

Proton X90 jaminan 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Subaru Forester jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Proton X90 dan Subaru Forester kedua-duanya pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, boleh pertimbangkan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih menekankan nilai harga dan ciri-ciri, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih kaya. Pada akhirnya disarankan untuk kedua-duanya dicuba terlebih dahulu, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Subaru Forester kedua-duanya model kereta yang cukup baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, ia bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan anda membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran daripada dealer, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, banyak pembeli yang akan membandingkan Proton X90 dan Subaru Forester semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan penempatan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia ialah RM 106,800 - 122,800, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Forester di Malaysia ialah RM 174,000 - 197,000, terdapat keseluruhan 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 67,200 daripada Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, varian masuk Proton sudah dapat memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingatkan, beberapa ribu ringgit yang murah, mungkin ada perbezaan dalam kelengkapan, secara khusus bergantung pada keperluan anda.

Pensijilan keselamatan Proton X90 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Pensijilan keselamatan Subaru Forester ialah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat pensijilan yang baik. Namun, ADAS Proton X90 dan EyeSight Subaru Forester mempunyai perbezaan dari segi fungsi, jika anda mengutamakan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi keduanya dengan teliti.

Panjang badan Proton X90 ialah 4400 mm, Peti Bagasi 400 L.
Panjang badan Subaru Forester ialah 4400 mm, Peti Bagasi 400 L.
Ukuran kedua-dua kereta hampir sama, perbezaan ruang dalaman tidak banyak. Kereta kelas ini, untuk kegunaan harian sudah cukup.

Proton X90 Jaminan 5 tahun/150,000km, selang servis 10,000km atau 6 bulan setiap kali.
Subaru Forester Jaminan 3 tahun/100,000km, selang servis 10,000km atau 6 bulan setiap kali.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Subaru Forester adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, penting untuk melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan untuk membuat kajian, bandingkan sebut harga dari beberapa kedai kereta, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, mengambil masa membuat kajian tidak akan salah.

Pasar SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Proton X90 dan Subaru Forester. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia adalah RM 106,800 - 122,800, keseluruhan ada 4 versi, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Forester di Malaysia adalah RM 174,000 - 197,000, keseluruhan ada 3 versi, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 67,200 berbanding Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu, mungkin ada kompromi dari segi spesifikasi, bergantung pada keperluan anda.

Pengkelasan keselamatan Proton X90 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Pengkelasan keselamatan Subaru Forester adalah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat pengkelasan yang bagus. Namun ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) Proton X90 dan EyeSight Subaru Forester mempunyai perbezaan dari segi fungsi, jika anda mengutamakan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya.

Proton X90 menggunakan kaedah penggerak FWD.
Subaru Forester menggunakan kaedah penggerak FWD.
Kaedah penggerak kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, rasa memandu harian tiada perbezaan besar.

Proton X90 jaminan 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Subaru Forester jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Proton X90 dan Subaru Forester adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kunci utamanya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan anda membuat penyelidikan, bandingkan beberapa kuari diler, kemudian uji memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk penyelidikan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli akan membandingkan Proton X90 dan Volkswagen Tiguan ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan penentuan pasaran. Hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Proton X90 mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 versi, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Volkswagen Tiguan mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 206,540 - 260,024, terdapat 2 versi, termasuk 2025 Allspace 2.0T R-Line (RM 260,024), 2025 Allspace 1.4T Elegance (RM 206,540) dan lain-lain.
Daripada segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 99,740 berbanding Volkswagen Tiguan. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, perhatikan juga, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi dari segi peralatan, bergantung kepada keperluan anda.

Proton X90 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Volkswagen Tiguan dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi tenaga, enjin 2.0L 4-silinder Volkswagen Tiguan mempunyai 30 hp lebih berbanding 1.5L Turbo Proton X90. Namun, untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta mempunyai kuasa yang mencukupi dan tidak terasa kurang tenaga.

Proton X90 panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Volkswagen Tiguan panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Dimensi kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak perbezaan. Kereta dalam kategori ini, untuk penggunaan harian sudah cukup.

Proton X90 menggunakan cara pemacu FWD.
Volkswagen Tiguan menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tiada perbezaan besar.

Proton X90 dan Volkswagen Tiguan adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga kenderaan terpakai, boleh pilih model yang lebih berkemampuan reputasi; jika anda lebih mengutamakan nilai berbanding harga dan peralatan, pilih model yang lebih kaya peralatannya. Akhir sekali disyorkan untuk mencuba kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Volkswagen Tiguan adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, utamanya bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda membuat kajian, bandingkan beberapa tawaran dari kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli yang sering membandingkan Proton X90 dan Volkswagen Tiguan ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang hampir sama. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Proton X90 dijual di Malaysia dengan harga OTR sebanyak RM 106,800 - 122,800, tersedia 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Volkswagen Tiguan dijual di Malaysia dengan harga OTR sebanyak RM 206,540 - 260,024, tersedia 2 varian, termasuk 2025 Allspace 2.0T R-Line (RM 260,024), 2025 Allspace 1.4T Elegance (RM 206,540) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 99,740 berbanding Volkswagen Tiguan. Jika bajet anda terhad, versi asas Proton sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat juga, beribu-ribu ringgit lebih murah itu mungkin ada kompromi pada kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.
Proton X90 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Volkswagen Tiguan dilengkapi enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-cyl Volkswagen Tiguan mempunyai kuasa 30 hp lebih tinggi berbanding enjin 1.5L Turbo Proton X90. Namun untuk pemanduan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah mencukupi, anda tidak akan berasa kurang kuasa.
Proton X90 panjang badan 4400 mm, bak belakang 400 L.
Volkswagen Tiguan panjang badan 4400 mm, bak belakang 400 L.
Saiz kedua-dua kereta ini hampir sama, perbezaan ruang dalaman tidak begitu ketara. Untuk kereta dalam kelas ini, ia sudah cukup untuk penggunaan harian.
Proton X90 dan Volkswagen Tiguan merupakan pilihan utama dalam pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, pertimbangkan model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai harga dan kelengkapan, pilih model yang mempunyai lebih banyak spesifikasi. Akhir sekali, disarankan untuk menduduki ujian jalan bagi kedua-dua model, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Proton X90 dan Volkswagen Tiguan adalah model kereta yang sangat baik dalam pasaran Malaysia. Pilihan untuk membeli mana-mana satu, utamanya bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami menasihatkan anda untuk membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan pelbagai tawaran harga daripada beberapa kedai kereta, baru kemudian buat ujian jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Volkswagen Tiguan apabila memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penstratan yang hampir sama. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia adalah RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 versi, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Volkswagen Tiguan di Malaysia adalah RM 206,540 - 260,024, terdapat 2 versi, termasuk 2025 Allspace 2.0T R-Line (RM 260,024), 2025 Allspace 1.4T Elegance (RM 206,540) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang RM 99,740 lebih murah daripada Volkswagen Tiguan. Jika bajet anda terhad, versi asas Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beribu ringgit yang lebih murah ini mungkin melibatkan kompromi pada spesifikasi, lihat keperluan anda secara spesifik.

Penarafan keselamatan Proton X90 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penarafan keselamatan Volkswagen Tiguan adalah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk IQ.Drive.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat penarafan yang baik. Namun, ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) pada Proton X90 dan IQ.Drive pada Volkswagen Tiguan mempunyai perbezaan dalam fungsi. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Proton X90 panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Volkswagen Tiguan panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, perbezaan ruang dalaman tidak banyak. Kereta dalam kategori ini cukup untuk penggunaan harian.

Proton X90 dan Volkswagen Tiguan adalah pilihan utama dalam pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jual semula, utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai dan spesifikasi, pilih yang lebih kaya dengan kelengkapan. Akhir sekali, disarankan untuk mencuba kedua-dua kereta tersebut, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Volkswagen Tiguan adalah model yang sangat baik dalam pasaran Malaysia. Pilihan antara kedua-duanya bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan untuk membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan penawaran daripada beberapa kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa membuat kajian semestinya tidak salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Volkswagen Tiguan ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan kedudukan pasaran. Hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia ialah RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Volkswagen Tiguan di Malaysia ialah RM 206,540 - 260,024, terdapat 2 varian, termasuk 2025 Allspace 2.0T R-Line (RM 260,024), 2025 Allspace 1.4T Elegance (RM 206,540) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang RM 99,740 lebih murah berbanding Volkswagen Tiguan. Jika bajet anda terhad, varian asas Proton sudah dapat memenuhi keperluan harian. Namun berhati-hati, berbeza beberapa ribu ringgit, mungkin ada pengurangan pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Volkswagen Tiguan dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-silinder Volkswagen Tiguan mempunyai 30 hp lebih daripada 1.5L Turbo Proton X90. Namun untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak terasa kurang kuasa.

Panjang badan Proton X90 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Volkswagen Tiguan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Kereta pada kategori ini, sudah mencukupi untuk penggunaan harian.

Proton X90 jaminan 5 tahun/150,000km, selang perkhidmatan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Volkswagen Tiguan jaminan 3 tahun/100,000km, selang perkhidmatan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Volkswagen Tiguan adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa tawaran daripada agensi kereta, kemudian buat ujian pandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Kia Sportage ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan penentuan pasaran, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Proton X90 di Malaysia berharga OTR RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 versi, merangkumi 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Kia Sportage di Malaysia berharga OTR RM 129,639 - 179,320, terdapat 4 versi, merangkumi 2025 1.6T DCT 4WD High (RM 179,320), 2025 1.6T DCT 2WD High (RM 159,320), 2025 2.0L AT 2WD High (RM 139,639) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 22,839 berbanding Kia Sportage. Jika anda bajet terhad, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah mungkin ada perbezaan dalam pelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 dilengkapi 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Kia Sportage dilengkapi 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, perasaannya ketika memandu sehari-hari hampir tiada perbezaan. Dari segi penggunaan minyak juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang mengenai perkara ini.

Kelas keselamatan Proton X90 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Kelas keselamatan Kia Sportage ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Drive Wise.
Kelas keselamatan kedua-dua kereta sama, dalam kelas ini pelengkapan keselamatan dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baharu masa kini tidak kurang bagus, tidak perlu risau terlalu banyak mengenai perkara ini.

Proton X90 panjang badan 4400 mm, kompartmen bagasi 400 L.
Kia Sportage panjang badan 4400 mm, kompartmen bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak beza. Kereta dalam kelas ini, untuk penggunaan harian sudah cukup.

Proton X90 dan Kia Sportage adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan nama baik jenama dan harga jualan semula, berikan keutamaan kepada model yang mempunyai reputasi lebih baik; Jika anda lebih mementingkan nilai wang dan pelengkapan, pilih model dengan pelengkapan yang lebih lengkap. Akhir sekali, disyorkan untuk uji bawa kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Kia Sportage adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, asasnya masih bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian, membandingkan beberapa sebut harga dari agensi kereta, kemudian uji bawa untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, menghabiskan masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta selalu membandingkan Proton X90 dan Kia Sportage. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penarafan yang hampir sama, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Proton X90 di Malaysia, harga OTR adalah RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Kia Sportage di Malaysia, harga OTR adalah RM 129,639 - 179,320, terdapat 4 varian, termasuk 2025 1.6T DCT 4WD High (RM 179,320), 2025 1.6T DCT 2WD High (RM 159,320), 2025 2.0L AT 2WD High (RM 139,639) dan lain-lain.
Dilihat dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 22,839 berbanding Kia Sportage. Jika anda bajet terbatas, varian permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, beberapa ribu yang lebih murah itu mungkin ada kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 dilengkapi dengan 1.5L Turbo, tenaga kuda 140 hp. Kecuan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Kia Sportage dilengkapi dengan 1.5L Turbo, tenaga kuda 140 hp. Kecuan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, pengalaman memandu harian pada dasarnya tiada perbezaan. Dari segi penjimatan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Proton X90 panjang badan kereta 4400 mm, bak belakang 400 L.
Kia Sportage panjang badan kereta 4400 mm, bak belakang 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak banyak berbeza. Kereta dalam kategori ini sudah memadai untuk kegunaan harian.

Proton X90 menggunakan cara pemacu FWD.
Kia Sportage menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, semuanya FWD, pengalaman memandu harian tidak akan terlalu berbeza.

Proton X90 dan Kia Sportage adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan harga pasaran kedua, utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nilai dan kelengkapan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih lengkap. Akhir sekali kami cadangkan untuk mencuba kedua-duanya, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Kia Sportage adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, perkara penting adalah bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda membuat penyelidikan, bandingkan pelbagai penawaran dari kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat penyelidikan tidak akan salah langsung.
