Di pasaran SUV Malaysia, banyak pembeli membandingkan Honda WR-V dan Hyundai Tucson ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini berada pada tahap harga dan penjenamaan yang agak dekat, hari ini kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian keseluruhan, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia adalah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 varian keseluruhan, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 53,988 berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beribu ringgit yang lebih murah itu mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.
Penarafan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Hyundai Tucson ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk SmartSense.
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta ini sama, dalam kelas ini kelengkapan keselamatan dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak buruk, tidak perlu terlalu bimbang mengenai hal ini.
Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, stor bagasi 400 L.
Panjang badan Hyundai Tucson 4400 mm, stor bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta ini hampir sama, ruang dalaman tidak banyak perbezaannya. Kereta kelas ini sudah cukup untuk penggunaan harian.
Jaminan Honda WR-V 5 tahun/jarak tiada had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Hyundai Tucson 5 tahun/300,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Hyundai Tucson kedua-duanya adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, teras utamanya bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami mencadangkan anda membuat kajian, bandingkan lebih banyak sebut harga dari beberapa pengedar kereta, kemudian test drive untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Hyundai Tucson. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan penentuan pasaran, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 versi, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 53,988 lebih murah daripada Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingatkan, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Pengkelasan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Pengkelasan keselamatan Hyundai Tucson ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk SmartSense.
Pengkelasan keselamatan kedua-dua kereta sama, dalam kelas ini kelengkapan keselamatan dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidak buruk, tidak perlu risau tentang hal ini.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Hyundai Tucson 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, perbezaan ruang dalaman tidak besar. Kereta dalam kelas ini cukup untuk kegunaan harian.

Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan harga kedua, boleh mempertimbangkan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai dan kelengkapan, maka pilih yang mempunyai konfigurasi lebih lengkap. Akhirnya disarankan memandu uji kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya adalah keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian, bandingkan banyak sebut harga dari beberapa pengedar kereta, kemudian buat ujian pemandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Hyundai Tucson ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak sama, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 varian, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 53,988 berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi juga perlu diperhatikan, perbezaan harga beberapa ribu itu, mungkin ada kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Panjang kenderaan Honda WR-V 4400 mm, ruang muatan belakang 400 L.
Panjang kenderaan Hyundai Tucson 4400 mm, ruang muatan belakang 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Kereta dalam kategori ini, penggunaan harian sudah cukup.

Honda WR-V jaminan 5 tahun / tanpa had perjalanan, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Hyundai Tucson jaminan 5 tahun/300,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga kedua tangan, boleh memberi keutamaan kepada model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nisbah harga dan kelengkapan, pilih model dengan spesifikasi lebih lengkap. Akhir sekali disarankan untuk mencuba kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kunci utama bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan membuat penyelidikan, bandingkan lebih banyak tawaran daripada pengedar kereta, kemudian buat ujian pemanduan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat penyelidikan pasti tidak salah.

Pada pasaran SUV di Malaysia, banyak pembeli membandingkan Honda WR-V dan Hyundai Tucson semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan penstratahan yang agak hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 varian, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 53,988 lebih murah berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, varian entry Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin mempunyai kompromi pada kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Penarafan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Hyundai Tucson ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk SmartSense.
Kedua-dua model mempunyai penarafan keselamatan yang sama, kelengkapan keselamatan dalam kategori ini cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu semasa ini tidak buruk, anda tidak perlu risaukan perkara ini.

Honda WR-V mempunyai jaminan 5 tahun/tanpa had kilometer, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Hyundai Tucson mempunyai jaminan 5 tahun/300,000km, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan harga jualan semula, anda boleh memberikan keutamaan kepada yang mempunyai reputasi lebih baik; Jika anda lebih mementingkan nilai wang dan kelengkapan, maka pilih model yang lebih kaya dengan konfigurasi. Akhir sekali, disyorkan untuk membuat ujian memandu pada kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, yang penting lihat keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda buat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa kutipan harga daripada dealer kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Hyundai Tucson semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini berada pada tahap harga dan posisi yang cukup hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia adalah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 versi, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 53,988 berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diperhatikan, perbezaan harga beberapa ribu ini, mungkin ada kompromi dari segi kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Hyundai Tucson dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Hyundai Tucson memiliki 35 kuasa kuda lebih banyak berbanding 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Namun untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak akan terasa kurang.

Honda WR-V panjang badan 4400 mm, stor bagasi 400 L.
Hyundai Tucson panjang badan 4400 mm, stor bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta ini hampir sama, ruang dalaman hampir tiada perbezaan. Kereta dalam kategori ini, untuk kegunaan harian sudah cukup.

Honda WR-V menggunakan konfigurasi drif FWD.
Hyundai Tucson menggunakan konfigurasi drif FWD.
Cara drif kedua-dua kereta ini sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan terlalu berbeza.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kunci utama bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda membuat kajian dengan baik, bandingkan sebutan harga dari lebih banyak kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian pasti tidak akan salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Hyundai Tucson ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan posisi yang cukup hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 varian, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 53,988 berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, model asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu lebih murah, mungkin ada pertukaran dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Hyundai Tucson dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 1.5L Turbo Hyundai Tucson mempunyai 35 kuda lebih kuasa berbanding 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Namun untuk pemanduan harian dalam bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak akan terasa kurang tenaga.

Honda WR-V jaminan 5 tahun/tanpa had kilometer, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Hyundai Tucson jaminan 5 tahun/300,000km, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jual semula, pertimbangkan terlebih dahulu model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nisbah harga-kualiti dan kelengkapan, pilih model yang lebih lengkap kelengkapannya. Akhir sekali disarankan untuk memandu ujian kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana-mana, kuncinya adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk melakukan penyelidikan, bandingkan beberapa kutipan harga dari kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat penyelidikan tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli akan membandingkan Honda WR-V dan Hyundai Tucson ketika memilih kereta.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 varian, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V benar-benar lebih murah RM 53,988 berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perlu diperhatikan, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin melibatkan kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Hyundai Tucson dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo pada Hyundai Tucson mempunyai 35 hp lebih daripada 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun, untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta mempunyai kuasa yang mencukupi, tidak akan terasa kurang kuasa.

Panjang badan Honda WR-V ialah 4400 mm, kapasiti bagasi 400 L.
Panjang badan Hyundai Tucson ialah 4400 mm, kapasiti bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta adalah hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak banyak berbeza. Kereta pada tahap ini, untuk penggunaan harian sudah memadai.

Jaminan Honda WR-V 5 tahun / tanpa had kilometer, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Hyundai Tucson 5 tahun / 300,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan untuk melakukan kajian, membandingkan harga daripada beberapa pengedar, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk melakukan kajian pasti tidak salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli akan membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penarafan yang agak dekat, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia ialah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 20,030 lebih murah daripada Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah mencukupi untuk keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit mungkin memerlukan kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa kuda 105 hp. Kecekapan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa kuda 140 hp. Kecekapan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 1.5L Turbo pada Mitsubishi Xforce mempunyai 35 kuasa kuda lebih daripada enjin 1.5L 4-silinder pada Honda WR-V. Namun apabila memandu secara harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak rasa kekurangan tenaga.

Honda WR-V panjang kereta 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Mitsubishi Xforce panjang kereta 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, perbezaan ruang dalaman tidak banyak. Kereta dalam kelas ini, penggunaan harian sudah mencukupi sepenuhnya.

Honda WR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan sistem pemacu FWD.
Sistem pemacu kedua-dua kereta sama, semuanya FWD, pengalaman memandu harian tidak akan terlalu berbeza.

Honda WR-V jaminan 5 tahun / tanpa had mil, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mitsubishi Xforce jaminan 3 tahun / 100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, terutamanya bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan untuk membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan harga beberapa dealer kereta, dan lakukan ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli yang akan membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dalam harga dan penempatan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia ialah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 versi, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dilihat dari harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diperhatikan, beribu ringgit yang murah itu, mungkin ada kompromi dalam kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce mempunyai 35 kuasa kuda lebih berbanding 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Namun untuk harian di bandar, kedua-dua kereta ini mempunyai kuasa yang mencukupi, tidak akan terasa kurang tenaga.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak beza. Kereta dalam kelas ini, penggunaan harian sudah cukup.

Honda WR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan sistem pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan ada perbezaan besar.

Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, anda boleh memberi keutamaan kepada model dengan reputasi yang lebih baik; jika anda lebih memprioritaskan nilai dan kelengkapan, maka pilih model yang mempunyai konfigurasi yang lebih lengkap. Pada akhirnya, disarankan untuk memandu uji kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, utamanya bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian, bandingkan banyak tawaran dari beberapa dealer, kemudian pergi memandu uji untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penempatan yang hampir sama. Hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk bantu anda menjimatkan masa membuat kerja rumah.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia ialah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 versi, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah cukup untuk kegunaan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga itu mungkin menjejaskan kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan Mitsubishi Xforce ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Kedua-dua kereta mempunyai penilaian keselamatan yang sama, kelengkapan keselamatan dalam kategori ini sudah sangat lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidak buruk, tidak perlu risau terlalu banyak tentang hal ini.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak beza. Kereta dalam kategori ini cukup untuk kegunaan harian.

Waranti Honda WR-V 5 tahun/tanpa had jarak, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Waranti Mitsubishi Xforce 3 tahun/100,000km, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai balik, pertimbangkan model dengan reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai harga dan kelengkapan, pilih model yang lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan untuk memandu kedua-duanya, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara umumnya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan untuk membuat kerja rumah, bandingkan tawaran daripada beberapa dealer, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kerja rumah tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda WR-V dijual dengan harga OTR di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce dijual dengan harga OTR di Malaysia ialah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin mempunyai kompromi dari segi spesifikasi, bergantung kepada keperluan anda.

Honda WR-V menggunakan enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce menggunakan enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce mempunyai 35 kuasa kuda lebih banyak daripada 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun untuk memandu di bandar secara harian, kedua-dua kereta ini mempunyai kuasa yang mencukupi, tidak akan rasa kurang tenaga.

Honda WR-V menggunakan sistem pemanduan FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan sistem pemanduan FWD.
Sistem pemanduan kedua-dua kereta sama, semua FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda WR-V mempunyai jaminan 5 tahun / tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Mitsubishi Xforce mempunyai jaminan 3 tahun / 100,000 km, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga semulajual, anda boleh mengutamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nilai dan pelengkapan, pilih yang lebih kaya dengan pelengkapan. Akhir sekali disyorkan untuk memandu ujian kedua-duanya, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, kunci utama adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Disyorkan agar anda membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran dari dealer kereta, kemudian memandu ujian untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan kedudukan pasaran, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa menjalankan penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia ialah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 versi, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 20,030 lebih murah berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga yang lebih murah itu mungkin ada kompromi dalam kelengkapan, lihat keperluan anda sendiri.

Honda WR-V menggunakan enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce menggunakan enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce mempunyai 35 kuasa kuda lebih banyak berbanding 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Tetapi untuk memandu di bandar pada masa lapang, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak akan rasa kurang tenaga.

Penarafan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Mitsubishi Xforce ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, dalam peringkat ini kelengkapan keselamatan dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak teruk, tiada perlu bimbang terlalu banyak.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman perbezaan tidak banyak. Kereta peringkat ini, penggunaan harian sudah cukup.

Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jualan semula, boleh prioritaskan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih perhatikan nilai dan kelengkapan, maka pilih model yang lebih kaya dengan ciri-ciri. Akhirnya dinasihatkan untuk uji pemanduan kedua-duanya, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, kunci utamanya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk melakukan kajian, bandingkan beberapa tawaran kedai kereta, kemudian uji pemanduan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dalam harga dan kedudukan pasaran. Hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia ialah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 20,030 lebih murah berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah cukup untuk keperluan harian. Namun, perlu diingat, ribuan ringgit yang lebih murah itu mungkin mempunyai pertukaran pada kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, Turbo 1.5L Mitsubishi Xforce mempunyai 35 hp lebih berbanding 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun, untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tiada rasa kurang tenaga.

Pensijilaman keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Pensijilaman keselamatan Mitsubishi Xforce ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Pensijilaman keselamatan kedua-dua kereta sama, dalam kelas ini kelengkapan keselamatan sudah cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu masa kini tidak teruk, tiada perlu terlalu bimbang.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak berbeza banyak. Kereta dalam kelas ini, sudah cukup untuk penggunaan harian.

Jaminan Honda WR-V 5 tahun/jarak tanpa had, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Mitsubishi Xforce 3 tahun/100,000km, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara umumnya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, utama bergantung kepada keperluan dan bajet anda. Kami sarankan anda sediakan maklumat, bandingkan harga beberapa dealer, kemudian uji memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan penempatan pasaran, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda WR-V di Malaysia dijual dengan harga OTR sebanyak RM 89,900 - 107,900, ada 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce di Malaysia dijual dengan harga OTR sebanyak RM 109,930 - 119,930, ada 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Daripada segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 daripada Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, model masuk Honda sudah boleh memuaskan keperluan harian. Tetapi ambil perhatian, beberapa ribu ringgit yang murah mungkin ada kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V menggunakan enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce menggunakan enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Daripada segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce mempunyai 35 hp lebih daripada Honda WR-V 1.5L 4-silinder. Namun ketika memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak akan rasa kurang kuasa.

Pengkelasan keselamatan Honda WR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Pengkelasan keselamatan Mitsubishi Xforce adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Kedua-dua kereta sama peringkat pengkelasan, dalam kelas ini kelengkapan keselamatan agak lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak terlalu buruk, tidak perlu risau hal ini.

Honda WR-V menggunakan cara pemanduan FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan cara pemanduan FWD.
Kedua-dua kereta sama cara pemanduan, semuanya FWD, rasa memandu harian tidak ada bezak besar.

Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce sama-sama pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga pasaran kedua, pilih yang reputasinya lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai dan kelengkapan, pilih yang konfigurasinya lebih lengkap. Akhir sekali, disarankan kedua-dua model dicuba, pengalaman sendiri paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce sama-sama model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, utama bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan buat kajian, bandingkan harga beberapa kedai kereta, kemudian pergi ujian jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan masa untuk kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli apabila memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang agak hampir. Hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda WR-V mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 89,900 - 107,900, dengan keseluruhan 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 109,930 - 119,930, dengan keseluruhan 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terbatas, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit itu mungkin melibatkan kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, Mitsubishi Xforce 1.5L Turbo mempunyai 35 hp lebih berbanding Honda WR-V 1.5L 4-cyl. Namun untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah memadai, tidak rasa kurang tenaga.

Honda WR-V mempunyai pengkelasan keselamatan 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Mitsubishi Xforce mempunyai pengkelasan keselamatan 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Pengkelasan keselamatan kedua-dua kereta sama, kelengkapan keselamatan dalam kategori ini adalah sangat lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidak buruk, tidak perlu risau terlalu banyak tentang perkara ini.

Honda WR-V mempunyai jaminan 5 tahun / tanpa had kilometer, tempoh servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mitsubishi Xforce mempunyai jaminan 3 tahun / 100,000km, tempoh servis setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jual semula, pertimbangkan model yang lebih terkenal; jika anda lebih mementingkan nilai untuk harga dan kelengkapan, pilih model yang lebih lengkap. Pada akhirnya, disarankan untuk menguji kedua-dua model ini, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, ia bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda membuat kajian, membandingkan sebut harga daripada beberapa agensi kereta, kemudian uji memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa untuk membuat kajian tidak akan menjadi salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan penentuan pasaran. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia adalah RM 109,930 - 119,930, terdapat keseluruhan 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah boleh memenuhkan keperluan harian. Tetapi perlu juga diambil tahu, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa kuda 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa kuda 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce mempunyai 35 kuasa kuda lebih berbanding 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Namun, untuk memandu sehari-hari di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah mencukupi, anda tidak akan rasa kurang tenaga.

Penggredan keselamatan Honda WR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penggredan keselamatan Mitsubishi Xforce adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Kedua-dua kereta mempunyai penggredan keselamatan yang sama, dalam kelas ini kelengkapan keselamatan dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak buruk, tidak perlu terlalu risau mengenai hal ini.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Dimensi kedua-dua kereta adalah hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak banyak berbeza. Kereta dalam kelas ini, penggunaan sehari-hari sudah cukup.

Honda WR-V menggunakan sistem penggerak FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan sistem penggerak FWD.
Sistem penggerak kedua-dua kereta adalah sama, keduanya FWD, pengalaman memandu sehari-hari tidak akan ada perbezaan besar.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting untuk melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami mengesyorkan anda membuat kajian dengan baik, bandingkan beberapa harga dari kedai kereta yang berbeza, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penentuan pasaran yang agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Honda WR-V di Malaysia mempunyai harga OTR RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan sebagainya.
Mitsubishi Xforce di Malaysia mempunyai harga OTR RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan sebagainya.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, beberapa ribu lebih murah itu mungkin memerlukan pilihan dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi 1.5L 4-cyl, kuasa kuda 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi 1.5L Turbo, kuasa kuda 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce mempunyai 35 kuasa kuda lebih daripada 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Namun semasa memandu di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah cukup, tidak terasa kurang kuasa.

Penarafan keselamatan Honda WR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Mitsubishi Xforce adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Kedua-dua kereta mempunyai penarafan keselamatan yang sama, dalam kategori ini kelengkapan keselamatan adalah sangat lengkap. Kereta baharu sekarang ini keselamatan tidak buruk, tidak perlu terlalu risau mengenai hal ini.

Honda WR-V waranti 5 tahun / tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mitsubishi Xforce waranti 3 tahun / 100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, kuncinya adalah bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan anda membuat penyelidikan dengan teliti, bandingkan tawaran harga di beberapa pengedar, kemudian buat uji jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa membuat penyelidikan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli sering membandingkan Honda WR-V dan GWM Haval H6 apabila memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan posisi yang agak hampir. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia ialah RM 139,750 - 139,750, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 49,850 berbanding GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ini mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan GWM Haval H6 ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penilaian yang baik. Namun, Honda SENSING pada Honda WR-V dan Basic pada GWM Haval H6 mempunyai perbezaan tertentu dari segi fungsi. Jika anda lebih mengutamakan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda WR-V menggunakan pemacu FWD.
GWM Haval H6 menggunakan pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, tiada perbezaan besar dalam pengalaman memandu sehari-hari.

Honda WR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
GWM Haval H6 jaminan 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Honda WR-V dan GWM Haval H6 adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan nilai jualan semula, pertimbangkan yang mempunyai reputasi lebih baik. Jika anda lebih memberi perhatian kepada nilai wang dan kelengkapan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih banyak. Akhir sekali, disarankan untuk mencuba memandu kedua-duanya, pengalaman langsung adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Honda WR-V dan GWM Haval H6 adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami syorkan membuat kajian, bandingkan sebut harga dari beberapa kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan pernah salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce. Kedua-dua model kereta ini mempunyai harga dan segmentasi pasaran yang agak hampir. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa penyelidikan.
Honda WR-V dijual dengan harga OTR di Malaysia sebanyak RM 89,900 - 107,900, dengan 4 versi termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900), dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce dijual dengan harga OTR di Malaysia sebanyak RM 109,930 - 119,930, dengan 2 versi termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930), dan lain-lain.
Dari segi harga, Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah cukup memenuhi keperluan harian. Namun, perhatikan bahawa perbezaan harga beberapa ribu ringgit ini mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.
Penilaian keselamatan Honda WR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), dengan sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan Mitsubishi Xforce adalah 5★ (ASEAN NCAP), dengan sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Penilaian keselamatan kedua-dua model adalah sama, dan kelengkapan keselamatan dalam kategori ini dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu terkini tidak buruk, jadi tidak perlu terlalu bimbang mengenai hal ini.
Panjang badan Honda WR-V ialah 4400 mm, dengan ruang bonet 400 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce ialah 4400 mm, dengan ruang bonet 400 L.
Saiz kedua-dua model kereta hampir sama, dengan beza ruang dalaman yang tidak ketara. Untuk kelas kereta ini, ruang adalah mencukupi untuk penggunaan harian.
Honda WR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan sistem pemacu FWD.
Sistem pemacu kedua-dua model adalah sama, iaitu FWD, jadi pengalaman memandu harian tidak akan berbeza dengan ketara.
Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disyorkan agar anda membuat penyelidikan terlebih dahulu, membandingkan sebut harga daripada beberapa kedai kereta, kemudian buat ujian memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk penyelidikan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penyesuaian pasaran yang hampir sama. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Honda WR-V di Malaysia mempunyai harga OTR RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900), dll.
Mitsubishi Xforce di Malaysia mempunyai harga OTR RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930), dll.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 20,030 lebih murah daripada Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, varian masuk Honda sudah dapat memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan ribuan ringgit itu mungkin melibatkan pengorbanan dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce mempunyai 35 hp lebih daripada 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta ini mempunyai kuasa yang cukup dan tidak akan terasa kurang tenaga.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Untuk kereta sekelas ini, ia cukup untuk penggunaan harian.

Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah pilihan utama dalam pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, pertimbangkan yang memiliki reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai dan kelengkapan, pilih yang lebih kaya dengan konfigurasi. Akhir sekali, disarankan untuk mencuba memandu kedua-dua kereta, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model yang sangat baik dalam pasaran Malaysia. Memilih mana-mana bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan untuk membuat penyelidikan, bandingkan sebut harga dari beberapa kedai kereta, lalu lakukan uji pemanduan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk membuat penyelidikan pasti tidak akan salah.
