喺馬來西亞嘅轎車市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 Proton S70 同 Honda Civic 嚟做比較。這兩款車喺價位同定位上都蠻接近嘅,今日我哋就從多個方面嚟做一個詳細嘅比較,幫你省下做功課嘅時間。
Proton S70 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 73,800 - 94,800,一共有 5 個版本,包括 2026 1.5T Flagship X(RM 94,800)、2026 1.5T Flagship(RM 89,800)、2026 1.5T Premium(RM 79,800) 等。
Honda Civic 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 133,900 - 167,900,一共有 5 個版本,包括 2025 e:HEV 2.0L RS(RM 167,900)、2025 1.5T RS(RM 149,900)、2025 1.5T V(RM 144,900) 等。
從價錢嚟睇,Proton S70 嘅起步價確實比 Honda Civic 便宜咗 RM 60,100。如果你預算有限,Proton 嘅入門版已經可以滿足日常需求。但都要注意,便宜嘅那幾千塊,可能喺配備上會有取捨,具體要睇你嘅需求。

Proton S70 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 ADAS。
Honda Civic 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM)。
兩款車嘅安全評級一樣,喺呢個級別入面安全配備都算給得好齊全。而家嘅新車安全性都不差,唔使太擔心這一點。

Proton S70 車身長 4400 mm,後備箱 400 L。
Honda Civic 車身長 4450 mm,後備箱 470 L。
空間方面,Honda Civic 嘅車身比 Proton S70 長咗 50 mm,乘坐空間更有優勢。不過 Proton S70 喺城市入面泊車會靈活少少,各有取捨。

Proton S70 同 Honda Civic 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配置更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要。

總括嚟講,Proton S70 同 Honda Civic 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車款。揀邊一輛,關鍵都係要睇你嘅個人需求同預算。希望大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅轎車市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿 Mazda Mazda 6 同 Mercedes-Benz E-Class 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一次詳細比較,幫你節省咗做功課嘅時間。
Mazda Mazda 6 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 240,848 - 240,848,一共有 1 個版本,包括 Standard(RM 240,848) 等。
Mercedes-Benz E-Class 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 363,888 - 363,888,一共有 2 個版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
從價錢嚟睇,Mazda Mazda 6 嘅起步價確實比 Mercedes-Benz E-Class 平咗 RM 123,040。如果你預算有限,Mazda 嘅入門版已經可以滿足日常需求。但都要注意,平嗰幾千塊,可能喺配備上會有取捨,具體要睇你嘅需求。

Mazda Mazda 6 搭載 2.0L 4-cyl,馬力 170 hp。官方油耗 8.0 L/100km。
Mercedes-Benz E-Class 搭載 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
動力方面,Mercedes-Benz E-Class 嘅 2.0L Turbo 比 Mazda Mazda 6 嘅 2.0L 4-cyl 多咗 50 匹馬力。不過日常喺市區開,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

Mazda Mazda 6 車身長 4400 mm,後備箱 400 L。
Mercedes-Benz E-Class 車身長 4400 mm,後備箱 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

Mazda Mazda 6 採用 FWD 驅動方式。
Mercedes-Benz E-Class 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。
Mazda Mazda 6 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Mercedes-Benz E-Class 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
總體嚟講,Mazda Mazda 6 同 Mercedes-Benz E-Class 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊架,關鍵仲係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅轎車市場,好多買家揀車嗰陣都會拿 Volkswagen Golf R 同 Lexus ES 比較。呢兩部車喺價位同定位上都幾近,今日我哋就由多個方面做個詳細比較,幫你節省做功課嘅時間。
Volkswagen Golf R 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 338,812 - 338,812,合共 2 個版本,包括 2026 2.0T Standard(RM 338,812)、DCT(RM 294,800) 等。
Lexus ES 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 320,888 - 371,888,合共 4 個版本,包括 2025 250 F Sport(RM 371,888)、2025 250 Luxury(RM 356,888)、2025 250 Premium(RM 320,888) 等。
從價錢睇落,Lexus ES 嘅入門價比 Volkswagen Golf R 平咗 RM 17,924。講真嘅,喺呢個價位段,幾千蚊嘅差異其實唔算大,關鍵仲係睇整體嘅性價比同長期使用成本。

Volkswagen Golf R 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 IQ.Drive。
Lexus ES 嘅安全評級係 TBD,主動安全系統包括 Basic。
安全配備方面,兩部車都拿咗唔錯嘅評級。不過 Volkswagen Golf R 嘅 IQ.Drive 同 Lexus ES 嘅 Basic 喺功能上有啲分別,如果你比較睇重主動安全嘅話,可以仔細對比下兩者嘅功能列表。

Volkswagen Golf R 採用 FWD 驅動方式。
Lexus ES 採用 FWD 驅動方式。
兩部車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。

Volkswagen Golf R 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Lexus ES 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
兩部車嘅保修條件一樣,呢方面唔使諗太多。實際保養成本仲要睇品牌嘅服務網絡同零件價格,建議去車友群問下真實車主嘅經驗。

Volkswagen Golf R 同 Lexus ES 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,就揀配備更豐富嗰款。最終都係建議兩部都去試駕,親身體驗先至最重要。

總括嚟講,Volkswagen Golf R 同 Lexus ES 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊一部,關鍵仲係睇你嘅個人需求同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花啲時間做功課絕對唔會錯。

在馬來西亞嘅轎車市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 寶馬 5 系列 同 賓士 C-Class 嚟做比較。
寶馬 5 系列喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 340,800 - 407,800,合共 2 個版本,包括 520i Sport(RM 320,000)、530e M Sport(RM 380,000) 等。
賓士 C-Class 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 292,888 - 296,888,合共 2 個版本,包括 C 200 Avantgarde(RM 260,000)、C 300 AMG Line(RM 310,000) 等。
由價錢睇,賓士 C-Class 嘅入門價比 寶馬 5 系列 平咗 RM 47,912。老實講,喺呢個價位段,幾千蚊嘅差距其實唔算大,關鍵仲係睇整體嘅性價比同長期使用成本。

寶馬 5 系列配備 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
賓士 C-Class 配備 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
呢兩款車用到同一套動力系統,日常開起嚟嘅感覺基本冇差別。油耗方面都差不多,唔使太糾結呢一點。

寶馬 5 系列車身長 4400 mm,後備箱 400 L。
賓士 C-Class 車身長 4400 mm,後備箱 400 L。
呢兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

寶馬 5 系列保修 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
賓士 C-Class 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

總體嚟講,寶馬 5 系列 同 賓士 C-Class 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵仲係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,先至去試駕做最終決定。買車係件大事,花啲時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅汽車市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿豐田 Harrier 同現代 Palisade 嚟做比較。今日我哋由多個方面嚟做一個詳細比較,幫你省返做功課嘅時間。


豐田 Harrier 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 289,000 - 289,000,總共有一 1 個車版,包括 2026 HEV 2.5L Standard(RM 289,000)等。
現代 Palisade 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 368,838 - 399,838,總共有 4 個車版,包括 2023 3.8L 2WD Luxe 7 Seats Petrol(RM 399,838)、2023 2.2T 4WD Executive 7 Seats Diesel(RM 389,838)、2023 3.8L 2WD Luxe 8 Seats Petrol(RM 378,838)等。
由價錢嚟睇,豐田 Harrier 嘅起步價確實比現代 Palisade 平咗 RM 79,838。如果你預算有限,豐田嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要注意,平嗰幾千塊,可能喺配備上會有取捨,具體要看你嘅需要。

豐田 Harrier 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 Brand ADAS。
現代 Palisade 嘅安全評級係 TBD,主動安全系統包括 Basic。
安全配備方面,兩款車都拿到唔錯嘅評級。不過豐田 Harrier 嘅 Brand ADAS 同現代 Palisade 嘅 Basic 喺功能上有啲差異,如果你比較睇重主動安全嘅話,可以仔細對比下兩者嘅功能列表。

豐田 Harrier 保養期 5 年/無限制里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
現代 Palisade 保養期 5 年/300,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

豐田 Harrier 同現代 Palisade 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配置更豐富嗰款。最後都建議兩款都去試駕,親身體驗先至最重要。

總體嚟講,豐田 Harrier 同現代 Palisade 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車款。揀邊部,關鍵都係要睇你嘅個人需要同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去做最終決定。買車係件大事,花啲時間做功課絕對唔會錯。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 BMW 3 Series 和 Mercedes-Benz C-Class 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
BMW 3 Series 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 267,800 - 392,800,一共有 2 个版本,包括 320i Sport(RM 248,000)、330i M Sport(RM 298,000) 等。
Mercedes-Benz C-Class 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 292,888 - 296,888,一共有 2 个版本,包括 C 200 Avantgarde(RM 260,000)、C 300 AMG Line(RM 310,000) 等。
从价钱来看,BMW 3 Series 的起步价确实比 Mercedes-Benz C-Class 便宜了 RM 25,088。如果你预算有限,BMW 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

BMW 3 Series 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Mercedes-Benz C-Class 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
两款车用的是同一套动力系统,日常开起来的感受基本没有差别。油耗方面也差不多,不用太纠结这一点。

BMW 3 Series 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Driving Assistant Professional (ACC, AEB, LKA, BSM)。
Mercedes-Benz C-Class 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Active Distance Assist, Active Steering Assist。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

BMW 3 Series 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mercedes-Benz C-Class 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

BMW 3 Series 和 Mercedes-Benz C-Class 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,BMW 3 Series 和 Mercedes-Benz C-Class 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Lexus ES 和 Mercedes-Benz C-Class AMG 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Lexus ES 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 320,888 - 371,888,一共有 4 个版本,包括 2025 250 F Sport(RM 371,888)、2025 250 Luxury(RM 356,888)、2025 250 Premium(RM 320,888) 等。
Mercedes-Benz C-Class AMG 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 443,888 - 443,888,一共有 2 个版本,包括 C 200 Avantgarde(RM 260,000)、C 300 AMG Line(RM 310,000) 等。
从价钱来看,Lexus ES 的起步价确实比 Mercedes-Benz C-Class AMG 便宜了 RM 123,000。如果你预算有限,Lexus 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Lexus ES 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Mercedes-Benz C-Class AMG 搭载 3.0L Turbo,马力 350 hp。官方油耗 12.0 L/100km。
动力方面,Mercedes-Benz C-Class AMG 的 3.0L Turbo 比 Lexus ES 的 2.0L Turbo 多了 130 匹马力。不过日常在市区开,两款车的动力都够用,不会觉得不够力。

Lexus ES 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mercedes-Benz C-Class AMG 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Lexus ES 和 Mercedes-Benz C-Class AMG 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Lexus ES 和 Mercedes-Benz C-Class AMG 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的MPV市场,很多买家在选车的时候都会拿 Nissan Serena 和 Kia Carnival 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Nissan Serena 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 149,888 - 179,800,一共有 7 个版本,包括 2026 HEV 1.5L Shiro Premium Highway Star(RM 179,800)、2026 HEV 1.5L Premium Highway Star(RM 174,800)、2026 HEV 1.5L Highway Star(RM 169,800) 等。
Kia Carnival 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 189,849 - 249,849,一共有 6 个版本,包括 2025 2.2T Standard 7 Seats(RM 249,849)、2025 2.2T Standard 8 Seats(RM 239,849)、2025 2.2T Standard 11 Seats(RM 189,849) 等。
从价钱来看,Nissan Serena 的起步价确实比 Kia Carnival 便宜了 RM 39,961。如果你预算有限,Nissan 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Nissan Serena 搭载 1.5L Turbo,马力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
Kia Carnival 搭载 2.5L Diesel,马力 187 hp。官方油耗 8.5 L/100km。
动力方面,Kia Carnival 的 2.5L Diesel 比 Nissan Serena 的 1.5L Turbo 多了 47 匹马力。不过日常在市区开,两款车的动力都够用,不会觉得不够力。

Nissan Serena 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 Brand ADAS。
Kia Carnival 的安全评级是 TBD,主动安全系统包括 Basic。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Nissan Serena 的 Brand ADAS 和 Kia Carnival 的 Basic 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Nissan Serena 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Kia Carnival 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Nissan Serena 和 Kia Carnival 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Nissan Serena 和 Kia Carnival 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的MPV市场,很多买家在选车的时候都会拿 Honda Odyssey 和 Kia Carnival 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Honda Odyssey 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 278,000 - 278,000,一共有 1 个版本,包括 2.0L eHEV(RM 278,000) 等。
Kia Carnival 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 189,849 - 249,849,一共有 6 个版本,包括 2025 2.2T Standard 7 Seats(RM 249,849)、2025 2.2T Standard 8 Seats(RM 239,849)、2025 2.2T Standard 11 Seats(RM 189,849) 等。
从价钱来看,Kia Carnival 的起步价比 Honda Odyssey 便宜了 RM 88,151。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Honda Odyssey 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 Brand ADAS。
Kia Carnival 的安全评级是 TBD,主动安全系统包括 Basic。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Honda Odyssey 的 Brand ADAS 和 Kia Carnival 的 Basic 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Honda Odyssey 采用 FWD 驱动方式。
Kia Carnival 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Honda Odyssey 保修 5年/无限制里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Kia Carnival 保修 5年/300,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

Honda Odyssey 和 Kia Carnival 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。
总的来说,Honda Odyssey 和 Kia Carnival 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的SUV市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mazda CX-60 和 BMW X3 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Mazda CX-60 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 200,510 - 252,873,一共有 2 个版本,包括 2026 3.3T 4WD High Plus(RM 252,873)、2025 2.5L 2WD High(RM 200,510) 等。
BMW X3 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 325,800 - 358,800,一共有 2 个版本,包括 xDrive20i(RM 320,000)、xDrive30e(RM 360,000) 等。
从价钱来看,Mazda CX-60 的起步价确实比 BMW X3 便宜了 RM 125,290。如果你预算有限,Mazda 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Mazda CX-60 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 i-Activsense Pro。
BMW X3 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

Mazda CX-60 车身长 4500 mm,后备箱 450 L。
BMW X3 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
空间方面,Mazda CX-60 的车身比 BMW X3 长了 100 mm,车内乘坐空间会稍微宽裕一些,尤其是后座腿部空间。如果你经常载家人或者需要放婴儿车,大一点的车身确实更实用。

Mazda CX-60 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
BMW X3 保修 5年/无限里程,保养间隔 每10,000km或6个月。

Mazda CX-60 和 BMW X3 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Mazda CX-60 和 BMW X3 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的SUV市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mazda CX-60 和 BMW X1 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Mazda CX-60 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 200,510 - 252,873,一共有 2 个版本,包括 2026 3.3T 4WD High Plus(RM 252,873)、2025 2.5L 2WD High(RM 200,510) 等。
BMW X1 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 252,800 - 252,800,一共有 2 个版本,包括 sDrive18i(RM 220,000)、sDrive20i(RM 250,000) 等。
从价钱来看,Mazda CX-60 的起步价确实比 BMW X1 便宜了 RM 52,290。如果你预算有限,Mazda 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Mazda CX-60 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 i-Activsense Pro。
BMW X1 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

Mazda CX-60 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
BMW X1 保修 5年/无限里程,保养间隔 每10,000km或6个月。

Mazda CX-60 和 BMW X1 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Mazda CX-60 和 BMW X1 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的SUV市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mazda CX-60 和 Subaru Crosstrek 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Mazda CX-60 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 200,510 - 252,873,一共有 2 个版本,包括 2026 3.3T 4WD High Plus(RM 252,873)、2025 2.5L 2WD High(RM 200,510) 等。
Subaru Crosstrek 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 145,000 - 160,000,一共有 1 个版本,包括 2.0L e-Boxer(RM 150,000) 等。
从价钱来看,Subaru Crosstrek 的起步价比 Mazda CX-60 便宜了 RM 55,510。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Mazda CX-60 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 i-Activsense Pro。
Subaru Crosstrek 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 EyeSight。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

Mazda CX-60 车身长 4500 mm,后备箱 450 L。
Subaru Crosstrek 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
空间方面,Mazda CX-60 的车身比 Subaru Crosstrek 长了 100 mm,车内乘坐空间会稍微宽裕一些,尤其是后座腿部空间。如果你经常载家人或者需要放婴儿车,大一点的车身确实更实用。

Mazda CX-60 采用 FWD 驱动方式。
Subaru Crosstrek 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

总的来说,Mazda CX-60 和 Subaru Crosstrek 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。
