Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Hyundai Tucson ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan kedudukan pasaran, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Proton X90 di Malaysia harga OTR adalah RM 106,800 - 122,800, ada 4 versi, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Hyundai Tucson di Malaysia harga OTR adalah RM 143,888 - 197,888, ada 5 versi, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah daripada Hyundai Tucson sebanyak RM 37,088. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tapi perlu diingat, beza ribuan ringgit yang lebih murah ini mungkin ada pengorbanan dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 memakai enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Kadar penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Hyundai Tucson memakai enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Kadar penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, perasaan memandu setiap hari pada dasarnya tiada perbezaan. Dari segi penggunaan minyak juga sama, tidak perlu terlalu terfikir tentang perkara ini.

Proton X90 menggunakan cara pemanduan FWD.
Hyundai Tucson menggunakan cara pemanduan FWD.
Kedua-dua kereta cara pemanduan sama, semuanya FWD, perasaan memandu harian tiada beza besar.

Proton X90 penjaminan 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Hyundai Tucson penjaminan 5 tahun/300,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Proton X90 dan Hyundai Tucson semua adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan kredibiliti jenama dan harga kenderaan terpakai, boleh memberi keutamaan pada model yang lebih berkredibiliti; jika anda lebih mementingkan nilai berbanding harga dan kelengkapan, maka pilih model yang lebih lengkap kelengkapannya. Akhiranya disarankan untuk uji pemanduan kedua-dua kereta, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Hyundai Tucson kedua-dua model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya adalah bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda membuat penyelidikan, bandingkan beberapa tawaran kedai kereta, kemudian uji pemanduan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa membuat penyelidikan pasti tidak salah.

【CNMO科技消息】8月17日,上汽集团公布最新出海数据。数据显示,上汽7月海外市场销售14.2万辆,同比大涨72.5%;1至7月累计销售87.6万辆,同比增长52.1%,稳居中国车企出海第一梯队。
近期,上汽MG、五菱等品牌在海外掀起新车上市潮。6月17日,MG在泰国曼谷发布全新纯电掀背车型MG4 Urban,提供标准版、长续航版与旗舰版三款配置,并实现泰国本地化生产;7月16日,该车型登陆巴西市场,携渠道、售后全生态共同亮相。作为一款“全球车”,MG4 Urban今年先后登陆英国、德国、澳大利亚、新加坡等市场。
除纯电车型外,MG的HEV混动车型同样表现抢眼,海外月销近2.7万辆,实现同比翻番。7月29日,MG ZS Hybrid+在印尼国际汽车展上正式发布。同在印尼国际汽车展上市的还有五菱Aira EV,该车型与五菱宏光MINIEV同源,由印尼芝卡朗工厂本地生产。
从区域市场表现来看,在欧洲,MG品牌1至7月累计销售21.8万辆,同比增长22.8%,蝉联“中国品牌欧洲销量冠军”;在意大利,MG累计用户突破15万,成为继英国市场之后第二个15万+市场。上汽通用五菱海外出口连续4个月突破3万辆,1至7月累计销量突破20万辆,增长势头强劲。
海外乘用车市场不断突破的同时,上汽商用车表现同样抢眼。7月,上汽大通海外热销1.4万辆,同比大增69%,产品持续畅销全球100多个国家和地区。委内瑞拉石油公司首批采购200辆大通T60皮卡,叠加智利矿区皮卡批量订单的稳步落地,大通高端皮卡商用价值获得海外企业客户认可。在希腊轻型商用车市场,上汽大通MAXUS品牌连续6个月保持中国品牌市占率第一。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 寶騰 X90 同 名爵 HS 嚟做比較。這兩款車喺價位同定位上都好接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細比較,幫你省返做功課嘅時間。
寶騰 X90 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 106,800 - 122,800,一共有 4 個版本,包括 2026 1.5T Prime X(RM 122,800)、2026 1.5T Prime(RM 116,800)、2026 1.5T Lite(RM 106,800)等。
名爵 HS 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 130,450 - 146,450,一共有 2 個版本,包括 1.5L Standard(RM 105,000)、1.5L Executive(RM 115,000)等。
從價錢來看,寶騰 X90 嘅起步價確實比 名爵 HS 平咗 RM 23,650。如果你預算有限,寶騰嘅入門版已經可以滿足日常需求。但都要注意,平嗰啲幾千蚊,可能喺配備上有取捨,具體要看你嘅需求。

寶騰 X90 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA)。
名爵 HS 嘅安全評級係 TBD,主動安全系統包括 Basic。
安全配備方面,兩款車都拿到唔錯嘅評級。不過 寶騰 X90 嘅 ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) 同 名爵 HS 嘅 Basic 喺功能上有啲分別,如果你比較看重主動安全嘅話,可以仔細對比下兩者嘅功能列表。

寶騰 X90 采用 FWD 驅動方式。
名爵 HS 采用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。

寶騰 X90 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
名爵 HS 保修 7 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
寶騰 X90 同 名爵 HS 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更加看重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更加在意性價比同配備,那就揀配備更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要。
總體嚟講,寶騰 X90 同 名爵 HS 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵仲係要看你嘅個人需求同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事情,花少少時間做功課絕對唔會錯。

Menetapkan piawaian global, Fengyun T7 memulakan pra-penjualan dengan keupayaan kukuh, harga RM109,900 sebagai harga rakyat. Pada 12 Ogos, SUV Elektrik Murni berkualiti global Fengyun T7 secara rasmi memulakan pra-penjualan. Terdapat 3 varian yang dilancarkan, harga panduan pra-penjualan dikawal dalam lingkungan RM109,900 hingga RM129,900, dan serentak mengeluarkan 7 faedah pembelian. Perasmian dengan tema "Membuat kereta baik dengan kesabaran, telah lama ditunggu" ini tidak menggunakan bahasa yang berlebihan, lebih seperti amalan dan pengakuan terhadap orientasi jangka panjang, memberitahu semua keteguhan jenama untuk menanggung kesepian dan membina kereta dengan kukuh, serta balasan terhadap jangka panjang pelanggan China.

Apabila lampu sorot industri automotin global diarah ke Timur, pengilangan pintar tenaga baharu China sedang menuju ke pentas dunia dengan sikap pemaju. Dengan asas kukuh Chery yang mendalami teknologi global selama 23 tahun, Fengyun T7 telah berjalan di jalan ujian keluar yang unik. Ia menolak pemikiran "cepat siap" yang lazim dalam industri, memilih jalan yang lebih kukuh: melaksanakan piawaian global yang ketat pada laluan penuh, dari penyelidikan dan pembangunan hingga pengesahan, setiap langkah direka untuk menangkis pandangan paling peduli global. Ia merangkumi enam keperluan asas kehidupan berkualiti baharu—penampilan, keselamatan, perjalanan, pintar, kelegaan dan keseronokan, keamanan—menyatukan semuanya, bertujuan untuk mencipta SUV Elektrik Murni yang dapat menyesuaikan diri dengan mudah ke pelbagai situasi seperti perjalanan harian, perjalanan jauh, kem luaran dan perjalanan ramai orang.

Estetika Global Mencampuri Keanggunan Timur, Kualiti Jangka Panjang Terjamin
Reka bentuk Fengyun T7 bukan sekadar tumpuan elemen, tetapi berdasarkan kecerdasan 10 pusat rekaan global Chery, serta hasil bersama sepanjang oleh lebih 5,000 pengguna dalam dan luar negara. Model seirannya Lepas L6 telah muncul di Pesta Rekaan Milan dan mendapat pengiktirafan antarabangsa, cukup untuk membuktikan ketajaman rekaannya. Garis hadapan yang menyerupai angin tajam, badan sifon yang dibentuk angin anggun dan lancar, pintu belakang cahaya langit yang menyala pada butiran, mencapai keseimbangan yang indah antara estetika global yang minimalis dan keanggunan Timur. Lebih menarik, piawaian pengecatan keseluruhan sama dengan keperluan ketahanan luaran yang ketat, menyediakan enam warna yang berbeza gaya—Oren Nyalaan, Ungu Kabut, Beige Kabut, Perak Berkilau, Kelabu Bambu, Hitam Batu.

Dalam dalaman terdapat dua pilihan gaya Hitman Coklat Hangat dan Hitam Obsidian Malam, kabin memeluk Sayap Awan dengan pelapik lembut yang besar, sentuhan yang selesa. Pembersih udara terapung batu sungai, jahitan berlian dan pemprosesan butiran yang sempurna. Semua kulit dalaman, jalur mampat, dan komponen plastik telah melalui proses khas, sukar keras dan pudar, memastikan dalaman kereta kekal baru dan menawan walaupun selepas penggunaan lama, benar-benar mencapai kualiti jangka panjang yang berkekalan.

Sistem Pelindungan Bintang Lima Sepenuh Dunia, Penjagaan Dimensi Sepenuh untuk Keadaan Jalan Global
Keselamatan adalah garis dasar perjalanan, lebih lagi pertimbangan utama dalam reka bentuk Fengyun T7. Kereta baru dibangunkan berdasarkan piawaian keselamatan E-NCAP Bintang Lima 2026, keselamatan fungsi mencapai tahap tertinggi ASIL-D. Dari perancangan hingga penyelidikan dan pembangunan pelancaran mengambil masa beberapa tahun,总共投入 81 unit kereta ketahanan khas untuk ujian jalan serentak, jumlah ujian jalan keseluruhan melebihi 6 juta km, ujian ketahanan khusus mencapai 1.45 juta km. Jejak ujian merentas dunia, terhadap musim hujan Asia Tenggara, pendedahan panas Timur Tengah, lembap tinggi Indonesia dan persekitaran ekstrem lain telah melalui ujian kereta sebenar, memastikan perlindungan kukuh pada sebarang keadaan jalan.

Dari struktur badan, Fengyun T7 menggunakan 80% keluli kekuatan tinggi dan 18.84% keluli bentukan panas, mencipta badan sangkar 9 melintang 5 membujur. Digabungkan dengan struktur shotgun, bingkai dua dan penghadang Pack, membina kabin penumpang seperti besi tulen. 9 laluan tenaga perlanggaran di hadapan, 6 laluan di sisi dapat menyebarkan tenaga perlanggaran secara cekap, menyimpan ruang kelangsungan penumpang setinggi yang mungkin. Dalam kabin ada 9 beg udara, termasuk beg udara jauh 48L dwi rongga dan beg udara sisi belakang, membentuk perlindungan 360 darjah. Bateri Rhinoceros yang seragam mempunyai 6D perlindungan yang kuat, mampu menentang risiko mampat, tujah, hentakan, dll. Tahap penghiduairan IP68-nya mencapai 96 kali piawaian negara, menghadapi hujan lebat musim panas, banjir bandar atau jalan selak luaran, dapat menghalang kerosakan kitaran bateri secara berkesan, membina penghalang tiga dimensi berlapis untuk keselamatan bateri.

Kekuatan Rangkaian 600km Sepenuh Suku, Menyesuaikan Keadaan Iklim Global Pelbagai
Membelakangi keadaan tenaga dan iklim di pelbagai wilayah global, Fengyun T7 mencapai kuasa rangkaian seragam. Kereta baru secara seragam mempunyai bateri Rhinoceros kapasiti besar 65.05kWh, jarak panduan CLTC mencapai 600km, dalam ujian sebenar, prestasi jarak lebih melebihi 667km, "label palsu songsang" ini jelas merupakan balasan yang kuat terhadap kebimbangan jarak. Dari segi pengisian tenaga, bateri daripada 30% hingga 80% hanya memerlukan 20 minit, rehat singkat boleh bergerak semula.

Untuk menghadapi cabaran iklim global yang pelbagai, Fengyun T7 memuatkan pengurusan haba pengurusan terpadu dual sumber hamparan luas, dilengkapi bantuan PTC tekanan tinggi. Sistem ini boleh berfungsi stabil dalam julat suhu luas -30°C hingga 55°C, memanaskan lebih jimat tenaga dalam persekitaran suhu rendah, membuar lebih efisien dalam persekitaran suhu tinggi. Digabungkan dengan AGS pintu udara pintar seragam dan 14 item reka bentuk pengurangan rintangan angin, penggunaan tenaga kenderaan pada kelajuan tinggi dan rendah lebih stabil, membolehkan pengguna utara boleh bergerak tenang pada musim sejuk.

Chip Terpadu Kabin & Memandu 8775, Setengah Memahami Anda Setengah Melindungi Anda
Dalam era tenaga baharu, kepintaran telah menjadi intipati kualiti. Fengyun T7 memuatkan chip terpadu kabin & memandu 8775, menggunakan proses 4nm, mempunyai 72TOPS kuasa tinggi, masa respons hanya 80ms, kelajuan pembukaan naik 33%. Chip ini mencapai kerja selesa kabin dan memandu, prestasi kuat, operasi licin.

Dari segi kabin pintar, skrin besar 15.6 inci 2.5K HD yang halus, mempunyai ciri anti cahaya, anti pantulan, anti sidik jari. Fungsi sambungan tanpa wayar CarPlay, HUAWEI HiCar, CarLink, menutupi 99% lebih keperluan skrin telefon di pasaran, penyambungan selesa terus selepas naik kereta. Sistem Lingxi Cerdas 2.0 membawa "Kawan Xiaqi", "Bibi Timur Laut", "Pakar Debat", "Guru Bahasa Lisan", "Raja Cerita", "Pembaharu Profesional" enam pengalaman temankan yang sangat seperti manusia. Enam model skena dalam seperti rehat, kem, haiwan peliharaan, segar, mengubah kenderaan daripada alat pengangkutan dingin, menjadi ruang bergerak yang benar-benar memahami anda.
Dalam lapisan bantuan memandu, Fengyun T7 memuatkan sistem bantuan memandu Falcon 500, mengintegrasikan 3 unit radar gelombang milimeter, 7 unit kamera prestasi tinggi, 12 unit radar ultrasonik, jumlah 22 unit sensor kejituan tinggi. Ia boleh mencapai 300+ skena parkir automatik penuh, menutupi industri paling lengkap, sama ada parkir jalan buntu, undur mengikut jejak satu butang atau parkir peringkat silang semua boleh menghadapi dengan mudah, benar-benar membiarkan pengguna meninggalkan masalah parkir, mencapai kebebasan parkir.
Ruang Kabin Sangat Besar, Penalaan Kasar Peringkat Master Untuk Perjalanan Mantap
Saiz keseluruhan Fengyun T7 4570×1852×1694mm, paksi 2700mm, kadar penggunaan ruang dalam kabin sehingga 84%. Mezbah rata belakang dan ruang kaki 911mm yang melebihi sekelas, memastikan keselesaan duduk. Belakang boleh disambung menjadi 1955mm katil rata penuh, ruang beg belakang biasa 450L, boleh dikembangkan sehingga 1550L, sama ada penerokaan luaran atau perjalanan ramai orang, boleh menghadapi keperluan bebanan dengan mudah.
9 lapisan kursi rasa awan, lembut tidak runtuh, duduk lama tidak letih, dilengkapi fungsi pengudaraan dan pemanasan. Pemanasan menyokong 3 gred pengawalan suhu, dalam persekitaran -20°C, 5 minit boleh panas pantas hingga 30°C; pengudaraan menggunakan reka bentuk penghisap, pada musim panas duduk juga boleh mengekalkan belakang kering. 38 lokasi ruang stor yang berfikir di seluruh kereta, 4 cincin paku dengan berat maksimum 300kg dan 2 cangkuk dengan berat maksimum 3kg, menjadikan penyimpanan barang teratur, peralatan kem juga boleh dikunci dengan kukuh.

Keserasian memandu tidak lepas daripada sokongan kasar yang luar biasa. Kasar Fengyun T7 oleh pasukan antarabangsa yang dipimpin pakar kasu Maserati dibangunkan, nisbah paksi emas 50.8:49.2 secara berkesan menekan fenomena pusingan kepala dan sidak belakang, meningkatkan kestabilan pusingan dan ketepatan garis lurus. Chery telah direka sendiri pada 2009 pertama台地面移动型双轴 K&C 试验台, 26 tahun asas reka bentuk memberikan kualiti memandu yang luar biasa pada prestasi kasar Fengyun T7.
2 Hak Seumur Hidup + 2 Hak Perlindungan Bawah, Tiada Kebimbangan Penggunaan Sepanjang Kitaran
Chery memberikan jaminan penggunaan sepanjang kitaran yang melampaui produk itu sendiri kepada pengguna. Fengyun T7 melancarkan dua jaminan perlindungan bawah dan dua hak seumur hidup, menghadapi kebimbangan praktikal pengguna terhadap kerosakan kenderaan, kos penjagaan kereta后期.
Dua jaminan perlindungan bawah termasuk: Pertama, perlindungan keselamatan bateri daya, jika kerosakan terma menyebabkan kerugian kenderaan kerana bateri daya sendiri, akan membayar kereta baharu jenis sama atau kereta baharu yang tidak kurang daripada konfigurasi asal; Kedua, perlindungan bantuan memandu, dari hari membeli kenderaan selama setahun, dalam "skena parkir" atau "skena panduan pintar", jika ditentukan bahawa disebabkan "sistem bantuan memandu pintar" menyebabkan kemalangan, menyebabkan kecederaan orang dalam dan kerugian pihak ketiga, membayar sehingga 5 Juta Yuan.

Dua hak seumur hidup ialah: jaminan keseluruhan sepanjang hayat RM10,000 (termasuk tiga bateri, kecuali komponen mudah rosak, komponen khas); serta hanya RM666 boleh membeli RM3,999 jaminan penyelenggaraan asas sepanjang hayat (1 kali/tahun).
Dari penyelidikan piawaian global, reka estetika global, pembuatan seni bina global, hingga pengesahan keadaan jalan global, Fengyun T7 dengan kualiti global laluan penuh, menubuhkan tanda baharu nilai SUV Elektrik.

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買車人喺揀車嘅時候都會拿 Proton X70 同 MG MG HS 嚟比較。呢兩款車喺價錢同定位上都好接近,今日我哋就從多個方面做一个詳細對比,幫你節省做功課嘅時間。
Proton X70 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 106,800 - 122,300,一共有 3 個版本,包括 1.5L 標準 2WD(RM 106,800)、1.5L 行政 2WD(RM 115,800)、1.5L 豪華 2WD(RM 122,300) 等。
MG MG HS 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 130,450 - 146,450,一共有 2 個版本,包括 1.5L 標準(RM 105,000)、1.5L 行政(RM 115,000) 等。
由價錢睇,Proton X70 嘅入門價確實比 MG MG HS 平咗 RM 23,650。如果你預算有限,Proton 嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要注意,平嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取舍,具體要看你嘅需要。
Proton X70 車身長 4400 mm,行李廂 400 L。
MG MG HS 車身長 4400 mm,行李廂 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間分別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全足夠。
Proton X70 保養 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
MG MG HS 保養 7 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Proton X70 同 MG MG HS 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配備更豐富嗰款。最後都係建議兩款都去試駕,親自體驗先係最重要。
總括嚟講,Proton X70 同 MG MG HS 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵始終都係要看你個人嘅需要同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大件事,花少少時間做功課絕對唔會錯。
In the Malaysian SUV market, many buyers compare Perodua Aruz and Chery Tiggo Cross when choosing a car. These two models are quite similar in terms of price and positioning. Today, let's make a detailed comparison from multiple aspects to help you save time on research.
Perodua Aruz's OTR price in Malaysia is RM 72,900 - 77,900, with a total of 2 versions, including 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900), etc.
Chery Tiggo Cross's OTR price in Malaysia is RM 88,750 - 99,750, with a total of 2 versions, including 2025 HEV 1.5L CSH (RM 99,750), 2025 1.5T Standard (RM 88,750), etc.
From a pricing perspective, Perodua Aruz's starting price is indeed RM 15,850 cheaper than Chery Tiggo Cross. If your budget is limited, Perodua's entry-level model can already satisfy daily needs. However, be aware that the difference of a few thousand might involve trade-offs in features, depending on your specific needs.

Perodua Aruz's safety rating is 5★ (ASEAN NCAP), active safety systems include .
Chery Tiggo Cross's safety rating is TBD, active safety systems include Basic.

Perodua Aruz body length is 4400 mm, trunk 400 L.
Chery Tiggo Cross body length is 4400 mm, trunk 400 L.
The dimensions of both cars are almost the same, with little difference in interior space. For cars in this class, daily use is more than enough.

Both Perodua Aruz and Chery Tiggo Cross are mainstream choices in the Malaysian market, suitable for family use and daily commuting. If you value brand reputation and resale value more, prioritize the one with better reputation; if you care more about value for money and features, choose the one with richer configuration. Ultimately, it is recommended to test drive both, as personal experience is the most important.

Overall, Perodua Aruz and Chery Tiggo Cross are both very good models in the Malaysian market. Which one to choose depends mainly on your personal needs and budget. It is recommended to do your research, compare quotes from several dealerships, and then test drive to make the final decision. Buying a car is a big deal, spending time on research is never a mistake.

In the Malaysian SUV market, many buyers compare Proton X70 and Mazda CX-60 when choosing a car. These two cars are quite close in price and positioning, and today we will make a detailed comparison from multiple aspects to help you save time doing research.
The Proton X70 OTR price in Malaysia is RM 106,800 - 122,300, with a total of 3 versions, including 1.5L Standard 2WD (RM 106,800), 1.5L Executive 2WD (RM 115,800), 1.5L Premium 2WD (RM 122,300), etc.
The Mazda CX-60 OTR price in Malaysia is RM 200,510 - 252,873, with a total of 2 versions, including 2026 3.3T 4WD High Plus (RM 252,873), 2025 2.5L 2WD High (RM 200,510), etc.
In terms of price, the starting price of Proton X70 is indeed RM 93,710 cheaper than Mazda CX-60. If your budget is limited, Proton's entry-level version can already meet daily needs. But you also need to note that the few thousand cheaper might involve trade-offs in equipment, specifically depending on your needs.

Proton X70's safety rating is 5★ (ASEAN NCAP), active safety systems include ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Mazda CX-60's safety rating is 5★ (Euro NCAP), active safety systems include i-Activsense Pro.
Regarding safety features, both cars received good ratings. However, there are some differences in functions between Proton X70's ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) and Mazda CX-60's i-Activsense Pro. If you value active safety, you can compare the function lists of both carefully.

Proton X70 adopts FWD drive mode.
Mazda CX-60 adopts FWD drive mode.
The drive modes of both cars are the same, both are FWD, there won't be a big difference in daily driving experience.

Proton X70 warranty is 5 years/150,000km, maintenance interval is every 10,000km or 6 months.
Mazda CX-60 warranty is 5 years/150,000km, maintenance interval is every 10,000km or 6 months.
Both cars have the same warranty conditions, no need to struggle with this. Actual maintenance costs also depend on the brand's service network and parts prices, suggest asking real owners in car groups for experience.
In general, Proton X70 and Mazda CX-60 are both very good models in the Malaysian market. Which one to choose mainly depends on your personal needs and budget. It is recommended to do your research, compare quotes from several dealerships, and then test drive to make the final decision. Buying a car is a big deal, spending time to prepare will definitely not be wrong.

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿 Perodua Aruz 同 Hyundai Tucson 做比較。這兩款車喺價位同定位上都好接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省做功課嘅時間。
Perodua Aruz 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 72,900 - 77,900,一共有 2 個型號,包括 1.5L X(RM 72,900)、1.5L AV(RM 77,900) 等。
Hyundai Tucson 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 143,888 - 197,888,一共有 5 個型號,包括 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige(RM 197,888)、2025 1.6T DCT 4WD Prestige(RM 186,888)、2025 1.6T DCT 2WD Prime(RM 164,888) 等。
由價錢睇,Perodua Aruz 嘅起步價確實比 Hyundai Tucson 平咗 RM 70,988。如果你預算有限,Perodua 嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要注意,平嗰幾千蚊,可能喺配備上有取舍,具體要看你嘅需要。

Perodua Aruz 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 。
Hyundai Tucson 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 SmartSense。
兩款車嘅安全評級一樣,喺呢個級距裡面安全配備都算好齊全。而家嘅新車安全性都好唔錯,唔使太擔心呢一點。

Perodua Aruz 採用 FWD 驅動方式。
Hyundai Tucson 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。

Perodua Aruz 保養 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Hyundai Tucson 保養 5 年/300,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

總體嚟講,Perodua Aruz 同 Hyundai Tucson 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵始終係睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,先至去試車做最後決定。買車係件大事,花少少時間做功課肯定無錯。

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli sering membandingkan Proton X70 dan Mazda CX-30 ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini dalam harga dan kedudukan pasaran sangat hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Proton X70 harga OTR di Malaysia adalah RM 106,800 - 122,300, terdapat 3 versi, merangkumi 1.5L Standard 2WD (RM 106,800), 1.5L Executive 2WD (RM 115,800), 1.5L Premium 2WD (RM 122,300) dan lain-lain.
Mazda CX-30 harga OTR di Malaysia adalah RM 122,409 - 146,409, terdapat 4 versi, merangkumi 2025 2.0L High+ Premium (RM 146,409), 2025 2.0L High+ (RM 138,409), 2025 2.0L High (RM 130,409) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X70 memang lebih murah RM 15,609 berbanding Mazda CX-30. Jika bajet anda terhad, versi masuk Proton sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, ribuan ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Proton X70 dilengkapi dengan 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Mazda CX-30 dilengkapi dengan 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, perasaan memandu harian pada dasarnya tiada perbezaan. Penggunaan minyak juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang mengenai这一点.

Proton X70 menggunakan cara pemanduan FWD.
Mazda CX-30 menggunakan cara pemanduan FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemanduan yang sama, iaitu FWD, perasaan memandu harian tidak akan ada perbezaan besar.

Proton X70 waranti 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mazda CX-30 waranti 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat waranti kedua-dua kereta sama,这方面 tidak perlu bimbang. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung kepada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga komponen, disarankan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan pemilik kereta.
Proton X70 dan Mazda CX-30 adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, kommut harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan nilai semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mempedulikan nilai berbanding harga dan kelengkapan, pilih yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan kedua-dua untuk uji jalan, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.
Secara keseluruhannya, Proton X70 dan Mazda CX-30 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan melakukan kajian, membandingkan tawaran harga daripada beberapa peniaga kereta, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, habiskan masa untuk kajian pasti tidak salah.

Proton X70 menggunakan cara pemanduan FWD.
Mazda CX-30 menggunakan cara pemanduan FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemanduan yang sama, iaitu FWD, perasaan memandu harian tidak akan ada perbezaan besar.

Proton X70 waranti 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mazda CX-30 waranti 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat waranti kedua-dua kereta sama, ini tidak perlu bimbang. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung kepada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga komponen, disarankan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan pemilik kereta.
Proton X70 dan Mazda CX-30 adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, kommut harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan nilai semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mempedulikan nilai berbanding harga dan kelengkapan, pilih yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan kedua-dua untuk uji jalan, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.
Secara keseluruhannya, Proton X70 dan Mazda CX-30 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan melakukan kajian, membandingkan tawaran harga daripada beberapa peniaga kereta, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, habiskan masa untuk kajian pasti tidak salah.

Proton X70 menggunakan cara pemanduan FWD.
Mazda CX-30 menggunakan cara pemanduan FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemanduan yang sama, iaitu FWD, perasaan memandu harian tidak akan ada perbezaan besar.

Proton X70 waranti 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mazda CX-30 waranti 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat waranti kedua-dua kereta sama, ini tidak perlu bimbang. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung kepada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga komponen, disarankan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan pemilik kereta.
Proton X70 dan Mazda CX-30 adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, kommut harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan nilai semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mempedulikan nilai berbanding harga dan kelengkapan, pilih yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan kedua-dua untuk uji jalan, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.
Secara keseluruhannya, Proton X70 dan Mazda CX-30 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan melakukan kajian, membandingkan tawaran harga daripada beberapa peniaga kereta, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, habiskan masa untuk kajian pasti tidak salah.

Proton X70 menggunakan cara pemanduan FWD.
Mazda CX-30 menggunakan cara pemanduan FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemanduan yang sama, iaitu FWD, perasaan memandu harian tidak akan ada perbezaan besar.

Proton X70 waranti 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mazda CX-30 waranti 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat waranti kedua-dua kereta sama, ini tidak perlu bimbang. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung kepada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga komponen, disarankan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan pemilik kereta.
Proton X70 dan Mazda CX-30 adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, kommut harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan nilai semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mempedulikan nilai berbanding harga dan kelengkapan, pilih yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan kedua-dua untuk uji jalan, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.
Secara keseluruhannya, Proton X70 dan Mazda CX-30 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan melakukan kajian, membandingkan tawaran harga daripada beberapa peniaga kereta, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, habiskan masa untuk kajian pasti tidak salah.

In the Malaysian SUV market, many buyers compare Proton X70 and Honda WR-V when choosing a car. These two cars are quite close in price and positioning. Today, we will do a detailed comparison from multiple aspects to help you save time on research.
Proton X70's OTR price in Malaysia is RM 106,800 - 122,300, with a total of 3 versions, including 1.5L Standard 2WD (RM 106,800), 1.5L Executive 2WD (RM 115,800), 1.5L Premium 2WD (RM 122,300), etc.
Honda WR-V's OTR price in Malaysia is RM 89,900 - 107,900, with a total of 4 versions, including 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900), etc.
From a price perspective, the starting price of Honda WR-V is RM 16,900 cheaper than Proton X70. Honestly, in this price range, a difference of a few thousand isn't actually that big; the key is still looking at overall value and long-term usage costs.

Proton X70 is equipped with 1.5L Turbo, 140 hp. Official fuel consumption 7.0 L/100km.
Honda WR-V is equipped with 1.5L 4-cyl, 105 hp. Official fuel consumption 6.0 L/100km.
In terms of power, Proton X70's 1.5L Turbo has 35 more horsepower than Honda WR-V's 1.5L 4-cyl, offering more confidence in mid-range acceleration, especially when overtaking on highways. However, Honda WR-V's fuel consumption might be more friendly; the difference in daily city commuting won't be too significant.

Proton X70 warranty 5 years/150,000km, service interval every 10,000km or 6 months.
Honda WR-V warranty 5 years/unlimited mileage, service interval every 10,000km or 6 months.

Both Proton X70 and Honda WR-V are mainstream choices in the Malaysian market, suitable for family use and daily commuting. If you value brand reputation and resale value more, you can prioritize the one with a better reputation; if you care more about cost-performance and features, then choose the model with richer configuration. Ultimately, it is recommended to test drive both, as firsthand experience is the most important.
Overall, both Proton X70 and Honda WR-V are very good models in the Malaysian market. Which one to choose depends on your personal needs and budget. It is recommended to do your homework, compare quotes from a few dealerships, and then test drive to make a final decision. Buying a car is a big matter; spending some time researching will never be wrong.

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 BMW X1 和 Mercedes-Benz GLA 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


BMW X1 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 252,800 - 252,800,一共有 2 个版本,包括 sDrive18i(RM 220,000)、sDrive20i(RM 250,000) 等。
Mercedes-Benz GLA 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 258,888 - 295,888,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 258,888) 等。
从价钱来看,BMW X1 的起步价确实比 Mercedes-Benz GLA 便宜了 RM 6,088。如果你预算有限,BMW 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

BMW X1 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
Mercedes-Benz GLA 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

BMW X1 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mercedes-Benz GLA 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。
BMW X1 和 Mercedes-Benz GLA 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。
总的来说,BMW X1 和 Mercedes-Benz GLA 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mazda CX-80 和 Mercedes-Benz GLA 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Mazda CX-80 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 296,610 - 296,610,一共有 1 个版本,包括 2025 2.5L 65km High Plus(RM 296,610) 等。
Mercedes-Benz GLA 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 258,888 - 295,888,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 258,888) 等。
从价钱来看,Mercedes-Benz GLA 的起步价比 Mazda CX-80 便宜了 RM 37,722。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Mazda CX-80 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 Brand ADAS。
Mercedes-Benz GLA 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Mazda CX-80 的 Brand ADAS 和 Mercedes-Benz GLA 的 Premium ADAS 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Mazda CX-80 车身长 4500 mm,后备箱 450 L。
Mercedes-Benz GLA 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
空间方面,Mazda CX-80 的车身比 Mercedes-Benz GLA 长了 100 mm,车内乘坐空间会稍微宽裕一些,尤其是后座腿部空间。如果你经常载家人或者需要放婴儿车,大一点的车身确实更实用。

Mazda CX-80 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz GLA 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

总的来说,Mazda CX-80 和 Mercedes-Benz GLA 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Toyota Harrier 和 Mercedes-Benz GLE 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Toyota Harrier 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 289,000 - 289,000,一共有 1 个版本,包括 2026 HEV 2.5L Standard(RM 289,000) 等。
Mercedes-Benz GLE 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 544,888 - 544,888,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 544,888) 等。
从价钱来看,Toyota Harrier 的起步价确实比 Mercedes-Benz GLE 便宜了 RM 255,888。如果你预算有限,Toyota 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Toyota Harrier 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 Brand ADAS。
Mercedes-Benz GLE 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Toyota Harrier 的 Brand ADAS 和 Mercedes-Benz GLE 的 Premium ADAS 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Toyota Harrier 保修 5年/无限制里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz GLE 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

Toyota Harrier 和 Mercedes-Benz GLE 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Toyota Harrier 和 Mercedes-Benz GLE 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Toyota Harrier 和 Mazda CX-8 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Toyota Harrier 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 289,000 - 289,000,一共有 1 个版本,包括 2026 HEV 2.5L Standard(RM 289,000) 等。
Mazda CX-8 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 165,360 - 201,360,一共有 5 个版本,包括 2025 2.5T 4WD High Plus Petrol(RM 201,360)、2025 2.2L 2WD High Plus Diesel(RM 193,123)、2025 2.5L 2WD High Plus Petrol(RM 186,360) 等。
从价钱来看,Mazda CX-8 的起步价比 Toyota Harrier 便宜了 RM 123,640。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Toyota Harrier 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mazda CX-8 车身长 4500 mm,后备箱 450 L。
空间方面,Mazda CX-8 的车身比 Toyota Harrier 长了 100 mm,乘坐空间会更有优势。不过 Toyota Harrier 在城市里停车会灵活一点,各有取舍。

Toyota Harrier 保修 5年/无限制里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mazda CX-8 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

Toyota Harrier 和 Mazda CX-8 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Toyota Harrier 和 Mazda CX-8 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mercedes-Benz E-Class 和 Audi A3 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Mercedes-Benz E-Class 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 363,888 - 363,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
Audi A3 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 340,112 - 340,112,一共有 2 个版本,包括 1.5L SkyActiv-G(RM 135,000)、2.0L SkyActiv-G(RM 155,000) 等。
从价钱来看,Audi A3 的起步价比 Mercedes-Benz E-Class 便宜了 RM 23,776。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Mercedes-Benz E-Class 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Audi A3 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
两款车用的是同一套动力系统,日常开起来的感受基本没有差别。油耗方面也差不多,不用太纠结这一点。

Mercedes-Benz E-Class 采用 FWD 驱动方式。
Audi A3 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Mercedes-Benz E-Class 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Audi A3 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

Mercedes-Benz E-Class 和 Audi A3 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。
总的来说,Mercedes-Benz E-Class 和 Audi A3 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz C-Class 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Volkswagen Arteon 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 300,962 - 300,962,一共有 2 个版本,包括 2025 2.0T R-Line(RM 300,962)、DCT(RM 240,848) 等。
Mercedes-Benz C-Class 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 292,888 - 296,888,一共有 2 个版本,包括 C 200 Avantgarde(RM 260,000)、C 300 AMG Line(RM 310,000) 等。
从价钱来看,Mercedes-Benz C-Class 的起步价比 Volkswagen Arteon 便宜了 RM 8,074。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Volkswagen Arteon 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Mercedes-Benz C-Class 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
两款车用的是同一套动力系统,日常开起来的感受基本没有差别。油耗方面也差不多,不用太纠结这一点。

Volkswagen Arteon 的安全评级是 TBD,主动安全系统包括 Basic。
Mercedes-Benz C-Class 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Active Distance Assist, Active Steering Assist。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Volkswagen Arteon 的 Basic 和 Mercedes-Benz C-Class 的 Active Distance Assist, Active Steering Assist 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Volkswagen Arteon 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz C-Class 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
两款车的保修条件一样,这方面不用纠结。实际保养成本还要看品牌的服务网络和零件价格,建议去车友群问问真实车主的经验。

Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz C-Class 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。
总的来说,Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz C-Class 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的SUV市场,很多买家在选车的时候都会拿 BMW X5 和 Land Rover Defender 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
BMW X5 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 470,800 - 470,800,一共有 3 个版本,包括 1.5L Standard(RM 86,300)、1.5L Executive(RM 95,300)、1.5L Premium(RM 103,300) 等。
Land Rover Defender 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 688,000 - 688,000,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 688,000) 等。
从价钱来看,BMW X5 的起步价确实比 Land Rover Defender 便宜了 RM 217,200。如果你预算有限,BMW 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

BMW X5 搭载 3.0L Turbo,马力 350 hp。官方油耗 12.0 L/100km。
Land Rover Defender 搭载 3.0L Turbo,马力 350 hp。官方油耗 12.0 L/100km。
两款车用的是同一套动力系统,日常开起来的感受基本没有差别。油耗方面也差不多,不用太纠结这一点。

BMW X5 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Land Rover Defender 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

BMW X5 采用 4WD 驱动方式。
Land Rover Defender 采用 4WD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 4WD,日常驾驶感受不会有太大区别。

总的来说,BMW X5 和 Land Rover Defender 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的SUV市场,很多买家在选车的时候都会拿 Subaru Crosstrek 和 BMW X1 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Subaru Crosstrek 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 145,000 - 160,000,一共有 1 个版本,包括 2.0L e-Boxer(RM 150,000) 等。
BMW X1 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 252,800 - 252,800,一共有 2 个版本,包括 sDrive18i(RM 220,000)、sDrive20i(RM 250,000) 等。
从价钱来看,Subaru Crosstrek 的起步价确实比 BMW X1 便宜了 RM 107,800。如果你预算有限,Subaru 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Subaru Crosstrek 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 EyeSight。
BMW X1 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

Subaru Crosstrek 采用 FWD 驱动方式。
BMW X1 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Subaru Crosstrek 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
BMW X1 保修 5年/无限里程,保养间隔 每10,000km或6个月。

总的来说,Subaru Crosstrek 和 BMW X1 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的SUV市场,很多买家在选车的时候都会拿 Toyota Corolla Cross 和 GWM Haval H6 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Toyota Corolla Cross 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 133,800 - 148,800,一共有 3 个版本,包括 2026 HEV 1.8L GR Sport(RM 148,800)、2026 HEV 1.8L Standard(RM 140,800)、2026 1.8L Standard(RM 133,800) 等。
GWM Haval H6 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 139,750 - 139,750,一共有 2 个版本,包括 1.5L Turbo Standard(RM 140,000)、1.5L Turbo Premium(RM 155,000) 等。
从价钱来看,Toyota Corolla Cross 的起步价确实比 GWM Haval H6 便宜了 RM 5,950。如果你预算有限,Toyota 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Toyota Corolla Cross 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 TSS (PCS, LDA, ACC, LTA)。
GWM Haval H6 的安全评级是 TBD,主动安全系统包括 Basic。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Toyota Corolla Cross 的 TSS (PCS, LDA, ACC, LTA) 和 GWM Haval H6 的 Basic 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Toyota Corolla Cross 采用 FWD 驱动方式。
GWM Haval H6 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Toyota Corolla Cross 保修 5年/无限制里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
GWM Haval H6 保修 7年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
总的来说,Toyota Corolla Cross 和 GWM Haval H6 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的SUV市场,很多买家在选车的时候都会拿 Proton X70 和 Hyundai Tucson 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Proton X70 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 106,800 - 122,300,一共有 3 个版本,包括 1.5L Standard 2WD(RM 106,800)、1.5L Executive 2WD(RM 115,800)、1.5L Premium 2WD(RM 122,300) 等。
Hyundai Tucson 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 143,888 - 197,888,一共有 5 个版本,包括 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige(RM 197,888)、2025 1.6T DCT 4WD Prestige(RM 186,888)、2025 1.6T DCT 2WD Prime(RM 164,888) 等。
从价钱来看,Proton X70 的起步价确实比 Hyundai Tucson 便宜了 RM 37,088。如果你预算有限,Proton 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Proton X70 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA)。
Hyundai Tucson 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 SmartSense。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

Proton X70 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Hyundai Tucson 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Proton X70 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Hyundai Tucson 保修 5年/300,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
总的来说,Proton X70 和 Hyundai Tucson 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。
