Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan Toyota Yaris Cross ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir serupa dari segi harga dan posisi pasaran, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa melakukan penyelidikan.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Yaris Cross di Malaysia ialah RM 99,900 - 109,900, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Toyota Yaris Cross RM 16,000 lebih rendah berbanding Honda HR-V. Jujur berkata, dalam julat harga ini, perbezaan beribu ringgit sebenarnya tidak begitu besar, perkara utama tetap pada nilai keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Penarafan keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penarafan keselamatan Toyota Yaris Cross ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk TSS.
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta sama, peralatan keselamatan dalam tahap ini dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidak kurang, tiada perlu risau tentang hal ini.

Panjang kenderaan Honda HR-V 4500 mm, ruang bagasi 450 L.
Panjang kenderaan Toyota Yaris Cross 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Dari segi ruang, panjang kenderaan Honda HR-V 100 mm lebih panjang daripada Toyota Yaris Cross, ruang dalaman sedikit lebih luas, terutamanya ruang kaki bangku belakang. Jika anda sering membawa keluarga atau perlu letak kerusi bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang masa servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Toyota Yaris Cross jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang masa servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Kondisi jaminan kedua-dua kereta sama, tiada perlu bimbang mengenai hal ini. Kos penyelenggaraan sebenar perlu dilihat dari rangkaian servis jenama dan harga komponen, disarankan tanya pengalaman pemilik sebenar dalam komuniti kereta.

Honda HR-V dan Toyota Yaris Cross merupakan pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga kereta terpakai, boleh utamakan jenama yang lebih ber reputasi; jika anda lebih mengambil berat tentang nilai dan kelengkapan, maka pilih model yang lebih lengkap. Akhir sekali disarankan uji jalan kedua-duanya, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda HR-V dan Toyota Yaris Cross adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih kereta mana, perkara utama bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan buat kajian, bandingkan tawaran harga dari beberapa dealer, kemudian buat uji jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, luangkan sedikit masa untuk kajian tidak akan mendatangkan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda HR-V dan Toyota Yaris Cross semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan pengelasan yang agak dekat. Hari ini kita akan melakukan perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa menyiapkan kajian.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900. Terdapat 4 versi, antaranya 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan sebagainya.
Harga OTR Toyota Yaris Cross di Malaysia ialah RM 99,900 - 109,900. Terdapat 2 versi, antaranya 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan sebagainya.
Dari segi harga, Toyota Yaris Cross bermula RM 16,000 lebih murah daripada Honda HR-V. Jujur berkata, pada julat harga ini, beza ribuan ringgit sebenarnya tidak besar. Yang penting adalah melihat nisbah harga dan prestasi keseluruhan serta kos penggunaan jangka panjang.

Honda HR-V dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Toyota Yaris Cross dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Dari segi prestasi, enjin 1.5L Turbo Honda HR-V mempunyai 35 hp lebih banyak berbanding enjin 1.5L 4-silinder Toyota Yaris Cross, memberikan keyakinan lebih dalam pecutan tengah, terutamanya semasa memotong di lebuh raya. Namun, penggunaan bahan api Toyota Yaris Cross mungkin lebih jimat, perbezaan semasa penggunaan harian di bandar tidak akan terlalu besar.

Panjang badan Honda HR-V 4500 mm, bak bagasi 450 L.
Panjang badan Toyota Yaris Cross 4400 mm, bak bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm berbanding Toyota Yaris Cross, ruang penumpang dalam kenderaan akan lebih lapang, terutamanya ruang kaki di bangku belakang. Jika anda sering membawa keluarga atau perlu meletakkan kerusi bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda HR-V waranti 5 tahun / tiada had jarak tempuh, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Toyota Yaris Cross waranti 5 tahun / tiada had jarak tempuh, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat waranti kedua-dua kereta adalah sama, tidak perlu risau mengenai hal ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian servis jenama dan harga komponen. Disarankan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan peminat kereta.

Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Toyota Yaris Cross adalah model kereta yang bagus di pasaran Malaysia. Pilihan bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami menasihatkan anda menyiapkan kajian, membandingkan beberapa tawaran dari kedai kereta, dan melakukan ujian memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta sering membandingkan Honda WR-V dan Subaru Forester. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kelas yang hampir sama, hari ini kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Honda WR-V mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Subaru Forester mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 174,000 - 197,000, terdapat 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah daripada Subaru Forester sebanyak RM 84,100. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga yang ketara ini mungkin melibatkan pengorbanan pada kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Konsumsi minyak rasmi 6.0 L/100km.
Subaru Forester dilengkapi enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Konsumsi minyak rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-cyl Subaru Forester mempunyai 65 hp lebih banyak daripada Honda WR-V 1.5L 4-cyl. Namun untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah cukup, anda tidak akan terasa kurang tenaga.

Honda WR-V panjang kereta 4400 mm, kapasiti bak bagasi 400 L.
Subaru Forester panjang kereta 4400 mm, kapasiti bak bagasi 400 L.
Dimensi kedua-dua kereta hampir sama, perbezaan ruang dalaman tidak besar. Kereta dalam kelas ini, penggunaan harian sudah mencukupi.

Honda WR-V jaminan 5 tahun / tanpa had mil, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Subaru Forester jaminan 3 tahun / 100,000 km, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Subaru Forester adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pilihan mana satu, kuncinya adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan membuat kajian yang teliti, bandingkan tawaran harga daripada beberapa dealer, kemudian uji cuba sebelum buat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Kia Sportage. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda WR-V harga OTR di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, jumlahnya ada 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Kia Sportage harga OTR di Malaysia adalah RM 129,639 - 179,320, jumlahnya ada 4 varian, termasuk 2025 1.6T DCT 4WD High (RM 179,320), 2025 1.6T DCT 2WD High (RM 159,320), 2025 2.0L AT 2WD High (RM 139,639) dan lain-lain.
Dilihat dari segi harga, mula-mula Honda WR-V memang lebih murah RM 39,739 berbanding Kia Sportage. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin melibatkan kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kia Sportage dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi tenaga, Kia Sportage 1.5L Turbo mempunyai kuasa kuda lebih tinggi sebanyak 35 hp berbanding enjin 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Walau bagaimanapun, untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah mencukupi, anda tidak akan rasa kurang tenaga.

Penarafan keselamatan Honda WR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Kia Sportage adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Drive Wise.
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, dalam kelas ini perengkapan keselamatan dianggap cukup lengkap. Kebanyakan kereta baharu sekarang tidak buruk dari segi keselamatan, anda tidak perlu risau banyak mengenai hal ini.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, kapasiti boot 400 L.
Panjang badan Kia Sportage 4400 mm, kapasiti boot 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kabin tidak terlalu berbeza. Untuk kereta dalam kelas ini, ia sudah cukup untuk penggunaan harian.

Honda WR-V waranti 5 tahun/tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Kia Sportage waranti 5 tahun/300,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Kia Sportage adalah kedua-duanya model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pilihan kereta bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Cadangan adalah membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan pelbagai sebut harga di pengedar kereta, kemudian buat ujian memandu sebelum membuat keputusan. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli akan membandingkan Honda WR-V dan Kia Sportage ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini berada dalam harga dan penempatan yang hampir sama, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa menyiapkan tugasan.
Honda WR-V di Malaysia mempunyai harga OTR RM 89,900 - 107,900, jumlah 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Kia Sportage di Malaysia mempunyai harga OTR RM 129,639 - 179,320, jumlah 4 varian, termasuk 2025 1.6T DCT 4WD High (RM 179,320), 2025 1.6T DCT 2WD High (RM 159,320), 2025 2.0L AT 2WD High (RM 139,639) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 39,739 berbanding Kia Sportage. Jika bajet terhad, varian asas Honda sudah boleh penuhi keperluan harian. Namun, beratus atau ribuan ringgit lebih murah mungkin melibatkan pengorbanan pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Kia Sportage dilengkapi enjin 1.5L Turbo, 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 1.5L Turbo Kia Sportage lebih 35 hp berbanding enjin 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun dalam penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah cukup, tiada rasa kurang kuasa.

Penilaian keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan Kia Sportage ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Drive Wise.
Kedua-dua kereta mempunyai penilaian keselamatan sama, dalam kelas ini ciri keselamatan sudah cukup lengkap. Kereta baharu sekarang tidak kurang keselamatan, tidak perlu risau terlalu banyak.

Honda WR-V menggunakan cara penggerak FWD.
Kia Sportage menggunakan cara penggerak FWD.
Kedua-dua kereta mempunyai cara penggerak sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tiada perbezaan besar.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Kia Sportage adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kunci utama lihat keperluan peribadi dan bajet anda. Cadangkan buat kajian, bandingkan harga lebih banyak dealer kereta, baru uji pemanduan buat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, luangkan masa buat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Kia Sportage apabila memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dalam harga dan penentuan pasaran, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, mempunyai 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Kia Sportage di Malaysia adalah RM 129,639 - 179,320, mempunyai 4 varian, termasuk 2025 1.6T DCT 4WD High (RM 179,320), 2025 1.6T DCT 2WD High (RM 159,320), 2025 2.0L AT 2WD High (RM 139,639) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 39,739 berbanding Kia Sportage. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Tetapi perhatikan, perbezaan harga ribuan ringgit ini mungkin melibatkan pengorbanan dalam spesifikasi, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kia Sportage dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Kia Sportage mempunyai 35 hp lebih daripada 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah memadai, tidak akan terasa kurang tenaga.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Kia Sportage 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman perbezaan kecil. Kereta gred ini, penggunaan harian sudah cukup.

Honda WR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Kia Sportage menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan banyak bezanya.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Kia Sportage adalah model yang cukup bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, ia bergantung kepada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan anda buat kajian, bandingkan beberapa tawaran dealer kereta, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Hyundai Tucson ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini memiliki harga dan kedudukan yang hampir sama, hari ini kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan sebagainya.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 varian, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan sebagainya.
Daripada harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 53,988 berbanding Hyundai Tucson. Jika anggaran anda terhad, versi permulaan Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Tetapi perhatikan, perbezaan harga seribu yang kecil itu mungkin melibatkan kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Panjang badan Honda WR-V ialah 4400 mm, bagasi 400 L.
Panjang badan Hyundai Tucson ialah 4400 mm, bagasi 400 L.
Dimensi kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Kereta dalam kelas ini sudah cukup untuk penggunaan harian.

Honda WR-V menggunakan cara drif FWD.
Hyundai Tucson menggunakan cara drif FWD.
Cara drif kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, rasa memandu harian tidak akan berbeza jauh.

Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk penggunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga kereta terpakai, boleh utamakan yang memiliki reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai terhadap harga dan kelengkapan, maka pilih yang lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan untuk uji drive kedua-dua model, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, ia bergantung pada keperluan peribadi dan anggaran anda. Kami mengesyorkan untuk membuat penyelidikan terlebih dahulu, bandingkan beberapa harga daripada pengedar kereta, kemudian pergi uji drive untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk penyelidikan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli akan membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce ketika memilih kereta.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia adalah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Daripada segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan harga tersebut mungkin melibatkan kompromi pada pelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan sistem pemacu FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem pemacu yang sama, iaitu FWD, tiada perbezaan besar dalam pengalaman memandu harian.

Honda WR-V waranti 5 tahun/tanpa had jarak, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mitsubishi Xforce waranti 3 tahun/100,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jualan semula, pertimbangkan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih peduli nilai dan pelengkapan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih kaya. Akhir sekali, disyorkan untuk memandu uji kedua-duanya, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Pilihan yang tepat bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami menasihatkan anda untuk melakukan penyelidikan, bandingkan beberapa harga daripada dealer kereta, dan kemudian lakukan ujian memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, mengambil masa untuk membuat penyelidikan tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan GWM Haval H6.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia adalah RM 139,750 - 139,750, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dilihat dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 49,850 lebih murah daripada GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah cukup memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan harga tersebut mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung sepenuhnya kepada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
GWM Haval H6 dilengkapi Hybrid, kuasa 170 hp. Penggunaan minyak rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid GWM Haval H6 mempunyai 65 hp lebih daripada 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun apabila memandu sehari-hari di bandar, kedua-dua kereta ini cukup bertenaga, anda tidak akan rasa kurang kuasa.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, bagasi 400 L.
Panjang badan GWM Haval H6 4400 mm, bagasi 400 L.
Dimensi kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tiada perbezaan ketara. Kereta dalam kelas ini sudah cukup untuk kegunaan harian.

Honda WR-V menggunakan cara pemacu FWD.
GWM Haval H6 menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta ini sama cara pemacunya, iaitu FWD, pengalaman memandu sehari-hari tidak akan banyak berbeza.
Honda WR-V waranti 5 tahun/tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
GWM Haval H6 waranti 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan GWM Haval H6 adalah pilihan yang bagus di pasaran Malaysia. Pilih yang mana, penting bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda buat penyelidikan, bandingkan beberapa tawaran pengedar kereta, kemudian buat uji jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk penyelidikan tidak akan salah sama sekali.

Pada pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta sering membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan penempatan pasaran, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia ialah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 20,030 lebih murah daripada Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu, mungkin ada pertimbangan dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penarafan Keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan Keselamatan Mitsubishi Xforce ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, dalam tahap ini kelengkapan keselamatan dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak buruk, tidak perlu terlalu bimbang tentang perkara ini.

Panjang kenderaan Honda WR-V 4400 mm, bak bagasi 400 L.
Panjang kenderaan Mitsubishi Xforce 4400 mm, bak bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, perbezaan ruang dalaman tidak begitu ketara. Untuk kereta pada tahap ini, ia cukup untuk penggunaan harian.

Jaminan Honda WR-V 5 tahun / tiada had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Mitsubishi Xforce 3 tahun / 100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penting untuk melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Kami menasihatkan anda untuk membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan harga dari beberapa pengedar kereta, dan lakukan uji pemanduan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian pasti tidak salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan penempatan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, ada sebanyak 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia adalah RM 109,930 - 119,930, ada sebanyak 2 versi, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, versi pemula Honda sudah cukup memenuhi keperluan harian. Tetapi anda perlu berhati-hati, ribuan ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada pengorbanan dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.
Penilaian keselamatan Honda WR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan Mitsubishi Xforce adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Penilaian keselamatan kedua-dua kereta ini sama, kelengkapan keselamatan dalam kategori ini sudah cukup lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidak buruk, tiada perlu risau sangat tentang hal ini.
Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, bagasi 400 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce 4400 mm, bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta ini hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak banyak berbeza. Kereta dalam kategori ini, cukup untuk kegunaan harian.
Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jualan semula, boleh utamakan model dengan reputasi yang lebih baik; jika anda lebih mempedulikan nilai dan kelengkapan, maka pilih model yang lebih lengkap. Akhirnya, disyorkan untuk uji memandu kedua-dua model, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.
Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya masih bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disyorkan agar anda membuat penyelidikan yang baik, bandingkan lebih banyak sebut harga dari beberapa kedai kereta, kemudian pergi untuk uji memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, menghabiskan masa untuk membuat penyelidikan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini memiliki harga dan kedudukan pasaran yang agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, untuk menjimatkan masa anda membuat penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia ialah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 versi, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, model asas Honda sudah cukup mempuaskan keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beribu ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa kuda 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa kuda 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce mempunyai 35 kuasa kuda lebih berbanding 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Namun untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak terasa kurang tenaga.

Taraf keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Taraf keselamatan Mitsubishi Xforce ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Kedua-dua kereta mempunyai taraf keselamatan yang sama, dalam kelas ini kelengkapan keselamatan sudah dikira lengkap. Keselamatan kereta baharu kini tidak buruk, tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Honda WR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemacu yang sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan terlalu berbeza.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih kereta mana, kunci utamanya adalah bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda buat penyelidikan terlebih dahulu, bandingkan harga daripada beberapa dealer kereta, kemudian buat ujian memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat penyelidikan tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk menyiapkan kerja.
Honda WR-V di Malaysia mempunyai harga OTR sebanyak RM 89,900 - 107,900, ada keseluruhan 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce di Malaysia mempunyai harga OTR sebanyak RM 109,930 - 119,930, ada keseluruhan 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 20,030 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, varian masuk Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun perlu ambil tahu, ribuan ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada pertimbangan pada peralatannya, khusus bergantung pada keperluan anda.

Penarafan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Mitsubishi Xforce ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta sama, dalam kategori ini peralatan keselamatan dikira cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak buruk, tidak perlu risau sangat mengenai hal ini.

Honda WR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan sistem pemacu FWD.
Sistem pemacu kedua-dua kereta sama, semuanya FWD, pengalaman memandu harian tiada perbezaan besar.

Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan nama jenama dan harga jual semula, boleh utamakan yang lebih baik reputasinya; jika anda lebih peduli nilai dan peralatan, maka pilih yang lebih banyak fitur. Akhir sekali disarankan kedua-dua untuk dicuba memandunya, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mitsubishi Xforce kedua-duanya model kereta yang cukup baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, kunci utamanya adalah lihat keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda buat penelitian, bandingkan sebut harga beberapa showroom, kemudian pergi uji memandu buat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan masa untuk penelitian pasti tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan GWM Haval H6 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia ialah RM 139,750 - 139,750, terdapat keseluruhan 2 varian, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 49,850 berbanding GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuh keperluan harian. Namun, perhatikan juga, perbezaan harga beberapa ribu ringgit itu mungkin melibatkan kompromi pada pelengkapan, bergantung pada keperluan spesifik anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
GWM Haval H6 dilengkapi Hybrid, kuasa 170 hp. Konsumsi bahan api rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi prestasi, Hybrid GWM Haval H6 mempunyai 65 hp lebih berbanding 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Walau bagaimanapun, untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak rasa kurang bertenaga.

Pengkelasan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Pengkelasan keselamatan GWM Haval H6 ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta menerima pengkelasan yang baik. Namun, Honda SENSING Honda WR-V dan Basic GWM Haval H6 mempunyai perbezaan fungsi. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda WR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
GWM Haval H6 jaminan 7 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan GWM Haval H6 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan buat kajian, bandingkan kutipan harga beberapa pengedar, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan MG HS semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan kedudukan. Hari ini, kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda WR-V di Malaysia, harga OTR ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
MG HS di Malaysia, harga OTR ialah RM 130,450 - 146,450, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 40,550 berbanding MG HS. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Walau bagaimanapun, perbezaan harga tersebut mungkin melibatkan kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
MG HS dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, Turbo 1.5L MG HS mempunyai 35 hp lebih daripada Honda WR-V 1.5L 4-silinder. Namun, untuk memandu dalam bandar, kedua-dua kereta ini cukup berkuasa, anda tidak akan merasa kurang kuasa.

Pengkelasan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Pengkelasan keselamatan MG HS ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat pengkelasan yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING pada Honda WR-V dan Basic pada MG HS mempunyai perbezaan dalam fungsi. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, muatan belakang 400 L.
Panjang badan MG HS 4400 mm, muatan belakang 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak banyak berbeza. Untuk kereta kelas ini, cukup untuk kegunaan harian.
Jaminan Honda WR-V 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan MG HS 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan MG HS adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya adalah keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda membuat kajian, bandingkan sebut harga daripada pelbagai dealer, dan buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, menghabiskan masa membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan MG MG HS ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penjenamaan yang agak hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Honda WR-V mempunyai harga OTR di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
MG MG HS mempunyai harga OTR di Malaysia ialah RM 130,450 - 146,450, terdapat keseluruhan 2 varian, termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 40,550 daripada MG MG HS. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin ada pengorbanan dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dipasang enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
MG MG HS dipasang enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 1.5L Turbo MG MG HS mempunyai 35 kuasa kuda lebih daripada enjin 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah memadai, tidak rasa kurang tenaga.

Penilaian keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan MG MG HS ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penilaian yang baik. Namun Honda SENSING pada Honda WR-V dan Basic pada MG MG HS mempunyai perbezaan dari segi fungsi, jika anda mengutamakan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi mereka.

Honda WR-V waranti 5 tahun/jarak tanpa had, selang penjagaan setiap 10,000km atau 6 bulan.
MG MG HS waranti 7 tahun/150,000km, selang penjagaan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhan, Honda WR-V dan MG MG HS adalah model kereta yang cukup baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penting adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda buat kajian, bandingkan pelbagai tawaran harga dari showroom, kemudian uji kenderaan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, banyak pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Chery Tiggo 7 PHEV. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang sangat hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat tugasan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Chery Tiggo 7 PHEV di Malaysia berharga OTR RM 129,750 - 129,750, terdapat 2 varian, termasuk 2025 1.5T 90km CSH (RM 129,750), Metode Pengisian Caj yang Disokong oleh Tiggo 7 PHEV? Bolehkah Ia Dicas Menggunakan Soket Kuasa Rumah? (RM 117,478) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah sebanyak RM 39,850 berbanding Chery Tiggo 7 PHEV. Jika bajet anda terhad, edaran permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang murah itu, mungkin ada pertimbangan pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan Chery Tiggo 7 PHEV ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Asas.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat penilaian yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING pada Honda WR-V dan Asas pada Chery Tiggo 7 PHEV mempunyai perbezaan dalam fungsi. Jika anda lebih menitikberatkan keselamatan aktif, anda boleh bandingkan dengan teliti senarai fungsi kedua-duanya.

Honda WR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Chery Tiggo 7 PHEV menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta mempunyai cara pemacu yang sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda WR-V waranti 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Chery Tiggo 7 PHEV waranti 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Chery Tiggo 7 PHEV adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, yang penting melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda membuat kajian, bandingkan harga beberapa dewan kereta, kemudian uji memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Chery Tiggo 8 PHEV ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan penyenaraian. Hari ini kita buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat keseluruhan 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 8 PHEV di Malaysia ialah RM 159,750 - 159,750, terdapat keseluruhan 2 versi, termasuk 1.6L Turbo Standard (RM 130,000), 1.6L Turbo Premium (RM 145,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 69,850 berbanding Chery Tiggo 8 PHEV. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi berhati-hati, perbezaan harga beberapa ribu itu, mungkin ada pertukaran dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapkan dengan 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Chery Tiggo 8 PHEV dilengkapkan dengan Hybrid, kuasa 170 hp. Konsumsi bahan api rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid Chery Tiggo 8 PHEV mempunyai 65 hp lebih berbanding 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta mencukupi, tidak akan terasa kurang kuasa.

Gred keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Gred keselamatan Chery Tiggo 8 PHEV ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Asas.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat gred yang baik. Namun Honda SENSING Honda WR-V dan Asas Chery Tiggo 8 PHEV mempunyai perbezaan dari segi fungsi, jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda WR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Chery Tiggo 8 PHEV jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Chery Tiggo 8 PHEV kedua-duanya adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan membuat penyelidikan dengan baik, bandingkan lebih banyak sebut harga daripada pelbagai kedai kereta, kemudian uji pemandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa sedikit untuk membuat penyelidikan pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, banyak pembeli membandingkan Honda WR-V dan Chery Tiggo 8 PHEV semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan posisi, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa melakukan kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 8 PHEV di Malaysia ialah RM 159,750 - 159,750, terdapat 2 varian termasuk 1.6L Turbo Standard (RM 130,000), 1.6L Turbo Premium (RM 145,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 69,850 berbanding Chery Tiggo 8 PHEV. Jika bajet anda terhad, versi asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi anda juga perlu ingat, ribuan ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi pada kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan Chery Tiggo 8 PHEV ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penilaian yang baik. Namun, Honda SENSING pada Honda WR-V dan Basic pada Chery Tiggo 8 PHEV mempunyai perbezaan dari segi fungsi, jika anda memberi tumpuan kepada keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Panjang badan Honda WR-V ialah 4400 mm, bonet 400 L.
Panjang badan Chery Tiggo 8 PHEV ialah 4400 mm, bonet 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak berbeza banyak. Kereta dalam kategori ini, cukup untuk kegunaan harian.

Honda WR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Chery Tiggo 8 PHEV menggunakan sistem pemacu FWD.
Kedua-dua kereta mempunyai cara pemacu yang sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.
Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Chery Tiggo 8 PHEV adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, utamanya bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami menyarankan anda membuat kajian, membandingkan harga di beberapa dealer kereta, dan melakukan ujian memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Chery Tiggo 8 Pro semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak dekat dari segi harga dan penjenamaan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 versi, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 8 Pro di Malaysia adalah RM 159,750 - 159,750, terdapat 2 versi, termasuk 1.6L Turbo Standard (RM 130,000), 1.6L Turbo Premium (RM 145,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 69,850 berbanding Chery Tiggo 8 Pro. Jika bajet anda terhad, versi entry-level Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga ribuan ringgit itu mungkin mempunyai pilihan dari segi kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Penggredian keselamatan Honda WR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penggredian keselamatan Chery Tiggo 8 Pro adalah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat penggredian yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING pada Honda WR-V dan Basic pada Chery Tiggo 8 Pro mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda WR-V menggunakan gaya pemacu FWD.
Chery Tiggo 8 Pro menggunakan gaya pemacu FWD.
Gaya pemacu kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda WR-V mempunyai tempoh jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Chery Tiggo 8 Pro mempunyai tempoh jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Honda WR-V dan Chery Tiggo 8 Pro adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jualan semula, anda boleh mengutamakan yang lebih dikenali. Jika anda lebih mementingkan kos faedah dan kelengkapan, pilih yang lebih banyak kelengkapan. Akhir sekali, disarankan untuk memandu ujian kedua-dua model, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.
Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Chery Tiggo 8 Pro adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, utama bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami mengesyorkan anda membuat kajian, membandingkan beberapa sebut harga dari dealer, kemudian buat keputusan selepas memandu ujian. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan masa membuat kajian tidak akan salah.
