Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda CR-V dengan Subaru Forester.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia ialah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Forester di Malaysia ialah RM 174,000 - 197,000, terdapat 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Subaru Forester lebih murah RM 4,200 berbanding Honda CR-V. Jujur berkata, dalam julat harga ini, perbezaan beribu rupiah sebenarnya tidak terlalu besar, yang utama adalah melihat nisbah nilai keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Pengkelasan keselamatan Honda CR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Pengkelasan keselamatan Subaru Forester ialah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat pengkelasan yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) pada Honda CR-V dan EyeSight pada Subaru Forester mempunyai perbezaan dari segi fungsi, jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Jaminan Honda CR-V 5 tahun/tanpa had jarak, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Subaru Forester 3 tahun/100,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda CR-V dan Subaru Forester adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jualan semula, anda boleh memperutamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nisbah nilai dan peralatan, pilih yang mempunyai ciri lebih banyak. Akhir sekali adalah mengesyorkan kedua-dua kereta diuji jalan, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda CR-V dan Subaru Forester adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, yang utama adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami mengesyorkan anda membuat penyelidikan, membandingkan beberapa tawaran dari dealer kereta, kemudian pergi uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat penyelidikan tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda CR-V dan Volvo XC60 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai julat harga dan posisi yang agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat penyelidikan.
Honda CR-V mempunyai harga OTR di Malaysia daripada RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Volvo XC60 mempunyai harga OTR di Malaysia RM 328,888 - 328,888, terdapat 1 versi, termasuk 2025 2.0T Core (RM 328,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda CR-V memang lebih murah RM 150,688 berbanding Volvo XC60. Jika bajet anda terhad, versi masuk Honda sudah boleh memenuh keperluan harian. Tetapi perlu diperhatikan, beberapa ribu lebih murah itu, mungkin ada pertukaran dari segi kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Honda CR-V dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Volvo XC60 dilengkapi enjin 2.0L Turbo, kuasa 220 hp. Penggunaan bahan api rasmi 9.5 L/100km.
Dari segi kuasa, 2.0L Turbo Volvo XC60 mempunyai 50 hp lebih daripada 2.0L 4-silinder Honda CR-V. Namun dalam penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah cukup, tidak akan rasa kurang kuasa.

Tahap penarafan keselamatan Honda CR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Tahap penarafan keselamatan Volvo XC60 ialah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk.

Honda CR-V panjang badan 4500 mm, ruang bagasi 450 L.
Volvo XC60 panjang badan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda CR-V lebih panjang 100 mm berbanding Volvo XC60, ruang duduk dalam akan sedikit lebih luas, terutamanya ruang kaki kerusi belakang. Jika anda sering membawa keluarga atau perlu meletakkan pram, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda CR-V dan Volvo XC60 kedua-duanya pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih menaruh perhatian pada reputasi jenama dan nilai jualan semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih prihatin terhadap nilai harga dan kelengkapan, maka pilih yang mempunyai kelengkapan lebih banyak. Akhir sekali, disarankan kedua-dua kereta diuji tayar, pengalaman sendiri yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda CR-V dan Volvo XC60 kedua-duanya model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih kereta mana, utama melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan buat penyelidikan terlebih dahulu, bandingkan lebih banyak harga dari kedai kereta berbeza, kemudian buat uji tayar untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk penyelidikan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda CR-V dan Volvo XC40 apabila memilih kereta. Kedua-dua model kereta ini hampir sama dari segi harga dan penempatan. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa mencari maklumat.
Honda CR-V mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 178,200 - 195,900, dengan terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Volvo XC40 mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 278,888 - 278,888, dengan terdapat 1 varian, termasuk 2025 2.0T Plus (RM 278,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda CR-V memang RM 100,688 lebih murah daripada Volvo XC40. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat, penjimatan harga beberapa ribu ringgit mungkin melibatkan pengurangan ciri-ciri, bergantung pada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Honda CR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penilaian keselamatan Volvo XC40 ialah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Pilot Assist, City Safety (piawai).
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat penilaian yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) pada Honda CR-V dan Pilot Assist, City Safety (piawai) pada Volvo XC40 mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda CR-V menggunakan sistem penggerak FWD.
Volvo XC40 menggunakan sistem penggerak FWD.
Sistem penggerak kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, tiada perbezaan besar pada pengalaman memandu harian.

Jaminan Honda CR-V ialah 5 tahun/tanpa had kilometer, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Jaminan Volvo XC40 ialah 5 tahun/had kilometer tidak terhad, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.

Honda CR-V dan Volvo XC40 adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai semula, pilih yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih prihatin terhadap nilai dan peralatan, pilih yang mempunyai pelengkapan lebih kaya. Pada akhirnya, disarankan untuk kedua-duanya dicuba dengan memandu sendiri kerana pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda CR-V dan Volvo XC40 adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, ia bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami menasihati anda untuk membuat kajian yang baik, bandingkan lebih banyak tawaran dari kedai-kedai kereta, kemudian cuba memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli mengambil Honda CR-V dan Volvo XC40 untuk dibandingkan ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan positioning. Hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda CR-V di Malaysia harga OTR adalah RM 178,200 - 195,900, secara keseluruhannya ada 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Volvo XC40 di Malaysia harga OTR adalah RM 278,888 - 278,888, secara keseluruhannya ada 1 versi, termasuk 2025 2.0T Plus (RM 278,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda CR-V memang lebih murah sebanyak RM 100,688 berbanding Volvo XC40. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit itu, mungkin ada kompromi pada kelengkapan, ia bergantung kepada keperluan anda.

Gred keselamatan Honda CR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Gred keselamatan Volvo XC40 adalah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Pilot Assist, City Safety (standard).
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat gred yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) pada Honda CR-V dan Pilot Assist, City Safety (standard) pada Volvo XC40 terdapat beberapa perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda CR-V panjang badan 4500 mm, bagasi 450 L.
Volvo XC40 panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan kereta Honda CR-V lebih panjang sebanyak 100 mm berbanding Volvo XC40, ruang duduk di dalam kereta sedikit lebih lapang, terutamanya ruang kaki di baris belakang. Jika anda sering mengangkut keluarga atau perlu muat kereta bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda CR-V jaminan 5 tahun/tanpa had jarak, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Volvo XC40 jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda CR-V dan Volvo XC40 adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga kereta terpakai, boleh utamakan yang lebih baik reputasinya; jika anda lebih prihatin terhadap nisbah harga-kuasa dan kelengkapan, maka pilih yang lebih lengkap konfigurasinya. Akhir sekali, disarankan untuk uji test kedua-duanya, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda CR-V dan Volvo XC40 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pilihan mana satu, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan anda buat kajian terlebih dahulu, bandingkan banyak tawaran dari showroom, baru buat uji test untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta ialah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda CR-V dan Volkswagen Tiguan semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia ialah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Volkswagen Tiguan di Malaysia ialah RM 206,540 - 260,024, terdapat 2 varian, termasuk 2025 Allspace 2.0T R-Line (RM 260,024), 2025 Allspace 1.4T Elegance (RM 206,540) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda CR-V memang lebih murah RM 28,340 berbanding Volkswagen Tiguan. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat, kelebihan beribu-ribu ringgit itu, mungkin ada pengorbanan pada kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Panjang badan Honda CR-V 4500 mm, kapasiti bak bagasi 450 L.
Panjang badan Volkswagen Tiguan 4400 mm, kapasiti bak bagasi 400 L.
Dari segi ruang, panjang badan Honda CR-V 100 mm lebih daripada Volkswagen Tiguan, ruang penumpang dalam kenderaan akan sedikit lebih lapang, terutamanya ruang kaki belakang. Jika anda sering mengangkut keluarga atau perlu letak kerusi bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Waranti Honda CR-V 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Waranti Volkswagen Tiguan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda CR-V dan Volkswagen Tiguan kedua-duanya merupakan pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jual semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengambil kira nilai dan kelengkapan, pilih yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Akhir sekali, disyorkan kedua-dua model untuk dicuba pemanduan, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda CR-V dan Volkswagen Tiguan kedua-duanya merupakan model kereta yang cukup baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disyorkan anda membuat kajian, bandingkan beberapa harga dari dealer kereta yang berbeza, kemudian buat ujian pemanduan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil sedikit masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda CR-V dan Volkswagen Tiguan semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan pelarasan yang sangat hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat persediaan.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia ialah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Volkswagen Tiguan di Malaysia ialah RM 206,540 - 260,024, terdapat 2 varian, termasuk 2025 Allspace 2.0T R-Line (RM 260,024), 2025 Allspace 1.4T Elegance (RM 206,540) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda CR-V memang RM 28,340 lebih murah berbanding Volkswagen Tiguan. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin melibatkan pengorbanan dalam kelengkapan, lihat sahaja mengikut keperluan anda.

Honda CR-V dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa kuda 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Volkswagen Tiguan dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa kuda 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan set sistem kuasa yang sama, rasa semasa memandu secara harian hampir tiada perbezaan. Dari segi penggunaan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Honda CR-V panjang badan 4500 mm, ruang bagasi 450 L.
Volkswagen Tiguan panjang badan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda CR-V 100 mm lebih panjang berbanding Volkswagen Tiguan, ruang duduk dalam kenderaan akan sedikit lebih lega, terutamanya ruang kaki bangku belakang. Jika anda kerap membawa keluarga atau perlu memuatkan stroller, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda CR-V waranti 5 tahun/jarak tanpa had, tempoh penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Volkswagen Tiguan waranti 3 tahun/100,000km, tempoh penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Honda CR-V dan Volkswagen Tiguan adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Pilih yang mana satu, kunci utama tetap melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan agar anda membuat persediaan terlebih dahulu, bandingkan pelbagai tawaran harga daripada banyak dealer, dan buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat persediaan tidak akan salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda CR-V dan Ford Everest ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan penentuan pasaran. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat penyelidikan.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia ialah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Ford Everest di Malaysia ialah RM 266,338 - 430,838, terdapat 6 varian, termasuk 2026 3.0T 4WD Platinum (RM 430,838), 2026 2.0T 4WD Platinum (RM 348,838), 2026 2.0T 4WD Sport (RM 316,838) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda CR-V memang RM 88,138 lebih murah daripada Ford Everest. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga ribuan ringgit itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Gred keselamatan Honda CR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Gred keselamatan Ford Everest adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Co-Pilot360.
Gred keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, kelengkapan keselamatan dalam kelas ini dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tiada masalah, tiada perlu terlalu bimbang mengenai hal ini.

Honda CR-V menggunakan gaya penggerak FWD.
Ford Everest menggunakan gaya penggerak FWD.
Gaya penggerak kedua-dua kereta adalah sama, kedua-duanya FWD, pengalaman memandu harian tidak akan banyak beza.

Honda CR-V mempunyai jaminan 5 tahun/tanpa had kilomenter, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Ford Everest mempunyai jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda CR-V dan Ford Everest adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, komuter harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga kedua, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mempedulikan nilai dan kelengkapan, maka pilih yang mempunyai konfigurasi lebih kaya. Pada akhirnya, disarankan untuk memandu ujian kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda CR-V dan Ford Everest adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, utama bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan membuat penyelidikan, membandingkan beberapa tawaran dari diler, kemudian memandu ujian untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat penyelidikan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Honda CR-V dan Volkswagen Tiguan. Kedua-dua kereta ini agak dekat dalam harga dan penempatan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda CR-V mempunyai harga OTR di Malaysia iaitu RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Volkswagen Tiguan mempunyai harga OTR di Malaysia iaitu RM 206,540 - 260,024, terdapat 2 varian, termasuk 2025 Allspace 2.0T R-Line (RM 260,024), 2025 Allspace 1.4T Elegance (RM 206,540) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda CR-V memang lebih murah RM 28,340 berbanding Volkswagen Tiguan. Jika bajet anda terhad, varian pengenalan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu juga diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda CR-V menggunakan penggerak roda hadapan.
Volkswagen Tiguan menggunakan penggerak roda hadapan.
Cara penggerak kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda CR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Volkswagen Tiguan jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda CR-V dan Volkswagen Tiguan adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jualan semula, pertimbangkan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih prihatin dengan nisbah harga dan kelengkapan, pilih yang lebih kaya konfigurasi. Akhir sekali, disarankan untuk ujian memandu kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda CR-V dan Volkswagen Tiguan adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penting untuk melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran dari dealer kereta, kemudian melakukan ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda CR-V dan Kia Sportage semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penjenamaan yang sangat dekat, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia adalah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Kia Sportage di Malaysia adalah RM 129,639 - 179,320, terdapat 4 versi, termasuk 2025 1.6T DCT 4WD High (RM 179,320), 2025 1.6T DCT 2WD High (RM 159,320), 2025 2.0L AT 2WD High (RM 139,639) dan lain-lain.
Dari segi harga, Kia Sportage bermula RM 48,561 lebih murah berbanding Honda CR-V. Jujur berkata, pada julat harga ini, perbezaan ribuan ringgit sebenarnya tidak besar, yang penting adalah nisbah kualiti-harga keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Honda CR-V dilengkapi enjin 4-silinder 2.0L, kuasa 170 hp. Konsumsi bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Kia Sportage dilengkapi enjin Turbo 1.5L, kuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 4-silinder 2.0L Honda CR-V mempunyai 30 kuasa kuda lebih banyak berbanding enjin Turbo 1.5L Kia Sportage, memberikan lebih keyakinan dalam pecutan sederhana, terutamanya apabila menyalip di lebuh raya. Namun, konsumsi bahan api Kia Sportage mungkin lebih mesra, perbezaan dalam perjalanan harian di bandar tidak akan terlalu besar.

Honda CR-V menggunakan cara pemanduan FWD.
Kia Sportage menggunakan cara pemanduan FWD.
Kedua-dua kereta ini mempunyai cara pemanduan yang sama, iaitu FWD, tidak akan ada perbezaan besar dalam rasa memandu harian.

Waranti Honda CR-V 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Waranti Kia Sportage 5 tahun/300,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda CR-V dan Kia Sportage kedua-duanya pilihan utama dalam pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jualan semula, anda boleh utamakan model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih prihatin dengan nisbah kualiti-harga dan peralatan, pilih model yang lebih dilengkapi. Pada akhirnya, disyorkan untuk uji jalan kedua-duanya, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.

Secara umumnya, Honda CR-V dan Kia Sportage adalah model yang sangat baik dalam pasaran Malaysia. Memilih yang mana, yang penting adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda membuat kajian, membandingkan lebih banyak tawaran dari kedai kereta, kemudian buat uji jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan pernah salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda CR-V dan Hyundai Santa Fe. Kedua-dua kereta ini dari segi harga dan kedudukan pasaran hampir sama. Hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda jimat masa membuat penyelidikan.
Honda CR-V di Malaysia harga OTR ialah RM 178,200 - 195,900, ada 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Hyundai Santa Fe di Malaysia harga OTR ialah RM 225,000 - 270,000, ada 3 varian, termasuk 2025 2.5T DCT 4WD Calligraphy 6 Seats (RM 270,000), 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige 7 Seats (RM 245,000), 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prime 7 Seats (RM 225,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda CR-V memang RM 46,800 lebih murah daripada Hyundai Santa Fe. Jika bajet terhad, varian permulaan Honda sudah cukup untuk keperluan harian. Tapi perlu perhatikan, beberapa ribu yang murah tu mungkin ada pertimbangan pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda CR-V dilengkapi enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Hyundai Santa Fe dilengkapi enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Kedua-dua kereta guna sistem kuasa yang sama, perasaan memandu harian asas tiada perbezaan. Dari segi penggunaan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Honda CR-V panjang badan 4500 mm, bagasi 450 L.
Hyundai Santa Fe panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda CR-V lebih panjang 100 mm daripada Hyundai Santa Fe. Ruang penumpang dalam kenderaan akan sedikit lebih lapang, terutamanya ruang lutut kerusi belakang. Jika anda sering mengangkut keluarga atau perlu letak kereta bayi, badan yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda CR-V dan Hyundai Santa Fe kedua-duanya pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebihutamakan kredibiliti jenama dan harga jual semula, pilih yang lebih baik kredibilitinya; jika lebih ambil berat nilai dan kelengkapan, pilih yang lebih kaya dengan kelengkapan. Akhir sekali cadangan kedua-dua model perlu ditengok uji teroka, pengalaman sendiri yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda CR-V dan Hyundai Santa Fe kedua-duanya model yang cukup bagus di pasaran Malaysia. Pilih yang mana, penting tengok keperluan dan bajet peribadi anda. Kita cadangkan buat penyelidikan terlebih dahulu, bandingkan beberapa kedai kereta, baru pergi uji teroka buat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan masa buat penyelidikan tiada salah.

Di pasar SUV Malaysia, ramai pembeli membuat perbandingan antara Honda CR-V dan Hyundai Tucson semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia adalah RM 178,200 - 195,900, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia adalah RM 143,888 - 197,888, terdapat keseluruhan 5 varian, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Hyundai Tucson adalah RM 34,312 lebih murah daripada Honda CR-V. Jujur berkata, dalam julat harga ini, jurang beberapa ribu ringgit sebenarnya tidak besar, yang penting adalah melihat nilai kegunaan keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Honda CR-V dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Kecekapan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Hyundai Tucson dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Kecekapan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 2.0L 4-silinder Honda CR-V mempunyai 30 kuasa kuda lebih daripada 1.5L Turbo Hyundai Tucson, pemecutan bahagian tengah lebih meyakinkan, terutamanya semasa menyalip di lebuh raya. Namun, kecekapan bahan api Hyundai Tucson mungkin lebih jimat, perbezaan dalam pengangkutan bandar harian tidak akan terlalu besar.

Panjang badan Honda CR-V 4500 mm, ruang muatan 450 L.
Panjang badan Hyundai Tucson 4400 mm, ruang muatan 400 L.
Dari segi ruang, panjang badan Honda CR-V adalah 100 mm lebih panjang daripada Hyundai Tucson, ruang dalaman penumpang akan lebih luas sikit, terutamanya ruang kaki barisan belakang. Jika anda sering membawa keluarga atau perlu meletakkan kerusi bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda CR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Hyundai Tucson menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, semuanya FWD, pengalaman memandu harian tidak akan terlalu berbeza.

Honda CR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk penggunaan keluarga, pengangkutan harian. Jika anda lebih menekankan reputasi jenama dan harga jualan semula, boleh pilih yang mempunyai reputasi lebih baik; Jika anda lebih mengambil berat tentang nilai kegunaan dan kelengkapan, maka pilih yang mempunyai konfigurasi lebih banyak. Akhirnya disyorkan untuk memandu uji kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda CR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Disyorkan agar anda membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran dealer, kemudian memandu uji untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan pernah salah.

Pasar SUV di Malaysia, banyak pembeli ketika memilih kereta membandingkan Honda CR-V dan Hyundai Tucson. Kedua-dua kereta ini berada agak hampir dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia ialah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 versi, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Daripada harga, harga permulaan Hyundai Tucson lebih murah RM 34,312 berbanding Honda CR-V. Jujur cakap, dalam segmen harga ini, perbezaan beberapa ribu sebenarnya tidak besar, kuncinya masih pada nilai kos keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Honda CR-V menggunakan enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Hyundai Tucson menggunakan enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 2.0L 4-cyl Honda CR-V mempunyai 30 hp lebih daripada 1.5L Turbo Hyundai Tucson, pecutan segmen tengah lebih yakin, terutamanya ketika memotong di lebuh raya. Namun penggunaan bahan api Hyundai Tucson mungkin lebih ramah, perbezaan penggunaan harian di bandar tidak akan terlalu besar.

Pencapaian keselamatan Honda CR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Pencapaian keselamatan Hyundai Tucson ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk SmartSense.
Pencapaian keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, dalam kelas ini peralatan keselamatan dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baharu masa kini memang tidak kurang, tiada perlu risau banyak mengenai hal ini.

Honda CR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Hyundai Tucson menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda CR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan pengangkutan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, boleh utamakan model yang lebih berprestij; jika anda lebih mementingkan nilai kos dan pelengkapan, pilih yang lebih lengkap. Pada akhirnya disarankan untuk uji jalan kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda CR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya masih melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian, membandingkan lebih banyak sebut harga dari agensi kereta, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan sedikit masa untuk membuat kajian pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda CR-V dan Hyundai Tucson apabila memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan kedudukan pasaran. Hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa melakukan penyelidikan.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia ialah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 versi, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Hyundai Tucson lebih murah RM 34,312 berbanding Honda CR-V. Jujur cakap, dalam julat harga ini, jurang beberapa ribu tidak begitu besar, perkara utama tetap melihat nisbah nilai dan kos jangka panjang keseluruhan.

Penarafan keselamatan Honda CR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penarafan keselamatan Hyundai Tucson ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk SmartSense.
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta sama, peralatan keselamatan dalam kategori ini dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidak teruk, tidak perlu risau sangat tentang ini.

Honda CR-V menggunakan sistem penggerak FWD.
Hyundai Tucson menggunakan sistem penggerak FWD.
Sistem penggerak kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, tiada perbezaan besar dalam pengalaman memandu harian.

Honda CR-V dan Hyundai Tucson adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jual semula, utamakan yang lebih dikenali; jika anda lebih mementingkan nisbah nilai dan peralatan, pilih yang lebih lengkap. Akhir sekali, disarankan untuk memandu uji kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda CR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, penting bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan melakukan kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa sebut harga dari pengedar kereta, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli sering membandingkan Honda CR-V dengan Mitsubishi Xforce ketika memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang hampir sama. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa melakukan kajian.
Honda CR-V mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 178,200 - 195,900, dengan 4 varian termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 109,930 - 119,930, dengan 2 varian termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Mitsubishi Xforce lebih murah sebanyak RM 68,270 berbanding Honda CR-V. Jujurnya, pada tahap harga ini, perbezaan beberapa ribu tidak terlalu besar, yang penting adalah nilai keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Honda CR-V mendapat penilaian keselamatan 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Mitsubishi Xforce mendapat penilaian keselamatan 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Penilaian keselamatan kedua-dua model kereta adalah sama. Dalam kelas ini, peralatan keselamatan dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baharu pada masa ini semuanya baik, jadi anda tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Honda CR-V menggunakan cara penggerak FWD.
Mitsubishi Xforce menggunakan cara penggerak FWD.
Cara penggerak kedua-dua model kereta adalah sama, iaitu FWD, jadi tiada perbezaan besar dalam pengalaman memandu harian.

Honda CR-V mempunyai jaminan 5 tahun / tiada had kilometer, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mitsubishi Xforce mempunyai jaminan 3 tahun / 100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda CR-V dan Mitsubishi Xforce adalah pilihan utama dalam pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, boleh memilih model dengan reputasi yang lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai dan peralatan, pilih model yang mempunyai konfigurasi lebih lengkap. Akhir sekali, disyorkan untuk memandu kedua-dua model tersebut kerana pengalaman peribadi adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda CR-V dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda melakukan kajian terlebih dahulu, bandingkan sebutan harga dari beberapa dealer kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda CR-V dan MG MG HS semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini agak rapat dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kaji selidik.
Honda CR-V mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian keseluruhan, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
MG MG HS mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 130,450 - 146,450, terdapat 2 varian keseluruhan, termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan MG MG HS lebih murah RM 47,750 berbanding Honda CR-V. Jujur berkata, dalam julat harga ini, perbezaan beberapa ribu sebenarnya tidak besar, yang utama ialah melihat nilai berbaloi keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Tahap keselamatan Honda CR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Tahap keselamatan MG MG HS ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Asas.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat penilaian yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) Honda CR-V dan Asas MG MG HS mempunyai perbezaan dari segi fungsi, jika anda lebih menekankan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda CR-V menggunakan sistem penggerak FWD.
MG MG HS menggunakan sistem penggerak FWD.
Sistem penggerak kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda CR-V jaminan 5 tahun/tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
MG MG HS jaminan 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Honda CR-V dan MG MG HS adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk penggunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih menekankan reputasi jenama dan nilai jualan semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nilai berbaloi dan kelengkapan, maka pilih yang mempunyai konfigurasi lebih kaya. Akhir sekali disarankan untuk kedua-dua model dicuba memandu, pengalaman langsung adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Honda CR-V dan MG MG HS adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kunci utama ialah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan agar anda membuat kaji selidik terlebih dahulu, bandingkan lebih banyak tawaran harga daripada pelbagai dealer, baru kemudian buat ujian teraju untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa membuat kaji selidik pasti tidak salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Honda CR-V dan MG MG HS apabila memilih kereta. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa penyelidikan.
Honda CR-V mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 178,200 - 195,900, dengan 4 varian termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
MG MG HS mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 130,450 - 146,450, dengan 2 varian termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan MG MG HS adalah RM 47,750 lebih murah berbanding Honda CR-V. Jujurnya, dalam julat harga ini, perbezaan beberapa ribu ringgit sebenarnya tidak besar, yang penting adalah melihat nilai keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Honda CR-V dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Konsumsi minyak rasmi 8.0 L/100km.
MG MG HS menggunakan enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-silinder Honda CR-V mempunyai 30 hp lebih berbanding 1.5L Turbo MG MG HS, memberikan lebih keyakinan dalam akselerasi pertengahan, terutamanya semasa memotong di lebuh raya. Namun, MG MG HS mungkin lebih efisien dalam penggunaan minyak, perbezaannya untuk perjalanan harian di bandar tidak akan terlalu besar.

Honda CR-V mempunyai panjang badan 4500 mm, ruang bagasi 450 L.
MG MG HS mempunyai panjang badan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda CR-V adalah 100 mm lebih panjang daripada MG MG HS, ruang dalaman penumpang sedikit lebih lapang, terutamanya ruang kaki di kerusi belakang. Jika anda sering mengangkut keluarga atau perlu meletakkan kereta bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.

Honda CR-V menggunakan cara pemacu FWD.
MG MG HS menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemacu yang sama, iaitu FWD, tiada perbezaan besar dalam pengalaman memandu harian.
Secara keseluruhannya, Honda CR-V dan MG MG HS adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, yang penting adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda membuat penyelidikan, bandingkan sebutan harga dari beberapa dealer, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat penyelidikan pasti tidak salah.

Pada pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli sering membandingkan Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 PHEV semasa memilih kereta. Kedua-dua kenderaan ini hampir sama dari segi harga dan posisi pasaran, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia ialah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 8 PHEV di Malaysia ialah RM 159,750 - 159,750, terdapat 2 varian, termasuk 1.6L Turbo Standard (RM 130,000), 1.6L Turbo Premium (RM 145,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Chery Tiggo 8 PHEV lebih murah RM 18,450 berbanding Honda CR-V. Jujur berkata, pada tahap harga ini, jurang beberapa ribu sebenarnya tidak besar, yang penting adalah nisbah kualiti terhadap harga keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Honda CR-V dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa kuda 170 hp. Konsumsi minyak rasmi 8.0 L/100km.
Chery Tiggo 8 PHEV dilengkapi Hybrid, kuasa kuda 170 hp. Konsumsi minyak rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid Chery Tiggo 8 PHEV mempunyai 0 kuasa kuda lebih daripada 2.0L 4-silinder Honda CR-V. Namun, untuk pemanduan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah memadai, tidak berasaan kurang kuasa.

Penarafan keselamatan Honda CR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penarafan keselamatan Chery Tiggo 8 PHEV ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat penarafan yang baik. Namun, Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) Honda CR-V dan Basic Chery Tiggo 8 PHEV mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, anda boleh bandingkan senarai fungsi kedua-dua dengan teliti.

Honda CR-V menggunakan cara pemanduan FWD.
Chery Tiggo 8 PHEV menggunakan cara pemanduan FWD.
Cara pemanduan kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, rasa pemanduan harian tidak akan berbeza jauh.
Secara keseluruhannya, Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 PHEV adalah model kereta yang cukup bagus di pasaran Malaysia. Pilihan mana satu bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan anda buat kajian terlebih dahulu, bandingkan sebutan harga di beberapa pengedar kereta, kemudian buat keputusan akhir selepas ujian pemandu. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa untuk membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 PHEV semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai julat harga dan定位 yang cukup hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia ialah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 8 PHEV di Malaysia ialah RM 159,750 - 159,750, terdapat 2 varian, termasuk 1.6L Turbo Standard (RM 130,000), 1.6L Turbo Premium (RM 145,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Chery Tiggo 8 PHEV lebih murah RM 18,450 berbanding Honda CR-V. Jujur beritahu, dalam julat harga ini, perbezaan beribu ringgit sebenarnya tidak besar, yang penting adalah melihat nilai keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Honda CR-V menggunakan cara pemanduan FWD.
Chery Tiggo 8 PHEV menggunakan cara pemanduan FWD.
Cara pemanduan kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda CR-V mempunyai jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Chery Tiggo 8 PHEV mempunyai jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 PHEV adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan harga barang terpakai, pertimbangkan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nisbah harga dan kelengkapan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih lengkap. Akhir sekali, disarankan untuk melakukan ujian memandu terhadap kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 PHEV adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pemilihan mana yang dipilih bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan sebut harga daripada beberapa kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah urusan besar, mengambil sedikit masa untuk membuat kajian pasti tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 Pro. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang sangat hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda CR-V di Malaysia mempunyai harga OTR RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Chery Tiggo 8 Pro di Malaysia mempunyai harga OTR RM 159,750 - 159,750, terdapat 2 varian, termasuk 1.6L Turbo Standard (RM 130,000), 1.6L Turbo Premium (RM 145,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Chery Tiggo 8 Pro lebih murah RM 18,450 daripada Honda CR-V. Secara jujur, dalam segmen harga ini, jurang beberapa ribu ringgit sebenarnya tidak besar, yang penting adalah nisbah harga dan prestasi keseluruhan serta kos penggunaan jangka panjang.

Honda CR-V dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Konsumsi bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Chery Tiggo 8 Pro dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Konsumsi bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, rasa semasa memandu secara harian secara asasnya tiada perbezaan. Dari segi penggunaan bahan api juga serupa, tidak perlu terlalu bimbang tentang perkara ini.

Penilaian keselamatan Honda CR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penilaian keselamatan Chery Tiggo 8 Pro adalah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat penilaian yang baik. Namun Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) Honda CR-V dan Basic Chery Tiggo 8 Pro mempunyai perbezaan dalam fungsi, jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Honda CR-V panjang badan 4500 mm, ruang bagasi 450 L.
Chery Tiggo 8 Pro panjang badan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Dari segi ruang, badan Honda CR-V lebih panjang 100 mm daripada Chery Tiggo 8 Pro, ruang duduk dalam kereta akan sedikit lebih lapang, terutamanya ruang kaki di kerusi belakang. Jika anda kerap membawa keluarga atau perlu meletakkan troli bayi, badan kereta yang lebih besar memang lebih praktikal.
Honda CR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Chery Tiggo 8 Pro jaminan 3 tahun/100,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhan, Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 Pro adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, yang penting bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda melakukan kajian, bandingkan beberapa kutipan harga daripada pengedar kereta yang berbeza, kemudian buat uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, banyak pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 Pro. Kedua-dua kereta ini dalam harga dan penempatan agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, bantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia adalah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Harga OTR Chery Tiggo 8 Pro di Malaysia adalah RM 159,750 - 159,750, terdapat 2 varian, termasuk 1.6L Turbo Standard (RM 130,000), 1.6L Turbo Premium (RM 145,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Chery Tiggo 8 Pro lebih murah RM 18,450 berbanding Honda CR-V. Jujur berkata, pada julat harga ini, perbezaan ribuan sebenarnya tidak besar, kuncinya adalah melihat nilai keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Honda CR-V dilengkapi enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Konsumsi bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Chery Tiggo 8 Pro dilengkapi enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Konsumsi bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, perasaan memandu sehari-hari secara asas tiada perbezaan. Dari segi konsumsi bahan api juga hampir sama, tiada keperluan untuk terlalu bimbang tentang perkara ini.

Honda CR-V menggunakan kaedah penggerak FWD.
Chery Tiggo 8 Pro menggunakan kaedah penggerak FWD.
Kaedah penggerak kedua-dua kereta sama, semuanya FWD, perasaan memandu sehari-hari tidak akan berbeza banyak.

Honda CR-V waranti 5 tahun/tanpa had kilometer, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Chery Tiggo 8 Pro waranti 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 Pro adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan nilai semula, boleh utamakan model yang lebih baik reputasinya; jika anda lebih mementingkan nilai dan pelengkapan, maka pilih model dengan pelengkapan lebih banyak. Akhir sekali cadangan kedua-dua model mesti dipandu untuk ujian, pengalaman langsung adalah yang paling penting.
Secara umumnya, Honda CR-V dan Chery Tiggo 8 Pro adalah model yang agak baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, kuncinya adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda buat kajian, bandingkan beberapa tawaran harga dari kedai kereta, kemudian buat ujian jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah urusan besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak akan salah.
