喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家在揀車嘅時候都會拿奇瑞瑞虎 9 同寶馬 X1 嚟比較。這兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細比較,幫你省咗做功課嘅時間。
奇瑞瑞虎 9 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 166,800 - 179,800,一共有 1 個版本,包括 2026 2.0T 標準(RM 179,750) 等。
寶馬 X1 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 252,800 - 252,800,一共有 2 個版本,包括 sDrive18i(RM 220,000)、sDrive20i(RM 250,000) 等。
從價錢嚟睇,奇瑞瑞虎 9 嘅起步價確實比寶馬 X1 平咗 RM 86,000。如果你預算有限,奇瑞嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要注意,平嗰幾千塊,可能喺配備上面會有取捨,具體睇你嘅需求。

奇瑞瑞虎 9 配備 2.0L 4 汽缸,馬力 170 hp。官方油耗 8.0 L/100km。
寶馬 X1 配備 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
動力方面,寶馬 X1 嘅 2.0L Turbo 比奇瑞瑞虎 9 嘅 2.0L 4 汽缸多咗 50 匹馬力。不過日常喺市區開,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

奇瑞瑞虎 9 嘅安全評級係 TBD,主動安全系統包括 Basic。
寶馬 X1 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Premium ADAS。
安全配備方面,兩款車都拿到唔錯嘅評級。不過奇瑞瑞虎 9 嘅 Basic 同寶馬 X1 嘅 Premium ADAS 喺功能上面有些差異,如果你比較重視主動安全嘅話,可以仔細比較下兩者嘅功能列表。

奇瑞瑞虎 9 車身長 4400 mm,行李箱 400 L。
寶馬 X1 車身長 4400 mm,行李箱 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

奇瑞瑞虎 9 同寶馬 X1 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更重視品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配備更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。

總體嚟講,奇瑞瑞虎 9 同寶馬 X1 都係馬來西亞市場唔錯嘅車型。揀邊一部,關鍵仲係睇你個人需要同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿 GWM Haval H6 同 Volkswagen Tiguan 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細比較,幫你省下做功課嘅時間。
GWM Haval H6 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 139,750 - 139,750,一共有 2 個版本,包括 1.5L Turbo Standard(RM 140,000)、1.5L Turbo Premium(RM 155,000)等。
Volkswagen Tiguan 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 206,540 - 260,024,一共有 2 個版本,包括 2025 Allspace 2.0T R-Line(RM 260,024)、2025 Allspace 1.4T Elegance(RM 206,540)等。
從價錢來看,GWM Haval H6 嘅起步價確實比 Volkswagen Tiguan 平咗 RM 66,790。如果你預算有限,GWM 嘅入門版已經可以满足日常需要。但都要留意,平嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取舍,具體要看你嘅需要。

GWM Haval H6 搭載 Hybrid,馬力 170 hp。官方油耗 4.5 L/100km。
Volkswagen Tiguan 搭載 2.0L 4-cyl,馬力 170 hp。官方油耗 8.0 L/100km。
動力方面,Volkswagen Tiguan 嘅 2.0L 4-cyl 比 GWM Haval H6 嘅 Hybrid 多咗 0 匹馬力。不過日常喺市區開,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

GWM Haval H6 車身長 4400 mm,行李箱 400 L。
Volkswagen Tiguan 車身長 4400 mm,行李箱 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

GWM Haval H6 採用 FWD 驅動方式。
Volkswagen Tiguan 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。
GWM Haval H6 同 Volkswagen Tiguan 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰款;如果你更在意性價比同配備,就揀配備更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試車,親身體驗先係最重要。
總體嚟講,GWM Haval H6 同 Volkswagen Tiguan 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵都係睇你個人需要同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試車做最終決定。買車係件大事,花啲時間做功課絕對無錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿富豪 XC90 同奧迪 Q7 嚟做比較。呢兩部車喺價位同定位上都幾接近嘅,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你慳返做功課嘅時間。
富豪 XC90 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 418,888 - 418,888,總共有一 1 個版本,包括 2025 2.0T Ultra(RM 418,888)等。
奧迪 Q7 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 462,222 - 462,222,總共有一 1 個版本,包括 Standard(RM 462,222)等。
從價錢嚟睇,富豪 XC90 嘅起步價確實比奧迪 Q7 平咗 RM 43,334。如果你預算有限,富豪嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要小心,平嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取捨,具體要睇你嘅需要。

富豪 XC90 搭載 3.0L Turbo,馬力 350 hp。官方油耗 12.0 L/100km。
奧迪 Q7 搭載 3.0L Turbo,馬力 350 hp。官方油耗 12.0 L/100km。
兩部車用緊同一套動力系統,日常行起嚟嘅感覺基本無分別。油耗方面也差唔多,唔使太糾結呢一點。

富豪 XC90 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Premium ADAS。
奧迪 Q7 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Premium ADAS。
兩部車嘅安全評級一樣,喺呢個級數入面安全配備都算俾好齊全。依家嘅新車安全性都唔差,唔使太擔心呢一點。

富豪 XC90 保修 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
奧迪 Q7 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

富豪 XC90 同奧迪 Q7 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑好嗰個;如果你更在意性價比同配備,就揀配置更豐富嗰款。最後都建議兩部都去試駕,親身體驗先至係最重要。

總計嚟講,富豪 XC90 同奧迪 Q7 都係馬來西亞市場幾好嘅車型。揀邊一部,關鍵仲係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去做試駕先做最後決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對無錯。

喺馬來西亞嘅轎車市場,好多買家喺揀車嗰陣都會將 Honda Civic 同 Mazda Mazda 3 作比較。呢兩部車喺價錢同定位上都好接近,今日我哋就從多個方面做一次詳細對比,幫你節省做功課嘅時間。
Honda Civic 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 133,900 - 167,900,合共有 5 個版本,包括 2025 e:HEV 2.0L RS(RM 167,900)、2025 1.5T RS(RM 149,900)、2025 1.5T V(RM 144,900) 等。
Mazda Mazda 3 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 119,620 - 175,059,合共有 2 個版本,包括 1.5L SkyActiv-G(RM 135,000)、2.0L SkyActiv-G(RM 155,000) 等。
由價錢嚟睇,Mazda Mazda 3 嘅起步價比 Honda Civic 平咗 RM 14,280。老實講,喺呢個價位段,幾千蚊嘅差距其實唔算大,關鍵都係睇整體嘅性價比同長期使用成本。

Honda Civic 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM)。
Mazda Mazda 3 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 。
呢兩部車嘅安全評級一樣,喺呢個級別入面安全配備都算給得好齊全。依家嘅新车安全性都唔錯,唔使太擔心呢一點。

Honda Civic 車身長 4450 mm,後備箱 470 L。
Mazda Mazda 3 車身長 4400 mm,後備箱 400 L。
空間方面,Honda Civic 嘅車身比 Mazda Mazda 3 長咗 50 mm,車廂乘坐空間會稍微寬鬆少少,尤其係後座腳位空間。如果你經常載家人或者要放嬰兒車,大少少嘅車身真係更加實用。

Honda Civic 同 Mazda Mazda 3 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰款;如果你更在意性價比同配備,就揀配置更豐富嗰款。最終都建議兩部都去試駕,親身體驗先至最重要。
總體嚟講,Honda Civic 同 Mazda Mazda 3 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵都係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅皮卡市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿馬自達 BT-50 同三菱 Triton 嚟做比較。呢兩部車喺價位同定位上都好接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省返做功課嘅時間。
馬自達 BT-50 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 140,418 - 140,418,一共有 1 個版本,包括 2025 3.0T High Plus(RM 140,418) 等。
三菱 Triton 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 101,930 - 169,930,一共有 7 個版本,包括 2026 Double Cab 2.4T AT Athlete Championship(RM 169,930)、2026 Double Cab 2.4T AT Premium Championship(RM 155,930)、2025 Double Cab 2.4T AT Athlete(RM 159,930) 等。
由價錢睇嚟,三菱 Triton 嘅入門價比馬自達 BT-50 平咗 RM 38,488。講真嘅,喺呢個價位段,幾千蚊嘅差價其實唔算大,關鍵仲係睇整體嘅性價比同長期使用成本。

馬自達 BT-50 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 Brand ADAS。
三菱 Triton 嘅安全評級係 TBD,主動安全系統包括 Basic。
安全配備方面,兩部車都拿到唔錯嘅評級。不過馬自達 BT-50 嘅 Brand ADAS 同三菱 Triton 嘅 Basic 喺功能上有少少分別,如果你好重視主動安全嘅話,可以仔細比較下兩者的功能列表。

馬自達 BT-50 採用 FWD 驅動方式。
三菱 Triton 採用 FWD 驅動方式。
兩部車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。

馬自達 BT-50 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
三菱 Triton 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

馬自達 BT-50 同三菱 Triton 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更重視品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配備更豐富嗰款。最終仲係建議兩部都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。

總嚟講,馬自達 BT-50 同三菱 Triton 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊輛,關鍵仲係睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅汽車市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿馬自達 CX-5 同奇瑞 Tiggo 7 PHEV 嚟做比較。今日我哋由多個方面做一次詳細嘅比較,幫你節省做功課嘅時間。


馬自達 CX-5 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 135,469 - 166,760,合共有 3 個版本,包括 2025 2.0L AT 35th Anniversary(RM 316,154)、2025 2.0L AT(RM 296,154)、2025 2.0L MT(RM 294,154) 等。
奇瑞 Tiggo 7 PHEV 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 129,750 - 129,750,合共有 2 個版本,包括 2025 1.5T 90km CSH(RM 129,750)、Tiggo 7 PHEV 支援邊種充電方法?可以用家居電源插座充電嗎?(RM 117,478) 等。
由價錢嚟睇,奇瑞 Tiggo 7 PHEV 嘅起步價比馬自達 CX-5 平咗 RM 5,719。講實話,喺呢個價位段,幾千塊嘅差距其實唔算大,關鍵仲係睇整體嘅性價比同長期使用成本。

馬自達 CX-5 搭載 1.5L Turbo,馬力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
奇瑞 Tiggo 7 PHEV 搭載 Hybrid,馬力 170 hp。官方油耗 4.5 L/100km。
動力方面,奇瑞 Tiggo 7 PHEV 嘅 Hybrid 比馬自達 CX-5 嘅 1.5L Turbo 多咗 30 匹馬力。不過日常喺市區開嘅話,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

馬自達 CX-5 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
奇瑞 Tiggo 7 PHEV 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

馬自達 CX-5 同奇瑞 Tiggo 7 PHEV 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,就揀配備更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。

總括嚟講,馬自達 CX-5 同奇瑞 Tiggo 7 PHEV 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊架,關鍵仲係睇你嘅個人需求同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花啲時間做功課絕對唔會錯。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Toyota Corolla 和 Nissan Almera 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Toyota Corolla 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 144,800 - 149,800,一共有 2 个版本,包括 2026 1.8L GR Sport(RM 149,800)、2026 1.8L G(RM 144,800) 等。
Nissan Almera 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 83,888 - 95,888,一共有 3 个版本,包括 2025 1.0T VLT(RM 95,888)、2025 1.0T VLP(RM 89,888)、2025 1.0T VL(RM 83,888) 等。
从价钱来看,Nissan Almera 的起步价比 Toyota Corolla 便宜了 RM 60,912。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Toyota Corolla 搭载 1.5L Turbo,马力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
Nissan Almera 搭载 1.5L 4-cyl,马力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
动力方面,Toyota Corolla 的 1.5L Turbo 比 Nissan Almera 的 1.5L 4-cyl 多了 35 匹马力,中段加速会更有信心,尤其是跑高速公路超车的时候。但 Nissan Almera 的油耗表现可能更好,日常市区通勤的话差别不会太明显。

Toyota Corolla 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 TSS (PCS, LDA, ACC, LTA)。
Nissan Almera 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

Toyota Corolla 保修 5年/无限制里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Nissan Almera 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

总的来说,Toyota Corolla 和 Nissan Almera 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Honda Civic Type R 和 Mercedes-Benz A-Class 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Honda Civic Type R 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 399,900 - 399,900,一共有 3 个版本,包括 2023 2.0T Standard(RM 399,900)、OTR NI(RM 399,900)、Volvo ES90(RM 339,888) 等。
Mercedes-Benz A-Class 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 241,888 - 269,888,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 241,888) 等。
从价钱来看,Mercedes-Benz A-Class 的起步价比 Honda Civic Type R 便宜了 RM 158,012。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Honda Civic Type R 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Mercedes-Benz A-Class 搭载 2.0L 4-cyl,马力 170 hp。官方油耗 8.0 L/100km。
动力方面,Honda Civic Type R 的 2.0L Turbo 比 Mercedes-Benz A-Class 的 2.0L 4-cyl 多了 50 匹马力,中段加速会更有信心,尤其是跑高速公路超车的时候。但 Mercedes-Benz A-Class 的油耗表现可能更好,日常市区通勤的话差别不会太明显。

Honda Civic Type R 车身长 4450 mm,后备箱 470 L。
Mercedes-Benz A-Class 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
空间方面,Honda Civic Type R 的车身比 Mercedes-Benz A-Class 长了 50 mm,车内乘坐空间会稍微宽裕一些,尤其是后座腿部空间。如果你经常载家人或者需要放婴儿车,大一点的车身确实更实用。

Honda Civic Type R 保修 5年/无限制里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz A-Class 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

总的来说,Honda Civic Type R 和 Mercedes-Benz A-Class 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Honda Civic 和 Volkswagen Golf GTI 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Honda Civic 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 133,900 - 167,900,一共有 5 个版本,包括 2025 e:HEV 2.0L RS(RM 167,900)、2025 1.5T RS(RM 149,900)、2025 1.5T V(RM 144,900) 等。
Volkswagen Golf GTI 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 256,962 - 256,962,一共有 3 个版本,包括 2025 2.0T Sepang Edition(RM 262,990)、2025 2.0T Standard(RM 256,962)、DCT(RM 219,800) 等。
从价钱来看,Honda Civic 的起步价确实比 Volkswagen Golf GTI 便宜了 RM 123,062。如果你预算有限,Honda 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Honda Civic 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM)。
Volkswagen Golf GTI 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 IQ.Drive。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Honda Civic 的 Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM) 和 Volkswagen Golf GTI 的 IQ.Drive 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Honda Civic 车身长 4450 mm,后备箱 470 L。
Volkswagen Golf GTI 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
空间方面,Honda Civic 的车身比 Volkswagen Golf GTI 长了 50 mm,车内乘坐空间会稍微宽裕一些,尤其是后座腿部空间。如果你经常载家人或者需要放婴儿车,大一点的车身确实更实用。

Honda Civic 采用 FWD 驱动方式。
Volkswagen Golf GTI 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

总的来说,Honda Civic 和 Volkswagen Golf GTI 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Honda City 和 Mazda Mazda 2 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。

Honda City 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 84,900 - 112,900,一共有 4 个版本,包括 2023 1.5L RS(RM 99,900)、2023 1.5L V(RM 94,900)、2023 1.5L E(RM 89,900) 等。
Mazda Mazda 2 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 108,670 - 108,670,一共有 1 个版本,包括 1.5L SkyActiv-G(RM 108,670) 等。
从价钱来看,Honda City 的起步价确实比 Mazda Mazda 2 便宜了 RM 23,770。如果你预算有限,Honda 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Honda City 搭载 1.5L 4-cyl,马力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
Mazda Mazda 2 搭载 1.5L Turbo,马力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
动力方面,Mazda Mazda 2 的 1.5L Turbo 比 Honda City 的 1.5L 4-cyl 多了 35 匹马力。不过日常在市区开的话,两款车的动力都够用,不会觉得不够力。

Honda City 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM)。
Mazda Mazda 2 的安全评级是 5★ (ASEAN NCAP),主动安全系统包括 。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。
Honda City 保修 5年/无限制里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mazda Mazda 2 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
总的来说,Honda City 和 Mazda Mazda 2 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mazda CX-80 和 Volvo XC40 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Mazda CX-80 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 296,610 - 296,610,一共有 1 个版本,包括 2025 2.5L 65km High Plus(RM 296,610) 等。
Volvo XC40 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 278,888 - 278,888,一共有 1 个版本,包括 2025 2.0T Plus(RM 278,888) 等。
从价钱来看,Volvo XC40 的起步价比 Mazda CX-80 便宜了 RM 17,722。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Mazda CX-80 采用 FWD 驱动方式。
Volvo XC40 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Mazda CX-80 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Volvo XC40 保修 5年/无限里程,保养间隔 每10,000km或6个月。

Mazda CX-80 和 Volvo XC40 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。
总的来说,Mazda CX-80 和 Volvo XC40 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mazda CX-9 和 Mercedes-Benz GLE 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Mazda CX-9 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 328,810 - 345,810,一共有 2 个版本,包括 2023 2.5T 4WD(RM 345,810)、2023 2.5T 2WD(RM 328,810) 等。
Mercedes-Benz GLE 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 544,888 - 544,888,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 544,888) 等。
从价钱来看,Mazda CX-9 的起步价确实比 Mercedes-Benz GLE 便宜了 RM 216,078。如果你预算有限,Mazda 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Mazda CX-9 车身长 4500 mm,后备箱 450 L。
Mercedes-Benz GLE 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
空间方面,Mazda CX-9 的车身比 Mercedes-Benz GLE 长了 100 mm,车内乘坐空间会稍微宽裕一些,尤其是后座腿部空间。如果你经常载家人或者需要放婴儿车,大一点的车身确实更实用。

Mazda CX-9 采用 FWD 驱动方式。
Mercedes-Benz GLE 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Mazda CX-9 和 Mercedes-Benz GLE 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Mazda CX-9 和 Mercedes-Benz GLE 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mazda CX-9 和 BMW X3 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Mazda CX-9 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 328,810 - 345,810,一共有 2 个版本,包括 2023 2.5T 4WD(RM 345,810)、2023 2.5T 2WD(RM 328,810) 等。
BMW X3 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 325,800 - 358,800,一共有 2 个版本,包括 xDrive20i(RM 320,000)、xDrive30e(RM 360,000) 等。
从价钱来看,BMW X3 的起步价比 Mazda CX-9 便宜了 RM 3,010。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Mazda CX-9 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
BMW X3 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
两款车用的是同一套动力系统,所以日常开起来的感受基本没有差别。油耗方面也差不多,不用太纠结这一点。

Mazda CX-9 保修 5年/150,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
BMW X3 保修 5年/无限里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mazda CX-9 和 BMW X3 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。
总的来说,Mazda CX-9 和 BMW X3 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 BMW 3 Series 和 Mercedes-Benz E-Class 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
BMW 3 Series 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 267,800 - 392,800,一共有 2 个版本,包括 320i Sport(RM 248,000)、330i M Sport(RM 298,000) 等。
Mercedes-Benz E-Class 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 363,888 - 363,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,BMW 3 Series 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class 便宜了 RM 96,088。如果你预算有限,BMW 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

BMW 3 Series 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mercedes-Benz E-Class 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

BMW 3 Series 保修 5年/无限里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz E-Class 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

BMW 3 Series 和 Mercedes-Benz E-Class 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,BMW 3 Series 和 Mercedes-Benz E-Class 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Lexus LS 和 Porsche 911 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Lexus LS 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 1,250,000 - 1,531,000,一共有 2 个版本,包括 2021 500 Executive Kiriko(RM 1,531,000)、2021 500 Luxury(RM 1,250,000) 等。
Porsche 911 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 1,430,000 - 2,630,000,一共有 10 个版本,包括 2025 2.0T S line(RM 340,112)、PMT 1874, Lorong IKS BukitTengah 14000 Bukit Mertajam(RM 294,800)、2026 GT3 RS 4.0L DCT(RM 2,630,000) 等。
从价钱来看,Lexus LS 的起步价确实比 Porsche 911 便宜了 RM 180,000。如果你预算有限,Lexus 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Lexus LS 搭载 3.0L Turbo,马力 350 hp。官方油耗 12.0 L/100km。
Porsche 911 搭载 3.0L Turbo,马力 350 hp。官方油耗 12.0 L/100km。
两款车用的是同一套动力系统,日常开起来的感受基本没有差别。油耗方面也差不多,不用太纠结这一点。

Lexus LS 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Porsche 911 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Lexus LS 采用 FWD 驱动方式。
Porsche 911 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Lexus LS 和 Porsche 911 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Lexus LS 和 Porsche 911 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Lexus ES 和 Porsche 718 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Lexus ES 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 320,888 - 371,888,一共有 4 个版本,包括 2025 250 F Sport(RM 371,888)、2025 250 Luxury(RM 356,888)、2025 250 Premium(RM 320,888) 等。
Porsche 718 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 545,000 - 1,700,000,一共有 6 个版本,包括 2025 AMG G 63(RM 1,948,888)、2025 Cayman 2.0T(RM 585,000)、2025 Boxster 2.0T(RM 545,000) 等。
从价钱来看,Lexus ES 的起步价确实比 Porsche 718 便宜了 RM 224,112。如果你预算有限,Lexus 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Lexus ES 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Porsche 718 搭载 3.0L Turbo,马力 350 hp。官方油耗 12.0 L/100km。
动力方面,Porsche 718 的 3.0L Turbo 比 Lexus ES 的 2.0L Turbo 多了 130 匹马力。不过日常在市区开,两款车的动力都够用,不会觉得不够力。

Lexus ES 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Porsche 718 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Lexus ES 采用 FWD 驱动方式。
Porsche 718 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Lexus ES 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Porsche 718 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
两款车的保修条件一样,这方面不用纠结。实际保养成本还要看品牌的服务网络和零件价格,建议去车友群问问真实车主的经验。

总的来说,Lexus ES 和 Porsche 718 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Lexus ES 和 Mercedes-Benz E-Class 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Lexus ES 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 320,888 - 371,888,一共有 4 个版本,包括 2025 250 F Sport(RM 371,888)、2025 250 Luxury(RM 356,888)、2025 250 Premium(RM 320,888) 等。
Mercedes-Benz E-Class 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 363,888 - 363,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,Lexus ES 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class 便宜了 RM 43,000。如果你预算有限,Lexus 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Lexus ES 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Mercedes-Benz E-Class 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
两款车用的是同一套动力系统,日常开起来的感受基本没有差别。油耗方面也差不多,不用太纠结这一点。

Lexus ES 采用 FWD 驱动方式。
Mercedes-Benz E-Class 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Lexus ES 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz E-Class 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
两款车的保修条件一样,这方面不用纠结。实际保养成本还要看品牌的服务网络和零件价格,建议去车友群问问真实车主的经验。

Lexus ES 和 Mercedes-Benz E-Class 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Lexus ES 和 Mercedes-Benz E-Class 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Lexus ES 和 BMW 5 Series 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Lexus ES 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 320,888 - 371,888,一共有 4 个版本,包括 2025 250 F Sport(RM 371,888)、2025 250 Luxury(RM 356,888)、2025 250 Premium(RM 320,888) 等。
BMW 5 Series 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 340,800 - 407,800,一共有 2 个版本,包括 520i Sport(RM 320,000)、530e M Sport(RM 380,000) 等。
从价钱来看,Lexus ES 的起步价确实比 BMW 5 Series 便宜了 RM 19,912。如果你预算有限,Lexus 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Lexus ES 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
BMW 5 Series 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
两款车用的是同一套动力系统,日常开起来的感受基本没有差别。油耗方面也差不多,不用太纠结这一点。

Lexus ES 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
BMW 5 Series 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Lexus ES 采用 FWD 驱动方式。
BMW 5 Series 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

总的来说,Lexus ES 和 BMW 5 Series 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。
