Bahasa Melayu
Muat turun Aplikasi
Ikuti kami
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • TikTok
  • X
UtamaBeritaDilema Belanjawan yang Sama: Xpander Tambah Dua Tempat Duduk, Xforce Tambah Ketenangan Minda Tujuh Tahun

Dilema Belanjawan yang Sama: Xpander Tambah Dua Tempat Duduk, Xforce Tambah Ketenangan Minda Tujuh Tahun

Kongsi video
Melangkah masuk ke bilik pameran Mitsubishi, pembeli dengan bajet sekitar RM110,000 akan berdepan situasi yang cukup menarik. Di sebelah kiri pentas pameran ialah Mitsubishi Xpander tujuh tempat duduk, manakala di sebelah kanan pula Mitsubishi Xforce lima tempat duduk. Kedua-duanya dipasang secara tempatan (CKD) di Pekan, Pahang, berkongsi enjin 1.5L aspirasi semula jadi 4A91 yang sama, dan jurang harganya sangat rapat.

Xpander 1.5L dijual pada RM99,980, manakala varian satu anak tangga lebih tinggi Xpander Plus pada harga RM109,980; Xforce Urban pula ditawarkan pada RM109,980, dan varian tertinggi Ultimate pada harga RM119,980. Perincian paling menarik terletak di sini: varian spesifikasi tertinggi Xpander dan model asas Xforce berkongsi tanda harga yang tepat sama.

Kombinasi pertama, RM10,000 untuk beli dua tempat duduk atau beli ketenangan minda

Jurang harga antara Xpander 1.5L dan Xforce Urban adalah RM10,000, dan perbezaan paling ketara yang dibeli dengan wang ini ialah jumlah tempat duduk. Xpander memanfaatkan susun atur 2+3+2 untuk memuatkan tujuh tempat duduk, barisan kedua boleh dilipat ke hadapan dengan sekali sentuh (one-touch tumble), dan barisan ketiga boleh dilipat rata. Ruang but agak terhad apabila barisan ketiga ditegakkan, namun mencapai 495 liter apabila dilipat, serta boleh mencecah 837 liter jika barisan kedua dan ketiga dilipat sepenuhnya. Senario paling mantap untuk model ini adalah memuatkan ahli keluarga bersama bagasi penuh ketika musim balik kampung.

Xforce hadir dengan konfigurasi lima tempat duduk standard bersama ruang but 410 liter, tempat duduk belakang dengan pecahan 40:20:40 dan sandaran yang boleh dilaras lapan tahap, serta 24 ruang simpanan di serata kabin, menjadikannya jauh lebih praktikal dan selesa untuk kegunaan harian keluarga kecil tiga atau empat orang.

Pakej keselamatan menjadi jurang pemisah sebenar dalam perbandingan ini. Seluruh varian Xpander hanya dibekalkan dengan dua beg udara tanpa sebarang sistem keselamatan aktif. Sebaliknya, Xforce Urban sudah didatangkan dengan empat beg udara, Amaran Titik Buta, Amaran Trafik Silang Belakang, Sistem Pemantauan Tekanan Tayar (TPMS)serta kamera 360 darjah, cuma ciri Pembrekan Kecemasan Autonomi dan Kawalan Pelayaran Adaptif dikhususkan untuk Ultimate sahaja. Pada tanda harga yang sama, satu memberi anda dua tempat duduk ekstra, manakala satu lagi menawarkan dua beg udara tambahan bersama lapisan perlindungan elektronik. Pilihan mana yang lebih berbaloi bergantung kepada jumlah penumpang harian anda.

Pasangan sifar perbezaan harga, Plus dan Urban sebenarnya mewakili dua set nilai

Apabila bajet dihadkan pada RM109,980, anda akan berdepan dilema paling sukar. Perbezaan RM10,000 bagi Xpander Plus berbanding model asas memberikan anda kamera 360 darjah, dashcam depan dan belakang, tempat duduk kulit, pengecas tanpa wayar, skirting bawah berwarna perak, door visor dan spoiler belakang yang besar, melengkapkan pakej keselesaan serta gaya sekali gus.

Manakala Xforce Urban membelanjakan kos tersebut pada kelebihan teras seperti empat beg udara, transmisi CVT, rim 18 inci dan penyaman udara dua zon. Sama ada mengutamakan aksesori keselesaan atau asas mekanikal serta keselamatan, ini adalah pertembungan karakter yang paling berbeza antara kedua-duanya.

Perbandingan antara varian tertinggi, jurang RM10,000 tiba-tiba menjadi sangat kecil

Bagi perbandingan Xpander Plus vs Xforce Ultimate, perbezaan harganya tetap RM10,000, namun imbangan nilai jelas memihak kepada SUV berkenaan. Ultimate menawarkan enam beg udara bersama pakej ADAS yang lengkap merangkumi Mitigasi Perlanggaran Hadapan, Kawalan Pelayaran Adaptif dengan fungsi Stop & Go, Lampu Tinggi Automatik dan Pemberitahuan Pelepasan Kenderaan Hadapan. Kluster meter dinaik taraf ke paparan digital 8 inci, skrin infotainmen diperbesar kepada 12.3 inci dengan sokongan Apple CarPlay dan Android Auto tanpa wayar, serta pintu but belakang berkuasa bebas tangan dengan sensor kaki.

Xforce telah meraih penarafan lima bintang ASEAN NCAP, manakala Xpander facelift belum memiliki keputusan ujian kemalangan di bawah protokol terbaharu itu.

Jantung yang sama, dua personaliti

Kedua-dua model berkongsi nadi 1.5L 4A91 yang menjana 105 PS dan tork 141 Nm. Prestasinya tidak boleh dianggap terlalu lincah pada mana-mana model, malah Xpander dengan muatan penuh tujuh penumpang memerlukan sedikit kesabaran ketika mendaki jalan berbukit. Perbezaan utama terletak pada transmisi: Xpander setia dengan kotak gear 4-kelajuan automatik konvensional yang ringkas, murah diselenggara dan terasa cukup responsif untuk pemanduan henti-mula di dalam bandar.

Xforce pula menggunakan transmisi CVT daripada Aisin yang menjanjikan kelancaran pemanduan lebih baik. Varian Ultimate turut didatangkan dengan empat mod pemanduan, di mana Wet Mode ditala khusus untuk permukaan jalan basah akibat hujan lebat tiba-tiba di Asia Tenggara, satu perincian yang amat bersesuaian dengan iklim Malaysia.

Selepas lima tahun, penyata bil akan berbicara

Pakej waranti Xpander adalah lima tahun tanpa had perbatuan, satu standard yang sudah cukup berdaya saing di pasaran. Manakala Xforce kini ditawarkan secara rasmi dengan waranti tujuh tahun tanpa had perbatuan, lengkap bersama pakej upah percuma dan alat ganti percuma selama tujuh tahun, sekali gus mengurangkan kos pemilikan jangka panjang ke tahap minimum.

Dengan enjin 1.5L, cukai jalan tahunan untuk kedua-dua model di Semenanjung Malaysia kekal sama iaitu RM90 setahun. Jika anda berhasrat menggunakan kenderaan sehingga lapan atau sepuluh tahun, pakej jaminan Xforce pasti menjimatkan kos perbelanjaan servis anda secara ketara.

Tunggu atau beli? Bergantung pada keperluan anda

Sekiranya kenderaan anda kerap membawa enam atau tujuh penumpang, atau kegunaan kerja menuntut muatan manusia serta kargo serentak, Xpander ialah jawapan paling logik. Namun, disyorkan melangkah terus ke varian Plus, kerana penjimatan RM10,000 pada model asas berkemungkinan membuatkan anda menyesal saban hari akibat ketiadaan kamera undur dan kerusi balutan fabrik. Untuk keluarga kecil tidak melebihi empat orang yang mementingkan keselamatan serta kualiti kabin, Xforce Urban sudah memadai, empat beg udara dan pakej bantuan letak kereta menyeluruh sudah cukup menepati standard pasaran semasa.

Jika bajet anda mampu diperluas ke paras RM120,000, varian Ultimate dengan pakej ADAS penuh dan jaminan waranti tujuh tahun merupakan tawaran paling lengkap yang sukar ditandingi oleh mana-mana jenama bukan nasional dalam julat harga tersebut.

Xpander menawarkan kelebihan maksimum dari segi ruang, manakala Xforce menjamin ketenangan minda asas.

Mitsubishi Xforce dan Xpander Jadual Perbandingan Spesifikasi Terperinci

Perkara Xpander 1.5L Xpander Plus 1.5L Xforce Urban Xforce Ultimate
Harga (atas jalan tanpa insurans Semenanjung) RM99,980 RM109,980 RM109,980 RM119,980
Pemasangan CKD CKD CKD CKD
Kapasiti Tempat Duduk 7 7 5 5
Enjin 1.5L Aspirasi semula jadi 1.5L Aspirasi semula jadi 1.5L Aspirasi semula jadi 1.5L Aspirasi semula jadi
Kuasa Maksimum 105 PS 105 PS 105 PS 105 PS
Tork Maksimum 141 Nm 141 Nm 141 Nm 141 Nm
Transmisi 4-Kelajuan Automatik 4-Kelajuan Automatik CVT CVT
Sistem Pacuan Pacuan Roda Hadapan (FWD) Pacuan Roda Hadapan (FWD) Pacuan Roda Hadapan (FWD) Pacuan Roda Hadapan (FWD)
Panjang 4475 mm 4475 mm 4390 mm 4390 mm
Lebar 1750 mm 1750 mm 1810 mm 1810 mm
Tinggi 1730 mm 1730 mm 1660 mm 1660 mm
Jarak Roda 2775 mm 2775 mm 2650 mm 2650 mm
Kelegaan Tanah 225 mm 225 mm 222 mm 222 mm
Kapasiti But 495 liter (barisan ketiga dilipat) 495 liter (barisan ketiga dilipat) 410 liter 410 liter
Kapasiti Tangki Bahan Api 45 liter 45 liter 42 liter 42 liter
Rim 17 inci 17 inci 18 inci 18 inci
Beg Udara 2 2 4 6
Bantuan Keselamatan Aktif (ADAS) Tiada Tiada Pemantauan Titik Buta, Amaran Trafik Silang Belakang Pakej Penuh ADAS (FCM, ACC, AHB, LCDN)
Kamera Pandangan Sekeliling Kamera undur 360 darjah 360 darjah 360 darjah
Mod Pemanduan Tiada Tiada Normal Empat Mod (termasuk Wet Mode)
Skrin Infotainmen 9 inci 9 inci 8 inci (berwayar) 12.3 inci (tanpa wayar)
Paparan Meter 4.2 inci 4.2 inci 4.2 inci 8 inci Digital
Pintu But Berkuasa Tiada Tiada Tiada Ada (sensor bebas tangan)
Material Tempat Duduk Fabrik Kulit Kulit Kulit
Pengecas Tanpa Wayar Tiada Ada Tiada Ada
Kawalan Kestabilan (ESC) & Bantuan Mula Bukit Ada Ada Ada Ada
Ujian Keselamatan NCAP Tiada keputusan protokol baharu Tiada keputusan protokol baharu 5 Bintang ASEAN NCAP (protokol baharu) 5 Bintang ASEAN NCAP (protokol baharu)
Pakej Waranti 5 tahun tanpa had perbatuan 5 tahun tanpa had perbatuan 7 tahun tanpa had perbatuan berserta 7 tahun percuma upah & alat ganti 7 tahun tanpa had perbatuan berserta 7 tahun percuma upah & alat ganti
Cukai Jalan Tahunan RM90 RM90 RM90 RM90
Nota: Harga dan pakej waranti adalah tertakluk kepada laman web rasmi terkini Mitsubishi Motors Malaysia untuk Semenanjung Malaysia (atas jalan tanpa insurans). Kenyataan media pelancaran Xforce pada April 2026 menyatakan waranti lima tahun tanpa had perbatuan, namun laman web rasmi telah dikemas kini kepada waranti tujuh tahun beserta pakej buruh dan alat ganti percuma selama tujuh tahun; jadual ini berdasarkan maklumat rasmi terkini. Output kuasa kuda dinyatakan secara rasmi sebagai PS, dan penukaran kepada hp di beberapa platform mungkin menunjukkan sedikit perbezaan nilai. Ketinggian Xpander merujuk kepada spesifikasi model facelift. Kapasiti but Xpander diukur dengan tempat duduk barisan ketiga dilipat, berbeza dengan ukuran standard lima tempat duduk Xforce. Empat mod pemanduan adalah eksklusif untuk varian Ultimate.

Follow Facebook

BitAuto.my 172.3K followers

Your go-to source for all things automotive in Malaysia. 🚗 Latest reviews, breaking news, launches & industry trends.

+ Follow

Get the latest car news first!

BitAuto.my

Your go-to source for all things automotive in Malaysia. 🚗 Latest reviews, breaking news, launches & industry trends.

172.3K followers + Follow
The Proton Saga has once again inched ahead of the Perodua Bezza in September, becoming the best-selling model for that month. Could the Bezza topple the Saga for October, or will the Saga continue its reign? 1 minute ago If the AMA02 Proton Saga Cross / X30 looked like this, would you buy one? Theottle rendered this and we think it looks amazing! 1 minute ago There is one car on the market right now, that for less than RM 120k, can get you: - Perfect driving position - Seats that don't make your back hurt in long drives - A drive that you can't forget, even more so in the corners Answer in the comments. 25 minutes ago
Kembali ke Atas
Balasan