Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Proton X50 dan Mazda CX-5 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang agak hampir. Hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa dalam membuat kajian.
Proton X50 di Malaysia mempunyai harga OTR adalah RM 89,800 - 113,300, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Mazda CX-5 di Malaysia mempunyai harga OTR adalah RM 135,469 - 166,760, terdapat keseluruhan 3 varian, termasuk 2025 2.0L AT 35th Anniversary (RM 316,154), 2025 2.0L AT (RM 296,154), 2025 2.0L MT (RM 294,154) dan lain-lain.
Dari segi harga, Proton X50 memang lebih murah RM 45,669 berbanding Mazda CX-5. Jika bajet anda terbatas, varian permulaan Proton sudah mencukupi untuk keperluan harian. Namun, perbezaan harga beribu-ribu ringgit ini mungkin melibatkan kompromi dari segi peralatan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Kecekapan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Mazda CX-5 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Kecekapan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 1.5L Turbo Mazda CX-5 memiliki 35 kuasa kuda lebih banyak berbanding 1.5L 4-cyl Proton X50. Walau bagaimanapun untuk memandu sehari-hari di kawasan bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak terasa kurang tenaga.

Proton X50 mempunyai waranti selama 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mazda CX-5 mempunyai waranti selama 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Kedua-dua kereta mempunyai syarat waranti yang sama, tiada perlu bimbang dalam aspek ini. Kos servis sebenar bergantung pada rangkaian servis jenama dan harga barang ganti, disyorkan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan pemilik kereta.

Proton X50 dan Mazda CX-5 kedua-duanya adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jual semula, boleh utamakan model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai dan peralatan, pilih model yang lebih kaya spesifikasi. Akhir sekali disarankan kedua-dua model diuji jalan, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Proton X50 dan Mazda CX-5 kedua-duanya adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, faktor utama bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan anda membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa tawaran harga dari kedai kereta, kemudian buat ujian jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X50 dan Mazda CX-30 ketika memilih kereta. Kedua-dua kenderaan ini berada pada julat harga dan segmen pasaran yang hampir sama. Hari ini kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X50 di Malaysia adalah antara RM 89,800 hingga RM 113,300. Ia tersedia dalam 4 versi, iaitu 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan sebagainya.
Harga OTR Mazda CX-30 di Malaysia adalah antara RM 122,409 hingga RM 146,409. Ia tersedia dalam 4 versi, iaitu 2025 2.0L High+ Premium (RM 146,409), 2025 2.0L High+ (RM 138,409), 2025 2.0L High (RM 130,409) dan sebagainya.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 adalah RM 32,609 lebih murah berbanding Mazda CX-30. Jika anda mempunyai belanjawan terhad, versi permulaan Proton sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perhatikan juga bahawa perbezaan harga beberapa ribu ringgit itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi dengan enjin 1.5L 4-cyl dengan kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi adalah 6.0 L/100km.
Mazda CX-30 dilengkapi dengan enjin 1.5L Turbo dengan kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi adalah 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 1.5L Turbo Mazda CX-30 mempunyai 35 kuasa kuda lebih berbanding 1.5L 4-cyl Proton X50. Namun, untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini adalah mencukupi dan tidak akan terasa kurang tenaga.

Panjang badan Proton X50 adalah 4400 mm dengan bagasi 400 L. Panjang badan Mazda CX-30 adalah 4500 mm dengan bagasi 450 L.
Dari segi ruang, badan Mazda CX-30 adalah 100 mm lebih panjang daripada Proton X50, memberikan ruang penumpang yang lebih baik. Namun, Proton X50 lebih mudah diparkir di bandar. Kedua-duanya mempunyai kompromi masing-masing.

Proton X50 menggunakan sistem pemacu 4WD. Mazda CX-30 menggunakan sistem pemacu FWD.
Pengalaman pemanduan akan berbeza antara 4WD Proton dan FWD Mazda, kami cadangkan untuk membandingkan melalui ujian memandu.

Proton X50 mempunyai waranti 5 tahun/150,000 km, dengan selang servis setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Mazda CX-30 mempunyai waranti 5 tahun/150,000 km, dengan selang servis setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Syarat waranti kedua-dua kereta adalah sama, tiada keperluan untuk bimbang dalam hal ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian servis jenama dan harga bahagian, kami cadangkan bertanya kepada pemilik sebenar dalam komuniti peminat kereta.

Secara keseluruhan, Proton X50 dan Mazda CX-30 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pemilihan bergantung pada keperluan peribadi dan belanjawan anda. Kami cadangkan anda membuat kajian, bandingkan beberapa tawaran harga dari dealer kereta, dan lakukan ujian memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli apabila memilih kereta akan membandingkan Proton X50 dan Toyota Yaris Cross. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan penempatan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Proton X50 dijual dengan harga OTR di Malaysia adalah RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 varian, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Toyota Yaris Cross dijual dengan harga OTR di Malaysia adalah RM 99,900 - 109,900, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang lebih murah RM 10,100 berbanding Toyota Yaris Cross. Jika bajet anda terhad, varian pemula Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang murah itu, mungkin ada kompromi pada ciri-ciri, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Kecekapan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Toyota Yaris Cross dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Kecekapan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem enjin yang sama, perasaan memandu harian pada dasarnya tidak berbeza. Dari segi kecekapan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Penilaian keselamatan Proton X50 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penilaian keselamatan Toyota Yaris Cross adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk TSS.
Penilaian keselamatan kedua-dua kereta sama, pada tahap ini ciri keselamatan dikira lengkap. Kereta baharu sekarang tidak buruk dari segi keselamatan, tidak perlu terlalu risau tentang hal ini.

Proton X50 waranti 5 tahun/150,000km, selang pemeliharaan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Toyota Yaris Cross waranti 5 tahun/tanpa had jarak, selang pemeliharaan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Proton X50 dan Toyota Yaris Cross kedua-duanya merupakan model kereta yang cukup bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda membuat kajian yang baik, bandingkan tawaran dari beberapa dealership, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X50 dan Toyota Yaris Cross ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga jual OTR Proton X50 di Malaysia ialah RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 versi termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Harga jual OTR Toyota Yaris Cross di Malaysia ialah RM 99,900 - 109,900, terdapat 2 versi termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang RM 10,100 lebih murah daripada Toyota Yaris Cross. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah mampu memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin ada kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Toyota Yaris Cross dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan set enjin yang sama, perasaan memandu harian pada asasnya tiada perbezaan. Dari segi penggunaan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu risau tentang hal ini.

Proton X50 menggunakan sistem pacuan 4WD.
Toyota Yaris Cross menggunakan sistem pacuan FWD.
Sistem 4WD Proton dan FWD Toyota memberikan pengalaman pengendalian yang berbeza, disarankan untuk membandingkan semasa ujian memandu.

Proton X50 waranti 5 tahun / 150,000 km, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Toyota Yaris Cross waranti 5 tahun / tiada had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.

Proton X50 dan Toyota Yaris Cross adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, pertimbangkan terlebih dahulu model yang lebih baik reputasinya; jika anda lebih mementingkan nilai dan kelengkapan, pilih model yang lebih lengkap kelengkapannya. Pada akhirnya disarankan untuk mencuba kedua-dua model, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X50 dan Toyota Yaris Cross adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, ia bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan harga dari beberapa dealer kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Pasar SUV di Malaysia, banyak pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Proton X50 dan Honda CR-V. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang hampir sama, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat persediaan.
Harga OTR Proton X50 di Malaysia ialah RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 varian termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Harga OTR Honda CR-V di Malaysia ialah RM 178,200 - 195,900, terdapat 4 varian termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Dari segi harga, permulaan harga Proton X50 memang lebih murah RM 88,400 berbanding Honda CR-V. Jika bajet terhad, varian asas Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ini mungkin ada pertukaran dalam kelengkapan, lihat keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Honda CR-V dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 2.0L 4-silinder Honda CR-V mempunyai 65 hp lebih banyak berbanding 1.5L 4-silinder Proton X50. Tetapi untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta cukup kuat, tidak akan rasa kurang kuasa.

Proton X50 menggunakan cara pemanduan 4WD.
Honda CR-V menggunakan cara pemanduan FWD.
Kesan memandu antara 4WD Proton dan FWD Honda akan berbeza, disyorkan uji pandu untuk membandingkan.

Proton X50 jaminan 5 tahun/150,000km, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Honda CR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Proton X50 dan Honda CR-V adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jualan semula, boleh utamakan yang lebih baik reputasinya; jika anda lebih mementingkan kos dan kelengkapan, maka pilih yang lebih kaya dengan kelengkapan. Akhir sekali disyorkan kedua-dua kereta dicuba, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X50 dan Honda CR-V adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penting melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Cadangkan buat persediaan terlebih dahulu, bandingkan lebih banyak tawaran pengedar kereta, kemudian buat uji pandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan masa membuat persediaan pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, banyak pembeli akan membandingkan Proton X50 dan Honda CR-V semasa memilih kereta.
Proton X50 dijual pada harga OTR RM 89,800 - 113,300 di Malaysia, terdapat 4 versi, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Honda CR-V dijual pada harga OTR RM 178,200 - 195,900 di Malaysia, terdapat 4 versi, termasuk 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS (RM 195,900), 2026 1.5T 4WD V (RM 181,900), 2026 e:HEV 2.0L 2WD E (RM 178,200) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang RM 88,400 lebih murah daripada Honda CR-V. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah mampu memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit ini mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 menggunakan sistem pemacu 4WD.
Honda CR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Sistem 4WD Proton dan FWD Honda memberikan pengalaman pengendalian yang berbeza, disarankan untuk membandingkan melalui ujian memandu.

Proton X50 memiliki waranti 5 tahun/150,000km, penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Honda CR-V memiliki waranti 5 tahun/tiada had kilometer, penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Proton X50 dan Honda CR-V kedua-duanya pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk penggunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga resale, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nisbah harga dan kelengkapan, pilih yang mempunyai kelengkapan lebih banyak. Pada akhirnya disarankan untuk melakukan ujian memandu terhadap kedua-dua model, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Proton X50 dan Honda CR-V adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, utama bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran dari pengedar kereta, kemudian membuat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil sedikit masa untuk membuat kajian pasti tidak akan rugi.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membuat perbandingan antara Proton X50 dan Honda HR-V semasa memilih kereta. Kedua-dua kenderaan ini mempunyai harga dan kedudukan yang hampir sama. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Harga OTR Proton X50 di Malaysia ialah RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 varian, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300), dan lain-lain.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900), dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang lebih murah RM 26,100 berbanding Honda HR-V. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingatkan, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin ada pertimbangan dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Proton X50 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penilaian keselamatan Honda HR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Penilaian keselamatan kedua-dua kereta ini adalah sama, kelengkapan keselamatan dalam kelas ini adalah sangat lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang adalah tidak buruk, tidak perlu bimbang mengenai perkara ini.

Panjang badan Proton X50 4400 mm, bagasi 400 L.
Panjang badan Honda HR-V 4500 mm, bagasi 450 L.
Dari segi ruang, badan Honda HR-V lebih panjang 100 mm daripada Proton X50, ruang duduk lebih menguntungkan. Namun, Proton X50 lebih fleksibel untuk parkir di bandar, setiap satu ada pertimbangan.

Proton X50 dan Honda HR-V kedua-duanya adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan harga jual semula, anda boleh memberi keutamaan pada model dengan reputasi yang lebih baik; jika anda lebih memberi tumpuan kepada nisbah harga-kuasa dan kelengkapan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih kaya. Akhir sekali, disarankan untuk memandu kedua-dua model untuk uji bawa, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X50 dan Honda HR-V adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, penentu utamanya adalah keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan membuat penyelidikan, membandingkan beberapa harga dari showroom kereta, kemudian pergi ujian untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil sedikit masa untuk membuat penyelidikan pasti tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X50 dan Honda WR-V ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa melakukan kajian.
Harga OTR Proton X50 di Malaysia ialah RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 varian, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang RM 100 lebih murah berbanding Honda WR-V. Jika bajet anda terbatas, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu, mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 menggunakan enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Kecekapan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Honda WR-V menggunakan enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Kecekapan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem penggerak yang sama, pengalaman memandu harian pada dasarnya tidak ada bezanya. Dari segi kecekapan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Proton X50 panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Honda WR-V panjang badan 4400 mm, bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak banyak berbeza. Kereta dalam kelas ini, cukup untuk penggunaan harian.

Proton X50 menggunakan sistem penggerak 4WD.
Honda WR-V menggunakan sistem penggerak FWD.
4WD dari Proton dan FWD dari Honda mempunyai pengalaman memandu yang berbeza, disyorkan untuk membandingkan melalui ujian memandu.

Proton X50 dan Honda WR-V adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga pasaran kedua, boleh pertimbangkan yang memiliki reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai untuk harga dan kelengkapan, pilih model yang lebih lengkap. Pada akhirnya, disyorkan kedua-duanya dicuba, pengalaman langsung adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Proton X50 dan Honda WR-V adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disyorkan buat kajian, bandingkan tawaran dari beberapa pengedar kereta, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X50 dan Honda WR-V apabila memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir serupa dari segi harga dan penempatan. Hari ini, kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X50 di Malaysia adalah RM 89,800 - 113,300, ada 4 varian keseluruhan, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, ada 4 varian keseluruhan, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Dilihat dari harga, harga permulaan Proton X50 memang RM 100 lebih murah daripada Honda WR-V. Jika bajet anda terbatas, varian permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beribu-ribu ringgit itu mungkin ada pertukaran pada kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Paraf keselamatan Proton X50 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Paraf keselamatan Honda WR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Kedua-dua kereta ini mempunyai paras keselamatan yang sama, kelengkapan keselamatan dalam kelas ini agak lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidaklah buruk, tiada perlu risau tentang hal ini.

Panjang kenderaan Proton X50 4400 mm, trunk 400 L.
Panjang kenderaan Honda WR-V 4400 mm, trunk 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak berbeza banyak. Kereta dalam kelas ini, cukup untuk penggunaan harian.

Jaminan Proton X50 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Honda WR-V 5 tahun/tiada had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhan, Proton X50 dan Honda WR-V adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya adalah bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami menyarankan anda membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran pengedar kereta, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, mengambil masa membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli sering membandingkan Proton X50 dan Honda WR-V ketika memilih kereta. Kedua-dua model ini sangat hampir dari segi harga dan penarafan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Proton X50 dijual di Malaysia dengan harga OTR RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 varian, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Honda WR-V dijual di Malaysia dengan harga OTR RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang RM 100 lebih murah daripada Honda WR-V. Jika bajet anda terhad, varian asas Proton sudah mencukupi untuk keperluan harian. Namun, perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem enjin yang sama, rasa memandu harian pada dasarnya tidak berbeza. Penggunaan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang mengenai perkara ini.

Proton X50 panjang badan 4400 mm, kompartmen bagasi 400 L.
Honda WR-V panjang badan 4400 mm, kompartmen bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, perbezaan ruang dalaman tidak besar. Kereta dalam kelas ini, penggunaan harian sudah memadai.

Proton X50 menggunakan sistem pemacu 4WD.
Honda WR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Rasa pengawalan Proton 4WD dan Honda FWD akan berbeza, disarankan untuk uji jalan dan membandingkan.

Secara keseluruhannya, Proton X50 dan Honda WR-V adalah model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penting bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Cadangan kami adalah membuat kajian, bandingkan harga antara beberapa showroom, kemudian buat keputusan akhir setelah memandu. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan merugikan.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Perodua Aruz dan Subaru Crosstrek ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan posisi, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Harga OTR Perodua Aruz di Malaysia ialah RM 72,900 - 77,900, terdapat sebanyak 2 versi, termasuk 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Crosstrek di Malaysia ialah RM 145,000 - 160,000, terdapat sebanyak 1 versi, termasuk 2.0L e-Boxer (RM 150,000) dan lain-lain.
Dilihat dari segi harga, harga permulaan Perodua Aruz memang lebih murah RM 72,100 berbanding Subaru Crosstrek. Jika anda mempunyai bajet terhad, versi permulaan Perodua sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin mempunyai pertimbangan dari segi kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.

Perodua Aruz dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Subaru Crosstrek dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Subaru Crosstrek mempunyai 35 kuasa kuda lebih berbanding 1.5L 4-silinder Perodua Aruz. Namun untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah mencukupi, anda tidak akan merasa kurang kuasa.

Penarafan keselamatan Perodua Aruz ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk.
Penarafan keselamatan Subaru Crosstrek ialah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.

Perodua Aruz menggunakan cara pemacu FWD.
Subaru Crosstrek menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemacu yang sama, iaitu FWD, rasa memandu harian tidak akan banyak perbezaan.

Perodua Aruz dan Subaru Crosstrek adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga sando, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai wang dan kelengkapan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih banyak. Pada akhirnya, disarankan untuk mencuba kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Perodua Aruz dan Subaru Crosstrek adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, utama bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan anda membuat penyelidikan terlebih dahulu, bandingkan beberapa tawaran dari kedai kereta yang berbeza, baru lakukan sesi memandu ujian untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat penyelidikan tidak akan pernah salah.

Pasar SUV di Malaysia, ramai pembeli membuat perbandingan antara Perodua Aruz dan Subaru Crosstrek semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan penjenamaan yang hampir sama, hari ini kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat persiapan.
Harga OTR Perodua Aruz di Malaysia adalah RM 72,900 - 77,900, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Crosstrek di Malaysia adalah RM 145,000 - 160,000, terdapat 1 varian, termasuk 2.0L e-Boxer (RM 150,000) dan lain-lain.
Dilihat dari segi harga, harga permulaan Perodua Aruz memang lebih murah RM 72,100 berbanding Subaru Crosstrek. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Perodua sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ini mungkin melibatkan pengurangan kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Perodua Aruz dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Subaru Crosstrek dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo pada Subaru Crosstrek mempunyai 35 kuasa kuda lebih daripada 1.5L 4-cyl pada Perodua Aruz. Namun untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah memadai dan tidak akan rasa kurang tenaga.

Penilaian keselamatan Perodua Aruz adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk.
Penilaian keselamatan Subaru Crosstrek adalah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.

Panjang badan Perodua Aruz 4400 mm, ruang kargo 400 L.
Panjang badan Subaru Crosstrek 4400 mm, ruang kargo 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam tidak banyak berbeza. Untuk kereta kelas ini, sudah memadai untuk penggunaan harian.

Perodua Aruz memiliki jaminan 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Subaru Crosstrek memiliki jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Perodua Aruz dan Subaru Crosstrek adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, utamanya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami menyarankan anda membuat kajian dengan baik, bandingkan beberapa tawaran dari dealer kereta yang berbeza, dan lakukan ujian memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah urusan besar, mengambil sedikit masa untuk membuat kajian tidak akan pernah salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Perodua Aruz dan Subaru Crosstrek semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan kedudukan. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk mencari maklumat.
Harga OTR Perodua Aruz di Malaysia ialah RM 72,900 - 77,900, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Crosstrek di Malaysia ialah RM 145,000 - 160,000, terdapat 1 varian, termasuk 2.0L e-Boxer (RM 150,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Perodua Aruz memang lebih murah RM 72,100 berbanding Subaru Crosstrek. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Perodua sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin mempunyai pengorbanan dari segi peralatan, ia bergantung pada keperluan anda.

Perodua Aruz dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Subaru Crosstrek dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Subaru Crosstrek mempunyai 35 hp lebih berbanding 1.5L 4-cyl Perodua Aruz. Namun, untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta ini mempunyai kuasa yang mencukupi, tidak akan terasa kurang tenaga.

Penilaian keselamatan Perodua Aruz ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk .
Penilaian keselamatan Subaru Crosstrek ialah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.

Perodua Aruz menggunakan sistem pemacu FWD.
Subaru Crosstrek menggunakan sistem pemacu FWD.
Kedua-dua kereta ini mempunyai sistem pemacu yang sama, iaitu FWD, tiada perbezaan besar dalam pengalaman memandu harian.

Secara keseluruhan, Perodua Aruz dan Subaru Crosstrek adalah model kereta yang bagus di pasaran Malaysia. Memilih salah satu bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat penelitian, bandingkan beberapa harga dari dealer kereta berbeza, dan buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa membuat penelitian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Perodua Aruz dan Mitsubishi Xforce semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kategori yang hampir sama, hari ini kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kaji selidik.
Perodua Aruz ditawarkan dengan harga OTR di Malaysia RM 72,900 - 77,900, terdapat 2 varian termasuk 1.5L X (RM 72,900) dan 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce ditawarkan dengan harga OTR di Malaysia RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930) dan 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dilihat dari segi harga, harga permulaan Perodua Aruz memang RM 37,030 lebih murah berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, varian asas Perodua sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit mungkin mempengaruhi peralatan, ia bergantung pada keperluan anda.

Perodua Aruz mempunyai panjang badan 4400 mm, bak belakang 400 L.
Mitsubishi Xforce mempunyai panjang badan 4400 mm, bak belakang 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Kereta pada tahap ini sudah cukup untuk penggunaan harian.

Perodua Aruz jaminan 5 tahun/150,000 km, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Mitsubishi Xforce jaminan 3 tahun/100,000 km, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.

Perodua Aruz dan Mitsubishi Xforce adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda mengutamakan reputasi jenama dan nilai jualan semula, pilih yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai berbanding harga dan peralatan, pilih yang lebih lengkap. Akhir sekali adalah disyorkan untuk memandu uji kedua-duanya, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Perodua Aruz dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana-mana, ia bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami mengesyorkan membuat kaji selidik, membandingkan harga dari beberapa diler kereta, kemudian memandu uji untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk membuat kaji selidik tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Perodua Aruz dan GWM Haval H6 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penempatan yang sangat hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Perodua Aruz di Malaysia ialah RM 72,900 - 77,900, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia ialah RM 139,750 - 139,750, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, permulaan Perodua Aruz memang RM 66,850 lebih murah daripada GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Perodua sudah memadai untuk keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beribu-ribu ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Perodua Aruz dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
GWM Haval H6 dilengkapi Hybrid, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid GWM Haval H6 mempunyai 65 hp lebih banyak berbanding 1.5L 4-cyl Perodua Aruz. Namun untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah memadai, tidak terasa kurang kuasa.

Perodua Aruz panjang badan 4400 mm, bahagian muatan 400 L.
GWM Haval H6 panjang badan 4400 mm, bahagian muatan 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman hampir tiada perbezaan. Kereta dalam kategori ini sudah cukup untuk penggunaan harian.

Perodua Aruz menggunakan cara pemacu FWD.
GWM Haval H6 menggunakan cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan terlalu berbeza.
Perodua Aruz waranti 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
GWM Haval H6 waranti 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhannya, Perodua Aruz dan GWM Haval H6 adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kunci utama adalah keperluan peribadi dan bajet anda. Kami sarankan buat kajian, bandingkan pelbagai tawaran dari kedai kereta, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa untuk kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta membandingkan antara Perodua Aruz dan Mitsubishi Xforce. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan kategori. Hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Perodua Aruz harga OTR di Malaysia ialah RM 72,900 - 77,900, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce harga OTR di Malaysia ialah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Perodua Aruz memang lebih murah RM 37,030 berbanding Mitsubishi Xforce.
Jika bajet anda terhad, varian pemula Perodua sudah cukup untuk keperluan harian. Namun perlu diingat, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi dari segi kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Perodua Aruz dilengkapi dengan 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi dengan 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce memiliki 35 hp lebih berbanding 1.5L 4-cyl Perodua Aruz.
Walau bagaimanapun untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak rasa kurang tenaga.

Perodua Aruz panjang keseluruhan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Mitsubishi Xforce panjang keseluruhan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Untuk kereta dalam kategori ini, sudah cukup untuk penggunaan harian.

Perodua Aruz garansi 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mitsubishi Xforce garansi 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhan, Perodua Aruz dan Mitsubishi Xforce keduanya adalah model kereta yang bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya adalah keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat penyelidikan, bandingkan harga dari beberapa dealer, kemudian uji jalan buat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat penyelidikan pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli akan membandingkan Perodua Aruz dan GWM Haval H6 apabila memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan penempatan pasaran. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa menjalankan penyelidikan.
Harga OTR Perodua Aruz di Malaysia ialah RM 72,900 - 77,900, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia ialah RM 139,750 - 139,750, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Perodua Aruz memang RM 66,850 lebih murah daripada GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, varian Perodua permulaan sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi anda juga perlu berhati-hati, ribuan ringgit yang lebih murah itu, mungkin terdapat pertimbangan dari segi kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.

Perodua Aruz dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
GWM Haval H6 dilengkapi Hybrid, kuasa 170 hp. Penggunaan minyak rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid GWM Haval H6 mempunyai 65 hp lebih banyak daripada 1.5L 4-silinder Perodua Aruz. Tetapi apabila memandu di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, anda tidak akan rasa kurang tenaga.

Gred keselamatan Perodua Aruz ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk .
Gred keselamatan GWM Haval H6 ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.

Perodua Aruz panjang badan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
GWM Haval H6 panjang badan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Kereta tahap ini, untuk penggunaan harian sudah sepenuhnya mencukupi.
Perodua Aruz dan GWM Haval H6 kedua-duanya adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan kerja harian. Jika anda lebih menghargai reputasi jenama dan harga kereta terpakai, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih perhatikan nisbah harga dan prestasi, maka pilih yang mempunyai konfigurasi lebih kaya. Pada akhirnya disarankan kedua-dua unit untuk diuji memandu, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Perodua Aruz dan GWM Haval H6 kedua-duanya adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penting bergantung kepada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda menjalankan penyelidikan, bandingkan harga daripada beberapa pengedar kereta, kemudian uji memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk menjalankan penyelidikan tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Perodua Aruz dan GWM Haval H6 semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Perodua Aruz di Malaysia ialah RM 72,900 - 77,900, dengan 2 versi keseluruhan, termasuk 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia ialah RM 139,750 - 139,750, dengan 2 versi keseluruhan, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Daripada segi harga, harga permulaan Perodua Aruz memang lebih murah RM 66,850 daripada GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, versi asas Perodua sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit itu mungkin melibatkan pemotongan kelengkapan, ini bergantung pada keperluan anda.

Perodua Aruz menggunakan sistem pemacu FWD.
GWM Haval H6 menggunakan sistem pemacu FWD.
Kedua-dua kereta mempunyai sistem pemacu yang sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Perodua Aruz mempunyai waranti 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan 10,000km atau 6 bulan sekali.
GWM Haval H6 mempunyai waranti 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan 10,000km atau 6 bulan sekali.

Perodua Aruz dan GWM Haval H6 adalah pilihan utama dalam pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, pertimbangkan terlebih dahulu model dengan reputasi yang lebih baik; jika anda lebih memerhatikan nisbah harga dan kelengkapan, pilih model dengan kelengkapan yang lebih lengkap. Pada akhirnya, disarankan untuk melakukan uji jalan pada kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.
Secara keseluruhannya, Perodua Aruz dan GWM Haval H6 adalah model kereta yang sangat baik dalam pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kunci utama adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda membuat kajian, bandingkan pelbagai sebut harga di dealer yang berbeza, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan sedikit masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Perodua Aruz dan MG HS semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penempatan yang agak sama, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Perodua Aruz mempunyai harga OTR di Malaysia adalah RM 72,900 - 77,900, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
MG HS mempunyai harga OTR di Malaysia adalah RM 130,450 - 146,450, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Daripada segi harga, harga permulaan Perodua Aruz memang lebih murah RM 57,550 berbanding MG HS. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Perodua sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perlu diingat, wang beribu ringgit yang lebih murah ini mungkin melibatkan kompromi pada peralatan, bergantung sepenuhnya pada keperluan anda.

Perodua Aruz dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
MG HS dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Daripada segi prestasi, 1.5L Turbo MG HS mempunyai 35 hp lebih berbanding enjin 1.5L 4-cyl Perodua Aruz. Namun, dalam penggunaan harian di bandar, prestasi kedua-dua kereta adalah mencukupi dan tidak akan terasa lemah.

Penilaian keselamatan Perodua Aruz ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk.
Penilaian keselamatan MG HS ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.

Perodua Aruz menggunakan sistem penggerak FWD.
MG HS menggunakan sistem penggerak FWD.
Sistem penggerak kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.
Perodua Aruz dan MG HS adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jualan semula, anda boleh mempertimbangkan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan kos kegunaan dan peralatan, pilih yang mempunyai peralatan lebih lengkap. Pada akhirnya, disarankan untuk memandu ujian kedua-dua kereta, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Perodua Aruz dan MG HS adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pemilihan mana satu bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami menasihatkan anda untuk membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran dari dealer, kemudian membuat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta membandingkan Perodua Aruz dengan MG MG HS. Kedua-dua kereta ini agak berhampiran dari segi harga dan penempatan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Perodua Aruz di Malaysia ialah RM 72,900 - 77,900, terdapat 2 varian termasuk 1.5L X (RM 72,900), 1.5L AV (RM 77,900) dan lain-lain.
Harga OTR MG MG HS di Malaysia ialah RM 130,450 - 146,450, terdapat 2 varian termasuk 1.5L Standard (RM 105,000), 1.5L Executive (RM 115,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Perodua Aruz memang lebih murah RM 57,550 berbanding MG MG HS. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Perodua sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu berhati-hati, perbezaan harga ribuan ringgit itu mungkin ada kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Perodua Aruz dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Konsumsi minyak rasmi 6.0 L/100km.
MG MG HS dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 1.5L Turbo MG MG HS mempunyai 35 hp lebih berbanding 1.5L 4-cyl Perodua Aruz. Namun untuk kegunaan harian di bandar, kedua-dua kereta ini mempunyai kuasa yang mencukupi, tidak akan rasa kurang tenaga.

Pengelasan keselamatan Perodua Aruz ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif merangkumi .
Pengelasan keselamatan MG MG HS ialah TBD, sistem keselamatan aktif merangkumi Basic.

Perodua Aruz menjamin 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
MG MG HS menjamin 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhannya, Perodua Aruz dan MG MG HS adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pilihan yang mana satu, utamanya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda membuat kajian, bandingkan beberapa tawaran dari kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian tidak akan salah.
