Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Chery Tiggo Cross. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda WR-V mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 89,900 - 107,900, terdapat sebanyak 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Chery Tiggo Cross mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 88,750 - 99,750, terdapat sebanyak 2 varian, termasuk 2025 HEV 1.5L CSH (RM 99,750), 2025 1.5T Standard (RM 88,750) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Chery Tiggo Cross lebih murah RM 1,150 berbanding Honda WR-V. Jujurnya, dalam julat harga ini, perbezaan beberapa ribu sebenarnya tidak besar, yang penting ialah melihat nilai keseluruhan dan kos penggunaan jangka panjang.

Honda WR-V dilengkapi dengan 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Chery Tiggo Cross dilengkapi dengan 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, pengalaman memandu sehari-hari pada dasarnya tiada perbezaan. Dari segi kecekapan bahan api juga hampir sama, tiada perlu terlalu bimbang mengenai ini.

Pengkelasan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Pengkelasan keselamatan Chery Tiggo Cross ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi ciri keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat pengkelasan yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING pada Honda WR-V dan Basic pada Chery Tiggo Cross mempunyai beberapa perbezaan dari segi fungsi, jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, anda boleh bandingkan senarai ciri-ciri antara kedua-dua dengan teliti.

Honda WR-V mempunyai jaminan 5 tahun/tanpa had kilometer, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Chery Tiggo Cross mempunyai jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Chery Tiggo Cross adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, yang penting ialah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda melakukan kajian, bandingkan tawaran beberapa dealer, kemudian buat ujian jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah urusan besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Pasar SUV di Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Honda WR-V dan Mazda CX-5 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan posisi, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda WR-V mempunyai harga OTR di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Mazda CX-5 mempunyai harga OTR di Malaysia ialah RM 135,469 - 166,760, terdapat keseluruhan 3 varian, termasuk 2025 2.0L AT 35th Anniversary (RM 316,154), 2025 2.0L AT (RM 296,154), 2025 2.0L MT (RM 294,154) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 45,569 berbanding Mazda CX-5. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beribu-ribu ringgit yang lebih murah itu, mungkin ada pertimbangan pada spesifikasi, bergantung kepada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi dengan 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Mazda CX-5 dilengkapi dengan 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mazda CX-5 mempunyai 35 kuasa kuda lebih daripada 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Namun harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak akan terasa kurang tenaga.

Paraf keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Paraf keselamatan Mazda CX-5 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk.
Paraf keselamatan kedua-dua kereta sama, dalam kategori ini perlengkapan keselamatan diberikan dengan lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak kurang, tidak perlu risau banyak tentang perkara ini.

Honda WR-V waranti 5 tahun/jarak tanpa had, selang pemeliharaan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mazda CX-5 waranti 5 tahun/150,000km, selang pemeliharaan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Mazda CX-5 kedua-duanya merupakan pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jual semula, boleh utamakan mana yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nisbah harga dan prestasi, maka pilih yang mempunyai spesifikasi lebih kaya. Pada akhir kata, disarankan untuk memandu ujian kedua-duanya, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mazda CX-5 kedua-duanya merupakan model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, penting bergantung kepada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan mencari maklumat, membandingkan sebut harga beberapa kedai kereta, kemudian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa mencari maklumat tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dengan Mazda CX-5. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang hampir sama, hari ini kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mazda CX-5 di Malaysia ialah RM 135,469 - 166,760, terdapat 3 varian, termasuk 2025 2.0L AT 35th Anniversary (RM 316,154), 2025 2.0L AT (RM 296,154), 2025 2.0L MT (RM 294,154) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 45,569 berbanding Mazda CX-5. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan Mazda CX-5 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk.
Penilaian keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, pada tahap ini kelengkapan keselamatan dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baharu semasa tidak buruk, anda tidak perlu terlalu bimbang mengenai hal ini.

Honda WR-V panjang badan 4400 mm, bakul bagasi 400 L.
Mazda CX-5 panjang badan 4500 mm, bakul bagasi 450 L.
Dari segi ruang, badan Mazda CX-5 adalah 100 mm lebih panjang daripada Honda WR-V, ruang penumpang lebih menguntungkan. Walau bagaimanapun, Honda WR-V lebih mudah memarkir di bandar, kedua-duanya mempunyai kompromi masing-masing.

Honda WR-V menggunakan sistem penggerak FWD.
Mazda CX-5 menggunakan sistem penggerak FWD.
Sistem penggerak kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Mazda CX-5 adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, kuncinya bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan membuat kajian, membandingkan tawaran harga dari beberapa kedai kereta, kemudian melakukan ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Mazda CX-30 ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukannya yang agak hampir. Hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mazda CX-30 di Malaysia adalah RM 122,409 - 146,409, terdapat 4 varian, termasuk 2025 2.0L High+ Premium (RM 146,409), 2025 2.0L High+ (RM 138,409), 2025 2.0L High (RM 130,409) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 32,509 lebih murah berbanding Mazda CX-30. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah cukup memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga tersebut mungkin melibatkan kompromi dari segi peralatan, bergantung kepada keperluan anda.

Honda WR-V menggunakan cara pemacu FWD.
Mazda CX-30 menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta menggunakan cara pemacu yang sama, iaitu FWD, perbezaan perasaannya semasa memandu harian tidak akan besar.

Honda WR-V diberi waranti 5 tahun / tanpa had jarak, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mazda CX-30 diberi waranti 5 tahun / 150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Mazda CX-30 sama-sama pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan nilai jualan semula, sila utamakan model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nisbah harga-kelebihan dan peralatan, pilih model yang mempunyai konfigurasi lebih kaya. Pada akhirnya, disarankan untuk mencuba kedua-duanya, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Mazda CX-30 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana-mana adalah bergantung kepada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami sarankan anda membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan tawaran dari beberapa pengedar, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli cenderung membandingkan Honda WR-V dan Mazda CX-30 ketika memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang hampir sama. Hari ini, kami akan melakukan perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Mazda CX-30 di Malaysia ialah RM 122,409 - 146,409, terdapat 4 varian, termasuk 2025 2.0L High+ Premium (RM 146,409), 2025 2.0L High+ (RM 138,409), 2025 2.0L High (RM 130,409) dan lain-lain.
Daripada segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 32,509 lebih murah berbanding Mazda CX-30. Jika anda mempunyai bajet terhad, varian asas Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perlu diingat, perbezaan harga seribu dua ribu itu mungkin melibatkan pemotongan pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda sendiri.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Mazda CX-30 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi tenaga, enjin 1.5L Turbo Mazda CX-30 mempunyai 35 kuasa kuda lebih daripada enjin 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Walau bagaimanapun, untuk pemanduan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah memadai dan tidak terasa kurang tenaga.

Honda WR-V mempunyai panjang keseluruhan 4400 mm, ruang muatan belakang 400 L.
Mazda CX-30 mempunyai panjang keseluruhan 4500 mm, ruang muatan belakang 450 L.
Dari segi ruang, Mazda CX-30 mempunyai panjang keseluruhan 100 mm lebih daripada Honda WR-V, memberikan kelebihan ruang penumpang. Walau bagaimanapun, Honda WR-V lebih lincah ketika memarkir di bandar, kedua-duanya mempunyai kelebihan masing-masing.

Honda WR-V mempunyai jaminan 5 tahun/tanpa had kilometer, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mazda CX-30 mempunyai jaminan 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Mazda CX-30 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pemilihan bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda membuat penyelidikan terlebih dahulu, bandingkan beberapa sebut harga di pengedar kereta, kemudian buat ujian memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk penyelidikan tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Honda WR-V dan Mazda CX-3 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak dekat dari segi harga dan penempatan pasaran. Hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa mencari maklumat.
Honda WR-V di Malaysia mempunyai harga OTR RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Mazda CX-3 di Malaysia mempunyai harga OTR RM 126,159 - 139,159, terdapat 2 varian termasuk 2023 2.0L High (RM 139,159), 2023 2.0L Plus (RM 126,159) dan lain-lain.
Dari segi harga, permulaan Honda WR-V memang RM 36,259 lebih murah daripada Mazda CX-3. Jika bajet terbatas, varian entry Honda WR-V sudah boleh memuaskan keperluan harian. Tetapi perhatikan, perbezaan harga itu mungkin melibatkan pertukaran dalam kelengkapan, perlu lihat keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Mazda CX-3 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, Turbo 1.5L Mazda CX-3 mempunyai 35 hp lebih banyak berbanding 1.5L 4-cyl Honda WR-V. Namun ketika memandu di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, tidak terasa kurang bertenaga.

Peringkat keselamatan Honda WR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Peringkat keselamatan Mazda CX-3 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk i-Activsense.
Peringkat keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, kelengkapan keselamatan dalam kategori ini dianggap lengkap. Keselamatan kereta baharu semasa ini tidak buruk, tiada perlu risau tentang perkara ini.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, bagasi 400 L.
Panjang badan Mazda CX-3 4500 mm, bagasi 450 L.
Dari segi ruang, badan Mazda CX-3 100 mm lebih panjang daripada Honda WR-V, ruang penumpang lebih unggul. Namun Honda WR-V lebih lincah ketika memarkir di bandar, setiap ada kelebihan dan kekurangan.

Honda WR-V dan Mazda CX-3 adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan komuter harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga kedua, utamakan yang reputasinya lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai dan kelengkapan, pilih yang lebih banyak kelengkapan. Akhir sekali disyorkan kedua-dua unit diuji memandu, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Mazda CX-3 adalah model kereta yang bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, utama adalah lihat keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan lakukan penyelidikan, bandingkan sebutan harga dari beberapa dealer, kemudian uji memandu buat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa untuk penyelidikan pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, banyak pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Mazda CX-3. Kedua-dua kereta ini dalam harga dan kedudukan agak hampir, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa mencari maklumat.
Honda WR-V mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 89,900 - 107,900, mempunyai 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Mazda CX-3 mempunyai harga OTR di Malaysia sebanyak RM 126,159 - 139,159, mempunyai 2 varian, termasuk 2023 2.0L High (RM 139,159), 2023 2.0L Plus (RM 126,159) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 36,259 daripada Mazda CX-3. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, ribuan ringgit yang murah itu, mungkin ada kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Penarafan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Mazda CX-3 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk i-Activsense.
Penarafan keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, dalam kategori ini pelengkapan keselamatan dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidak buruk, tidak perlu bimbang mengenai perkara ini.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, beg barang belakang 400 L.
Panjang badan Mazda CX-3 4500 mm, beg barang belakang 450 L.
Dari segi ruang, badan Mazda CX-3 lebih panjang 100 mm berbanding Honda WR-V, ruang duduk lebih berkelebihan. Tetapi Honda WR-V lebih fleksibel untuk parkir di bandar, masing-masing ada kompromi.

Honda WR-V jaminan 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan 10,000km atau 6 bulan sekali.
Mazda CX-3 jaminan 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan 10,000km atau 6 bulan sekali.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Mazda CX-3 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting untuk lihat keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan mencari maklumat, bandingkan harga di beberapa kedai kereta, kemudian uji jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa mencari maklumat tidak akan rugi.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross. Kedua-dua kereta ini sangat hampir dalam harga dan kedudukan pasaran, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Honda WR-V memiliki harga OTR di Malaysia sebanyak RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Toyota Corolla Cross memiliki harga OTR di Malaysia sebanyak RM 133,800 - 148,800, terdapat 3 varian, termasuk 2026 HEV 1.8L GR Sport (RM 148,800), 2026 HEV 1.8L Standard (RM 140,800), 2026 1.8L Standard (RM 133,800) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 43,900 berbanding Toyota Corolla Cross. Jika bajet anda terhad, versi pemula Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin ada kompromi dari segi spesifikasi, bergantung kepada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penilaian keselamatan Toyota Corolla Cross ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk TSS (PCS, LDA, ACC, LTA).
Penilaian keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, dalam kelas ini peralatan keselamatan diberikan dengan cukup lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidak buruk, tidak perlu risau sangat tentang hal ini.

Panjang badan Honda WR-V ialah 4400 mm, bagasi 400 L.
Panjang badan Toyota Corolla Cross ialah 4400 mm, bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Kereta dalam kelas ini cukup untuk penggunaan harian.

Honda WR-V menggunakan sistem penggerak FWD.
Toyota Corolla Cross menggunakan sistem penggerak FWD.
Sistem penggerak kedua-dua kereta adalah sama, semuanya FWD, pengalaman memandu harian tidak akan banyak berbeza.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Toyota Corolla Cross adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami menyarankan anda buat kajian, bandingkan sebut harga beberapa dealer, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini dalam segi harga dan penjenamaan adalah hampir sama, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, untuk membantu anda jimat masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Yaris Cross di Malaysia ialah RM 99,900 - 109,900, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 10,000 lebih murah daripada Toyota Yaris Cross. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perhatikan, berapapun lebih murah itu, mungkin ada kompromi dalam kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Toyota Yaris Cross dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, rasa memandu harian adalah hampir sama. Dari segi kecekapan bahan api juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang tentang hal ini.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Toyota Yaris Cross 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Dimensi kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak berbeza banyak. Kereta dalam kategori ini, untuk penggunaan harian sudah memadai.

Honda WR-V menggunakan konfigurasi penghantaran kuasa FWD.
Toyota Yaris Cross menggunakan konfigurasi penghantaran kuasa FWD.
Konfigurasi penghantaran kuasa kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, rasa memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Jaminan Honda WR-V 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Toyota Yaris Cross 5 tahun/jarak tanpa had, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat jaminan kedua-dua kereta sama, tidak perlu bimbang tentang hal ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga komponen, disarankan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan pemilik kereta.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, penting untuk melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk melakukan kajian, membandingkan beberapa tawaran dari kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk melakukan kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini hampir sama dari segi harga dan kedudukan pasaran. Hari ini, kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk bantu anda jimat masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, mempunyai 4 versi termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Yaris Cross di Malaysia ialah RM 99,900 - 109,900, mempunyai 2 versi termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 10,000 berbanding Toyota Yaris Cross. Jika bajet anda terbatas, varian asas Honda sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, ribuan ringgit yang dijimatkan itu mungkin ada pengorbanan dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Konsumsi minyak rasmi 6.0 L/100km.
Toyota Yaris Cross dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Konsumsi minyak rasmi 6.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, perbezaan rasa memandu dalam harian adalah minimum. Penggunaan minyak juga hampir sama, tidak perlu terlalu bimbang tentang perkara ini.

Honda WR-V menggunakan sistem pemacu FWD.
Toyota Yaris Cross menggunakan sistem pemacu FWD.
Sistem pemacu kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD, rasa memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Honda WR-V jaminan 5 tahun/tanpa had jarak, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Toyota Yaris Cross jaminan 5 tahun/tanpa had jarak, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat jaminan kedua-dua kereta adalah sama, tidak perlu bimbang tentang ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga bahagian, disyorkan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan komuniti kereta.

Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jual semula, boleh memberi keutamaan kepada model yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nisbah nilai dan kelengkapan, maka pilih model yang mempunyai konfigurasi lebih lengkap. Akhir sekali, disyorkan untuk ujian memandu kedua-dua model, pengalaman peribadi adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda WR-V dan Toyota Yaris Cross adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, terutamanya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disyorkan supaya membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran daripada dealer kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan masa membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli sering membandingkan Proton X90 dan Subaru Crosstrek semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang hampir serupa. Hari ini, kami akan membuat perbandingan terperinci daripada pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Proton X90 mempunyai harga OTR di Malaysia antara RM 106,800 - 122,800, dengan 4 varian termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Subaru Crosstrek mempunyai harga OTR di Malaysia antara RM 145,000 - 160,000, dengan 1 varian termasuk 2.0L e-Boxer (RM 150,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, Proton X90 memang lebih murah RM 38,200 berbanding Subaru Crosstrek. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun, ingatlah perbezaan harga tersebut mungkin melibatkan pertukaran pada fitur, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 ditenagakan oleh enjin 1.5L Turbo dengan kuasa 140 hp. Kecekapan bahan api rasmi ialah 7.0 L/100km.
Subaru Crosstrek ditenagakan oleh enjin 1.5L Turbo dengan kuasa 140 hp. Kecekapan bahan api rasmi ialah 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta menggunakan sistem kuasa yang sama, jadi rasa memandu dalam kehidupan seharian hampir tidak berbeza. Dari segi kecekapan bahan api juga adalah serupa, jadi tidak perlu terlalu bimbang.

Proton X90 mendapat penilaian keselamatan 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Subaru Crosstrek mendapat penilaian keselamatan 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.
Dari segi pelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penilaian yang baik. Namun, ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) pada Proton X90 dan EyeSight pada Subaru Crosstrek mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai ciri masing-masing.

Proton X90 ada jaminan 5 tahun/150,000km, selang servis ialah setiap 10,000km atau 6 bulan.
Subaru Crosstrek ada jaminan 3 tahun/100,000km, selang servis ialah setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Subaru Crosstrek adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pilihan bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami menyarankan anda membuat kajian awal, bandingkan sebut harga di beberapa kedai kereta, kemudian buat keputusan akhir selepas ujian memandu. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk membuat kajian pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta sering membandingkan Proton X90 dan Subaru Forester. Kedua-dua kenderaan ini hampir sama dari segi harga dan pengelasan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia adalah RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Forester di Malaysia adalah RM 174,000 - 197,000, terdapat 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang RM 67,200 lebih murah daripada Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan ribuan ringgit itu mungkin mempunyai kompromi dari segi kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Proton X90 menggunakan 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Kecekapan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Subaru Forester menggunakan 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Kecekapan minyak rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 2.0L 4-cyl Subaru Forester mempunyai 30 kuasa kuda lebih daripada 1.5L Turbo Proton X90. Namun untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kenderaan sudah mencukupi, tidak rasa kekurangan tenaga.

Penarafan keselamatan Proton X90 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penarafan keselamatan Subaru Forester ialah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kenderaan mendapat penarafan yang baik. Namun ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) Proton X90 dan EyeSight Subaru Forester mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih mengutamakan keselamatan aktif, boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Panjang badan Proton X90 4400 mm, muatan bagasi 400 L.
Panjang badan Subaru Forester 4400 mm, muatan bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kenderaan hampir sama, perbezaan ruang dalaman tidak banyak. Untuk kereta kelas ini, keperluan harian sudah mencukupi.

Proton X90 waranti 5 tahun/150,000km, interval servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Subaru Forester waranti 3 tahun/100,000km, interval servis setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Proton X90 dan Subaru Forester kedua-duanya model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, penting bergantung kepada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami sarankan anda membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa tawaran kedai kereta, dan uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli bandingkan Proton X90 dan Subaru Crosstrek semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang hampir sama, hari ini kami buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Proton X90 di Malaysia harga OTR ialah RM 106,800 - 122,800, ada 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dsb.
Subaru Crosstrek di Malaysia harga OTR ialah RM 145,000 - 160,000, ada 1 varian, termasuk 2.0L e-Boxer (RM 150,000) dsb.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 38,200 daripada Subaru Crosstrek. Jika bajet anda terhad, varian masuk Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tapi kena ambil perhatian, perbezaan ribuan ringgit itu mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 dilengkapi 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Subaru Crosstrek dilengkapi 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Kedua-dua kereta guna sistem kuasa yang sama, perasaannya sehari-hari hampir tiada beza. Dari segi penggunaan bahan api juga hampir sama, tak perlu terlalu bimbang.

Proton X90 panjang kenderaan 4400 mm, kapasiti bagasi 400 L.
Subaru Crosstrek panjang kenderaan 4400 mm, kapasiti bagasi 400 L.
Ukuran kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kenderaan tiada banyak perbezaan. Kereta di kelas ini, penggunaan harian sudah cukup.

Proton X90 guna cara pemacu FWD.
Subaru Crosstrek guna cara pemacu FWD.
Cara pemacu kedua-dua kereta sama, semua FWD, perasaannya sehari-hari tak banyak beza.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Subaru Crosstrek kedua-duanya model kereta yang bagus di pasaran Malaysia. Pilih mana satu, penting sekali lihat keperluan dan bajet peribadi anda. Cadangan buat kajian terlebih dahulu, banding lebih banyak tawaran harga dari dealer, kemudian buat keputusan akhir selepas ujian memandu. Membeli kereta adalah perkara besar, luangkan masa membuat kajian tidak akan rugi.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Subaru Forester semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penstrataan yang agak hampir. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa kajian.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia adalah RM 106,800 - 122,800, dengan jumlah 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Forester di Malaysia adalah RM 174,000 - 197,000, dengan jumlah 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 67,200 berbanding Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Proton sudah memadai untuk keperluan harian. Tetapi perlu diingatkan, beratus ringgit yang murah itu mungkin melibatkan pengorbanan pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, dengan kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Subaru Forester dilengkapi enjin 2.0L 4-cyl, dengan kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-cyl Subaru Forester mempunyai 30 hp lebih berbanding enjin 1.5L Turbo Proton X90. Namun, untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta mempunyai kuasa yang mencukupi dan tidak berasa kurang tenaga.

Penarafan keselamatan Proton X90 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penarafan keselamatan Subaru Forester adalah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penarafan yang baik. Namun, ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) Proton X90 dan EyeSight Subaru Forester mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda lebih mementingkan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-dua dengan teliti.

Proton X90 mempunyai panjang 4400 mm, dan bak muatan 400 L.
Subaru Forester mempunyai panjang 4400 mm, dan bak muatan 400 L.
Saiz kedua-dua kereta adalah hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Kereta dari kelas ini memadai untuk kegunaan harian.

Proton X90 dan Subaru Forester adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga second-hand, utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik. Jika anda lebih mementingkan nilai berbaloi dan kelengkapan, pilih yang lebih kaya dengan konfigurasi. Akhir sekali, disyorkan untuk ujian on road kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Subaru Forester adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, ia bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami menasihatkan anda untuk membuat kajian, bandingkan tawaran harga dari beberapa dealer, kemudian buat ujian on road untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian tidak akan meleset.

Pasar SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Subaru Forester semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan penempatan pasaran yang hampir sama. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Proton X90 dijual OTR di Malaysia pada harga RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 versi, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Subaru Forester dijual OTR di Malaysia pada harga RM 174,000 - 197,000, terdapat 3 versi, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dilihat dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 67,200 berbanding Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, versi masuk Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, ribuan ringgit yang lebih murah itu mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 dipasang enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Subaru Forester dipasang enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-cyl Subaru Forester mempunyai 30 hp lebih daripada Proton X90 1.5L Turbo. Tetapi untuk memandu dalam bandar secara harian, kedua-dua kereta ini mempunyai kuasa yang mencukupi, tiada rasa kurang tenaga.

Penilaian keselamatan Proton X90 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penilaian keselamatan Subaru Forester adalah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta telah mendapat penilaian yang baik. Walau bagaimanapun, ADAS Proton X90 (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) dan EyeSight Subaru Forester mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Proton X90 dijamin 5 tahun/150,000km, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Subaru Forester dijamin 3 tahun/100,000km, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Proton X90 dan Subaru Forester adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pilih yang mana bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda membuat kajian, membandingkan sebut harga dari beberapa dewan kereta, lalu buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil sedikit masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV Malaysia, banyak pembeli yang membandingkan Proton X90 dan Subaru Forester apabila memilih kereta.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia adalah RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Forester di Malaysia adalah RM 174,000 - 197,000, terdapat 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 67,200 berbanding Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, versi asas Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga ribuan ringgit itu mungkin ada kompromi pada kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.

Proton X90 menggunakan pemacu FWD.
Subaru Forester menggunakan pemacu FWD.
Sama-sama menggunakan pemacu FWD, kedua-dua kereta mempunyai pengalaman memandu yang tidak berbeza banyak dalam penggunaan harian.

Proton X90 berjamin 5 tahun/150,000km, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Subaru Forester berjamin 3 tahun/100,000km, jarak penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Kedua-dua Proton X90 dan Subaru Forester adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga kereta kedua, anda boleh memberi keutamaan kepada model yang mempunyai reputasi lebih baik. Jika anda lebih mementingkan nilai wang dan kelengkapan, pilihlah model yang mempunyai kelengkapan lebih banyak. Pada akhirnya, disarankan untuk memandu kedua-dua model untuk mengalami sendiri, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Subaru Forester adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih salah satu, kunci utamanya adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan untuk membuat persediaan terlebih dahulu, bandingkan harga di beberapa pengedar kereta, kemudian uji pemandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengambil masa untuk membuat persiapan pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli akan membandingkan Proton X90 dan Subaru Forester ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir. Hari ini, kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat penyelidikan.
Proton X90 dijual pada harga OTR di Malaysia adalah RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Subaru Forester dijual pada harga OTR di Malaysia adalah RM 174,000 - 197,000, terdapat 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Daripada segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 67,200 berbanding Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, varian Proton sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Tetapi jangan lupa, jimat beberapa ribu ringgit mungkin memerlukan penyesuaian pada kelengkapan, bergantung kepada keperluan anda.

Proton X90 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Penggunaan bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Subaru Forester dilengkapi enjin 2.0L 4-cyl, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-cyl Subaru Forester mempunyai 30 kuasa kuda lebih berbanding 1.5L Turbo Proton X90. Namun untuk memandu di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, anda tidak akan merasa kurang tenaga.

Proton X90 panjang badan 4400 mm, bak bagasi 400 L.
Subaru Forester panjang badan 4400 mm, bak bagasi 400 L.
Ukuran kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak banyak berbeza. Untuk kereta dalam kategori ini, sudah cukup untuk kegunaan harian.

Proton X90 jaminan 5 tahun/150,000km, tempoh penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Subaru Forester jaminan 3 tahun/100,000km, tempoh penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Subaru Forester adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda buat kajian, bandingkan beberapa tawaran dari kedai kereta, kemudian uji jalan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, meluangkan masa untuk kajian tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli apabila memilih kereta akan membandingkan Proton X90 dan Volkswagen Tiguan. Kedua-dua kereta ini harganya dan posisinya agak hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Proton X90 di Malaysia harga OTR adalah RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Volkswagen Tiguan di Malaysia harga OTR adalah RM 206,540 - 260,024, terdapat 2 varian, termasuk 2025 Allspace 2.0T R-Line (RM 260,024), 2025 Allspace 1.4T Elegance (RM 206,540) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 99,740 berbanding Volkswagen Tiguan. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu itu, mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Kelas keselamatan Proton X90 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Kelas keselamatan Volkswagen Tiguan adalah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk IQ.Drive.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat kelas yang baik. Walau bagaimanapun, ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) pada Proton X90 dan IQ.Drive pada Volkswagen Tiguan mempunyai perbezaan dari segi fungsi. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, anda boleh bandingkan senarai fungsi kedua-duanya.

Proton X90 menggunakan cara pemanduan FWD.
Volkswagen Tiguan menggunakan cara pemanduan FWD.
Cara pemanduan kedua-dua kereta sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan berbeza banyak.

Proton X90 waranti 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Volkswagen Tiguan waranti 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Volkswagen Tiguan adalah model kereta yang cukup bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penting bergantung pada keperluan dan bajet anda. Disarankan membuat kajian, bandingkan harga di beberapa kedai kereta, kemudian buat test drive untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan rugi.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli yang membandingkan Proton X90 dan Kia Sportage semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang hampir sama. Hari ini, kita akan melakukan perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia ialah RM 106,800 - 122,800. Terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Kia Sportage di Malaysia ialah RM 129,639 - 179,320. Terdapat 4 varian, termasuk 2025 1.6T DCT 4WD High (RM 179,320), 2025 1.6T DCT 2WD High (RM 159,320), 2025 2.0L AT 2WD High (RM 139,639) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 22,839 berbanding Kia Sportage. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah cukup untuk keperluan harian. Namun, perhatikan bahawa perbezaan harga beberapa ribu ringgit itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Peringkat keselamatan Proton X90 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Peringkat keselamatan Kia Sportage ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Drive Wise.
Peringkat keselamatan kedua-dua kereta adalah sama. Dalam kelas ini, kelengkapan keselamatan dianggap sangat lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang tidak terlalu membimbangkan.

Proton X90 menggunakan konfigurasi penggerak FWD.
Kia Sportage menggunakan konfigurasi penggerak FWD.
Konfigurasi penggerak kedua-dua kereta adalah sama, iaitu FWD. Pengalaman memandu harian tidak akan banyak berbeza.

Proton X90 jaminan 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Kia Sportage jaminan 5 tahun/300,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

S secara keseluruhan, Proton X90 dan Kia Sportage adalah model kereta yang bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami menyarankan anda membuat kajian, membandingkan tawaran dari beberapa kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian pasti tidak akan rugi.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X90 dan Hyundai Tucson ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang hampir sama, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X90 di Malaysia ialah RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 varian, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X90 memang lebih murah RM 37,088 berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, versi masuk Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi ambil perhatian, ribuan ringgit yang murah itu mungkin ada kompromi dari segi spesifikasi, bergantung pada keperluan anda.

Panjang kenderaan Proton X90 adalah 4400 mm, tempat bagasi 400 L.
Panjang kenderaan Hyundai Tucson adalah 4400 mm, tempat bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta itu hampir sama, ruang dalam kereta tidak banyak perbezaan. Kereta dalam kelas ini, cukup untuk kegunaan harian.

Proton X90 waranti 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Hyundai Tucson waranti 5 tahun/300,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Proton X90 dan Hyundai Tucson kedua-duanya pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan harga jualan semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mementingkan nilai dan spesifikasi, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih lengkap. Akhir sekali disyorkan kedua-dua model diuji pemandu, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Proton X90 dan Hyundai Tucson kedua-duanya model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, penting bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami sarankan anda buat kajian, bandingkan harga penawaran dari beberapa dealer, kemudian uji pemandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara penting, luangkan masa membuat kajian tiada salahnya.
