Bahasa Melayu
Muat turun Aplikasi
Ikuti kami
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • TikTok
  • X
UtamaBeritaDua Cara Belanja RM50,000: Toyota Yaris 1.5 G Terpakai vs Perodua Myvi 1.5 AV Serba Baharu

Dua Cara Belanja RM50,000: Toyota Yaris 1.5 G Terpakai vs Perodua Myvi 1.5 AV Serba Baharu

Kongsi video

Di sebuah kedai kereta terpakai, sebuah Yaris diletakkan bersebelahan Myvi serba baharu, kedua-duanya lengkap dengan tanda harga pada cermin hadapan. Satu daripadanya ialah Yaris 1.5 G tahun 2022 dengan perbatuan lebih 70,000 km pada harga RM61,900. Satu lagi pula Myvi 1.5 AV serba baharu keluaran tahun 2026 dengan harga atas jalan RM59,900.

Dengan julat harga yang hampir sama, kedua-duanya menawarkan status usia kenderaan dan perlindungan waranti yang amat berbeza. Bagi pembeli dalam bajet ini, persoalannya cukup jelas: ke mana wang sekitar RM60,000 ini patut dibelanjakan agar tidak timbul rasa menyesal tiga tahun akan datang.

Jadual Perbandingan Spesifikasi Terperinci Toyota Yaris 1.5 G (Terpakai 2022) dan Perodua Myvi 1.5 AV (Serba Baharu)

Perkara Toyota Yaris 1.5 G (Terpakai 2022) Perodua Myvi 1.5 AV (Serba Baharu)
Harga Rujukan RM61,900 (Harga tawaran, tertakluk kepada keadaan dan perbatuan) RM59,900
Status Kenderaan Didaftarkan pada 2022, perbatuan sekitar 60,000 hingga 80,000 km Serba baharu
Pemasangan CKD CKD
Sesaran Enjin 1,496 cc 1,496 cc
Kuasa Maksimum 107 PS / 6,000 rpm 102 PS / 6,000 rpm
Tork Maksimum 140 Nm / 4,200 rpm 136 Nm / 4,200 rpm
Transmisi CVT (7-speed Sport Sequential Shiftmatic) D-CVT dengan Power Mod
Sistem Pacuan Pacuan roda hadapan (FWD) Pacuan roda hadapan (FWD)
Pecutan 0-100 km/j Sekitar 14.5 saat (ujian sebenar) 10.2 saat
Penggunaan Bahan Api Rasmi Tiada angka rasmi seragam, ujian sebenar pengguna berbeza-beza 4.7 L/100 km
Panjang 4,140 mm 3,895 mm
Lebar 1,730 mm 1,735 mm
Tinggi 1,475 mm 1,515 mm
Jarak Roda 2,550 mm 2,500 mm
Kapasiti But 286 liter 277 liter
Berat Kerb 1,140 kg 1,025 kg
Kapasiti Tangki Bahan Api 42 liter 36 liter
Saiz Tayar 195/50 R16 185/55 R15
Bilangan Beg Udara 7 unit (termasuk beg udara lutut) 6 unit
Sistem Keselamatan Aktif Sistem keselamatan aktif: Toyota Safety Sense (Sistem Pra-Perlanggaran (PCS), Amaran Keluar Laluan (LDA), Pemantau Titik Buta (BSM) bersama Amaran Trafik Melintang Belakang (RCTA), Pemantau Pandangan Panoramik 3D (PVM) Sistem bantuan pemanduan: ASA 3.0 + PSDA (Amaran & Pengereman Pra-Perlanggaran (PCW & PCB), Kawalan Pelayaran Adaptif dengan Bantuan Stereng (ACC), Kawalan Mengekalkan Laluan (LKC), Pemantau Titik Buta (BSM), Amaran Trafik Melintang Belakang (RCTA)
Penarafan ASEAN NCAP 5 Bintang 5 Bintang
Cukai Jalan (Tahunan) RM90 RM90
Waranti Waranti pengeluar hingga 2027 (boleh dipindah milik, boleh dilanjutkan hingga 8 tahun dengan bayaran) 5 tahun / 150,000 km
Kos Servis (5 tahun / 100,000 km) RM3,846 (Toyota Service Savers) RM3,368.70
Kadar Pengekalan Nilai Terpakai 3 Tahun Sekitar 72.7% Sekitar 65% hingga 75% (bergantung kepada sumber data)

Harga Hampir Setara, Namun Baki Waranti Jauh Berbeza

Semasa baharu, Yaris 1.5 G tahun 2022 dijual pada harga atas jalan sekitar RM84,000 hingga RM87,600. Tiga tahun kemudian, harga pasarannya kini berlegar antara RM59,800 hingga RM62,800 bergantung kepada perbatuan dan keadaan semasa. Bagi unit dengan perbatuan lebih 70,000 km, harga tawaran RM61,900 adalah standard pasaran semasa. Untuk unit dengan perbatuan rendah sekitar 20,000 km, harga belian tunai boleh didapati serendah RM59,800, manakala pembiayaan sekitar RM62,800. Sekiranya anda sanggup memilih varian E dengan perbatuan lebih tinggi, harganya boleh jatuh ke julat RM52,888 hingga RM59,800.

Sebaliknya, harga unit baharu Myvi 1.5 AV kekal tanpa ruang rundingan, iaitu RM59,900 di seluruh negara.

Walaupun harga belian hampir serupa, perlindungan waranti yang diterima amat berbeza. Waranti asal lima tahun tanpa had perbatuan daripada Toyota boleh dipindah milik sepenuhnya kepada pemilik baharu. Bagi Yaris tahun 2022, waranti pengeluar akan tamat pada tahun 2027, bermakna hanya tinggal baki waranti sekitar satu hingga dua tahun. Sekiranya pemilik terdahulu membeli pakej waranti lanjutan Toyota Extend, waranti boleh dilanjutkan sehingga lapan tahun dan hak ini juga boleh dipindahkan mengikut baki tempoh serta perbatuan sedia ada.

Sebagai model serba baharu, Myvi 1.5 AV menikmati waranti penuh lima tahun atau 150,000 km bermula dari tarikh pendaftaran. Apabila membeli Yaris terpakai, baki waranti bergantung kepada tarikh pendaftaran asal dan sama ada waranti lanjutan telah diambil, justeru perkara ini wajib disahkan dengan penjual terlebih dahulu. Jika Yaris tahun 2022 tersebut tiada waranti lanjutan, segala kos pembaikan selepas 2027 perlu ditanggung sepenuhnya oleh pembeli sendiri.

Karakter Pemanduan dan Keselesaan Menampilkan Dua Pendekatan Berbeza

Enjin 2NR-FE pada Yaris menjana 107 PS dan 140 Nm yang dipadankan dengan transmisi CVT. Berukuran 4,140 mm panjang dengan jarak roda 2,550 mm dan berat kerb 1,140 kg, kabinnya dilengkapi penebat bunyi yang lebih tebal. Hasilnya, kawalan bunyi angin dan tayar ketika pemanduan lebuh raya jauh lebih senyap berbanding Myvi. Bushing suspensinya juga lebih mantap dan berupaya menyerap hentakan jalan bertampal dengan kemas.

Enjin 1.5L pada Myvi 1.5 AV pula menghasilkan 102 PS dan 136 Nm menerusi transmisi D-CVT. Dengan ukuran panjang 3,895 mm, jarak roda 2,500 mm, serta berat tepi 1,025 kg, kerangka yang lebih ringan sebanyak 115 kg menjadikannya sangat lincah ketika mula memecut dan menukar lorong di bandar. Pecutan 0-100 km/j dalam masa 10.2 saat juga jauh lebih pantas berbanding bacaan ujian sebenar Yaris. Bagaimanapun, tahap kesenyapan kabin dan kestabilan casis terasa kurang mantap di mana bunyi tayar mudah menembus ke kabin pada kelajuan tinggi.

Dari segi keselamatan, Yaris 1.5 G mendahului dengan tujuh beg udara termasuk beg udara lutut pemandu, serta pakej Toyota Safety Sense yang merangkumi Sistem Pra-Perlanggaran (PCS), Amaran Keluar Laluan (LDA), Pemantau Titik Buta (BSM), dan Pemantau Pandangan Panoramik 3D (PVM). Sistem pra-perlanggarannya beroperasi pada julat kelajuan lebih luas, manakala fungsi pemantau titik buta dan kamera 360 darjah amat memudahkan urusan letak kereta serta pertukaran lorong di kawasan bandar.

Myvi 1.5 AV pula hadir dengan enam beg udara bersama sistem ASA 3.0 dan PSDA. Walaupun kekurangan satu beg udara, kehadiran Kawalan Pelayaran Adaptif (ACC) dan Kawalan Mengekalkan Laluan (LKC) menjadi kelebihan ketara yang tiada pada Yaris, dapat mengurangkan keletihan pemandu dengan ketara ketika perjalanan jarak jauh di lebuh raya.

Kos Pemilikan: Kira-Kira Berbeza Kereta Baharu dan Kereta Terpakai

Kadar cukai jalan kedua-dua model adalah sama pada RM90 setahun memandangkan kedua-dua Myvi 1.5L dan Yaris berkongsi kapasiti sesaran 1,496 cc.

Bagi kos servis, Myvi 1.5 AV memerlukan perbelanjaan rasmi sebanyak RM3,368.70 untuk tempoh lima tahun atau 100,000 km. Sementara itu, pakej Toyota Service Savers bagi Yaris berharga RM3,846 untuk tempoh yang sama, menunjukkan perbezaan kos sekitar RM477.

Kos premium insurans pula menjadi kos tersirat bagi Yaris terpakai. Walaupun dinilai berdasarkan nilai pasaran semasa kenderaan yang menjadikannya lebih rendah daripada kereta baharu, harga alat ganti Yaris lebih mahal berbanding Myvi. Sekiranya berlaku kemalangan, kos pembaikan tentu lebih tinggi. Dalam jangka masa panjang, rangkaian pusat servis Myvi yang meluas serta alat ganti yang mampu milik kekal menjadi kelebihan utama model tempatan ini.

Mengenai kadar pengekalan nilai, kadar pengekalan nilai tiga tahun Yaris berada pada paras 72.7%. Kadar Myvi pula berlegar antara 65% hingga 75% mengikut pelbagai sumber, namun harga belian asal yang lebih rendah menjadikan susut nilai mutlaknya lebih terkawal. Kelebihan memilih Yaris terpakai ialah kadar susut nilai tertinggi dalam tiga tahun pertama telah pun ditanggung oleh pemilik terdahulu. Dengan membeli Yaris tahun 2022 pada harga RM61,900 dan menggunakannya selama tiga tahun, anggaran jumlah susut nilai hanya sekitar RM15,000 hingga RM18,000. Untuk tempoh sama, Myvi serba baharu akan menyusut daripada RM59,900 kepada sekitar RM42,000 hingga RM45,000, membabitkan jumlah susut nilai sekitar RM15,000 hingga RM18,000. Nilai susut nilai mutlak kedua-duanya hampir setara, namun harga belian Yaris yang lebih tinggi memerlukan modal permulaan yang lebih besar.

Model Mana Lebih Menepati Keperluan Harian Anda?

Sekiranya rutin harian anda kerap membabitkan pemanduan lebuh raya, mementingkan kesenyapan kabin dan keselesaan casis, serta tidak kisah memiliki kereta berusia tiga tahun dengan baki waranti terhad tetapi dalam keadaan terbaik, Yaris 1.5 G tahun 2022 dalam bajet RM60,000 menawarkan kualiti penebat bunyi, keselesaan casis, dan ciri keselamatan yang mengatasi kereta baharu pada julat harga sama. Sebelum membeli, pastikan baki tempoh waranti pengeluar dan status waranti lanjutan disahkan, selain memeriksa rekod servis terdahulu secara menyeluruh.

Sebaliknya, jika anda mengutamakan kenderaan serba baharu, jaminan waranti penuh, kos servis dan alat ganti yang jimat, serta kemudahan sistem Adaptive Cruise Control dengan bantuan stereng untuk perjalanan jauh, Myvi 1.5 AV adalah pilihan paling selamat tanpa ragu-ragu. Anda tidak perlu memikirkan cara pemanduan pemilik terdahulu mahupun menyemak baki waranti, kerana perlindungan lima tahun tersedia sepenuhnya sejak hari pertama.

Bagi pemandu dengan jarak perjalanan tahunan melebihi 20,000 km yang kerap terperangkap dalam kesesakan bandar, penjimatan minyak dan kos servis rendah Myvi akan memberi kelebihan kewangan yang ketara dalam jangka panjang. Namun, jika perbatuan tahunan anda di bawah 15,000 km dan kebanyakannya melibatkan lebuh raya serta laluan ekspres, kesenyapan kabin dan kemantapan casis Yaris menawarkan kepuasan pemanduan harian yang jauh lebih berbaloi berbanding perbezaan kos operasi yang dijimatkan.

Follow Facebook

BitAuto.my 162.5K followers

Your go-to source for all things automotive in Malaysia. 🚗 Latest reviews, breaking news, launches & industry trends.

+ Follow

Get the latest car news first!

BitAuto.my

Your go-to source for all things automotive in Malaysia. 🚗 Latest reviews, breaking news, launches & industry trends.

162.5K followers + Follow
Could this be Proton's most highly-anticipated model for 2026? A row of AMA02 Proton Saga Cross were recently spotted, this time with a brand-new camo wrap. Is the launch happening sooner than anticipated? #proton #ama02 #protonsagacross 31 minutes ago Perodua continues to top the sales charts, with Proton trailing in second spot. Surprisingly, Mazda recorded a substantial 20% jump in sales, hinting that the Mazda 3 accounting for almost 50% of Mazda's total registrations. 1 hour ago What do you think RS stands for? Proton has trademarked S70 RS, hinting at a more potent or sportier version of the S70. 4 hours ago
Kembali ke Atas
Balasan