In the Malaysian SUV market, many buyers compare Perodua Ativa and Proton X70 when choosing a car. These two models are quite close in price and positioning, so today we will make a detailed comparison from multiple aspects to help you save time on research.
The OTR price of Perodua Ativa in Malaysia is RM 62,500 - 73,400, with a total of 3 versions, including 1.0L Turbo X (RM 62,500), 1.0L Turbo H (RM 67,300), 1.0L Turbo AV (RM 73,400), etc.
The OTR price of Proton X70 in Malaysia is RM 106,800 - 122,300, with a total of 3 versions, including 1.5L Standard 2WD (RM 106,800), 1.5L Executive 2WD (RM 115,800), 1.5L Premium 2WD (RM 122,300), etc.
In terms of price, the starting price of Perodua Ativa is indeed RM 44,300 cheaper than Proton X70. If your budget is limited, the entry-level version of Perodua is already sufficient for daily needs. But also note that savings of a few thousand might mean compromises on equipment, specifically depending on your needs.

Perodua Ativa is equipped with a 1.5L 4-cyl, horsepower 105 hp. Official fuel consumption 6.0 L/100km.
Proton X70 is equipped with a 1.5L Turbo, horsepower 140 hp. Official fuel consumption 7.0 L/100km.
In terms of power, Proton X70's 1.5L Turbo has 35 more horsepower than Perodua Ativa's 1.5L 4-cyl. However, for daily city driving, the power of both cars is sufficient, and you won't feel lacking power.

Perodua Ativa's safety rating is 5★ (ASEAN NCAP), active safety systems include ASA 3.0 + ACC + LDA + LKA + BSM + RCTA.
Proton X70's safety rating is 5★ (ASEAN NCAP), active safety systems include ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Both cars have the same safety rating, and safety features are considered quite comprehensive in this class. New cars nowadays are not lacking in safety, so no need to worry too much about this.

Perodua Ativa warranty 5 years/150,000km, maintenance interval every 10,000km or 6 months.
Proton X70 warranty 5 years/150,000km, maintenance interval every 10,000km or 6 months.
Both cars have the same warranty conditions, no need to worry about this aspect. Actual maintenance costs also depend on the brand's service network and parts prices. It is recommended to ask real owners in car groups for their experiences.
Overall, Perodua Ativa and Proton X70 are both very good models in the Malaysian market. Which one to choose ultimately depends on your personal needs and budget. It is recommended to do your homework, compare quotes from several dealerships, and then test drive to make the final decision. Buying a car is a big matter, and taking some time to do homework will never be wrong.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli semasa memilih kereta akan membandingkan Perodua Ativa dan Proton X90. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan pasaran yang agak hampir, hari ini kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Perodua Ativa mempunyai Harga OTR di Malaysia sebanyak RM 62,500 - 73,400, terdapat 3 varian, termasuk 1.0L Turbo X (RM 62,500), 1.0L Turbo H (RM 67,300), 1.0L Turbo AV (RM 73,400) dan lain-lain.
Proton X90 mempunyai Harga OTR di Malaysia sebanyak RM 106,800 - 122,800, terdapat 4 varian, termasuk 2026 1.5T Prime X (RM 122,800), 2026 1.5T Prime (RM 116,800), 2026 1.5T Lite (RM 106,800) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Perodua Ativa memang lebih murah sebanyak RM 44,300 berbanding Proton X90. Jika bajet anda terhad, varian asas Perodua sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, beberapa ribu yang lebih murah itu, mungkin ada kompromi dari segi peralatan, bergantung pada keperluan anda.

Penilaian keselamatan Perodua Ativa adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ASA 3.0 + ACC + LDA + LKA + BSM + RCTA.
Penilaian keselamatan Proton X90 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penilaian keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, dalam kategori ini peralatan keselamatan dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baru sekarang memang tidak buruk, tidak perlu terlalu risau tentang perkara ini.

Perodua Ativa menggunakan cara penggerak FWD.
Proton X90 menggunakan cara penggerak FWD.
Cara penggerak kedua-dua kereta adalah sama, semuanya FWD, perasaan pemanduan harian tidak akan berbeza banyak.

Perodua Ativa memiliki garansi 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Proton X90 memiliki garansi 5 tahun/150,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Syarat garansi kedua-dua kereta adalah sama, tidak perlu bimbang tentang perkara ini. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian servis jenama dan harga bahagian, disarankan bertanya pengalaman pemilik sebenar dalam kumpulan pengguna kereta.

Perodua Ativa dan Proton X90 adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga kedua, boleh memilih model dengan reputasi lebih baik; jika anda lebih memberi perhatian kepada nilai harga dan peralatan, pilih yang mempunyai konfigurasi lebih kaya. Akhir sekali disarankan untuk test drive kedua-dua model, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Perodua Ativa dan Proton X90 adalah model kereta yang bagus di pasaran Malaysia. Pilihan mana satu, penting bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami menyarankan untuk membuat kajian, bandingkan harga di lebih banyak dealer, kemudian test drive untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengeluarkan sedikit masa untuk kajian tidak akan pernah salah.

Di pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Perodua Ativa dan Proton X70 semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini memiliki harga dan sasaran pasaran yang agak hampir. Hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Perodua Ativa di Malaysia dijual dengan harga OTR RM 62,500 - 73,400, tersedia dalam 3 varian, termasuk 1.0L Turbo X (RM 62,500), 1.0L Turbo H (RM 67,300), 1.0L Turbo AV (RM 73,400) dan lain-lain.
Proton X70 di Malaysia dijual dengan harga OTR RM 106,800 - 122,300, tersedia dalam 3 varian, termasuk 1.5L Standard 2WD (RM 106,800), 1.5L Executive 2WD (RM 115,800), 1.5L Premium 2WD (RM 122,300) dan lain-lain.
Dari segi harga, Perodua Ativa bermula RM 44,300 lebih murah daripada Proton X70. Jika had bajet anda terhad, model asas Perodua sudah cukup untuk keperluan harian. Namun, perhatikan juga, beribu ringgit yang lebih murah itu mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Perodua Ativa dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, berkuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Proton X70 dilengkapi enjin 1.5L Turbo, berkuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Proton X70 mempunyai 35 hp lebih daripada 1.5L 4-silinder Perodua Ativa. Namun untuk pemanduan harian dalam bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah memadai dan tidak terasa kurang tenaga.

Perodua Ativa mempunyai gred keselamatan 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ASA 3.0 + ACC + LDA + LKA + BSM + RCTA.
Proton X70 mempunyai gred keselamatan 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Kedua-dua model ini mempunyai gred keselamatan yang sama, dalam kategori ini kelengkapan keselamatan dianggap lengkap. Keselamatan kereta baru kini tidak memprihatinkan, jadi jangan terlalu risau.

Perodua Ativa waranti 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan 10,000km atau 6 bulan.
Proton X70 waranti 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan 10,000km atau 6 bulan.
Kedua-dua kereta ini mempunyai syarat waranti yang sama, aspek ini tidak perlu dipertikaikan. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian perkhidmatan jenama dan harga bahagian, disarankan bertanya kepada ahli komuniti pemilik kereta untuk pengalaman pemilik sebenar.
Secara keseluruhan, Perodua Ativa dan Proton X70 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, ia bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda membuat kajian, membandingkan pelbagai tawaran dealer kereta, dan membuat keputusan akhir selepas uji memandu. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian tidak akan salah.

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 寶達 Ativa 同 寶騰 X50 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都好接近,而家我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你節省咗做功課嘅時間。
寶達 Ativa 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 62,500 - 73,400,一共有 3 個版本,包括 1.0L Turbo X(RM 62,500)、1.0L Turbo H(RM 67,300)、1.0L Turbo AV(RM 73,400)等。
寶騰 X50 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 89,800 - 113,300,一共有 4 個版本,包括 1.5T Executive(RM 89,800)、1.5T Premium(RM 101,800)、1.5T Flagship(RM 113,300)等。
由價錢睇,寶達 Ativa 嘅起步價確實比 寶騰 X50 平咗 RM 27,300。如果你預算有限,寶達嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要注意,平少少嘅錢,可能喺配備上會有取舍,具體要看你嘅需要。

寶達 Ativa 配備 1.5L 4-cyl,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 公升/100 公里。
寶騰 X50 配備 1.5L 4-cyl,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 公升/100 公里。
兩款車用緊同一套動力系統,日常開落嚟嘅感覺基本冇分別。油耗方面都差不多,唔使太糾結呢一點。

寶達 Ativa 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 ASA 3.0 + ACC + LDA + LKA + BSM + RCTA。
寶騰 X50 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA)。
兩款車嘅安全評級一樣,喺呢個級別入面安全配備都算給得好齊全。而家嘅新車安全性都唔差,唔使太擔心呢一點。

寶達 Ativa 採用 FWD 驅動方式。
寶騰 X50 採用 4WD 驅動方式。
寶達嘅 FWD 同 寶騰嘅 4WD 喺操控上會有唔同感受,建議試駕對比。

寶達 Ativa 同 寶騰 X50 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,就揀配置更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。

總嘅嚟講,寶達 Ativa 同 寶騰 X50 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊輛,關鍵都係要看你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去做試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 Perodua Ativa 同 Proton X70 嚟做比較。這兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省下做功課嘅時間。
Perodua Ativa 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 62,500 - 73,400,一共有 3 個版本,包括 1.0L Turbo X(RM 62,500)、1.0L Turbo H(RM 67,300)、1.0L Turbo AV(RM 73,400) 等。
Proton X70 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 106,800 - 122,300,一共有 3 個版本,包括 1.5L Standard 2WD(RM 106,800)、1.5L Executive 2WD(RM 115,800)、1.5L Premium 2WD(RM 122,300) 等。
由價錢睇,Perodua Ativa 嘅起價確實比 Proton X70 平咗 RM 44,300。如果你預算有限,Perodua 嘅入門版已經可以滿足日常需求。但都要注意,平嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取舍,具體要看你嘅需求。

Perodua Ativa 搭載 1.5L 4 缸,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
Proton X70 搭載 1.5L Turbo,馬力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
动力方面,Proton X70 嘅 1.5L Turbo 比 Perodua Ativa 嘅 1.5L 4 缸多咗 35 匹馬力。不過日常喺市區開,兩款車嘅動力都足夠,唔會覺得唔夠力。

Perodua Ativa 採用 FWD 驅動方式。
Proton X70 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。

Perodua Ativa 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Proton X70 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
兩款車嘅保修條件一樣,呢方面唔使糾結。實際保養成本仲要睇品牌嘅服務網絡同零件價格,建議去車友群問下真實車主嘅經驗。
Perodua Ativa 同 Proton X70 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰款;如果你更在意性價比同配備,就揀配置更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。
總體嚟講,Perodua Ativa 同 Proton X70 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車款。揀邊一輛,關鍵都要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花啲時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 Perodua Aruz 同 Honda HR-V 嚟做比較。呢兩款車喺價錢同定位上都幾接近,今日我哋就由多個方面做一個詳細嘅比較,幫你節省咗做功課嘅時間。
Perodua Aruz 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 72,900 - 77,900,一共有 2 個版本,包括 1.5L X(RM 72,900)、1.5L AV(RM 77,900) 等。
Honda HR-V 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 115,900 - 143,900,一共有 4 個版本,包括 2026 e:HEV 1.5L RS(RM 143,900)、2026 1.5T V(RM 137,900)、2026 1.5T E(RM 130,900) 等。
由價錢睇,Perodua Aruz 嘅起步價確實比 Honda HR-V 平咗 RM 43,000。如果你預算有限,Perodua 嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要注意,平嗰啲幾千蚊,可能會喺配備上面有取舍,具體睇返你嘅需要。

Perodua Aruz 搭載 1.5L 4-cyl,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
Honda HR-V 搭載 1.5L Turbo,馬力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
動力方面,Honda HR-V 嘅 1.5L Turbo 比 Perodua Aruz 嘅 1.5L 4-cyl 多咗 35 匹馬力。不過日常喺市區開,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

Perodua Aruz 車身長 4400 mm,行李箱 400 L。
Honda HR-V 車身長 4500 mm,行李箱 450 L。
空間方面,Honda HR-V 嘅車身比 Perodua Aruz 長咗 100 mm,乘坐空間更有優勢。不過 Perodua Aruz 喺城市入面停車會靈活啲,各有各嘅取舍。

Perodua Aruz 採用 FWD 驅動方式。
Honda HR-V 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感覺唔會有太大分別。

Perodua Aruz 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Honda HR-V 保修 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

總體嚟講,Perodua Aruz 同 Honda HR-V 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一部,關鍵都係睇返你個人嘅需要同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕先做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拎 寶路華 阿魯茲 同 豐田 雅力士 Cross 嚟做比較。這兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就由多個方面做一次詳細嘅比較,幫你慳返做功課嘅時間。
寶路華 阿魯茲 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 72,900 - 77,900,一共有 2 個版本,包括 1.5L X(RM 72,900)、1.5L AV(RM 77,900) 等等。
豐田 雅力士 Cross 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 99,900 - 109,900,一共有 2 個版本,包括 2026 1.5L Standard(RM 99,900)、2026 HEV 1.5L Standard(RM 109,900) 等等。
從價錢來看,寶路華 阿魯茲 嘅起標價確實比 豐田 雅力士 Cross 平咗 RM 27,000。如果你預算有限,寶路華嘅入門版已經可以滿足日常需要。但要留意,平嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取舍,視乎你嘅需要。

寶路華 阿魯茲 配備 1.5L 4-cyl,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
豐田 雅力士 Cross 配備 1.5L 4-cyl,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
兩款車用嘅係同一套動力系統,日常開起嚟嘅感覺基本上冇乜分別。油耗方面都幾似,唔使太糾結呢一點。

寶路華 阿魯茲 車身長 4400 mm,車尾箱 400 L。
豐田 雅力士 Cross 車身長 4400 mm,車尾箱 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間分別唔大。呢個級別嘅車,日常使用絕對夠用。

寶路華 阿魯茲 保養 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
豐田 雅力士 Cross 保養 5 年/無限制里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

總括嚟講,寶路華 阿魯茲 同 豐田 雅力士 Cross 都係馬來西亞市場入面幾靚嘅車型。揀邊一部,關鍵始終睇你嘅個人需要同預算。建議大家做足功課,多問幾間車行嘅報價,先去試駕先做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對無錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿 寶騰 X50 同 奇瑞 Tiggo 8 Pro 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都好接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省返做足功課嘅時間。
寶騰 X50 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 89,800 - 113,300,總共有 4 個版本,包括 1.5T Executive(RM 89,800)、1.5T Premium(RM 101,800)、1.5T Flagship(RM 113,300) 等。
奇瑞 Tiggo 8 Pro 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 159,750 - 159,750,總共有 2 個版本,包括 1.6L Turbo Standard(RM 130,000)、1.6L Turbo Premium(RM 145,000) 等。
由價錢嚟睇,寶騰 X50 嘅起步價真係比 奇瑞 Tiggo 8 Pro 平咗 RM 69,950。如果你預算有限,寶騰嘅入門版已經夠用。但都要留意,平嗰幾千蚊,可能會喺配備上有取舍,具體就要睇你嘅需求。

寶騰 X50 搭載 1.5L 4-cyl,馬力 105 匹。官方油耗 6.0 公升/100km。
奇瑞 Tiggo 8 Pro 搭載 2.0L 4-cyl,馬力 170 匹。官方油耗 8.0 公升/100km。
動力方面,奇瑞 Tiggo 8 Pro 嘅 2.0L 4-cyl 比 寶騰 X50 嘅 1.5L 4-cyl 多咗 65 匹馬力。不過日常喺市區行,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

寶騰 X50 車身長 4400 mm,行李箱 400 L。
奇瑞 Tiggo 8 Pro 車身長 4400 mm,行李箱 400 L。
兩款車嘅尺寸差唔多一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

寶騰 X50 採用 4WD 驅動方式。
奇瑞 Tiggo 8 Pro 採用 FWD 驅動方式。
寶騰嘅 4WD 同 奇瑞嘅 FWD 喺操控上會有唔同感受,建議試駕比較。
寶騰 X50 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
奇瑞 Tiggo 8 Pro 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
總括嚟講,寶騰 X50 同 奇瑞 Tiggo 8 Pro 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵都要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再嚟試駕先做最後決定。買車係一件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 Proton X50 同 Subaru Forester 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都蠻接近嘅,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你節省做功課嘅時間。
Proton X50 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 89,800 - 113,300,一共有 4 個版本,包括 1.5T Executive(RM 89,800)、1.5T Premium(RM 101,800)、1.5T Flagship(RM 113,300) 等。
Subaru Forester 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 174,000 - 197,000,一共有 3 個版本,包括 2024 2.0L S EyeSight GT Edition(RM 189,538)、2024 2.0L S EyeSight(RM 177,538)、2024 2.0L L EyeSight(RM 167,538) 等。
從價錢嚟睇,Proton X50 嘅起步價確實比 Subaru Forester 便宜咗 RM 84,200。如果你預算有限,Proton 嘅入門版已經可以滿足日常需求。但都要注意,便宜嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取舍,具體要睇你嘅需求。

Proton X50 搭載 1.5L 4-cyl,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
Subaru Forester 搭載 2.0L 4-cyl,馬力 170 hp。官方油耗 8.0 L/100km。
動力方面,Subaru Forester 嘅 2.0L 4-cyl 比 Proton X50 嘅 1.5L 4-cyl 多咗 65 匹馬力。不過日常喺市區開,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

Proton X50 車身長 4400 mm,尾箱 400 L。
Subaru Forester 車身長 4400 mm,尾箱 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

Proton X50 保養 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Subaru Forester 保養 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

總體嚟講,Proton X50 同 Subaru Forester 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿 Proton X70 同 Honda CR-V 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省咗做功課嘅時間。
Proton X70 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 106,800 - 122,300,一共有 3 個版本,包括 1.5L Standard 2WD(RM 106,800)、1.5L Executive 2WD(RM 115,800)、1.5L Premium 2WD(RM 122,300) 等。
Honda CR-V 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 178,200 - 195,900,一共有 4 個版本,包括 2026 e:HEV 2.0L 2WD RS(RM 195,900)、2026 1.5T 4WD V(RM 181,900)、2026 e:HEV 2.0L 2WD E(RM 178,200) 等。
從價錢嚟睇,Proton X70 嘅起步價確實比 Honda CR-V 平咗 RM 71,400。如果你預算有限,Proton 嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要注意,平嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取捨,具體要睇你嘅需要。

Proton X70 採用 FWD 驅動方式。
Honda CR-V 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大區別。

Proton X70 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Honda CR-V 保修 5 年/無限制里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

Proton X70 同 Honda CR-V 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配備更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。
總體嚟講,Proton X70 同 Honda CR-V 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車款。揀邊一輛,關鍵都係要睇你嘅個人需要同預算。建议大家做好功課,多比較幾間車行之嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 Proton X70 同 Chery Tiggo 8 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都好接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅對比,幫你省返做功課嘅時間。
Proton X70 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 106,800 - 122,300,一共有 3 個版本,包括 1.5L Standard 2WD(RM 106,800)、1.5L Executive 2WD(RM 115,800)、1.5L Premium 2WD(RM 122,300)等。
Chery Tiggo 8 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 129,750 - 129,750,一共有 1 個版本,包括 2026 1.6T Standard(RM 129,750)等。
由價錢睇,Proton X70 嘅起步價確實比 Chery Tiggo 8 平咗 RM 22,950。如果你預算有限,Proton 嘅入門版已經可以滿足日常需求。但都要留意,便宜嗰幾千塊,可能喺配備上會有取捨,具體要看你嘅需求。

Proton X70 搭載 1.5L Turbo,馬力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
Chery Tiggo 8 搭載 1.5L Turbo,馬力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
兩款車用咗同一套動力系統,日常開起嚟嘅感受基本冇分別。油耗方面都差不多,唔使太糾結這一點。

Proton X70 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA)。
Chery Tiggo 8 嘅安全評級係 TBD,主動安全系統包括 Basic。
安全配備方面,兩款車都拿到唔錯嘅評級。不過 Proton X70 嘅 ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) 同 Chery Tiggo 8 嘅 Basic 喺功能上有些差異,如果你比較睇重主動安全嘅話,可以仔細對比下兩者嘅功能列表。

Proton X70 採用 FWD 驅動方式。
Chery Tiggo 8 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。
Proton X70 同 Chery Tiggo 8 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配置更豐富嗰款。最終都建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。
總括嚟講,Proton X70 同 Chery Tiggo 8 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵都要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事情,花啲時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拎 Toyota Harrier 同 BMW X3 嚟做比較。這兩款車喺價錢同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一次詳細對比,幫你省返做功課嘅時間。
Toyota Harrier 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 289,000 - 289,000,一共有 1 個版本,包括 2026 HEV 2.5L Standard(RM 289,000) 等。
BMW X3 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 325,800 - 358,800,一共有 2 個版本,包括 xDrive20i(RM 320,000)、xDrive30e(RM 360,000) 等。
從價錢睇,Toyota Harrier 嘅起步價確實比 BMW X3 平咗 RM 36,800。如果你預算有限,Toyota 嘅入門版已經可以滿足日常需求。但都要注意,平嗰幾千塊,可能喺配備上會有取舍,具體要睇你嘅需求。

Toyota Harrier 搭載 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
BMW X3 搭載 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
兩款車用緊同一套動力系統,日常開起嚟嘅感受基本冇分別。油耗方面都差不多,唔使太糾結這一點。

Toyota Harrier 保修 5 年/無限制里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
BMW X3 保修 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

Toyota Harrier 同 BMW X3 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,就揀配置更豐富嗰款。最終仲係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。

總而言之,Toyota Harrier 同 BMW X3 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊輛,關鍵仲係睇你嘅個人需求同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會用 Mazda CX-80 同 Volvo XC60 嚟比較。呢兩款車喺價位同定位上都好接近,而家我哋就係多個方面嚟做一個詳細嘅對比,幫你省返做功課嘅時間。
Mazda CX-80 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 296,610 - 296,610,總共有 1 個版本,包括 2025 2.5L 65km High Plus(RM 296,610)等。
Volvo XC60 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 328,888 - 328,888,總共有 1 個版本,包括 2025 2.0T Core(RM 328,888)等。
從價錢來看,Mazda CX-80 嘅起價確實比 Volvo XC60 抵咗 RM 32,278。如果你預算唔夠,Mazda 嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要留意,抵嗰幾千塊,可能喺配備上會有取舍,具體要看你嘅需要。

Mazda CX-80 配備 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Volvo XC60 配備 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
兩款車用咗同一套動力系統,日常開起嚟嘅感覺基本冇分別。油耗方面都差不多,唔使太糾結這一點。

Mazda CX-80 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Volvo XC60 保修 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

Mazda CX-80 同 Volvo XC60 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭用途、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配備更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。

總體嚟講,Mazda CX-80 同 Volvo XC60 都係馬來西亞市場幾好嘅車型。揀邊一輛,關鍵都要睇你嘅個人需要同預算。建议大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花啲時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅SUV市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿 Chery Tiggo Cross 同 Subaru Crosstrek 嚟作比較。呢兩部車喺價位同定位上都好接近,今日我哋就從多個角度做個詳細嘅比較,幫你節省做功課嘅時間。
Chery Tiggo Cross 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 88,750 - 99,750,總共 2 個版本,包括 2025 HEV 1.5L CSH(RM 99,750)、2025 1.5T Standard(RM 88,750)等。
Subaru Crosstrek 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 145,000 - 160,000,總共 1 個版本,包括 2.0L e-Boxer(RM 150,000)等。
睇返價錢,Chery Tiggo Cross 嘅起價確實比 Subaru Crosstrek 平咗 RM 56,250。如果你預算有限,Chery 嘅入門版已經可以滿足日常需要。不過都要留意,平嘅嗰啲幾千蚊,可能喺配備上會做取捨,具體就要睇你嘅需要。

Chery Tiggo Cross 配備 1.5L 4-cyl,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
Subaru Crosstrek 配備 1.5L Turbo,馬力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
動力方面,Subaru Crosstrek 嘅 1.5L Turbo 比 Chery Tiggo Cross 嘅 1.5L 4-cyl 多咗 35 匹馬力。不過日常喺市區行,兩部車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

Chery Tiggo Cross 車身長 4400 mm,行李廂 400 L。
Subaru Crosstrek 車身長 4400 mm,行李廂 400 L。
兩部車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

Chery Tiggo Cross 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Subaru Crosstrek 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
兩部車嘅保修條件一樣,呢方面唔使糾結。實際保養成本仲要睇品牌嘅服務網絡同零件價格,建議去車友群問下真實車主嘅經驗。

總體嚟講,Chery Tiggo Cross 同 Subaru Crosstrek 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一部,關鍵仲係要睇你嘅個人需要同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,先再去試駕做最後決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕不會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺選車嘅時候都會拿 Hyundai Palisade 同 Volvo XC40 嚟做比較。這兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅對比,幫你節省做功課嘅時間。
Hyundai Palisade 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 368,838 - 399,838,一共有 4 個版本,包括 2023 3.8L 2WD Luxe 7 Seats Petrol(RM 399,838)、2023 2.2T 4WD Executive 7 Seats Diesel(RM 389,838)、2023 3.8L 2WD Luxe 8 Seats Petrol(RM 378,838)等。
Volvo XC40 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 278,888 - 278,888,一共有 1 個版本,包括 2025 2.0T Plus(RM 278,888)等。
由價錢睇落,Volvo XC40 嘅起步價比 Hyundai Palisade 便宜咗 RM 89,950。老實講,喺呢個價位段,幾千塊嘅差距其實唔算大,關鍵仲係睇整體嘅性價比同長期使用成本。

Hyundai Palisade 配備 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Volvo XC40 配備 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
兩款車用緊同一套動力系統,日常開起嚟嘅感受基本冇咩分別。油耗方面都差不多,唔使太糾結呢一點。

Hyundai Palisade 嘅安全評級係 TBD,主動安全系統包括 Basic。
Volvo XC40 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Pilot Assist, City Safety (標準)。
安全配備方面,兩款車都拿到唔錯嘅評級。不過 Hyundai Palisade 嘅 Basic 同 Volvo XC40 嘅 Pilot Assist, City Safety (標準) 喺功能上有少少差異,如果你比較睇重主動安全嘅話,可以仔細對比下兩者嘅功能列表。

Hyundai Palisade 車身長 4400 mm,後備箱 400 L。
Volvo XC40 車身長 4400 mm,後備箱 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

Hyundai Palisade 採 FWD 驅動方式。
Volvo XC40 採 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。

總括嚟講,Hyundai Palisade 同 Volvo XC40 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵仲係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花啲時間做功課絕對無錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿福特 Everest 同 賓士 GLB 嚟做比較。呢兩款車喺價錢同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,畀你節省做功課嘅時間。
福特 Everest 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 266,338 - 430,838,一共有 6 個版本,包括 2026 3.0T 4WD Platinum(RM 430,838)、2026 2.0T 4WD Platinum(RM 348,838)、2026 2.0T 4WD Sport(RM 316,838) 等。
賓士 GLB 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 299,888 - 352,888,一共有 1 個版本,包括 Standard(RM 299,888) 等。
由價錢睇,福特 Everest 嘅起價真係比 賓士 GLB 平咗 RM 33,550。如果你預算有限,福特嘅入門版已經可以满足日常需要。但都要注意,平咗嘅幾千蚊,可能喺配備上會有取舍,具體要看你嘅需要。

福特 Everest 配備 2.5L Diesel,馬力 187 hp。官方油耗 8.5 L/100km。
賓士 GLB 配備 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
動力方面,賓士 GLB 嘅 2.0L Turbo 比 福特 Everest 嘅 2.5L Diesel 多咗 33 匹馬力。不過日常喺市區開,兩款車嘅動力都夠用,唔使驚唔夠力。

福特 Everest 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 Co-Pilot360。
賓士 GLB 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Premium ADAS。
安全配備方面,兩款車都拿到唔錯嘅評級。不過福特 Everest 嘅 Co-Pilot360 同 賓士 GLB 嘅 Premium ADAS 喺功能上有些分別,如果你比較睇重主動安全嘅話,可以仔細比較一下兩者嘅功能名單。

福特 Everest 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
賓士 GLB 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
兩款車嘅保修條件一樣,呢方面唔使糾結。實際保養成本仲要睇品牌嘅服務網絡同零件價格,建議去車友群問下真實車主嘅經驗。

福特 Everest 同 賓士 GLB 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以首選口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配置更豐富嗰款。最終仲係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。

總嘅嚟講,福特 Everest 同 賓士 GLB 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車型。揀邊一部,關鍵仲係要睇你嘅個人需要同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對無錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 Volvo XC60 PHEV 同 Porsche Macan 嚟做比較。這兩款車喺價位同埋定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省做功課嘅時間。
Volvo XC60 PHEV 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 362,888 - 362,888,一共有 2 個版本,包括 2025 2.0T 89km Ultra(RM 362,888)、Volvo XC60 PHEV 有咩安全配備?(RM 296,610)等。
Porsche Macan 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 469,000 - 469,000,一共有 4 個版本,包括 2025 55 quattro S line(RM 467,285)、2025 50 quattro Advanced(RM 361,135)、PMT 1874, Lorong IKS BukitTengah 14000 Bukit Mertajam(RM 296,610)等。
從價錢嚟睇,Volvo XC60 PHEV 嘅起步價確實比 Porsche Macan 平咗 RM 106,112。如果你預算有限,Volvo 嘅入門版已經可以满足日常需求。但都要注意,平嘅幾千蚊,喺配備上可能會有取舍,具體要看你嘅需求。

Volvo XC60 PHEV 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Premium ADAS。
Porsche Macan 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 InnoDrive。
兩款車嘅安全評級一樣,喺呢個級別裡面安全配備都算好齊全。而家嘅新車安全性都唔差,唔使太擔心呢一點。

Volvo XC60 PHEV 車身長 4400 mm,行李廂 400 L。
Porsche Macan 車身長 4400 mm,行李廂 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

Volvo XC60 PHEV 保修 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Porsche Macan 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

Volvo XC60 PHEV 同 Porsche Macan 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同埋二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同埋配備,嗰就揀配置更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。

總體嚟講,Volvo XC60 PHEV 同 Porsche Macan 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 Volvo XC90 PHEV 同 Mercedes-Benz GLB 做比較。呢兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省返做功課嘅時間。
Volvo XC90 PHEV 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 434,888 - 434,888,一共有 2 個版本,包括 2025 2.0T 77km Ultra(RM 434,888)、Volvo XC90 PHEV 有咩安全配備?(RM 362,888) 等。
Mercedes-Benz GLB 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 299,888 - 352,888,一共有 1 個版本,包括 Standard(RM 299,888) 等。
從價錢嚟睇,Mercedes-Benz GLB 嘅起步價比 Volvo XC90 PHEV 平咗 RM 135,000。老實講,喺呢個價位段,幾千塊嘅差距其實唔算大,關鍵仲係睇整體嘅性價比同長期使用成本。

Volvo XC90 PHEV 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Premium ADAS。
Mercedes-Benz GLB 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Premium ADAS。
兩款車嘅安全評級一樣,喺呢個級別入面安全配備都算好齊全。而家嘅新車安全性都唔差,唔使太擔心呢一點。

Volvo XC90 PHEV 車身長 4400 mm,後尾箱 400 L。
Mercedes-Benz GLB 車身長 4400 mm,後尾箱 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全足夠。

Volvo XC90 PHEV 保養 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Mercedes-Benz GLB 保養 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。

Volvo XC90 PHEV 同 Mercedes-Benz GLB 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,就係揀配置更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親自體驗先係最重要嘅。

總體嚟講,Volvo XC90 PHEV 同 Mercedes-Benz GLB 都係馬來西亞市場幾好嘅車型。揀邊一輛,關鍵仲係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事情,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿 BMW X5 PHEV 同 Mercedes-Benz GLC 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都幾接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅對比,幫你省返做功課嘅時間。
BMW X5 PHEV 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 486,800 - 494,800,總共有 2 個版本,包括 xDrive20i(RM 420,000)、xDrive30e(RM 480,000) 等。
Mercedes-Benz GLC 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 336,888 - 336,888,總共有 2 個版本,包括 GLC 200(RM 290,000)、GLC 300(RM 340,000) 等。
從價錢睇落嚟,Mercedes-Benz GLC 嘅起步價比 BMW X5 PHEV 平咗 RM 149,912。講真嘅,喺呢個價位段,幾千蚊嘅差距其實唔算大,關鍵始終係睇整體嘅性價比同長期使用成本。

BMW X5 PHEV 搭載 Hybrid,馬力 170 hp。官方油耗 4.5 L/100km。
Mercedes-Benz GLC 搭載 2.0L Turbo,馬力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
動力方面,Mercedes-Benz GLC 嘅 2.0L Turbo 比 BMW X5 PHEV 嘅 Hybrid 多咗 50 匹馬力。不過日常喺市區行,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

BMW X5 PHEV 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Premium ADAS。
Mercedes-Benz GLC 嘅安全評級係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括 Premium ADAS。
兩款車嘅安全評級一樣,喺呢個級數入面安全配備都算給好齊全。而家嘅新車安全性都唔差,唔使太擔心呢一點。

BMW X5 PHEV 保養 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Mercedes-Benz GLC 保養 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
BMW X5 PHEV 同 Mercedes-Benz GLC 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更睇重品牌口碑同二手價,可以優先揀口碑更好嗰款;如果你更在意性價比同配備,就揀配置更豐富嗰款。最終始終建議兩款都去試駕,親身體驗先至最重要。
總體嚟講,BMW X5 PHEV 同 Mercedes-Benz GLC 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車款。揀邊一輛,關鍵始終係睇你個人需求同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花啲時間做功課絕對無錯。
