喺馬來西亞嘅汽車市場,好多買家喺揀車嗰陣都會拿 馬自達 2 同 福斯 高爾夫嚟做比較。而家我哋從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省返做功課嘅時間。

馬自達 2 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 108,670 - 108,670,一共有 1 個版本,包括 1.5L SkyActiv-G(RM 108,670) 等。
福斯 高爾夫 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 186,530 - 186,530,一共有 1 個版本,包括 2026 1.5T R-Line(RM 186,530) 等。
從價錢來看,馬自達 2 嘅起步價確實比 福斯 高爾夫 便宜咗 RM 77,860。如果你預算有限,馬自達嘅入門版已經可以滿足日常需求。但也要注意,便宜嘅那幾千塊,可能在配備上會有取捨,具體要看你嘅需求。

馬自達 2 搭載 1.5L Turbo,馬力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
福斯 高爾夫 搭載 2.0L 4-cyl,馬力 170 hp。官方油耗 8.0 L/100km。
動力方面,福斯 高爾夫 嘅 2.0L 4-cyl 比 馬自達 2 嘅 1.5L Turbo 多咗 30 匹馬力。不過日常喺市區開嘅話,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

馬自達 2 車身長 4400 mm,后备廂 400 L。
福斯 高爾夫 車身長 4400 mm,后备廂 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間差別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。
馬自達 2 同 福斯 高爾夫 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,那就揀配置更豐富嗰款。最終都係建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。
總嘅嚟講,馬自達 2 同 福斯 高爾夫 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車款。揀邊一部,關鍵仲係睇你個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,先去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X50 dan Kia Sportage apabila memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan segmentasi yang hampir sama, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X50 di Malaysia ialah RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 varian termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Harga OTR Kia Sportage di Malaysia ialah RM 129,639 - 179,320, terdapat 4 varian termasuk 2025 1.6T DCT 4WD High (RM 179,320), 2025 1.6T DCT 2WD High (RM 159,320), 2025 2.0L AT 2WD High (RM 139,639) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang lebih murah RM 39,839 berbanding Kia Sportage. Jika bajet anda terhad, varian asas Proton sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perbezaan beberapa ribu itu, mungkin ada pengurangan dalam peralatan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Kia Sportage dilengkapi enjin 1.5L Turbo, 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo pada Kia Sportage mempunyai 35 hp lebih banyak berbanding 1.5L 4-silinder pada Proton X50. Walau bagaimanapun, untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta adalah mencukupi, tidak akan terasa kurang tenaga.

Panjang Proton X50 4400 mm, muatan bagasi 400 L.
Panjang Kia Sportage 4400 mm, muatan bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Kereta kelas ini cukup untuk penggunaan harian.

Jaminan Proton X50 5 tahun/150,000km, selang servis 10,000km atau 6 bulan sekali.
Jaminan Kia Sportage 5 tahun/300,000km, selang servis 10,000km atau 6 bulan sekali.

Secara keseluruhannya, Proton X50 dan Kia Sportage adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, terasnya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disyorkan melakukan kajian, membandingkan beberapa tawaran dealer, kemudian melakukan ujian memandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa membuat kajian pasti tidak salah.

喺馬來西亞嘅汽車市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 BMW 5 Series 同 Mercedes-Benz E-Class 嚟做比較。今日我哋由多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省咗做功課嘅時間。


BMW 5 Series 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 340,800 - 407,800,一共有 2 個版本,包括 520i Sport(RM 320,000)、530e M Sport(RM 380,000) 等。
Mercedes-Benz E-Class 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 363,888 - 363,888,一共有 2 個版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
由價錢睇,BMW 5 Series 嘅起步價確實比 Mercedes-Benz E-Class 平咗 RM 23,088。如果你預算唔夠,BMW 嘅入門版已經可以滿足日常需要。但都要記住,平嘅幾千塊,喺配備上可能會有取捨,具體就要睇你嘅需求。

BMW 5 Series 嘅安全评分係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括。
Mercedes-Benz E-Class 嘅安全评分係 5★ (Euro NCAP),主動安全系統包括。
兩款車嘅安全评分一樣,喺呢個級別入面安全配備都算給得好齊全。而家嘅新車安全性都幾好,唔使太擔心呢一點。

BMW 5 Series 採用 FWD 驅動方式。
Mercedes-Benz E-Class 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大分別。
BMW 5 Series 保修 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
Mercedes-Benz E-Class 保修 3 年/100,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
總體嚟講,BMW 5 Series 同 Mercedes-Benz E-Class 都係馬來西亞市場好唔錯嘅車款。揀邊一輛,關鍵仲係睇你嘅個人需要同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕先做最後決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對無錯。

喺馬來西亞嘅汽車市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拎豐田 Hilux 同馬自達 BT-50 嚟做比較。今日我哋從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省下做功課嘅時間。


豐田 Hilux 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 104,880 - 173,280,一共有 6 個版本,包括 2025 2.8T AT Double Cab GR Sport(RM 173,280)、2025 2.8T AT Double Cab Rogue(RM 163,080)、2025 2.4T AT Double Cab V(RM 149,580) 等。
馬自達 BT-50 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 140,418 - 140,418,一共有 1 個版本,包括 2025 3.0T High Plus(RM 140,418) 等。
由價錢嚟睇,豐田 Hilux 嘅起步價確實比馬自達 BT-50 平咗 RM 35,538。如果你預算有限,豐田嘅入門版已經可以滿足日常需求。但都要注意,平嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取舍,具體要睇你嘅需求。

豐田 Hilux 搭載 2.5L Diesel,馬力 187 hp。官方油耗 8.5 L/100km。
馬自達 BT-50 搭載 2.5L Diesel,馬力 187 hp。官方油耗 8.5 L/100km。
兩款車用咗同一套動力系統,所以日常開起來嘅感受基本冇乜分別。油耗方面都差不多,唔使太糾結這一點。

豐田 Hilux 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 Brand ADAS。
馬自達 BT-50 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 Brand ADAS。
兩款車嘅安全評級一樣,喺呢個級別入面安全配備都算俾得好齊全喇。而家嘅新車安全性都唔差,唔使太擔心這一點。

豐田 Hilux 保修 5 年/無限里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
馬自達 BT-50 保修 5 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
總括嚟講,豐田 Hilux 同馬自達 BT-50 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵都係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。

喺馬來西亞嘅汽車市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 日產納瓦拉 同 五十鈴 D-MAX 嚟做比較。今日我哋從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省返做功課嘅時間。


日產納瓦拉 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 98,600 - 154,800,合共 5 個版本,包括 2025 Single Cab 2.5T MT(RM 98,600)、2025 Double Cab 2.5T AT Pro-4X(RM 154,800)、2025 Double Cab 2.5T AT VL(RM 146,900) 等。
五十鈴 D-MAX 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 95,000 - 155,000,合共 9 個版本,包括 2026 3.0T AT 4WD X-Terrain 5 Seats(RM 162,888)、2026 3.0T AT 4WD Premium 5 Seats(RM 145,088)、2026 2.2T AT 4WD Premium 5 Seats(RM 141,771) 等。
由價錢睇,五十鈴 D-MAX 嘅入門價比 日產納瓦拉 平咗 RM 3,600。老實講,喺呢個價位段,幾千塊嘅差距其實唔算大,關鍵都係睇整體嘅性價比同長期使用成本。

日產納瓦拉 配備 2.5L Diesel,馬力 187 hp。官方油耗 8.5 L/100km。
五十鈴 D-MAX 配備 2.5L Diesel,馬力 187 hp。官方油耗 8.5 L/100km。
兩款車使用同一套動力系統,所以日常行車嘅感受基本冇分別。油耗方面都差唔多,唔使太糾結呢一點。

日產納瓦拉 車身長 4400 mm,行李箱 400 L。
五十鈴 D-MAX 車身長 4400 mm,行李箱 400 L。
兩款車嘅尺寸幾乎一樣,車內空間分別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全足夠。

日產納瓦拉 同 五十鈴 D-MAX 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭用途、日常通勤。如果你更重視品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,就揀配備更豐富嗰款。最後仍然建議兩款都去試駕,親身感受先係最緊要。
總括嚟講,日產納瓦拉 同 五十鈴 D-MAX 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊架,關鍵都要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做足功課,比較多間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對無錯。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Volkswagen Arteon 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 300,962 - 300,962,一共有 2 个版本,包括 2025 2.0T R-Line(RM 300,962)、DCT(RM 240,848) 等。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 427,888 - 427,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,Volkswagen Arteon 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 便宜了 RM 126,926。如果你预算有限,Volkswagen 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Volkswagen Arteon 的安全评级是 TBD,主动安全系统包括 Basic。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Volkswagen Arteon 的 Basic 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 的 Premium ADAS 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Volkswagen Arteon 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Volkswagen Arteon 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
两款车的保修条件一样,这方面不用纠结。实际保养成本还要看品牌的服务网络和零件价格,建议去车友群问问真实车主的经验。

总的来说,Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Volkswagen Arteon 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 300,962 - 300,962,一共有 2 个版本,包括 2025 2.0T R-Line(RM 300,962)、DCT(RM 240,848) 等。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 427,888 - 427,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,Volkswagen Arteon 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 便宜了 RM 126,926。如果你预算有限,Volkswagen 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Volkswagen Arteon 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 搭载 Hybrid,马力 170 hp。官方油耗 4.5 L/100km。
动力方面,Volkswagen Arteon 的 2.0L Turbo 比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 的 Hybrid 多了 50 匹马力,中段加速会更有信心,尤其是跑高速公路超车的时候。但 Mercedes-Benz E-Class PHEV 的油耗表现可能更好,日常市区通勤的话差别不会太明显。

Volkswagen Arteon 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Volkswagen Golf R 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Volkswagen Golf R 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 338,812 - 338,812,一共有 2 个版本,包括 2026 2.0T Standard(RM 338,812)、DCT(RM 294,800) 等。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 427,888 - 427,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,Volkswagen Golf R 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 便宜了 RM 89,076。如果你预算有限,Volkswagen 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Volkswagen Golf R 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 IQ.Drive。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

Volkswagen Golf R 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Volkswagen Golf R 采用 FWD 驱动方式。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

总的来说,Volkswagen Golf R 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

Dalam pasaran SUV di Malaysia, banyak pembeli membandingkan Proton X50 dan Mitsubishi Xforce ketika memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang sangat hampir. Hari ini, kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X50 di Malaysia adalah RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 varian, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Harga OTR Mitsubishi Xforce di Malaysia adalah RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang lebih murah RM 20,130 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, versi masuk Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diambil perhatian, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, ia bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Jimatan minyak rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Jimatan minyak rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, Turbo 1.5L Mitsubishi Xforce mempunyai 35 hp lebih daripada 1.5L 4-silinder Proton X50. Namun untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah mencukupi, anda tidak akan berasa kurang kuasa.

Penilaian keselamatan Proton X50 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penilaian keselamatan Mitsubishi Xforce ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Kedua-dua kereta mempunyai penilaian keselamatan yang sama, kelengkapan keselamatan dalam kelas ini dianggap sangat lengkap. Kereta baharu sekarang tidak mempunyai masalah keselamatan, anda tidak perlu risau tentang hal ini.

Jaminan Proton X50 adalah 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Mitsubishi Xforce adalah 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Proton X50 dan Mitsubishi Xforce adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga dan perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan harga jualan semula, utamakan model yang lebih popular. Jika anda lebih prihatin dengan nisbah harga dan prestasi serta kelengkapan, pilih yang lebih lengkap. Akhir sekali, disyorkan untuk menguji kedua-duanya, pengalaman sendiri adalah yang paling penting.

Keseluruhannya, Proton X50 dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet anda. Kami menasihatkan anda membuat kajian, membandingkan beberapa tawaran daripada dealer kereta, dan kemudian ujian pemanduan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk kajian adalah tidak akan salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, banyak pembeli yang membandingkan Proton X50 dan Mitsubishi Xforce semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak dekat, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa untuk membuat kajian.
Proton X50 dijual pada harga OTR di Malaysia iaitu RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 varian, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Mitsubishi Xforce dijual pada harga OTR di Malaysia iaitu RM 109,930 - 119,930, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Ultimate (RM 119,930), 2026 1.5L Urban (RM 109,930) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang lebih murah RM 20,130 berbanding Mitsubishi Xforce. Jika bajet anda terhad, varian pemula Proton sudah cukup untuk memenuhi keperluan harian. Namun, perlu diambil kira, beberapa ribu yang lebih murah ini mungkin ada pengorbanan dari segi peralatan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-cyl, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Mitsubishi Xforce dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo Mitsubishi Xforce mempunyai 35 hp lebih berbanding 1.5L 4-cyl Proton X50. Namun untuk memandu harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah mencukupi, tidak akan terasa kurang tenaga.

Gred keselamatan Proton X50 adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Gred keselamatan Mitsubishi Xforce adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk MI-PILOT.
Gred keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, peralatan keselamatan dalam kelas ini dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu kini tidak mengecewakan, tidak perlu terlalu bimbang mengenai perkara ini.

Panjang badan Proton X50 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Panjang badan Mitsubishi Xforce 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kereta tidak banyak perbezaan. Kereta dalam kelas ini, cukup untuk kegunaan harian.

Proton X50 jaminan 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Mitsubishi Xforce jaminan 3 tahun/100,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Proton X50 dan Mitsubishi Xforce adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kunci utamanya adalah melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Kami menasihatkan anda membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan pelbagai tawaran dari dealer kereta yang berbeza, kemudian uji pemanduan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Honda Civic Type R 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Honda Civic Type R 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 399,900 - 399,900,一共有 3 个版本,包括 2023 2.0T Standard(RM 399,900)、OTR NI(RM 399,900)、Volvo ES90(RM 339,888) 等。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 427,888 - 427,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,Honda Civic Type R 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 便宜了 RM 27,988。如果你预算有限,Honda 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Honda Civic Type R 车身长 4450 mm,后备箱 470 L。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
空间方面,Honda Civic Type R 的车身比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 长了 50 mm,车内乘坐空间会稍微宽裕一些,尤其是后座腿部空间。如果你经常载家人或者需要放婴儿车,大一点的车身确实更实用。

Honda Civic Type R 保修 5年/无限制里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

Honda Civic Type R 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Honda Civic Type R 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

Dalam pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Proton X50 dan GWM Haval H6. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan kedudukan yang sangat hampir, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X50 di Malaysia ialah RM 89,800 - 113,300, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia ialah RM 139,750 - 139,750, terdapat keseluruhan 2 varian, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang lebih murah RM 49,950 berbanding GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, versi entry-level Proton sudah cukup memenuhi keperluan harian. Walau bagaimanapun, perbezaan jumlah ribuan ringgit itu, mungkin ada kompromi pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
GWM Haval H6 dilengkapi Hybrid, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid GWM Haval H6 mempunyai 65 kuasa kuda lebih daripada enjin 1.5L 4-silinder Proton X50. Walau bagaimanapun, untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta sudah memadai, tidak rasa kurang kuasa.

Proton X50 panjang badan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
GWM Haval H6 panjang badan 4400 mm, ruang bagasi 400 L.
Ukuran kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalam kereta tidak banyak berbeza. Kereta pada tahap ini, untuk kegunaan harian sudah cukup.

Proton X50 menggunakan cara pemanduan 4WD.
GWM Haval H6 menggunakan cara pemanduan FWD.
4WD Proton dan FWD GWM akan memberikan rasa berbeza dalam mengawal, disyorkan untuk membandingkan melalui ujian memandu.
Proton X50 dan GWM Haval H6 adalah pilihan utama di pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi jenama dan nilai jualan semula, boleh utamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih prihatin dengan nisbah harga dan kelengkapan, pilih yang lebih kaya kelengkapan. Pada akhirnya, disyorkan untuk melakukan ujian memandu kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.
Secara keseluruhan, Proton X50 dan GWM Haval H6 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Pilihan kereta mana, kunci utama masih bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disyorkan untuk melakukan kajian dengan rapi, bandingkan lebih banyak sebutan harga dari pelbagai kedai kereta, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk membuat kajian pasti tidak akan salah.

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mercedes-Benz Maybach GLS 和 Land Rover Range Rover Sport 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Mercedes-Benz Maybach GLS 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 1,918,888 - 1,918,888,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 1,918,888) 等。
Land Rover Range Rover Sport 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 1,698,000 - 2,500,000,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 1,698,000) 等。
从价钱来看,Land Rover Range Rover Sport 的起步价比 Mercedes-Benz Maybach GLS 便宜了 RM 220,888。老实讲,在这个价位段,几千块的差距其实不算大,关键还是看整体的性价比和长期使用成本。

Mercedes-Benz Maybach GLS 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
Land Rover Range Rover Sport 的安全评级是 TBD,主动安全系统包括 Basic。
安全配备方面,两款车都拿到了不错的评级。不过 Mercedes-Benz Maybach GLS 的 Premium ADAS 和 Land Rover Range Rover Sport 的 Basic 在功能上有些差异,如果你比较看重主动安全的话,可以仔细对比一下两者的功能列表。

Mercedes-Benz Maybach GLS 采用 FWD 驱动方式。
Land Rover Range Rover Sport 采用 4WD 驱动方式。
Mercedes-Benz Maybach GLS 的 FWD 和 Land Rover Range Rover Sport 的 4WD 在操控上会有不同感受,建议试驾对比。
Mercedes-Benz Maybach GLS 和 Land Rover Range Rover Sport 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。
总的来说,Mercedes-Benz Maybach GLS 和 Land Rover Range Rover Sport 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X50 dan GWM Haval H6 semasa memilih kereta. Kedua-dua model ini mempunyai harga dan kedudukan yang agak hampir. Hari ini, kami akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Proton X50 di Malaysia ialah RM 89,800 - 113,300, terdapat 4 varian keseluruhan, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia ialah RM 139,750 - 139,750, terdapat 2 varian keseluruhan, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang lebih murah sebanyak RM 49,950 berbanding GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, varian pemula Proton sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, berhati-hatilah, beberapa ribu ringgit yang lebih murah itu mungkin memerlukan pengorbanan dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
GWM Haval H6 dilengkapi Hybrid, kuasa 170 hp. Konsumsi bahan api rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid GWM Haval H6 mempunyai 65 hp lebih banyak berbanding 1.5L 4-silinder Proton X50. Namun untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta mempunyai kuasa yang mencukupi dan tidak terasa lemah.

Penarafan keselamatan Proton X50 ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
Penarafan keselamatan GWM Haval H6 ialah TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penarafan yang baik. Walau bagaimanapun, terdapat perbezaan fungsi antara ADAS Proton X50 (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) dan Basic GWM Haval H6. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Jaminan Proton X50 5 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan GWM Haval H6 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhannya, Proton X50 dan GWM Haval H6 kedua-duanya adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu, penting sekali bergantung pada keperluan peribadi dan bajet anda. Kami cadangkan anda membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa tawaran daripada dealer kereta yang berbeza, kemudian buat ujian memandu sebelum membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah urusan besar, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan pernah salah.

在马来西亚的汽车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Mercedes-Benz GLS 和 Land Rover Range Rover Sport 来做比较。今天我们从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。


Mercedes-Benz GLS 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 1,020,888 - 1,020,888,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 1,020,888) 等。
Land Rover Range Rover Sport 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 1,698,000 - 2,500,000,一共有 1 个版本,包括 Standard(RM 1,698,000) 等。
从价钱来看,Mercedes-Benz GLS 的起步价确实比 Land Rover Range Rover Sport 便宜了 RM 677,112。如果你预算有限,Mercedes-Benz 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Mercedes-Benz GLS 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Land Rover Range Rover Sport 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Mercedes-Benz GLS 采用 FWD 驱动方式。
Land Rover Range Rover Sport 采用 4WD 驱动方式。
Mercedes-Benz GLS 的 FWD 和 Land Rover Range Rover Sport 的 4WD 在操控上会有不同感受,建议试驾对比。

Mercedes-Benz GLS 和 Land Rover Range Rover Sport 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。
总的来说,Mercedes-Benz GLS 和 Land Rover Range Rover Sport 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Proton X50 dan GWM Haval H6 semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penjenamaan yang hampir sama, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Proton X50 ditawarkan dengan harga OTR di Malaysia adalah RM 89,800 - 113,300, terdiri daripada 4 versi, termasuk 1.5T Executive (RM 89,800), 1.5T Premium (RM 101,800), 1.5T Flagship (RM 113,300) dan lain-lain.
GWM Haval H6 ditawarkan dengan harga OTR di Malaysia adalah RM 139,750 - 139,750, terdiri daripada 2 versi, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Proton X50 memang lebih murah RM 49,950 berbanding GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, versi permulaan Proton sudah boleh memenuhi keperluan harian. Tetapi perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ini mungkin melibatkan pengorbanan pada kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Proton X50 mendapat penilaian keselamatan 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA).
GWM Haval H6 mendapat penilaian keselamatan TBD, sistem keselamatan aktif termasuk Basic.
Dari segi kelengkapan keselamatan, kedua-dua kenderaan mendapat penilaian yang baik. Walau bagaimanapun, ADAS (ACC, AEB, LKA, LDA, BSM, RCTA) Proton X50 dan Basic GWM Haval H6 mempunyai perbezaan fungsi. Jika anda mengutamakan keselamatan aktif, sila bandingkan senarai fungsi kedua-duanya dengan teliti.

Panjang badan Proton X50 4400 mm, kompartmen bagasi 400 L.
Panjang badan GWM Haval H6 4400 mm, kompartmen bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kenderaan hampir sama, ruang dalaman tidak banyak berbeza. Untuk kelas kereta ini, ia cukup untuk penggunaan harian.

Proton X50 menggunakan cara pemanduan 4WD.
GWM Haval H6 menggunakan cara pemanduan FWD.
Rasa pengendalian Proton 4WD dan GWM FWD akan berbeza, disyorkan untuk membandingkannya semasa sesi ujian memandu.
Secara keseluruhannya, Proton X50 dan GWM Haval H6 adalah model kereta yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih yang mana satu bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami menyarankan anda membuat penelitian, bandingkan harga daripada beberapa pusat jualan, kemudian uji kendaraan untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk penelitian tidak akan salah.

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Volkswagen Arteon 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 300,962 - 300,962,一共有 2 个版本,包括 2025 2.0T R-Line(RM 300,962)、DCT(RM 240,848) 等。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 427,888 - 427,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,Volkswagen Arteon 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 便宜了 RM 126,926。如果你预算有限,Volkswagen 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Volkswagen Arteon 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 搭载 Hybrid,马力 170 hp。官方油耗 4.5 L/100km。
动力方面,Volkswagen Arteon 的 2.0L Turbo 比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 的 Hybrid 多了 50 匹马力,中段加速更有信心,尤其是跑高速公路超车的时候。不过 Mercedes-Benz E-Class PHEV 的油耗可能更友好,日常市区通勤差别不会太大。

Volkswagen Arteon 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
两款车的保修条件一样,这方面不用纠结。实际保养成本还要看品牌的服务网络和零件价格,建议去车友群问问真实车主的经验。

Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Volkswagen Arteon 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Volkswagen Golf GTI 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Volkswagen Golf GTI 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 256,962 - 256,962,一共有 3 个版本,包括 2025 2.0T Sepang Edition(RM 262,990)、2025 2.0T Standard(RM 256,962)、DCT(RM 219,800) 等。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 427,888 - 427,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,Volkswagen Golf GTI 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 便宜了 RM 170,926。如果你预算有限,Volkswagen 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Volkswagen Golf GTI 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 搭载 Hybrid,马力 170 hp。官方油耗 4.5 L/100km。
动力方面,Volkswagen Golf GTI 的 2.0L Turbo 比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 的 Hybrid 多了 50 匹马力,中段加速更有信心,尤其是跑高速公路超车的时候。不过 Mercedes-Benz E-Class PHEV 的油耗可能更友好,日常市区通勤差别不会太大。

Volkswagen Golf GTI 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Volkswagen Golf GTI 采用 FWD 驱动方式。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Volkswagen Golf GTI 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
两款车的保修条件一样,这方面不用纠结。实际保养成本还要看品牌的服务网络和零件价格,建议去车友群问问真实车主的经验。

总的来说,Volkswagen Golf GTI 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Volkswagen Golf GTI 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Volkswagen Golf GTI 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 256,962 - 256,962,一共有 3 个版本,包括 2025 2.0T Sepang Edition(RM 262,990)、2025 2.0T Standard(RM 256,962)、DCT(RM 219,800) 等。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 427,888 - 427,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,Volkswagen Golf GTI 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 便宜了 RM 170,926。如果你预算有限,Volkswagen 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Volkswagen Golf GTI 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 IQ.Drive。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 的安全评级是 5★ (Euro NCAP),主动安全系统包括 Premium ADAS。
两款车的安全评级一样,在这个级别里面安全配备都算给得很齐全了。现在的新车安全性都不差,不用太担心这一点。

Volkswagen Golf GTI 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
两款车的尺寸几乎一样,车内空间差别不大。这个级别的车,日常使用完全够用。

Volkswagen Golf GTI 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。
两款车的保修条件一样,这方面不用纠结。实际保养成本还要看品牌的服务网络和零件价格,建议去车友群问问真实车主的经验。

Volkswagen Golf GTI 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场的主流选择,适合家庭使用、日常通勤。如果你更看重品牌口碑和二手价,可以优先考虑口碑更好的那一款;如果你更在意性价比和配备,那就选配置更丰富的那款。最终还是建议两款都去试驾,亲身体验才是最重要的。

总的来说,Volkswagen Golf GTI 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。

在马来西亚的轿车市场,很多买家在选车的时候都会拿 Honda Civic Type R 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 来做比较。这两款车在价位和定位上都蛮接近的,今天我们就从多个方面做一个详细的对比,帮你省下做功课的时间。
Honda Civic Type R 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 399,900 - 399,900,一共有 3 个版本,包括 2023 2.0T Standard(RM 399,900)、OTR NI(RM 399,900)、Volvo ES90(RM 339,888) 等。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 在马来西亚的 OTR 售价是 RM 427,888 - 427,888,一共有 2 个版本,包括 E 200 Avantgarde(RM 350,000)、E 300 AMG Line(RM 400,000) 等。
从价钱来看,Honda Civic Type R 的起步价确实比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 便宜了 RM 27,988。如果你预算有限,Honda 的入门版已经可以满足日常需求。但也要注意,便宜的那几千块,可能在配备上会有取舍,具体要看你的需求。

Honda Civic Type R 搭载 2.0L Turbo,马力 220 hp。官方油耗 9.5 L/100km。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 搭载 Hybrid,马力 170 hp。官方油耗 4.5 L/100km。
动力方面,Honda Civic Type R 的 2.0L Turbo 比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 的 Hybrid 多了 50 匹马力,中段加速更有信心,尤其是跑高速公路超车的时候。不过 Mercedes-Benz E-Class PHEV 的油耗可能更友好,日常市区通勤差别不会太大。

Honda Civic Type R 车身长 4450 mm,后备箱 470 L。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 车身长 4400 mm,后备箱 400 L。
空间方面,Honda Civic Type R 的车身比 Mercedes-Benz E-Class PHEV 长了 50 mm,车内乘坐空间会稍微宽裕一些,尤其是后座腿部空间。如果你经常载家人或者需要放婴儿车,大一点的车身确实更实用。

Honda Civic Type R 采用 FWD 驱动方式。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 采用 FWD 驱动方式。
两款车的驱动方式一样,都是 FWD,日常驾驶感受不会有太大区别。

Honda Civic Type R 保修 5年/无限制里程,保养间隔 每10,000km或6个月。
Mercedes-Benz E-Class PHEV 保修 3年/100,000km,保养间隔 每10,000km或6个月。

总的来说,Honda Civic Type R 和 Mercedes-Benz E-Class PHEV 都是马来西亚市场很不错的车型。选择哪一辆,关键还是要看你的个人需求和预算。建议大家做好功课,多比较几间车行的报价,再去试驾做最终决定。买车是件大事,花点时间做功课绝对不会错。
