8月26日,奇瑞风云T7在雁栖湖正式上市。新车推出3款版型,抢先置换价9.49万元至11.59万元,同步推出9重购车权益。


如果只看价格,这是一台标准的10万级家用纯电SUV。但穿透参数表你会发现,风云T7的产品逻辑与同价位竞品有着本质差异:它选择把"全球验证"和"全系长续航"作为底座,而不是把成本全砸在营销噱头上。这种打法,在当下的价格战里反而显得有些"另类"。
全系600km:拒绝"低配缩水"的文字游戏
10万级纯电SUV市场有一个公开的秘密:为了拉低起售价,低配车型往往搭载50kWh左右的小电池,CLTC续航卡在400—500km区间。消费者想要600km,通常得加钱上顶配。

风云T7的做法是,旗下3款版型全系标配65.05kWh犀牛电池,全系CLTC 600km。
这不只是"电池大"三个字能概括的。更大的意义在于——它让10万级用户不用在"买得起"和"跑得远"之间做妥协。城市通勤一周一充,跨城往返不用中途补能,这种确定感才是家庭用户真正需要的。
补能效率同样没有分级:全系30%—80%快充20分钟,一杯咖啡的时间补能300km。配合双源宽温域热泵(全系标配),-10℃环境下续航提升30%,-30℃—55℃宽温域运转。无论是北方冬季还是南方酷暑,-40℃—60℃工作温度让这台车的使用场景不受限。
实测层面,媒体实测续航高达681.6公里,以实测突破667km的表现实现"反向虚标"。对于家庭用户来说,表显续航比标称续航更可信,这比任何营销话术都管用。
全球210个市场标准:把验证成本花在用户看不见的地方
风云T7身上最容易被参数党忽略、却最值得家庭用户关注的一点,是它的全球化验证体系。

作为奇瑞首款智电原生全球车,风云T7依托全球"1+7+N"研发体系,将全球210个国家和地区的法规标准与用车需求前置纳入产品定义。整车累计测试里程超600万公里,专项耐久验证145万公里,足迹覆盖全球100多个极限路况环境,横跨-40℃至55℃超宽温域。
从巴西的高减速坎、墨西哥的鹅卵石路,到德国高速的大曲率弯道、南非的非铺装泥路——这些场景大多数国内用户可能一辈子都不会遇到。但奇瑞的逻辑是:用全球最严苛的环境去验证,回归国内日常使用时,可靠性冗余就自然拉满了。
这种思路的直接成果,是同源车型LEPAS L6已在南非、泰国成功上市并跻身米兰设计周。欧洲、澳新等市场也在推进中。对国内消费者而言,这意味着你买到的不是一台"只在中国跑"的车,而是一台按全球标准打造的产品。
安全:全系不缩水,底线写进合同
10万级SUV另一个公开的秘密是:安全配置分级。低配减气囊、减主动防护,是高利润率的惯用手法。

风云T7没这么干。高强度钢占比80%,热成型钢18.84%,同级独有的Shotgun结构+双框副车架+Pack防撞梁,前碰6条/侧碰9条传力路径。全车配备同级最多的9安全气囊——从被动安全层面,它没有在低配上做任何减法。
电池防护同样拉满:6D锁子甲31层防护,IP68防水达国标96倍,侧边抗挤压200kN(国标2倍),1008小时盐雾测试,1.5倍国标火烧测试。底盘由玛莎拉蒂前底盘调校专家领衔的国际化团队打磨,配备70mm大尺寸衬套、One-Box线控制动136ms建压、50.8:49.2黄金轴荷比(同级唯一)、560mm低重心。

更关键的是权益兜底:电池自身原因热失控损毁,赔付同款或同配置新车;购车一年期内,辅助/智能驾驶系统原因导致的泊车或高速领航事故,最高赔付500万元;首任非营运车主享整车及三电终身质保,666元购终身基础保养。把安全承诺写进合同,比写在PPT上更有说服力。
智能:全系一步到位,不拿智驾当溢价工具
很多竞品的套路是:低配给个"能连CarPlay就算智能",高阶芯片和智驾全部塞进顶配拉高利润。

风云T7的打法不同,搭载同级首发4nm制程8775舱驾一体芯片,72TOPS NPU算力,系统响应延迟80ms。配备15.6英寸2.5K高清防眩光大屏,支持CarPlay、HiCar、CarLink无线连接。灵犀智舱2.0×豆包大模型支持全场景模糊语音、六大真人感陪伴模式,以及小憩/醒神/哨兵/宝宝等一键场景。
猎鹰500驾驶辅助系统集成22颗高精度传感器(3颗毫米波雷达、7个摄像头、12个超声波雷达),支持300+全场景自动泊车、100米循迹倒车、高速领航辅助。
三款版型在智能化层面均具备完整能力——不需要为了一块好芯片或一套好用的智驾去"加钱上顶配"。这在10万级市场里,是真正的"不玩文字游戏"。
空间与颜值:家庭车的"隐形刚需"
4570×1852×1694mm车身、2700mm轴距,得房率84%。后排911mm腿部空间+纯平地板,4/6放倒后形成纯平大床模式——带娃午休、露营过夜都能用。450L常规后备箱+99L下沉空间+32处储物,搬家、自驾、日常通勤的装载需求全覆盖。

外观上,东方驭风美学设计,6款东方雅韵车色,炽焰橙采用Tri-coat三层豪车级漆工艺。云翼环抱座舱+菱格绗缝+鹅卵石悬浮扬声器,内饰质感在10万级里属于第一梯队。这些配置不会出现在参数对比的C位,但却是家庭用户每天都会用到的东西。

风云T7上市:它卷的不是参数,是全系不缩水的厚道
同价区的竞品们习惯用"低配引流、顶配赚钱"的逻辑:入门版续航缩到400多公里,气囊减到6个,芯片用上一代——等你进店再告诉你"加2万上中配才够用"。
风云T7选择了一条不同的路:续航不分级、安全不分级、智能不分级。它用"全系600km+全系9气囊+全系8775+全球验证"的组合,把10万级SUV的底线整体拉高了一截。

吴克群在发布会上说:"见过喧嚣才懂安稳的珍贵。"这句话用在产品逻辑上也成立——在10万级纯电SUV疯狂内卷的今天,愿意慢下来做全球验证、把每一项配置都给足的企业,反而更值得尊重。
风云T7能不能成为爆款,最终取决于交付质量和售后体验。但至少从产品定义来看,它给10万级市场提供了一个值得思考的样本,家庭用户要的不止是最炸的参数,还有三年后依然安心的信任感。

近日,风云 T7 正式上市。面对行业追求快速造车的内卷现状,风云 T7 坚持 “慢功造好车,全球车快不了一点” 的长期主义思路,做一台原生全球纯电 SUV。车型先完成海外严苛验证,再回归国内市场,从源头适配全球各地法规与用车环境。

上市发布会现场,海外验证、底盘、造型工程师现场站台,结合海外车主真实证言,充分展现风云 T7**超能跑、美全球、更安全、好智慧**四大优势,树立 “超美更好” 纯电 SUV 产品形象。活动同步举办交车仪式,实现上市即交付,把经过全球实测打磨的产品品质交到用户手上。
所谓慢功造好车,不是进度拖沓,而是把更多时间投入研发、设计、安全、测试各个环节。
研发上,风云 T7 历经 3 年打磨,依托奇瑞全球 1+7+N 研发体系开发;设计汇聚全球百余名设计师,吸纳 5000 + 用户共创建议;安全对标 2026 版 E‑NCAP 五星标准,瞄准欧洲高法规市场。

整车耐久专项测试达 145 万公里,总测试里程超 600 万公里,动用 81 台耐久车辆同步路试。车辆闯过高温、高寒、高湿、高盐碱五大极限考验,北欧寒冬下制热性能翻倍,多雨地区可轻松通过 500mm 深水涉水,极端环境行驶依旧稳定。
风云 T7 并非国内车型简单改款出海,构建起全球研发‑标准‑验证‑品质完整体系,可适配全球 210 个国家和地区用车需求。奇瑞连续 23 年位居中国品牌乘用车出口第一,全球用户超 2000 万,产品销往 130 多个海外市场。

同源车型 Lepas L6 已登陆泰国、南非,后续印尼、欧盟、澳新、英国、以色列、马来西亚市场将陆续上市。项目走访 15 个典型国家,完成 5000 余份全球用户调研;全球 10 大设计中心联合创作,Lepas L6 亮相米兰设计周收获好评。

实车完成 95% 全球道路类型验证,跑过巴西减速坎、墨西哥鹅卵石路、德国高速弯道、南非非铺装泥路。工作温度区间‑40℃~55℃,扛得住中东高温、北欧极寒、高原强紫外线,足迹覆盖 100 多个海外实测环境,全部数据来自真实道路,不靠实验室模拟。

早在国内发布前,风云 T7 就开启全球路试,世界各地频频出现实车测试身影。同源车型海外市场口碑向好,本次上市,不少在华外籍用户成为首批车主。车型获得美联社肯定,成都车展外籍看车团也给出积极反馈,全球品质得到多国用户共同见证。

新加坡買車門檻高,消費者做選擇時自然更加謹慎。絲路萬里行把收官站放在這裡,我認為好似一場「雙重驗收」:一路驗技術,落地驗市場。車隊可唔可以穩定跑完上萬公里係一張成績單,品牌可唔可以進入當地人嘅日常生活,又係另一張。

呢趟行程持續 33 日,由西安出發,橫跨國內六省,經過泰國、馬來西亞,最終抵達新加坡。王朝、海洋、騰勢、方程豹、仰望多款車型一路面對高速、山路同城市擁堵,路況足夠複雜,測試也就有了現實分量。閃充 5 分鐘從 10% 充到 70%、9 分鐘充到 97%,解決嘅係長途車隊嘅時間安排;天神之眼輔助駕駛依托日均超 2.2 億公里真實行駛數據持續迭代,對應係連續駕駛中嘅重複操作同疲勞壓力。絲路遠行綠能相伴,冇停留喺一句傳播語入面,每項技術都喺路線度搵到自己嘅考題。


抵達新加坡之後,市場端嘅成績都能接上呢段行程。2026 年 1 至 7 月,比亞迪喺當地乘用車市場份額達到 24.7%,純電市場份額達到 40.3%,同時佈局咗 16 處零售觸點,部分店鋪已經進入核心購物中心。喺汽車擁有成本較高、產品價格並唔低嘅環境下,消費者依然願意選擇,說明產品體驗、渠道觸達同後續服務正在形成一套完整支撐。

把視野拉到海外,比亞迪今年前 7 個月海外累計銷量超過 97 萬輛,7 月單月達到 17.98 萬輛,產品已進入 120 多個國家同地區。數字增長當然顯眼,不過呢次萬里行讓我看到,海外經營真正難係把技術、產品同本地服務一起送到用戶身邊。


所以,新加坡收官嘅看點有三層:上萬公里驗證產品能力,市場份額驗證用戶選擇,零售網絡承接長期運營。呢三件事連埋一齊,比一場熱鬧嘅抵達儀式更有說服力。車隊已經停咗,比亞迪嘅海外路程仲要繼續。

8月 26 日,奇瑞風雲系列首款全球品質純電 SUV——風雲 T7 正式上市。呢場以“穩穩嘅幸福”為主題嘅發布會,唔單止公布咗 9.79 萬元 -11.89 萬元嘅誠意售價,仲請嚟知名音樂人吳克群擔任“幸福體驗官”。喺汽車行業高喊“唯快不破”嘅當下,奇瑞卻喺呢款全球車上花咗三年時間“慢工打磨”。從北極圈到赤道,從米蘭設計周到歐洲五星安全標準,呢台被全球用戶“提前驗收”嘅十萬級 SUV,到底為國內家庭帶嚟點樣嘅幸福註解?

8 月 26 日,奇瑞風雲 T7 正式上市,新車共推出悅享版、舒享版、智享版三款車型,上市指導價 9.79 萬元至 11.89 萬元,疊加置換補貼後搶先入手價僅為 9.49 萬元至 11.59 萬元。即日至 9 月 30 日,下單用戶仲可享包括價值 6000 元個性車色限時免費、2 年 6 萬 0 息金融政策、3000 元置換補貼、整車終身質保等八重禮遇。

與常規新車發布唔同,呢場發布會嘅關鍵字唔係“顛覆”或“顛覆”,而係“穩穩嘅幸福”。知名音樂人吳克群以“幸福體驗官”身份現身,同奇瑞汽車執行副總裁李學用展開咗一場關於造車同生活嘅對話。吳克群坦言,行多咗多個地方之後發現,真正嘅幸福並唔係遙不可及嘅目標,而係藏喺日常通勤嘅安心、全家出遊嘅寬適、戶外露營嘅愜意之中。而風雲 T7 正係憑藉全球打磨嘅可靠品質,將呢啲“小確幸”變成咗出行日常。雙方仲喺現場啟動咗“幸福共創計劃”,邀請用戶共同發掘生活裡嘅幸福點滴。
作為一款定位十萬級市場嘅純電 SUV,風雲 T7 之所以敢於強調“全球品質”,源於佢“慢工造好車”嘅研發邏輯。據官方介紹,風雲 T7 嘅研發周期長達 3 年,依托奇瑞全球"1+7+N"研發體系,喺全球 10 大設計中心、百幾名設計師協同下,歷經 5000+ 用戶深度共創。更加重要嘅係,喺回歸國內市場之前,風雲 T7 嘅同源車型 Lepas L6 已率先登陸南非、泰國等海外市場,仲即將進入歐盟、澳新等全球高地市場。這意味著佢並唔係一款簡單嘅“國內特供車”,而係由研發之初就按照 2026 版 E-NCAP 五星安全標準設計,同步適配全球 210 個國家同地區嘅用車需求。

為咗驗證呢份“全球品質”,奇瑞喺風雲 T7 上投入咗 81 台耐久性試驗車,整車累計測試里程超 600 萬公里,覆蓋從北歐極寒 -40℃到中東高溫 55℃嘅極限溫域,以及巴西高減速坎、墨西哥鵝卵石路、德國高速大曲率彎道等全球 100 種複雜路況。喺東南亞雨季,佢具備 500mm 越野級涉水能力;喺西伯利亞冰雪路面,雙源寬溫域熱泵空調令到冬季續航提升 15%-20%。而喺唔可見嘅耐久層面,車輛更完成咗 145 萬公里專項耐久驗證,確保異響、故障等問題喺研發階段即被徹底閉環。

正係基於如此嚴苛嘅全球驗證,風雲 T7 先敢將“超能跑、美全球、更安全、好智慧”四大核心价值毫無保留咁呈現畀用戶。續航方面,風雲 T7 全系標配 65.05kWh 大容量犀牛電池,CLTC 續航 600km,實測續航卻達到 681.6km,堪稱“反向虛標”,徹底打破行業入門版“續航縮水”嘅潛規則。30%-80% 快充僅需 20 分鐘,配合 AGS 智能進氣格柵同雙源寬溫域熱泵空調,無論南北地域、寒暑季節,續航表現始終穩定可靠。
安全,係“穩穩嘅幸福”最堅實嘅底線。風雲 T7 按 2026 版 E-NCAP 五星標準打造,高強度鋼佔比高達 80%,同級獨有嘅 Shotgun 結構、雙框副車架同 Pack 防撞梁形成前碰 6 條、側碰 9 條完整傳力路徑。同時,新車搭載同級最多嘅 9 個安全氣囊,含 48L 雙腔遠端氣囊,配合 6D 鎖子甲 31 層電池防護體系,IP68 防水等級達到國標 96 倍,側邊抗擠壓能力為國標 2 倍,真正實現咗由車身到電池嘅全域安全冗餘。

喺年輕用戶關注嘅智能化體驗上,風雲 T7 同級首發咗 4nm 製程 8775 艙駕一體芯片,72TOPS 算力支撐起靈犀智艙 2.0 同豆包大模型嘅深度融合。15.6 英寸 2.5K 高清大屏、全場景模糊語音交互、300+ 全場景自動泊車以及高速領航輔助,令到十萬級 SUV 都能享受到以往二十萬級車型先至有嘅智能便捷。

作為奇瑞征戰全球市場嘅戰略車型,風雲 T7 此次喺國內上市即同步開展交付,一批長期喺國內生活嘅外籍用戶成為首批車主。從世界回到中國,呢台被全球路況“虐”過嘅純電 SUV,正試圖用紮實嘅品質與真誠嘅價格,重新定義十萬級純電市場嘅價值標準——畢竟,真正穩穩嘅幸福,從來唔需要靠噱頭嚟包裝。

8 月 26 日晚,喺北京雁栖湖國際會展中心,舉行奇瑞風雲 T7 上市發佈會。呢次發佈會嘅主題叫做「穩穩嘅幸福」,呢個看似平淡嘅詞,放喺當下嘅 10 萬級純電 SUV 市場入面,顯得別有深意。

過去兩年,10 萬級純電 SUV 市場嘅競爭烈度有目共睹。續航數字越標越高,配置單越拉越長,價格戰打到骨折。但用戶實測同反饋揭示嘅真相卻係另一回事:入門版續航大幅縮水、安全氣囊做減法、熱泵空調只畀高配、智能駕駛留喺選裝清單入面。用戶想要一台「可靠」嘅車,往往要多付幾萬蚊。
面對呢種「套路」,新上市嘅風雲 T7 將一一給予「反套路」回應。
價格錨點唔係用來「釣魚」嘅
風雲 T7 共推出三款車型,上市指導價 9.79-11.89 萬元,搶先置換價 9.49-11.59 萬元。對照此前 10.99 萬元起嘅預售價,全系實際降咗 1 萬元多。

但價格本身唔係重點。重點係台車喺配置表上幾乎搵唔到「丐版」二字。
全系三款車型共用一套三電系統:65.05kWh 犀牛磷酸鐵鋰電池、CLTC 續航 600 公里、30% 至 80% 快充 20 分鐘。官方實測續航 681.6 公里,屬於典型嘅「反向虛標」。這意味著買 9.79 萬元入門版嘅用戶,同買頂配嘅用戶跑得一樣遠。喺個「低配削續航、長續航加錢」已成行業慣例嘅細分市場入面,呢種打法並唔多見。

與之配套嘅係全系標配雙源寬溫域熱泵空調 + 高壓 PTC,-30℃到 55℃都能穩定工作,零下 10℃環境下續航可提升 15% 至 20%。AGS 智能進氣格柵同 14 項低風阻設計將整車風阻壓到 0.286Cd。178kW 大功率電機都係全系標配。
安全唔做「高低配」,智能配置無「選裝」
風雲 T7 全系標配 9 個安全氣囊,含 48L 雙腔遠端氣囊同 1778mm 一體式側氣簾。車身按 2026 版 E-NCAP 五星安全標準開發,九橫五縱籠式結構,高強度鋼佔比 80%,熱成型鋼 18.84%。同級獨有嘅 Shotgun 結構同雙框副車架 + Pack 防撞梁,喺 10 萬級車型上出現確實少見。

電池採用 6D 鎖子甲 31 層防護結構,IP68 防水能力係國標 96 倍,側邊抗擠壓 200kN 係國標 2 倍。
發佈會現場公布咗兩項兜底承諾:動力電池因自身原因發生熱失控損毀,賠償同款新車;購車一年內因智駕系統原因喺泊車或智能領航場景下造成事故,最高賠償 500 萬元。呢種「兜底」雖然唔能替代安全駕駛嘅責任,但喺行業普遍用免責條款把自己撇清嘅當下,敢把責任條款寫進上市權益入面,本身就是一个訊號。

風雲 T7 搭載同級首发嘅 4nm 製程 8775 座駕一體晶片,72TOPS NPU 運算力,系統回應低至 80ms。15.6 英寸 2.5K 高清大屏幕,靈犀智艙 2.0 搭載豆包大模型,支持 CarPlay、HiCar、CarLink 全品牌手機直連。高配版本配備獵鷹 500 駕駛輔助系統,22 顆高精度傳感器,支持高速 NOA 領航輔助同 300+ 全場景自動泊車。
全球車唔單止係標籤
風雲 T7 最值得關注嘅標籤其實係「原生全球車」。佢唔係國內車型簡單改款出海,而係從開發階段就按全球法規同步設計,完成全球驗證之後再回歸國內市場。

呢組數據值得細睇:3 年研發週期,依托奇瑞 1+7+N 全球研發體系;投入 81 台耐久試驗車,累計 145 萬公里實車耐久驗證;覆蓋全球 21 個國家,完成 212 項法規認證;驗證環境覆蓋高溫、高寒、高濕、高鹽鹼等全工況。同源車型 Lepas L6 已登陸南非、泰國,年內將進入歐盟、澳新等市場。

發佈會上,奇瑞請來咗海外驗證工程師、底盤工程師、造型工程師登台講述研發故事。喺大多數品牌用明星代言人站台嘅發佈會上,奇瑞選擇讓工程師來「代言」。呢個選擇本身就在傳遞一個資訊:台車唔係靠營銷整出嚟嘅。
奇瑞汽車執行副總裁李學用喺發佈会上說咗一句說話:「研發唔能快、驗證唔能快、全球用戶共創都唔能快。」呢句話放喺一個追求「慢」嘅發佈會上,反倒係最鋒利嘅市場宣言。
重新定義「值得」
10 萬級純電 SUV 市場從來唔缺「卷王」,但鮮有品牌把「配置平權」寫進產品邏輯。
風雲 T7 嘅做法談唔上顛覆,但佢做對咗一件事:將全球標準做成標配,將安全冗餘做成底線,將續航平權做成常識。

奇瑞連續 23 年位居中国品牌乘用車出口第一,全球累計用戶突破 2000 萬。呢個數據放喺風雲 T7 身上,解釋咗一個問題:點解台 10 萬級嘅車敢按 2026 版 E-NCAP 五星標準開發,敢喺全球 21 個國家跑完 145 萬公里驗證再上市。

「全球車 10 萬級嘅價格,真 20 萬嘅價值」,呢句 Slogan 聽落似營銷話術,但如果將配置單攤開睇,將驗證里程數擺出來,將安全標準列出來,你會發現佢說嘅可能係一句大實話。
喺個「快」成為行業主旋律嘅時代,有人願意慢落嚟,將該做嘅驗證做足,將該遵從嘅標準畀齊,呢本身就是一个顛覆市場嘅訊號。

8月26日,奇瑞风云T7正式上市,售价区间为9.79万-11.89万元。在新能源市场竞争日趋激烈的背景下,这款车型选择了一条与“速成造车”不同的路径,从研发之初就面向全球市场开发,历经多地域验证后回归国内销售。这种开发模式是否能为用户带来实际价值,可以从产品本身的几个维度来看。

风云T7的研发周期为3年,依托奇瑞全球“1+7+N”研发体系,提前2年预研全球法规,并按照2026版E-NCAP标准进行设计。这意味着它需要同时适配欧洲、澳新、中东等210个国家和地区的用车需求,而非针对单一市场开发。同源车型LEPAS L6已先行登陆南非、泰国等市场,并亮相米兰设计周,从侧面验证了该平台的海外适应性。
在验证环节,风云T7使用了81台耐久试验车,累计完成145万公里真实路试,覆盖-40℃至55℃的温度区间,涉及高温、高寒、高湿、高盐碱等7大类环境。与部分品牌依赖实验室模拟不同,这些验证均在实地完成。同时,针对泰国右舵驾驶的转向手感、印尼颠簸路段的底盘反馈、中东强光下的中控反光等80余项细节进行了本地化适配。这种“先跑全球、再回国内”的开发节奏,虽然拉长了上市周期,但也使得产品在极端场景下的表现有据可查。
安全方面,风云T7车身结构中高强度钢占比80%,热成型钢占比18.84%,采用九横五纵笼式设计,并配置了同级独有的shotgun结构,用以分散碰撞能量。安全气囊数量为9个,包含后排侧气囊和远端气囊。电池防护达到IP68防水等级(国标96倍),并经过1008小时盐雾测试及1.5倍国标火烧测试。这些配置均为全系标配,不因车型高低配而区分。

续航方面,全系标配65.05kWh电池组,CLTC标称续航600km。快充状态下,30%至80%电量补充需20分钟。电驱系统为12合1集成设计,综合效率90.8%,最高转速22000rpm。这些数据在同级别车型中处于合理区间,实际表现则有待用户长期使用反馈。
车身尺寸为4570mm、1852mm、1694mm,轴距2700mm,车内得房率84%。后排腿部空间911mm,地板为纯平设计。后备箱常规容积450L,最大可扩展至1550L,附带19L隐私夹层与99L下沉储物空间。前排座椅支持加热与通风功能,并配备50W手机无线充电及多接口充电配置。这些配置更多围绕日常出行的便利性展开,没有过多冗余设计。
风云T7的同源车型已在南非、泰国等地上市,后续还将进入欧盟、澳新等市场。美联社曾对该车型进行报道,成都车展期间也有外籍用户现场看车并下单。发布会现场邀请了海外研发、底盘及造型工程师参与技术讲解。预售阶段(8月12日开启)72小时大定锁单量为10937台,9天累计16787台。这些信息可以从侧面反映该车型在海外市场的受关注程度。

风云T7是一款按照全球多地域标准开发、经过实地验证后进入国内市场的纯电SUV。它在安全配置、续航标定、空间利用等方面给出了较为完整的方案,且多数核心配置为全系标配。十万级的定价区间,与同级别车型相比,差异主要体现在“全球验证”的开发路径和更长的研发周期上。对于注重产品底层验证逻辑、不单纯追求上市速度的用户,这台车提供了一个可以横向比较的选项。当然,车辆的实际表现如何,还需要更多用户在日常使用中给出真实反馈。

26 Ogos, Chery Fengyun dengan tema "Ketenangan Yang Stabil", di Danau Yanqi, Beijing telah menganjurkan pelancaran Fengyun T7. SUV Elektrik Penuh berprestasi global yang telah disempurnakan selama lima tahun ini secara rasmi memasuki pasaran domestik. Wu Kequn bertindak sebagai Pegawai Pengalaman Kebahagiaan untuk menyokong acara. Pasar SUV Elektrik Penuh keluarga paras 100,000 menerima pemain utama.

Pelancaran kali ini menawarkan tiga konfigurasi, Harga Petunjuk Rasmi 97,900 hingga 118,900 Yuan, harga penukaran ganti prapenjualan serendah 94,900 Yuan. Sepenuhnya memecahkan tipuan industri jarak jauh berkurang dalam kelas yang sama dan konfigurasi berlapis. Semua varian standard 600km CLTC, dilengkapi bateri Rhinoceros 65.05kWh. Jarak jauh ujian sebenar melebihi label sehingga 667km. 30%-80% pengecasan pantas hanya 22 minit. Kecekapan pengisian tenaga sama seperti pengisian bahan api kereta petrol.

Sebagai model global asli, Fengyun T7 sama asal dengan Lepas L6 luar negara, telah terlebih dahulu memasuki pasaran Thailand, Afrika Selatan. Penyelidikan dan pembangunan mengikut ketat piawaian keselamatan lima bintang E-NCAP versi 2026. Badan kereta menggunakan 80% keluli berketentuan tinggi dengan struktur sangkar. Bateri Rhinoceros mempunyai 31 lapisan perlindungan. IP68 tahap kalis air jauh melebihi piawaian negara. Dalam air sehingga 500mm. Melalui satu juta kilometer ujian jalan global ketat. Sejuk beku, panas, persekitaran garam asin disemak sepenuhnya.

Dasar perlindungan dua kali yang dikeluarkan dalam pelancaran sangat ikhlas: Kerusakan bateri daya akibat kawalan haba dibayar dengan kereta baru model sama. Pembelian dalam tahun pertama, insiden bantuan pandu pintar maksimum 5 juta Yuan. Serentak menikmati jaminan seumur hidup keseluruhan kereta termasuk tiga sistem utama. Ditambah warna pilihan percuma berterhad, pembiayaan 2 tahun 0% faedah, subsidi penukaran ganti 3,000 Yuan, data asas seumur hidup dan hak pelancaran lain. Secara ketara menurunkan ambang pembelian kereta keluarga.

Dari segi ruang, jarak roda baru 2700mm, penggunaan ruang 84%. Dilengkapi 450L ruang belakang dan 38 tempat penyimpanan. Hiasan dalaman menggunakan pelapik lembut dan reka bentuk kabin minimalis. Gabungkan kegunaan keluarga dan kualiti perjalanan. Fengyun T7 dengan piawaian pembuatan kereta global, konfigurasi jarak jauh tanpa tipuan, perlindungan keselamatan terhebat, mendefinisikan semula garis bawah produk SUV Elektrik keluarga 100,000. Menjadi pilihan berkualiti tinggi berpatutan untuk perjalanan harian keluarga biasa.


8月25日,备受关注的“2026丝绸之路万里行·启迪之路”活动在美丽的新加坡圆满落幕,为这场跨越山海的跨国征途画上了精彩的句号。本次活动全程由比亚迪独家担任出行合作伙伴,以硬核绿能实力护航整段丝路征程。丝路远行绿能相伴,收官仪式现场,比亚迪集团品牌及公关处总经理李云飞,与陕西广电融媒体集团(台)党委书记、董事长、台长张连业携手官宣,正式宣告本次跨国丝路之行圆满收官、载誉落幕。

这是一场奔赴山海的浪漫远征,更是一场致敬丝路的时代前行!整整33天的驰骋征程,丝路车队一路驰骋上万公里,从丝路起点昂扬出发,纵贯国内六大省份,穿越泰国、马来西亚等东南亚国家,最终顺利登陆新加坡这座海上丝路枢纽城市,一路见证陆海丝路的交融之美,书写了新时代绿色出行的丝路新故事。

2026年意义非凡,恰逢中国—东盟建立全面战略伙伴关系五周年。立足这一重要时代节点,本次活动以“科技向新·文明向心”为鲜活主题,巧妙串联起西安陆上古丝路起点与新加坡海上丝路核心枢纽两大关键坐标,深度融合文化交流、科技对话与经贸互通三大核心内核,生动诠释了“一带一路”陆海联动、双向赋能的全新发展格局。活动现场星光熠熠,海内外各界精英、海外侨胞代表、主流媒体同仁齐聚狮城,共同见证新时代陆海丝路焕发全新活力,聆听文明互鉴的崭新回响。

本次收官盛典精彩纷呈,中国驻新加坡大使馆文化参赞蔡山帝、新加坡陕西会会长王刚先后登台致辞,为本次丝路活动赋能点赞,也为中新文化经贸交流、绿色产业合作送上美好期许。
漫长的万里丝路征途,是对车辆性能、续航能力、智能驾驶的全方位严苛考验,而比亚迪以全矩阵新能源产品交出了满分答卷!本次活动专属车队集结了比亚迪王朝、海洋、腾势、方程豹、仰望五大产品矩阵、四大高端品牌,全方位覆盖各类出行场景。从高速通畅路段、蜿蜒山区道路到拥堵的城市街区,复杂多变的路况层层加码,全力考验车辆的综合硬实力。

历经万里实景征途淬炼,比亚迪两大核心黑科技实力出圈、稳稳出圈!自研闪充技术实现“5分钟高效补能、9分钟满电续航”的超强表现,搭配全国近万座闪充站搭建的完善补能网络,彻底破解了长途出行的补能焦虑,让跨城、跨国长途出行轻松无忧。与此同时,“天神之眼”高阶辅助驾驶系统凭借日均超2.2亿公里的海量真实行驶数据持续迭代优化,智能护航每一段路途,极大缓解了长途驾驶的疲惫感,全程保障车队平稳驰骋、顺利奔赴南洋彼岸。从古丝绸之路驼队驿站休整补给的古老图景,到如今新能源科技赋能的现代化跨国远征,丝路出行的迭代升级,尽显中国科技的硬核实力与时代担当。

深耕新加坡市场,比亚迪凭借出众的产品力与优质口碑,持续领跑当地新能源市场!数据见证实力,截至2026年7月,比亚迪已斩获新加坡乘用车全品牌销量19个月连续第一的优异成绩。2026年1至7月,比亚迪在当地乘用车市场份额强势突破24.7%,其中纯电车型市场份额更是高达40.3%,稳居行业头部位置。如今行走在新加坡的街头,无论是城市主干道、核心商圈,还是热门购物中心,比亚迪新能源车型随处可见,品牌知名度与国民认可度持续飙升,深深扎根当地市场。
众所周知,新加坡是全球汽车购置成本极高的市场之一,严苛的购车门槛让当地消费者在选车时格外谨慎、注重品质。即便在这样高标准、高要求的市场环境下,比亚迪车型依旧凭借高端品质、智能体验与硬核实力,在售价不低的前提下持续热销、稳居前列,充分印证了超强的产品竞争力,也让当地经销商对品牌长期深耕新加坡市场充满十足信心。目前,比亚迪已在新加坡布局16处高品质零售触点,多家门店强势入驻城市核心购物中心。随着品牌影响力持续攀升、市场认可度不断拔高,当地经销商持续加码终端建设,在门店选址、空间规格、品牌展示、服务体系等方面全面升级,打造高标准品牌服务体验。

不止深耕东南亚市场,2026年比亚迪海外业务全面提速、势如破竹,开启全球化高速增长新征程!最新数据显示,今年1至7月比亚迪海外累计销量突破97万辆,同比暴涨76%;仅7月单月海外销量就达到17.98万辆,同比增幅高达124.3%,增长势头十分迅猛。截至目前,比亚迪新能源汽车足迹已遍布全球超120个国家和地区,让中国智造、中国绿能走向世界。
全球多地市场捷报频传,彰显比亚迪全球化硬实力!今年上半年,比亚迪一举拿下泰国、新加坡新能源汽车销量冠军宝座;在意大利、西班牙两大欧洲市场成功登顶新能源销量榜单,英国市场销量突破3.8万辆;巴西市场销量逼近10万辆,持续稳居当地新能源销量榜首。除此之外,在沙特、阿联酋、南非等多个国家,比亚迪均稳居当地新能源汽车销量首位,全球化市场版图持续扩容。
一场丝路万里行,一程科技追梦路!本次“丝绸之路万里行”活动,创新性地将千年丝路文化探寻与新能源跨国出行深度融合,直观展现了中国品牌助力“一带一路”沿线国家绿色交通升级、低碳产业发展的最新成果。未来,比亚迪将持续以新能源汽车为核心载体,不断输出优质产品、智能制造技术与完善服务体系,深度参与全球汽车产业协同发展,助力全球交通绿色低碳转型,在世界舞台上持续绽放中国品牌光彩!

風雲 T7 上市指導價區間 9.79‑11.89 萬元,搶先置換價 9.49‑11.59 萬元,作為一款面向全球市場開發的純電 SUV,該車圍繞超能跑、美全球、更安全、好智慧四大方向,通過碰撞安全、電池安全、續航平權、全域節能、操控性能、整車驗證六大冗餘設計,平衡續航、安全、智能、空間等家用用戶的核心訴求。

車身尺寸 4570×1852×1694mm,軸距 2700mm,車內得房率 84%,後排地板純平。常規後備箱容積 450L,後排放倒後拓展至 1550L,車內可形成 1955mm×1310mm 純平空間,全車設置 38 處儲物點位,適配家庭出行、露營等場景。外觀由全球多中心聯合設計,提供 6 款車漆,內飾提供兩套配色,座艙採用環抱式佈局,座椅為 9 層複合結構,部分版本配備加熱、通風功能,兼顧日常乘坐舒適性。

智能化部分,高配車型搭載 4nm 製程 8775 艙駕一體芯片,運算力 72TOPS,系統響應 80ms。整車搭載 22 顆傳感器,支持高速領航輔助、300 + 場景自動泊車,可完成跨樓層泊車、100 米循跡倒車。座艙搭載靈犀智艙 2.0 系統,接入豆包大模型,支持模糊語音交互,內置小憩、寶寶、露營等多種場景模式,兼容主流手機無線投屏。

三電系統上,風雲 T7 採用續航平權的配置思路,三款版型全部搭載 65.05kWh 犀牛電池,CLTC 續航 600km,實測續航 681.6km,不存在入門版本縮減電池容量的情況。30%‑80% 快充時間約 20 分鐘,電池循環壽命大於 2500 次。電機最大功率 178kW,峰值扭矩 275N・m。全系配備雙源寬溫域熱泵空調加高壓 PTC 以及 AGS 智能進氣格柵,可適應‑30℃‑55℃的環境區間,通過熱管理和空氣動力學優化,緩解冬季低溫續航衰減,控制高速行駛能耗波動,實現不同地域、季節的續航穩定性。

安全冗餘是該車的重點設計。整車按照 2026 版 E‑NCAP 五星標準開發,車身高強度鋼佔比 80%,採用九橫五縱籠式車身,配備 Shotgun 結構、雙框副車架以及電池 Pack 防撞樑,增加碰撞能量的分散路徑。車輛配備 9 個安全氣囊,包含遠端氣囊與一體式長側氣簾,提升乘員的防護覆蓋範圍。電池包採用 31 層防護結構,具備 IP68 級防水,側邊抗擠壓能力為國標 2 倍,完成長時間鹽霧、火燒等測試,降低磕碰、涉水、腐蝕環境下電池故障風險。底盤採用四輪獨立懸掛,50.8:49.2 軸荷分配,500mm 涉水深度,底盤經過國際化團隊調校,對高速、坑窪、積水等工況預留性能餘量。

整車驗證冗餘方面,風雲 T7 並非國內車型簡單改款出海,前期完成全球多地區實車測試。項目投入 81 台耐久試驗車,專項耐久驗證里程 145 萬公里,整車累計測試里程超 600 萬公里,實車測試覆蓋 21 個國家,環境跨度‑40℃~55℃,對高溫暴曬、極寒雨雪、高鹽鹼、非鋪裝道路等場景開展測試,在研發階段處理異響、部件耐久、環境適應等問題。同源車型 Lepas L6 已在泰國、南非上市,後續計劃進入歐盟、澳新市場,國內上市同步開啟交付。

綜合來看,風雲 T7 的產品邏輯,是把長續航、車身及電池安全、底盤耐久、智能輔助等配置,下放至十萬級價位區間。同時官方配套對應的購車兜底權益,動力電池自身原因造成熱失控可賠償新車,智能駕駛輔助系統原因造成事故可提供最高 500 萬賠償,搭配整車終身質保等政策,覆蓋用戶購車之後的長期用車風險。

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli apabila memilih kereta akan membandingkan Honda HR-V dan Toyota Yaris Cross. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan kedudukan, hari ini kita akan buat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek, membantu anda menjimatkan masa mencari maklumat.
Harga OTR Honda HR-V di Malaysia ialah RM 115,900 - 143,900, terdapat 4 varian, termasuk 2026 e:HEV 1.5L RS (RM 143,900), 2026 1.5T V (RM 137,900), 2026 1.5T E (RM 130,900) dan lain-lain.
Harga OTR Toyota Yaris Cross di Malaysia ialah RM 99,900 - 109,900, terdapat 2 varian, termasuk 2026 1.5L Standard (RM 99,900), 2026 HEV 1.5L Standard (RM 109,900) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Toyota Yaris Cross adalah RM 16,000 lebih murah daripada Honda HR-V. Jujurnya, dalam julat harga ini, perbezaan beberapa ribu sebenarnya tidak besar, kuncinya tetap pada keseluruhan nilai kos dan kos jangka panjang.

Honda HR-V dilengkapi 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Toyota Yaris Cross dilengkapi 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Dari segi tenaga, 1.5L Turbo Honda HR-V mempunyai 35 hp lebih daripada 1.5L 4-silinder Toyota Yaris Cross, pecutan pertengahan lebih yakin, terutama semasa menyalip di lebuh raya. Namun, Toyota Yaris Cross mungkin lebih cekap bahan api, perbezaan dalam komuter harian bandar tidak akan terlalu besar.

Peringkat keselamatan Honda HR-V adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING (ACC, CMBS, LKAS, RDM).
Peringkat keselamatan Toyota Yaris Cross adalah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk TSS.
Peringkat keselamatan kedua-dua kereta adalah sama, dalam kelas ini kelengkapan keselamatan dianggap cukup lengkap. Keselamatan kereta baharu sekarang tidak buruk, tiada perlu risau tentang perkara ini.

Honda HR-V jaminan 5 tahun / tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Toyota Yaris Cross jaminan 5 tahun / tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000 km atau 6 bulan.
Syarat jaminan kedua-dua kereta adalah sama, aspek ini tiada perlu bimbang. Kos penyelenggaraan sebenar bergantung pada rangkaian perkhidmatan dan harga bahagian merek, disarankan bertanya kepada pemilik kereta sebenar dalam kumpulan pemilik.

Honda HR-V dan Toyota Yaris Cross kedua-duanya adalah pilihan utama pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, komuter harian. Jika anda lebih mengutamakan reputasi merek dan harga kenderaan kedua, boleh优先考虑 yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengutamakan nilai kos dan kelengkapan, maka pilih yang mempunyai kelengkapan lebih lengkap. Akhiranya disarankan untuk uji pam kedua-dua model, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhan, Honda HR-V dan Toyota Yaris Cross kedua-duanya adalah model yang sangat baik di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, kuncinya tetap pada keperluan dan bajet peribadi anda. Disarankan membuat kajian terlebih dahulu, bandingkan beberapa tawaran dari pengedar, kemudian buat ujian pemandu untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, mengeluarkan masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

26 Ogos, Chery Fulwin T7 dilancarkan secara rasmi. Tiga versi, harga panduan semasa pelancaran adalahRM97,900 hingga RM118,900, harga penukaran awal bermula pada RM94,900 yang paling rendah.


Harga permulaan kurang daripada RM100,000, setiap versi mempunyai jarak pemanduan 600km, seragam sepenuhnya, tiada perbezaan rawatan antara versi tinggi dan rendah.
Dengan harga ini dikeluarkan, dianggarkan ramai pesaing akan tidak dapat tidur.
Masalah pasaran kelas RM100,000, akhirnya ada yang menyelesaikan
Seberapa ketat pasaran SUV Penuh Elektrik kelas RM100,000 sekarang? Sekat sehingga melelahkan.
Industri secara umum mempunyai satu corak — jarak versi masuk menyusut, konfigurasi keselamatan dikurangkan, kecerdasan tingkat tinggi perlu tambah duit untuk versi tinggi. Anda mahu membeli yang boleh dipercayai, baik, tambah duit. Anda mahu mempunyai jarak yang boleh dipercayai, baik, tambah duit. Anda mahu keluarga duduk dengan lebih selamat, masih tambah duit.
Pengguna dipaksa membuat kompromi antara harga rendah dan kualiti.
Lebih menyedihkan lagi, banyak model mengejar pelancaran pantas, pengesahan kajian kurang. Selamatkah bateri? Adakah litar jalan tahan lasak? Di musim sejuk berapa peratus jarak yang tinggal? Masalah-masalah ini, pengguna hanya boleh menjawab sendiri dengan masa selepas mengambil kereta.
Berdasarkan data Persatuan Automobil China, 7 bulan pertama tahun ini, jualan terkumpul kenderaan penumpang baru elektrik dalam julat RM100,000 hingga RM150,000 sebanyak 1.916 juta unit, peningkatan berbilang tahun 19%, julat ini adalah medan perang persaingan SUV elektrik rumah tangga terberat di dalam negara. Strategi jualan tradisional syarikat sering biasa melalui "versi asas", cara pengurangan konfigurasi untuk menurunkan harga masuk menarik pengguna, secara tidak langsung meningkatkan kesukaran pemilihan pengguna.
Tetapi apa yang dilakukan Fulwin T7 kali ini, secara ringkas boleh dikatakan satu ayat — menumbuk meja "permainan pengurangan konfigurasi" yang biasa digunakan industri.
Mengikut kata Chery sendiri, iaitu "kerja perlahan membuat kereta baik". Kereta ini dari perancangan hingga pelancaran, mengalami 2 tahun perancangan ditambah 3 tahun penyelidikan. Apabila industri secara umum mengejar mitos kelajuan pelancaran baru 12 bulan, Fulwin T7 secara terbalik:81 kenderaan ujian, 6 juta km ujian jalan, 1.45 juta km ketahanan khusus.
Permaraian Jarak Pemanduan: Setiap versi 600km, tolak "versi rendah tidak boleh lari jauh"
Titik pertama Fulwin T7 memecahkan tradisi, iaitu jarak pemanduan.
Setiap versi piawai bateri Rhinoceros 65.05kWh, CLTC jarak pemanduan elektrik 600km, ujian sebenar boleh lari lebih daripada 667km malah 681.6km, tipikal "penandaan songsang palsu". 30% cas ke 80% hanya 20 minit, masa secawan kopi. Kehidupan kitar bateri melebihi 2500 kali, dalam kitaran penggunaan kenderaan pada asasnya tidak perlu risau mengenai menukar bateri.
Apa yang penting? Setiap versi seragam, masuk versi asas sudah jarak panjang.
Anda membeli versi Yuxiang RM97,900, dan membeli versi Zhixiang RM118,900, jarak sama, bateri sama, kelajuan cas pantas sama. Tiada corak "versi rendah 300km, versi tinggi 500km".
Dalam pasaran kelas RM100,000, yang boleh melakukan ini, sangat sedikit.
Banding secara mendatar dengan pesaing tahap sama:
BYD Yuan PLUS Generasi Ketiga, menyediakan dua jenis bateri 57.5kWh dan 68.5kWh, jarak CLTC masing-masing 540km dan 630km, versi masuk bermula 540km, harga versi 630km datang RM149,900. Harga setiap versi RM119,900 hingga RM149,900.
Geely Galaxy E5, menyediakan tiga versi jarak 440km, 530km, 610km, versi masuk 440km, panjang jarak 610km versi harga panduan RM125,800 bermula. Versi masuk RM109,800 bermula, jarak berbeza dengan Fulwin T7 sebanyak 160km.
Fulwin T7 menjadikan jarak 600km sebagai piawai setiap versi, RM97,900 bermula boleh membeli kereta jarak 600km. Membanding Yuan PLUS versi masuk 540km tambahan 60km, membanding Galaxy E5 versi asas 440km tambahan 160km.
Apakah yang dinamakan "Permaraian Jarak Pemanduan"? Inilah yang seharusnya.
Rehatan Keselamatan: Standard kelas RM200,000, dimasukkan pakat ke dalam kereta kelas RM100,000
Jika permaraian jarak adalah "kesediaan yang dapat dilihat", maka keselamatan adalah "hati nurani yang tidak dapat dilihat".
Fulwin T7 dari awal pembangunan, sudah direka mengikut standard keselamatan lima bintang E-NCAP versi 2026. Ambil perhatian, bukan standard semasa, adalah piawaian generasi seterusnya yang diprakarsakan dua tahun lebih awal. Keselamatan fungsi mencapai tahap tertinggi ASILD.
Kerusi menggunakan struktur sangkar sembilan melintang lima memanjang. 80% keluli bertekanan tinggi, 18.84% keluli pembentukan haba. Apakah konsep ini? Dalam model tahap sama nisbah keluli bertekanan tinggi biasanya dalam julat 60%-70%, Fulwin T7 terus naik ke 80%.

Shotgun struktur unik tahap sama, rangka sampingan bingkai ganda ditambah balang penghadan Pack. Balang pengukuh pintu panjang 1088mm merentas. Laluan pemindahan hadapan 6 laluan, sisi 9 laluan pemindahan. Nama istilah profesional ini pengguna biasa mungkin tidak faham, tetapi terjemah semula satu ayat:Keperkasan badan kereta ini, lebih keras daripada kebanyakan kereta tahap sama di pasaran.
Dari segi beg udara lebih hebat — 9 beg udara keselamatan setiap versi piawai, paling banyak tahap sama. Termasuk 48L beg udara jauh dwi rongga dan beg udara sisi belakang. Banyak kereta kelas RM200,000 tidak mahu berikan beg udara sisi belakang, Fulwin T7 memberikan.
Melihat keselamatan bateri. Struktur perlindungan bateri 6D Kuncu Jia, keseluruhan bungkusan 31 lapis perlindungan. IP68 kalis air mencapai 96 kali standard negara, sisi sisi anti pemampatan 200kN adalah 2 kali standard negara. 1008 jam ujian kabut garam, masa ujian api 1.5 kali standard negara.
Musim hujan meredah air, permukaan jalan bergelimpang, persekitaran perlanggaran garam tinggi, situasi ekstrem yang mungkin ditemui dalam penggunaan kenderaan harian, Fulwin T7 pada fasa penyelidikan sudah menyelesaikan untuk pengguna.

Kualiti ketahanan perkakasan keras melindungi rasa selamat出行 dalam hari-hari biasa.
Pengesahan Kenderaan Penuh: Lari seluruh dunia dahulu, kemudian kembali menemui orang China
Benda yang paling istimewa Fulwin T7, bukan konfigurasi tinggi, tetapi laluan pelancaran.
Kereta ini bukan "kereta khas China". Di luar negara namanya Lepas L6, sudah terdahulu di Afrika Selatan membuka pra-pemesanan, di Thailand 24 Julai rasmi dilancarkan. Ogos mendarat China dan Indonesia, September masuk Kesatuan Eropah, Oktober akan secara bertahap di United Kingdom, Malaysia, Australia dll dilancarkan.
Li Xueyong, Naib Presiden Eksekutif Chery berkata satu ayat sangat tepat:"Kereta global sebenar, bukan di China siapkan pembangunan kemudian ubah ke luar, tetapi dari awal penyelidikan sudah menetapkan global."
Ayat ini bukan slogan.
Fulwin T7 melabur 81 kenderaan ujian ketahanan, kumulatif lengkap 1.45 juta km pengesahan ketahanan. Jarak ujian global keseluruhan kenderaan lebih daripada 6 juta km. Menutupi 21 negara global, 212 peraturan pengesahan.
Dari lengkung tinggi Jerman ke jalan batu Mexico, dari Afrika Selatan jalan tak bertanda ke kawasan kutub Rusia. Menutupi lebih daripada 95% jenis jalan global. Situasi ekstrem kutub utara, tenaga制热 dwi sumber berganda; kawasan tropika hujan lembap, 500mm air dalam meredah dengan tenang.
Persekitaran pengesahan menutupi -40℃ hingga 55℃ julat suhu ekstrem. Seven lingkungan ekstrem pengesahan:Musim hujan Asia Tenggara, terik panas Timur Tengah, kelembapan tinggi Indonesia, salji sejuk Siberia, malam gelap Kutub Utara, jalan berpasir Brazil, jalan batu Mexico.
80+ adaptasi kebiasaan setempat: Thailand kanan tunda lebih berat rasa tangan, Indonesia jalan bergetar tambah stereng, Eropah kepala masuk rumah tangga pasang kamera hadapan.
Kereta ini bukan di makmal siapkan kemudian jual, tetapi dulu di pelbagai lingkungan ekstrem global lari satu pusing, pengesahan satu pusing, optimum satu pusing, kemudian kembali ke hadapan pengguna China.
Associated Press pentadbiran autoriti pujian, Pameran Automotif Chengdu pasukan melihat kereta asing juga secara langsung mengesahkan perhatian luar negara ke model China — kualiti global Fulwin T7, menyaksikan bersama seluruh dunia pengguna.
Li Xueyong pada majlis pelancaran berkata "kerja perlahan membuat kereta baik". Memang lambat — 2 tahun perancangan ditambah 3 tahun penyelidikan. Tetapi lambat ada alasan lambat. Jangan tunggu pengguna踩坑 dalam penggunaan, dahulu semua masalah dalam fasa penyelidikan tutupkan.
Nilai RM200,000 Sebenar: Empat kekuatan produk teras terurai
1. Kelajuan Luar Biasa — Bukan sahaja 600km
Selain setiap versi 600km jarak, Fulwin T7 dalam kawalan kecekapan juga turun sebenar kerja.
Setiap versi piawai dwi sumber kawasan suhu luas sistem penyejuk udara + PTC tinggi voltan. Sokongan -30℃ hingga 55℃ julat suhu luas operasi stabil. Di bawah suhu -10℃ di bawah, jarak boleh naik 30%. Pengguna utara musim sejuk tidak perlu risau jarak "patah tulang".
14 reka bentuk rintangan angin rendah, rintangan angin serendah 0.286Cd. 12 dalam 1 Kuanglong tenaga elektrik puncak, kuasa puncak 178kW, tork maksimum 275N·m, kelajuan maksimum 180km/h. Kecekapan tenaga elektrik kumpul 90.8%, putaran maksimum 22000rpm.
2. Estetik Global — Estetik Timur Klasik dan Estetik Global
Bergantung 10 pusat reka bentuk global, ratusan pereka bekerjasama. 5000+ pengguna global penyertaan mendalam, dalam kajian pengguna semasa minggu reka bentuk Milan, kepuasan luaran mencapai 97%.

6 warna cat estetik timur: Jerat Oranye, Ungu Asap Gunung, Bubur Pasir Awan, Perak Alur, Kelabu Bambu Hijau, Hitam Batu. Jerat Oranye menggunakan proses tiga lapis kereta mewah Tri-coat. Kabin cangkung sayap awan, dua warna dalaman pelbagai estetik.
3. Lebih Selamat — Sudah cukup banyak dikatakan
80% keluli bertekanan tinggi, 18.84% keluli pembentukan haba, sangkar badan sembilan melintang lima, 9 beg udara, perlindungan bateri 6D Kuncu Jia 31 lapis, IP68 kalis air 96 kali standard negara, sisi anti pemampatan 2 kali standard negara.
Data ini diletakkan dalam model kelas RM200,000 pun cukup bagus.
4. Kecerdasan Unggul — Cip Kabin-Pemanduan Integriti Paling Pertama Tahap Sama
Paling pertama tahap sama cip kabin-pemanduan 4nm 8775. 72TOPS pengiraan NPU, 1.3TFLOPS pengiraan GPU, 230K pengiraan CPU. Latensi respons sistem serendah 80ms.
Layar besar HD 15.6 inci 2.5K. Kabin pintar Lingxi 2.0 × Model Besar Dou Bao, interaksi suara kabur seluruh skenario.
22 sensor kecerunan tinggi (3 radar gelombang milimeter + 7 kamera + 12 radar ultrasu). Sokongan 300+ tempat letak kenderaan automatik seluruh skenario — letak jauh, letak keluar kereta, letak pintar merentas tingkat, 100m undur jejak. Bimbingan kepantasan highway mengagak perubahan laluan 500m terdahulu, masuk simpang.
Dari segi ruang juga tidak lalai: panjang kereta 4570mm, paksi 2700mm. 84% kadar pengambilan ruang. Ruang kaki belakang 911mm + lantai sepenuhnya rata. Balai belakang biasa 450L, maksimum boleh kembangkan ke 1550L. Belakang dilempar boleh membentuk 1955mm×1310mm katil rata besar. 9 lapis tempat duduk rasa awan, tiga tahap pemanasan/penyejukan. 38 ruang simpanan seluruh kereta.
Tips Paling Kejam: Dasar sokongan dasar
Fulwin T7 kali ini juga mengeluarkan dua "hakim sokongan ganda" sangat berkekuatan.
Satu ialah sokongan keselamatan bateri daya: Disebabkan sebab sendiri bateri daya menyebabkan kenderaan berlaku kawalan terma kerosakan, Chery membayar kereta model baru atau tidak kurang daripada kereta model baru konfigurasi asal.
Dua ialah sokongan bantuan pemanduan pintar: Satu tahun pembelian, dalam skenario letak kenderaan, skenario bimbingan pintar判定 untuk bantuan pemanduan pintar sistem sebab menyebabkan kemalangan, menyebabkan kerosakan penumpang kenderaan dan ganti rugi pihak ketiga, ganti rugi tertinggi RM5 juta.
Selain itu, masih ada keseluruhan kenderaan jaminan seumur hidup (termasuk tiga elektrik), RM666 beli pakej penyelenggaraan asas seumur hidup. Data asas seumur hidup percuma, data hiburan 3 tahun percuma.
Janji "sokongan" jenis ini, di seluruh industri automotif sangat jarang. Bateri terbakar ganti kereta baru, pemanduan pintar berlaku ganti RM5 juta — ini di belakang adalah keyakinan mutlak kualiti produk.
Francais Kebahagiaan: "Kebahagiaan Stabil" Wu Kequn
Pada majlis pelancaran, penyanyi terkenal Wu Kequn sebagai "Pengalaman Bahagia" muncul secara mengejut. Beliau bersama Chery Naib Presiden Eksekutif Li Xueyong yang "Kebahagiaan Stabil" topik bersemuka, berkongsi pengalaman menggunakan kereta. Kedua-dua menyokong "kerja perlahan membuat kereta baik" konsep, di tempat sama membuka Fulwin T7 "Rancang Bersama Kebahagiaan".
Wu Kequn juga menjadi Fulwin T7 001 pemilik.

"Kebahagiaan Stabil" tema ini, diletakkan di Fulwin T7 badan sangat sesuai. CLTC jarak 600km, jarak出行 tidak terhad; 30%-80% cas pantas hanya 20 minit, tambah tenaga tidak cemas; 1955mm×1310mm katil rata mod, penuhi perkhemahan, letak berehat; 84% ruang kenderaan, ruang luas照顾 belakang keluarga; 80% keluli bertekanan tinggi badan, 9 beg udara, guna kualiti keras melindungi setiap出行; melalui berjuta km ujian global ketat, guna kualiti ketahanan melindungi rasa selamat dalam hari biasa.
Dari lampu pentas masuk ke api dapur — Fulwin T7 mahu bawa kepada pengguna,正是 jenis "keamanan yang boleh dijangkau".
Tulisan Akhir: Pasaran Kelas RM100,000, Sepatutnya Bertukar
Pasaran SUV Penuh Elektrik Kelas RM100,000 bergelut lama, bergelut apa? Bergelut harga, bergelut nombor jarak, bergelut pautan konfigurasi. Tetapi betul-betul bergelut masuk hati pengguna, tidak ramai.
Apa yang dilakukan Fulwin T7 kali ini, bukan semata-mata perang harga, tetapi pembinaan semula nilai.

Setiap versi 600km jarak permaraian, 9 beg udara tarik penuh asas keselamatan, standard lima bintang E-NCAP versi 2026, 21 negara ujian global, cip 8775 kabin pintar, bateri kawalan terma ganti kereta baru, panduan pintar kemalangan ganti RM5 juta — ini sepatutnya muncul dalam model 150,000 malah 200,000, Chery keras masukkan ke dalam satu RM97,900 bermula kereta.
Kata orang "Kereta global RM100,000, nilai RM200,000" adalah teknik pemasaran. Tetapi parameter sebut sebut sekali, ayat ini benar tidak berlebihan.
Tentu sahaja, kereta bagus tidak, akhir sekali diserahkan kepada pasaran dan masa untuk uji. Tetapi satu perkara boleh pasti — Fulwin T7 kali ini pelancaran, sama seperti di pasaran SUV Penuh Elektrik Kelas RM100,000 membuang bom air dalam.
Mereka yang masih main "versi rendah susut, versi tinggi tambah" corak pesaing, sepatutnya berfikir baik bagaimana terima serangan.
Lagi pula, pengguna tidak bodoh. Siapa yang membuat kereta betul, siapa yang menipu, semua dalam hati ada timbangan.
Satu data boleh menerangkan masalah:Chery 1-7 bulan新能源 terkumpul jualan 60.4 juta, peningkatan berbilang tahun 42.3%; separuh tahun pertama eksport 94.38 juta, berbilang tahun bertambah 71.5%, Julai tunggal bulan eksport melampaui 20 juta, menjadi China pertama kali tunggal bulan eksport pecah 20 juta syarikat.新能源 dan pasaran global adalah zon selesa Chery, manakala "kepuasan" di belakang ini, adalah Chery lama masa pada kualiti gigitan mutlak.
Fulwin T7, adalah "pendekatan jangka panjang pembuatan kereta" jawapan terbaru.


8月26日,奇瑞风云旗下全新纯电紧凑型SUV——风云T7正式上市。新车共推出3款配置,官方指导价9.79万—11.89万元,抢先置换价9.49万—11.59万元,全系CLTC续航600km,上市即交付。

在国内新能源市场"半年一改款、一年一换代"的内卷节奏里,风云T7走了一条相反的路:它不是一台国内卖好了再贴个标出口的车型,而是从立项之初就面向全球市场开发,同源车型Lepas L6已经率先登陆南非、泰国,接下来还将进入欧盟、澳新、英国、以色列等市场。用奇瑞自己的话说,这是一台"原生全球车"。
三年磨一剑,"慢"在哪里风云T7的研发周期是3年,放在今天的中国车市算得上"慢"。但这个"慢"不是效率低,而是开发逻辑不同。

多数品牌的做法是:国内车型定型后,针对出口市场做法规适配和局部修改,周期短、成本低,但本质上是"将就"。风云T7的路径是反过来的——提前2年预研全球法规,按照2026版E-NCAP标准做车身设计,把15个典型国家的使用场景、5000多份全球用户调研全部前置到产品定义阶段。
验证环节同样如此。81台耐久试验车、145万公里总验证里程、覆盖-40℃到55℃的极端温域、100多种极限路况与环境——东南亚雨季的500mm涉水、中东高温暴晒、西伯利亚雨雪低温、巴西砂石路、墨西哥鹅卵石路,全部是实车全球路试,不是实验室台架数据。
发布会现场,海外底盘工程师、造型工程师、研发工程师集体站台,讲的不是PPT上的参数,而是各自在不同国家路试时遇到的真实问题和解决方案。这种"全球工程师背书"的方式,在十万级车型上并不常见。
超能跑:600km续航是标配,不是高配动力和续航是风云T7最不需要纠结的部分——三个配置全部标配65.05kWh犀牛电池,CLTC续航600km,官方称实测续航可达667km以上,属于"反向虚标"的路子。
充电方面,30%-80%SOC快充20分钟,补能效率在这个价位属于主流水准。电池循环寿命超过2500次,按正常家用频率推算,整车使用周期内不需要更换电池。
电驱系统是12合1集成的鲲鹏超能电驱,峰值功率178kW,最大扭矩275N·m,最高车速180km/h,综合效率90.8%。参数在同级纯电SUV里不算拔尖,但足够用——零到百公里加速没有公布,从动力输出来看应该在8秒左右,家用绰绰有余。
冬季续航是北方用户的痛点。风云T7全系标配双源宽温域热泵空调+高压PTC,官方数据是零下10℃续航提升30%,-30℃到55℃宽温域稳定运转。加上14项低风阻设计把风阻系数压到0.286Cd,理论上冬季续航打折幅度会比同级别不少车型小一些。
更安全:车身用料和电池防护是重点安全层面,风云T7的车身结构有几个值得说的点。
高强度钢占比80%,热成型钢占比18.84%,这个比例在十万级纯电SUV里属于偏上水平。车身采用九横五纵笼式结构,前碰6条、侧碰9条传力路径,同级独有的shotgun结构增加了正面碰撞的传力通道。
电池防护是6D锁子甲结构,31层防护,IP68防水等级是国标的96倍,侧边抗挤压200kN是国标的2倍,盐雾测试1008小时。这些数字翻译成大白话就是:雨季内涝、路面积水、侧面剐蹭挤压、沿海高盐环境,电池包的冗余度都比法规要求高不少。
气囊数量是9个,包括同级少见的远端气囊——主驾和副驾之间的那个气囊,在侧面碰撞时防止前排乘客头部互相撞击。这个配置通常出现在更高级别的车型上。
底盘方面,由玛莎拉蒂前底盘调校专家领衔的国际化团队负责,针对160km/h以上超高速段做了专项调校。50.8:49.2的前后轴荷比、560mm重心高度,加上70mm大尺寸衬套和One-Box线控制动(136ms建压),实际驾驶质感应该会比同价位不少纯电SUV更整。
空间与舒适:家用刚需拉满风云T7的车身尺寸是4570/1852/1694mm,轴距2700mm,标准的紧凑型SUV身材。但车内得房率做到了84%,后排腿部空间911mm,地板纯平,满载三人也不会太局促。
后排座椅支持4/6放倒,放倒后形成1955mm×1310mm的纯平空间,也就是官方说的"纯平大床模式"。这个尺寸在同级里是最大的,户外露营、长途驻车午休都能用。
座椅是9层复合结构的云感座椅,带三档加热和通风,加热面积0.2㎡,坐垫和靠背双加热,5分钟可以从-20℃速热到30℃。通风用的是3D-mesh柔和通风,不是那种直吹的风扇式,噪音低于38dB。
储物空间也考虑得比较细:后备厢常规450L,最大拓展1550L,带19L隐私夹层和99L下沉储物;主副驾各有一个雨伞槽,湿伞不会弄湿地毯;50W无线充电、3个Type-C+1个USB接口,这些都是家用高频需求。
好智慧:8775芯片+猎鹰500智驾智能座舱的核心是8775舱驾一体芯片,4nm工艺,72TOPS NPU算力,同级首发。集成度比上一代提升60%,启动速度提升33%,系统响应延迟80ms。
中控是15.6英寸2.5K屏,1000nit亮度,带防眩光、抗反射、抗指纹涂层。车机搭载灵犀智舱2.0,接入豆包大模型,支持小奇畅聊,有东北老姨、抬杠大师、口语老师等六种真人感语音角色。全品牌手机直连,CarPlay、HiCar、CarLink都支持,覆盖99%以上的手机。
智驾系统叫猎鹰500,感知硬件是3颗毫米波雷达+7个摄像头+12个超声波雷达,共22颗传感器。支持300+场景自动泊车,包括远程泊入、离车泊车、跨楼层泊车、100米循迹倒车;高速领航辅助可以提前500米预判变道和匝道汇入。
需要说明的是,猎鹰500应该是高配智享版的配置,中低配的智驾能力会有差异。
刀哥观察风云T7这台车,最有意思的地方不是参数,而是它的产品逻辑。
十万级纯电SUV是目前中国车市竞争最惨烈的细分市场之一,比亚迪元PLUS、埃安Y Younger、吉利几何等车型已经把价格和配置卷到了极致。风云T7没有在"谁更便宜"上死磕,而是讲了一个"原生全球车"的故事——我这台车是按全球最高标准开发的,已经在海外市场接受了检验,现在以十万级的价格卖给国内消费者。
这个故事能不能打动用户,最终还要看产品力和口碑。但从硬指标来看,风云T7确实有一些同价位少见的东西:9安全气囊、4nm舱驾芯片、玛莎拉蒂团队底盘调校、145万公里全球路试、全系600km续航。加上9.79万的起售价和9.49万的置换价,性价比是够的。
预售数据也能说明一些问题:8月12日开启预售,72小时大定锁单10937台,9天突破16787台。在这个价位段,这个预售成绩相当不错。
奇瑞连续23年位居中国品牌乘用车出口第一,全球用户突破2000万,产品销往130多个海外市场。风云T7是奇瑞把出海经验反向导入国内的一次尝试——如果这条路走通了,未来可能会有更多"先出海、再回家"的车型出现。
风云T7已经上市,交付也同步启动。这台"慢工出细活"的原生全球车,能不能在十万级纯电SUV市场杀出一条血路,接下来几个月的销量数据会给出答案。

"Setelah kembali, saya mendapati pasaran domestik lebih sengit, dan iramanya lebih pantas."
Ini merupakan renungan pada permulaan tugas Xu Yin setelah dipindahkan dari SAIC Thailand ke domestik, dan dilantik sebagai Timbalan Pengurus Besar IM Motors.
Pada ketika itu, dua set data yang diterima adalah: pada separuh tahun pertama terdapat 527 model kereta baharu dilancarkan di pasaran domestik, dan sepanjang bulan Januari hingga Julai, keseluruhan pasaran menurun sebanyak 20%.
Seorang "veteran" yang kembali dari medan perang Asia Tenggara, berpusing untuk memasuki arena pertarungan yang lebih kejam.
Hampir pada masa yang sama, IM Motors juga secara berturut-turut melancarkan tiga pukulan kuat - melancarkan strategi produk "NEXT·2028", mengesahkan LS6 baharu akan dikeluarkan pada bulan September, dan mengesahkan penukaran ketua pemasaran.
Di sebalik tindakan yang padat ini, jenama kereta elektrik pintar bergengsi yang didukung oleh SAIC, Zhangjiang Hi-Tech dan Alibaba ini, cuba menjawab satu soalan yang semakin mendesak dengan "keadilan teknologi" dan satu strategi baharu: Bagaimana kepimpinan teknologi ditukarkan kepada kepimpinan dalam pasaran dan jualan.

Marilah lihat satu set data: Januari hingga Julai tahun ini, jumlah jualan terkumpul IM Motors ialah 45,600 unit, meningkat 82.45% berbanding tahun sebelumnya.
Tingkat pertumbuhan ini boleh dikata mengagumkan dalam mana-mana industri. Tetapi apabila dianalisis, masalah muncul: jualan bulanan pada bulan Julai hanyalah 5,900 unit, peningkatan tahun ke tahun hanya tinggal 1.57%, penurunan bulan ke bulan 26.3%.
Yang lebih penting ialah kadar pencapaian sasaran. Pada permulaan tahun, IM Motors menetapkan sasaran penghantaran sebanyak 110,000 hingga 130,000 unit untuk keseluruhan tahun. 7 bulan pertama hanya menyelesaikan 45,600 unit, kemajuan kira-kira 35% hingga 42%. Dengan irama ini, sasaran tahunan hampir mustahil dicapai. Pada tahun 2025, IM Motors telah mempunyai rekod "tidak mencapai sasaran" sekali - sasaran 100,000 unit, sebenarnya 81,000 unit, kadar pencapaian hanya 81%.
Faktanya, kadar pertumbuhan tahun ke tahun 82% itu lebih merupakan "permainan nombor" yang dibina di atas asas rendah sebelum ini. Apabila pasaran industri memasuki persaingan stok sedia ada dan penembusan kenderaan baharu sudah melepasi 60%, jumlah absolut jualan bulanan 5,900 unit, jika diletakkan dalam kelompok pengeluar baharu, telah jauh ketinggalan oleh Leapmotor (101,300 unit pada Julai), Deepal (29,200 unit), Lantu (13,200 unit) dan lain-lain. IM Motors tidak pernah mempunyai mana-mana model kereta yang mencapai jualan bulanan melebihi 10,000 unit.

Hadapan keadaan semasa, IM Motors memberikan penyelesaiannya sendiri: "keadilan teknologi + penggantian ketua untuk membentuk semula."
Strategi "NEXT·2028" yang dilancarkan pada Pameran Kereta Chengdu pada 21 Ogos, logik intinya jelas dan agresif: Struktur tiga kuasa NEO terkini SAIC, chasis kawalan penuh dengan tahap keselamatan penerbangan, dan tiga teknologi utama badan pintar IM Claw ditetapkan sebagai asas teknologi seragam untuk semua model siri seterusnya, tanpa membuat perbezaan antara spesifikasi tinggi dan rendah.
Strategi set ini sangat lurus: Apabila "taktik lautan kereta" gagal sepenuhnya, gunakan "keadilan teknologi" untuk menghasilkan perbezaan, ubah markah premium yang asalnya untuk model spesifikasi tinggi menjadi piawaian siri keseluruhan, cuba membina minda "membeli IM Motors = menikmati teknologi masa depan lebih awal" dalam pasaran utama.

Tetapi pelaksanaan strategi ini menghadapi soalan kos nyata. Piawaian teknologi flagship pada seluruh siri bermaksud kos per kenderaan meningkat secara ketara, dan IM Motors sehingga kini jauh belum mencapai keuntungan berskala. Berdasarkan data yang didedahkan, pada tahun 2025, jumlah kerugian bersih IM Motors hampir 36 bilion Yuan, bersamaan kerugian lebih 44,000 Yuan untuk setiap unit yang dijual. Konsensus industri ialah pengeluar kenderaan baharu perlu mempunyai jualan bulanan stabil melebihi 30,000 unit untuk seimbang antara kos dan hasil, IM Motors pada masa ini jualan bulannya kurang daripada 6,000 unit.
Rumor mengatakan, model pertama yang melaksanakan strategi - Kereta Im LS6 generasi baharu sepenuhnya, akan dilancarkan rasmi pada bulan September. Kereta baharu ini dilengkapi dengan tiga teknologi flagship pada seluruh siri, menargetkan pasaran SUV keluarga peringkat 200,000 Yuan, menekankan konsep keselamatan tahap penerbangan, dan dilengkapi kabin "Super Kelas Pertama". Peringkat 200,000 Yuan adalah zon persaingan kenderaan baharu yang paling sengit, pesaing termasuk siri L Li Auto, Xpeng G9, BYD Tang dan model matang lain. Adakah LS6 dapat menghasilkan perbezaan pada dua dimensi yang paling dihargai oleh pengguna keluarga iaitu "keselamatan" dan "selesa", akan menjadi batu ujian pertama untuk menguji kualiti strategi "NEXT·2028".

Semasa strategi teknologi dilaksanakan, pengurusnya juga telah diganti. Pada bulan Jun, Xu Yin dipindahkan dari Thailand ke domestik, dilantik sebagai Timbalan Pengurus Besar Kereta IM Motors, mengambil alih pemasaran dan jualan domestik. Selepas melantik tugas baharu, beliau mengemukakan satu tegasan teras: "Jangan hanya bercakap tentang parameter sahaja, seperti 2.74 saat, 800 volt, 850 kilometer, tetapi perlu berfikir lebih banyak tentang nilai emosi apa yang boleh diberikan kepada pengguna."Dari segi strategi, pasukan baharu sedang cuba berjalan dengan dua kaki: satu adalah "kad keras": piawaian teknologi teras seperti chasis kawalan penuh pada seluruh siri; yang satu lagi adalah "garis lembut": menghasilkan nilai emosi dan identiti kumpulan melalui kerjasama Jimmy Choo khusus dan lain-lain. Edisi terhad L6 Prof. Jimmy Choo generasi baharu sepenuhnya, 1000 unit pertama terjual habis serta-merta, seolah-olah mengesahkan kebolehaksanaan laluan ini dalam kumpulan minoriti. Tetapi sama ada kemeriahan minoriti dapat disalin ke pasaran utama, pada masa ini masih belum diketahui.

Sementara itu, gantung pada dimensi lain juga menunggu pengesahan: Bolehkah "keadilan teknologi" dan "nilai emosi" yang satu strategi gabungan ini benar-benar ditukarkan kepada jualan?
Arah "NEXT·2028" tidak salah, pengagihan teknologi adalah tren industri, chasis kawalan penuh adalah asas kereta pintar generasi seterusnya, tetapi arah yang betul tidak bermaksud sampai ke garis penamat. Pesanan LS6 pada bulan September, angka penghantaran pada suku pertama tahun depan, akan memberikan jawapan peringkat pertama; dan sama strategi "pondasi keras, garis lembut menerobos kumpulan" Xu Yin ini benar-benar berkesan, juga akan semakin jelas seiring perkembangan masa.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli sering membandingkan Honda WR-V dan Subaru Forester semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini mempunyai harga dan penstrukturan pasaran yang agak sama, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat keseluruhan 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Forester di Malaysia ialah RM 174,000 - 197,000, terdapat 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dilihat dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang lebih murah RM 84,100 berbanding Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Walau bagaimanapun, perlu diingat, perbezaan harga beberapa ribu ringgit tersebut mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, ia bergantung sepenuhnya pada keperluan anda.

Penarafan keselamatan Honda WR-V ialah 5★ (ASEAN NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk Honda SENSING.
Penarafan keselamatan Subaru Forester ialah 5★ (Euro NCAP), sistem keselamatan aktif termasuk EyeSight.
Dari segi peralatan keselamatan, kedua-dua kereta mendapat penarafan yang baik. Walau bagaimanapun, Honda SENSING pada Honda WR-V dan EyeSight pada Subaru Forester mempunyai perbezaan dalam fungsi. Jika anda memberi perhatian kepada keselamatan aktif, anda boleh membandingkan senarai fungsi kedua-duanya.

Jaminan Honda WR-V adalah 5 tahun/tanpa had jarak, tempoh penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Subaru Forester 3 tahun/100,000km, tempoh penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.

Honda WR-V dan Subaru Forester kedua-duanya merupakan pilihan utama dalam pasaran Malaysia, sesuai untuk kegunaan keluarga, perjalanan harian. Jika anda lebih mementingkan reputasi jenama dan nilai jualan semula, anda boleh mengutamakan yang mempunyai reputasi lebih baik; jika anda lebih mengambil berat tentang nisbah harga dan kelengkapan, maka pilihlah yang mempunyai spesifikasi lebih lengkap. Akhirnya, disyorkan untuk mencuba memandu kedua-duanya, pengalaman langsung adalah yang paling penting.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Subaru Forester kedua-duanya merupakan model yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, penting adalah melihat keperluan peribadi dan bajet anda. Disarankan untuk membuat kajian dengan baik, membandingkan beberapa sebut harga dari dealer kereta yang berbeza, kemudian buat keputusan akhir dengan mencuba memandu. Membeli kereta adalah perkara besar, menghabiskan sedikit masa untuk membuat kajian pasti tidak salah.

Dalam pasaran SUV di Malaysia, ramai pembeli membandingkan Honda WR-V dan Subaru Forester semasa memilih kereta. Kedua-dua kereta ini agak hampir dari segi harga dan segmen pasaran, hari ini kita akan membuat perbandingan terperinci dari pelbagai aspek untuk membantu anda menjimatkan masa membuat kajian.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Subaru Forester di Malaysia ialah RM 174,000 - 197,000, terdapat 3 varian, termasuk 2024 2.0L S EyeSight GT Edition (RM 189,538), 2024 2.0L S EyeSight (RM 177,538), 2024 2.0L L EyeSight (RM 167,538) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 84,100 lebih murah berbanding Subaru Forester. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah boleh memenuhi keperluan harian. Namun anda perlu juga sedar, perbezaan ribuan ringgit tersebut mungkin terdapat kompromi pada pelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Subaru Forester dilengkapi enjin 2.0L 4-silinder, kuasa 170 hp. Penggunaan bahan api rasmi 8.0 L/100km.
Dari segi kuasa, enjin 2.0L 4-silinder Subaru Forester mempunyai 65 hp lebih berbanding enjin 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun untuk penggunaan harian di bandar, kuasa kedua-dua kereta ini sudah mencukupi, tidak akan terasa kurang tenaga.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, kapasiti bagasi 400 L.
Panjang badan Subaru Forester 4400 mm, kapasiti bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta ini hampir sama, ruang dalam kabin tidak terlalu berbeza. Kereta dalam kelas ini sudah cukup untuk penggunaan harian.

Honda WR-V menggunakan sistem pemanduan FWD.
Subaru Forester menggunakan sistem pemanduan FWD.
Kedua-dua kereta ini mempunyai jenis pemanduan yang sama, iaitu FWD, pengalaman memandu harian tidak akan terlalu berbeza.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Subaru Forester adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih mana satu, perkara utama adalah melihat keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan agar anda melakukan kajian, membandingkan beberapa tawaran dari dealer, kemudian buat keputusan akhir selepas ujian memandu. Membeli kereta adalah perkara penting, mengambil masa untuk membuat kajian tidak akan salah.

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拎 Honda WR-V 同 Kia Sportage 嚟比較。這兩款車喺價位同定位上都好接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省回做功課嘅時間。
Honda WR-V 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 89,900 - 107,900,一共有 4 個版本,包括 2023 1.5L V(RM 99,900)、2023 1.5L E(RM 95,900)、2023 1.5L S(RM 89,900) 等。
Kia Sportage 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 129,639 - 179,320,一共有 4 個版本,包括 2025 1.6T DCT 4WD High(RM 179,320)、2025 1.6T DCT 2WD High(RM 159,320)、2025 2.0L AT 2WD High(RM 139,639) 等。
由價錢嚟睇,Honda WR-V 嘅起步價確實比 Kia Sportage 平咗 RM 39,739。如果你預算有限,Honda 嘅入門版已經可以應付日常需求。但都要注意,便宜嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取舍,具體要睇你嘅需求。

Honda WR-V 裝載 1.5L 4-cyl,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
Kia Sportage 裝載 1.5L Turbo,馬力 140 hp。官方油耗 7.0 L/100km。
動力方面,Kia Sportage 嘅 1.5L Turbo 比 Honda WR-V 嘅 1.5L 4-cyl 多咗 35 匹馬力。不過日常喺市區開,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

Honda WR-V 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 Honda SENSING。
Kia Sportage 嘅安全評級係 5★ (ASEAN NCAP),主動安全系統包括 Drive Wise。
兩款車嘅安全評級一樣,喺呢個級別裡面安全配備都算好齊全。而家嘅新車安全性都唔差,唔使太擔心這一點。

Honda WR-V 採用 FWD 驅動方式。
Kia Sportage 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感受唔會有太大區別。

Honda WR-V 同 Kia Sportage 都係馬來西亞市場嘅主流選擇,適合家庭使用、日常通勤。如果你更重視品牌口碑同二手價,可以優先考慮口碑更好嗰一款;如果你更在意性價比同配備,就揀配備更豐富嗰款。最終都建議兩款都去試駕,親身體驗先係最重要嘅。

總體嚟講,Honda WR-V 同 Kia Sportage 都係馬來西亞市場好不錯嘅車款。揀邊一部,關鍵都係要睇你嘅個人需求同預算。建議大家做足功課,多比較幾間車行嘅報價,先去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔錯。


After monthly deliveries broke 100,000 units, what does Leapmotor need to think about next:
How to convert sales volume into higher profits?
On August 24, Leapmotor released mid-year results for 2026, and the results were very outstanding. During the reporting period, the company achieved revenue of 38.11 billion yuan, a 57.2% year-on-year increase; net profit attributable to the Company's equity holders was 210 million yuan, marking three consecutive semi-annual profits. However, affected by rising raw material prices, changes in product mix, and other factors, the Company's gross margin in the first half of the year fell to 11.7%, a decrease of 2.4 percentage points compared to the same period last year.

In the earnings call, several pieces of information revealed by Leapmotor management are worth noting: The Company's expected full-year net profit was lowered from approximately 5 billion yuan at the beginning of the year to about 3 billion yuan; the full-year overall gross margin is expected to be 13% to 14%, with a gross margin for vehicle sales of approximately 10% to 11%; the overseas sales target for 2027 is 350,000–400,000 vehicles.
In addition, company executives revealed that the Company has clear plans for the embodied robotics business and will officially release related information subsequently.
01
Significant Sales Breakthrough
In the first half of 2026, Leapmotor deliveries reached 356,487 vehicles, a 60.8% year-on-year increase, ranking first in sales among new EV brands in China. After entering the second half of the year, the growth momentum accelerated further: July monthly deliveries were 101,267 vehicles, a 102% year-on-year increase, exceeding 100,000 units for the first time.

Leapmotor has currently completed its layout of the A, B, C, and D four-series product matrix, covering the mainstream price range of 60,000 yuan to 300,000 yuan. The A series undertakes volume sales tasks, the B and C series form the core sales base, and the D series undertakes brand premiuming and profit improvement functions.
Among them, the A10 went on the market and achieved the roll-off of the 100,000th mass-produced vehicle in 135 days; from May to July 2026, it ranked first in sales of Chinese Brand SUVs for three consecutive months; the D19 quickly broke through monthly sales of 10,000 units after launch, with July deliveries of 10,043 vehicles; C series facelift models exceeded 30,000 vehicles in sales in June, and the cumulative user base of the C series has exceeded 850,000.
From the perspective of product structure, Leapmotor has formed portfolio growth through different price segments and vehicle classes. This model helps reduce the volatility risk of a single vehicle model, and is also beneficial for spreading R&D, manufacturing, channel, and supply chain costs.
However, scale does not necessarily equal profit. Leapmotor's gross margin in the first half of the year fell from 14.1% to 11.7%, mainly due to raw material price fluctuations.
02
Gross Margin Decline, Full-year Profit Target Lowered
Leapmotor's significant growth in sales and revenue resulted in a decline in gross margin per vehicle.
Specifically, Leapmotor's gross profit in the first half of the year was 4.45 billion yuan, a 29.7% year-on-year increase, but the gross margin fell to 11.7%, a decrease of 2.4 percentage points compared to the same period last year.
Of course, the reason for the decline in gross margin per vehicle lies in raw material fluctuations.

At the same time, in terms of the full-year outlook, Leapmotor's expectations have been adjusted downwards. Management stated that achieving the full-year net profit target of approximately 5 billion yuan formulated at the beginning of the year will be difficult, and the current expected full-year net profit is about 3 billion yuan, with an overall gross margin expected to be 13%–14% and a vehicle sales gross margin of approximately 10%–11%.
Management judges that major raw material prices in the second half of the year, especially lithium carbonate prices, are expected to remain relatively stable; as sales increase, material procurement, manufacturing expenses, and fixed cost amortization will be further optimized, thereby promoting sequential gross margin improvements.
03
Going Overseas Prioritizes "Grabbing Share" Over Profit in Short Term
The overseas business is the segment with denser information released at this earnings meeting.
Data shows overseas growth is quite outstanding. In the first half of 2026, Leapmotor's exports reached 96,294 vehicles, a 372.6% year-on-year increase, accounting for 27% of total sales in the first half of the year. Cumulative exports from January to July 2026 were 113,863 vehicles, completing 75.9% of the annual challenge target. The Company expects full-year overseas sales to reach 200,000 vehicles.
For next year, Leapmotor management is also very optimistic, giving a sales expectation of 350,000–400,000 vehicles, with the target nearly doubling the estimated completion volume for 2026. In terms of regional structure, Europe will still be the largest market, while the share of markets such as South America, Southeast Asia, and Australia will further increase.
However, overseas sales growth and overseas profitability are not fully synchronized.
Management stated that this is because during the initial stage of the cooperation, the gross margin level for Leapmotor selling vehicles to Leapmotor International was agreed to be low, and the priority goal for the first three years was to rapidly expand the market and increase sales. Currently, Leapmotor International achieved profitability in 2025, but experienced a slight loss in the first half of 2026 due to operational factors; the Company expects to make up for losses in the second half of the year through operational adjustments to achieve stable annual profitability.

Leapmotor's overseas strategy remains "scale first, profit later".
For Leapmotor, Stellantis provides three important supports:
First, local channel resources, helping Leapmotor quickly enter Europe, South America, and other markets;
Second, manufacturing capability, reducing capital expenditure and time costs for building overseas local factories;
Third, supply chain and logistics resources, which are beneficial for alleviating ocean freight and local parts procurement pressure.
However, local production does not naturally mean a significant increase in profit margins. Management admitted that overseas local production can optimize tariff costs, but local parts procurement prices are higher than in China, so there is a need to rebalance between tariff savings and increased procurement costs, therefore the gross margin improvement brought by localization is not as obvious as the market imagines.
Leapmotor is promoting overseas localization production, mainly in Malaysia, Spain, and Brazil.
Regarding the Malaysia project, the C10 has completed SOP and entered the formal mass production stage, and the B10 is planned for mass production and launch in the third quarter of 2026.
Regarding the Spain Zaragoza project, factory supporting renovations have been completed; the B10 is expected to go into production in the third quarter of 2026, the B05 is planned for trial production within the year and formal mass production in 2027, and the supporting battery factory is also expected to start mass production in the third quarter.
Regarding South America, the Company has selected the Goiânia factory in Brazil as the localized assembly base, and the B10 is planned to go into production in the second half of 2027.
From the project progress, it can also be seen that the proportion of local production in the 2027 overseas sales target is not high. Management expects, the main model for overseas local production in 2027 will be the B10, with a production volume of about 50,000 vehicles, which will be flexibly increased subsequently based on policy changes and cooperation refinement progress.
Leapmotor has proved that it can sell cars well and has gained recognition in both domestic and overseas markets. Next, the Company needs to answer: while overseas sales grow rapidly, can it truly convert scale into stable and sustainable profits.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli akan membandingkan Honda WR-V dan Hyundai Tucson ketika memilih kereta.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia ialah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR Hyundai Tucson di Malaysia ialah RM 143,888 - 197,888, terdapat 5 varian, termasuk 2025 HEV 1.6T AT 2WD Prestige (RM 197,888), 2025 1.6T DCT 4WD Prestige (RM 186,888), 2025 1.6T DCT 2WD Prime (RM 164,888) dan lain-lain.
Dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V benar-benar lebih murah RM 53,988 berbanding Hyundai Tucson. Jika bajet anda terhad, varian permulaan Honda sudah memadai untuk keperluan harian. Namun, perlu diperhatikan, perbezaan harga beberapa ribu itu mungkin melibatkan kompromi dari segi kelengkapan, bergantung pada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi enjin 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Konsumsi bahan api rasmi 6.0 L/100km.
Hyundai Tucson dilengkapi enjin 1.5L Turbo, kuasa 140 hp. Konsumsi bahan api rasmi 7.0 L/100km.
Dari segi kuasa, 1.5L Turbo pada Hyundai Tucson mempunyai 35 hp lebih daripada 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun, untuk penggunaan harian di bandar, kedua-dua kereta mempunyai kuasa yang mencukupi, tidak akan terasa kurang kuasa.

Panjang badan Honda WR-V ialah 4400 mm, kapasiti bagasi 400 L.
Panjang badan Hyundai Tucson ialah 4400 mm, kapasiti bagasi 400 L.
Saiz kedua-dua kereta adalah hampir sama, ruang dalam kenderaan tidak banyak berbeza. Kereta pada tahap ini, untuk penggunaan harian sudah memadai.

Jaminan Honda WR-V 5 tahun / tanpa had kilometer, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.
Jaminan Hyundai Tucson 5 tahun / 300,000km, selang servis setiap 10,000km atau 6 bulan.

Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan Hyundai Tucson adalah model kereta yang sangat bagus di pasaran Malaysia. Memilih yang mana, kuncinya bergantung pada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan untuk melakukan kajian, membandingkan harga daripada beberapa pengedar, kemudian buat ujian memandu untuk membuat keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk melakukan kajian pasti tidak salah.

Di pasaran SUV Malaysia, ramai pembeli ketika memilih kereta akan membandingkan Honda WR-V dan GWM Haval H6.
Harga OTR Honda WR-V di Malaysia adalah RM 89,900 - 107,900, terdapat 4 varian, termasuk 2023 1.5L V (RM 99,900), 2023 1.5L E (RM 95,900), 2023 1.5L S (RM 89,900) dan lain-lain.
Harga OTR GWM Haval H6 di Malaysia adalah RM 139,750 - 139,750, terdapat 2 varian, termasuk 1.5L Turbo Standard (RM 140,000), 1.5L Turbo Premium (RM 155,000) dan lain-lain.
Dilihat dari segi harga, harga permulaan Honda WR-V memang RM 49,850 lebih murah daripada GWM Haval H6. Jika bajet anda terhad, varian asas Honda sudah cukup memenuhi keperluan harian. Namun perlu diingat, perbezaan harga tersebut mungkin melibatkan kompromi pada kelengkapan, bergantung sepenuhnya kepada keperluan anda.

Honda WR-V dilengkapi 1.5L 4-silinder, kuasa 105 hp. Penggunaan minyak rasmi 6.0 L/100km.
GWM Haval H6 dilengkapi Hybrid, kuasa 170 hp. Penggunaan minyak rasmi 4.5 L/100km.
Dari segi kuasa, Hybrid GWM Haval H6 mempunyai 65 hp lebih daripada 1.5L 4-silinder Honda WR-V. Namun apabila memandu sehari-hari di bandar, kedua-dua kereta ini cukup bertenaga, anda tidak akan rasa kurang kuasa.

Panjang badan Honda WR-V 4400 mm, bagasi 400 L.
Panjang badan GWM Haval H6 4400 mm, bagasi 400 L.
Dimensi kedua-dua kereta hampir sama, ruang dalaman tiada perbezaan ketara. Kereta dalam kelas ini sudah cukup untuk kegunaan harian.

Honda WR-V menggunakan cara pemacu FWD.
GWM Haval H6 menggunakan cara pemacu FWD.
Kedua-dua kereta ini sama cara pemacunya, iaitu FWD, pengalaman memandu sehari-hari tidak akan banyak berbeza.
Honda WR-V waranti 5 tahun/tanpa had jarak, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
GWM Haval H6 waranti 7 tahun/150,000km, selang penyelenggaraan setiap 10,000km atau 6 bulan.
Secara keseluruhannya, Honda WR-V dan GWM Haval H6 adalah pilihan yang bagus di pasaran Malaysia. Pilih yang mana, penting bergantung kepada keperluan dan bajet peribadi anda. Kami cadangkan anda buat penyelidikan, bandingkan beberapa tawaran pengedar kereta, kemudian buat uji jalan untuk keputusan akhir. Membeli kereta adalah perkara besar, meluangkan masa untuk penyelidikan tidak akan salah sama sekali.

喺馬來西亞嘅 SUV 市場,好多買家喺揀車嘅時候都會拿 Honda WR-V 同 GWM Haval H6 嚟做比較。呢兩款車喺價位同定位上都好接近,今日我哋就從多個方面做一個詳細嘅比較,幫你省下做功課嘅時間。
Honda WR-V 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 89,900 - 107,900,一共有 4 個版本,包括 2023 1.5L V(RM 99,900)、2023 1.5L E(RM 95,900)、2023 1.5L S(RM 89,900) 等。
GWM Haval H6 喺馬來西亞嘅 OTR 售價係 RM 139,750 - 139,750,一共有 2 個版本,包括 1.5L Turbo Standard(RM 140,000)、1.5L Turbo Premium(RM 155,000) 等。
從價錢嚟睇,Honda WR-V 嘅起步價的確比 GWM Haval H6 平咗 RM 49,850。如果你預算有限,Honda 嘅入門版已經可以滿足日常需求。但要小心,平嘅嗰幾千蚊,可能喺配備上會有取舍,具體要睇你嘅需求。

Honda WR-V 搭載 1.5L 4-cyl,馬力 105 hp。官方油耗 6.0 L/100km。
GWM Haval H6 搭載 Hybrid,馬力 170 hp。官方油耗 4.5 L/100km。
動力方面,GWM Haval H6 嘅 Hybrid 比 Honda WR-V 嘅 1.5L 4-cyl 多咗 65 匹馬力。不過日常喺市區開,兩款車嘅動力都夠用,唔會覺得唔夠力。

Honda WR-V 車身長 4400 mm,行李廂 400 L。
GWM Haval H6 車身長 4400 mm,行李廂 400 L。
兩款車嘅尺寸差唔多,車內空間分別唔大。呢個級別嘅車,日常使用完全夠用。

Honda WR-V 採用 FWD 驅動方式。
GWM Haval H6 採用 FWD 驅動方式。
兩款車嘅驅動方式一樣,都係 FWD,日常駕駛感覺唔會有太大分別。
Honda WR-V 保修 5 年/無限制里程,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
GWM Haval H6 保修 7 年/150,000km,保養間隔 每 10,000km 或 6 個月。
總嘅嚟講,Honda WR-V 同 GWM Haval H6 都係馬來西亞市場幾唔錯嘅車型。揀邊一輛,關鍵仲要睇你嘅個人需求同預算。我哋建議你做好功課,多比較幾間車行嘅報價,再去試駕做最終決定。買車係件大事,花少少時間做功課絕對唔會錯。
